Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana

Dobrodružstvá pána Peabodyho a Shermana

• Nizozemsko

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Sci-Fi / Komedie

USA, 2014, 92 min

Roztomilý a nápaditý animák, ktorý má ambície osloviť nielen detského diváka ale aj dospelých. Všetky hlavné postavičky si vás podmania a vy ich jednoducho musíte zbožňovať (teda až na tú pani zo sociálky, tá mi pila krv :D). Dejová linka sa mi ako dospelému páčila, mám rád hranie sa s časom, menšie deti do 5 rokov ju však asi celkom nepochopia, zdala sa mi pre ne už príliš komplikovaná. Moja mladšia dcéra iba nechápavo pozerala, ale na druhú stranu sa jej páčil psík a naháňačky, ktorých tu je neúrekom takže bola celkom spokojná. Tá staršia si to pustila dvakrát po sebe :). Určite odporúčam, rodinná rozprávočka ako vyšitá.(19.8.2014)

"Mamííí, ten pes je sarkastický!" Jeden z najlepších animákov vôbec. Celý čas som mal dojem, že som sa ocitol v alternatívnej realite, kde sa píšu a točia omnoho inteligentnejšie a zábavnejšie filmy, ako v tej našej. Okrem neuveriteľného množstva gagov (dobre vyvážené jednoduché vtípky pre deti i tie sofistikovanejšie pre dospelý sprievod) to má parádnu animáciu, strhujúce akčné scény, dobrý príbeh a dokonca aj emócie bez sentimentu, čo je v detskom filme hotový zázrak. Konkurenčné Lego Movie pán Peabody chytil, zožral a vysral v priebehu troch minúť pôsobenia na plátne.(9.3.2014)

Zábava ako sa patrí. Od samého úvodu skvelý animák, ktorý rozhodne mal čo ponúknuť. Chytrý pes a adoptovaný chlapec, ktorý sa všetko učí od svojho otca - psa. To sú Mr. Peabody a Sherman. Veľká jazda od prvých sekúnd, prístroj na cestovanie časom neostal na ocot, Egypt, Da Vinciho Florencia, Trója, to všetko musel stroj času uskutočniť. A ešte k tomu sa stretávame s veľkými osobnosťami celej éry ľudstva či už s Einsteinom, DaVincim je tu aj samotná Mona Lisa, ktorá sa ani za Boha nechcela usmiať, Tutanchamon a jeho nevydarená svadba. Všetci sú ešte humorne sparodovaní takže sa dá zasmiať skoro na všetkom. Stroj času je znovu najväčším lákadlom filmu, cestovanie v čase? Kto by nechcel. No všetko sa začína opäť komplikovať keď nie je pes chytrák na obzore. Spanilá jazda v časopriestore a rôzne zvraty a nečakané komplikácie, útek do prítomnosti, ktorý skoro nie je možný. To a ešte oveľa viac ponúkne tohtoročný hit, ktorý vás obkľúči nesmierne bohatým arzenálom. Stačí skočiť do kina alebo počkať na BluRay a môžte to roztočiť. Veľký kandidát na animák roka. Ja mu držím palce. 80%(1.6.2014)

,,NIC NENÍ KRÁSNĚJŠÍHO NEŽ ELEGANTNÍ ROVNICE, PŘELOŽENÉ DO DOKONALÉ TECHNIKY. PROČ TO TAKHLE NEJDE I S DĚTMI? PROTOŽE DĚTI NEJSOU STROJE...“ /// Pes co adoptoval kluka a má stroj času. Že je to píčovina? Animák, co hýří nápady, vynalézavostí tvůrců a jemným humorem. Mr. Peabody je prostě génius! Má smůlu, že jeho adoptovanej spratek … prostě život. A tak cestujou časem, řeší prekérky, a je to poučný jak historicky, tak lidsky. Příběh dlouho funguje na maximum a vy si přejete bejt pes. Ten závěr už je drobet přeplácanej, jako by nevěděli, jak to frajerky ukončit. Ale stejně – každej pes by měl mít kluka! Nevěříte? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hledám animák s humorem (i) pro dospělýho. 2.) Zjistím, co jsem ještě svýho psa nenaučil. 3.) Thx za titule ,,Firox“ a ,,badboy.majkl“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE ** NAPĚTÍ ne(3.6.2014)

Kromě skvěle vymyšlené hlavní postavy pana Peabodyho těží tenhle animák především z toho, že je velmi vtipný a drží si svižné tempo po celou dobu. Nedokážu v tomto případě posoudit, jestli budou tak plesat i děti, ale dospělí se nudit fakt nebudou. Cenu o nejlepší hlášku u mě vyhráli Robespierre a Spartakus. :-)(6.6.2014)

• - Ačkoliv Spartacus, nápadně podobný Kirku Douglasovi, prohlásí památnou repliku: "Já jsem Spartacus!", v originální filmu Spartakus (1960) je Spartacus jediný mezi otroky, kdo tuto větu nepronese. (Kaston)

• - Skladba, jejíž úryvek hraje pan Peabody na didgeridoo, se jmenuje Těžká radost a pochází z alba Didgeridoo Solo Ondřeje Smeykala, českého profesionálního hráče na tento nástroj. (D.Moore)

• - Když se hlavní hrdinové nacházejí v trojském koni, nachází se zde též postava Meneláa. Ten však byl podle mytologie zabit v bitvě ještě před postavením trojského koně. (Janzic999)