Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana

• slovenský

Dobrodružstvá pána Peabodyho a Shermana

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Sci-Fi / Komedie

USA, 2014, 92 min

Docela zapadlá pohádka o jednom velmi intelektuálním psovi, který umí cestovat v čase! Mr. Peabody a Sherman je velmi povedený animovaný počin od Dreamworks, který má zajímavý příběh, skvělé zvraty, sympatické postavy a i pár vtipných momentů. Pokud hledáte příjemnou animovanou záležitost na nedělní podvečer, tohle je ona! 70%(21.10.2015)

CITÁT - Už jako štěně jsem byl jiný........ Tak tohle mě vůbec neoslovilo a i když to obsahuje cestování časem, stejně se mi to moc nelíbilo. Historický odkaz je sice lákadlem pro rodiče, aby děti něco zjistily, ale Peabody a Sherman jsou nehezcí a divně kreslení. A vůbec pes, jako chytrák, to je příšerná myšlenka.(31.7.2014)

Dreamworks opět bodují. Skvělý animák, který příjemnou cestou představí děckám střípky z lidské historie jako, že kdysi existovala egyptská kultura, kdo byl první americký prezident a že nějaký Da Vinci namaloval Monu Lisu. Na maximum to sice není, mohlo tam být víc emocí, lepší příběh, ale i tak velká pochvala. Tohle se povedlo! 80%(2.10.2014)

Roztomilý a nápaditý animák, ktorý má ambície osloviť nielen detského diváka ale aj dospelých. Všetky hlavné postavičky si vás podmania a vy ich jednoducho musíte zbožňovať (teda až na tú pani zo sociálky, tá mi pila krv :D). Dejová linka sa mi ako dospelému páčila, mám rád hranie sa s časom, menšie deti do 5 rokov ju však asi celkom nepochopia, zdala sa mi pre ne už príliš komplikovaná. Moja mladšia dcéra iba nechápavo pozerala, ale na druhú stranu sa jej páčil psík a naháňačky, ktorých tu je neúrekom takže bola celkom spokojná. Tá staršia si to pustila dvakrát po sebe :). Určite odporúčam, rodinná rozprávočka ako vyšitá.(19.8.2014)

Luxusní animák. Až mě překvapilo, jak lehkovážně vedle mě proplul. Naštěstí jsem si na něj vzpomněl a nadchnul mě mnohem víc než také letošní, všude opěvovaný, Lego příběh, který mi nesedl úplně na 100%. Asi začnu více sledovat animáky v angličtině, protože dabing Perabodyho je naprosto fenomenální a zcela mě uchvátil. A to Tye Burella jako herce příliš nemusím. Přislibovaná vážnost tématu a celého toho absurdního kolotoče s cestováním v čase je na místě, přičemž se daří tvůrcům prezentovat vlastně úplný opak a člověka to jednak baví a jednak ho to rozesměje...a to i dospělého. A když se v dnešní době draků a tučňáků a mimoňů povede u mě něco takového vyvolat, nesmírně si toho vážím. Naposled jsem se takhle u animáku bavil právě u Já, padouch 2, kde jsem se sice hlavně smál, ovšem u Mr. Peabody & Sherman jsem spíše hltal absurdnosti každé scény a film si užíval jako celek...90%(28.9.2014)

• - Když se hlavní hrdinové nacházejí v trojském koni, nachází se zde též postava Meneláa. Ten však byl podle mytologie zabit v bitvě ještě před postavením trojského koně. (Janzic999)

• - Na Shermanově krabičce na oběd je obrázek vědce Stephena Hawkinga a nápis "Brief History of Lunch", v překladu "stručná historie oběda". Jde o narážku na Hawkingovu slavnou knihu "A Brief History of Time", česky "stručná historie času". (D.Moore)

• - Skladba, jejíž úryvek hraje pan Peabody na didgeridoo, se jmenuje Těžká radost a pochází z alba Didgeridoo Solo Ondřeje Smeykala, českého profesionálního hráče na tento nástroj. (D.Moore)