Pan Peabody je geniální jako Einstein, vtipný jako Oscar Wilde, odvážný jako Indiana Jones, má deduktivní schopnosti Sherlocka Holmese, styl oblékání Jamese Bonda a kulinářské dovednosti Zdeňka Pohlreicha. Je také světově proslulou celebritou, držitelem Nobelovy ceny, olympijským vítězem ve skoku a desetiboji. A navíc je pes. Díky svým schopnostem a navzdory tomu, že je šelma, adoptoval pan Peabody malého kluka Shermana, kterého od plenek vychovává tak, jak nejlépe umí. Přesto si občas musí přiznat, že je to snad jediná věc, která mu tak úplně nejde a že má co dělat, aby se Shermanem vůbec udržel krok. Sherman je totiž velmi zvědavý a upřímný, díky čemuž se často dostává do různě velkých průšvihů.
I proto, aby ukojil synkovu touhu po poznání historie, vynalezl pan Peabody úžasný přístroj jménem Časomat. A díky tomu mají přístup kamkoliv do minulosti. Společně tak zažívají neskutečná dobrodružství, která si člověk nebo pes dokáže sotva představit, poznávají slavné postavy i okamžiky dějin. Na cestách časem musí dodržovat pár zásadních pravidel jako „nikdy se nesetkat sám se sebou", nebo „jen minimálně ovlivňovat minulost nebo raději vůbec", což se jim daří do chvíle, než Sherman potajmu vezme na divokou projížďku Časomatem svou spolužačku Penny, na kterou chce udělat dojem. Nechtěně zamíchají několika nejdůležitějšími událostmi světových dějin a nakonec jim pan Peabody musí přispěchat na pomoc a zachránit je, než se navždy změní minulost, přítomnost i budoucnost. Můžete se těšit na velkou legraci a pár zábavných setkání s velikány světových dějin, při kterých občas může tuhnout krev. Komu by neztuhl úsměv, kdyby se ocitl před branami Tróje ve finální fázi dobývání tohoto města, nebo v Paříži v době Velké francouzské revoluce? (CinemArt)

Trailer 1

Cervenak

"Mamííí, ten pes je sarkastický!" Jeden z najlepších animákov vôbec. Celý čas som mal dojem, že som sa ocitol v alternatívnej realite, kde sa píšu a točia omnoho inteligentnejšie a zábavnejšie filmy, ako v tej našej. Okrem neuveriteľného množstva gagov (dobre vyvážené jednoduché vtípky pre deti i tie sofistikovanejšie pre dospelý sprievod) to má parádnu animáciu, strhujúce akčné scény, dobrý príbeh a dokonca aj emócie bez sentimentu, čo je v detskom filme hotový zázrak. Konkurenčné Lego Movie pán Peabody chytil, zožral a vysral v priebehu troch minúť pôsobenia na plátne. ()

Fr

,,NIC NENÍ KRÁSNĚJŠÍHO NEŽ ELEGANTNÍ ROVNICE, PŘELOŽENÉ DO DOKONALÉ TECHNIKY. PROČ TO TAKHLE NEJDE I S DĚTMI? PROTOŽE DĚTI NEJSOU STROJE...“ /// Pes co adoptoval kluka a má stroj času. Že je to píčovina? Animák, co hýří nápady, vynalézavostí tvůrců a jemným humorem. Mr. Peabody je prostě génius! Má smůlu, že jeho adoptovanej spratek … prostě život. A tak cestujou časem, řeší prekérky, a je to poučný jak historicky, tak lidsky. Příběh dlouho funguje na maximum a vy si přejete bejt pes. Ten závěr už je drobet přeplácanej, jako by nevěděli, jak to frajerky ukončit. Ale stejně – každej pes by měl mít kluka! Nevěříte? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hledám animák s humorem (i) pro dospělýho. 2.) Zjistím, co jsem ještě svýho psa nenaučil. 3.) Thx za titule ,,Firox“ a ,,badboy.majkl“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE ** NAPĚTÍ ne ()

xxmartinxx

Tempo, Tempo, TEMPO! Ten film je tak strašně rychlý! Neříkám, že s tím mám problém já, jen si teda nedokážu představit, jak se skrz to prokousávají děti! Jinak je jen škoda, že z té rychlosti nevyplývá nic pořádného a historické odkazy jsou zcela nahodilé. V roce, kdy přišel LEGO příběh, už tohle nestačí. Buď to mělo být chytřejší, nebo dětštější. ()

B!shop

Cekal jsem teda vic. Tvurci trefili tu spravnou miru mezi infantilnima detskejma vtipkama a zabavou pro odrostlejsi, pribeh je na animak dostacujici, i kdyz co si budem povidat, cestovani v case je takova sazka na jistotu. Animace sice neni nejak extremne detailni, ale je hezka a pekne se na ni kouka, hudba taky v pohode a sem tam nejaka skvela akcni scena. Postavy jsou v zasade sympataci. Jenze i pres tohle vsechno to na me proste nejak nefungovalo, forku tu zas tolik neni a nejsou buhvijaky, uz v polovine filmu jsem se koukal na hodinky. Proste pro me nepochopitelne nadhodnoceny, film na jedno skouknuti a zapomenuti. ()

T2

Rozpočet $145miliónovTržby USA $111,506,430Tržby Celosvetovo $275,698,039Tržby za predaj Blu-ray v USA $10,713,946 //počet predaných kusov 573,211Tržby za predaj DVD v USA $18,960,065 //počet predaných kusov 1,123,711║ veľmi podarené dobrodružstvo, Rob Minkoff po dlhej dobe pokropený živou vodou, toto mu vyšlo, príjemná oddychovka /85%/ ()

• Ačkoliv Spartacus, nápadně podobný Kirku Douglasovi, prohlásí památnou repliku: "Já jsem Spartacus!", v originální filmu Spartakus (1960) je Spartacus jediný mezi otroky, kdo tuto větu nepronese. (Kaston)
  • Skladba, jejíž úryvek hraje pan Peabody na didgeridoo, se jmenuje Těžká radost a pochází z alba Didgeridoo Solo Ondřeje Smeykala, českého profesionálního hráče na tento nástroj. (D.Moore)
  • Když se hlavní hrdinové nacházejí v trojském koni, nachází se zde též postava Meneláa. Ten však byl podle mytologie zabit v bitvě ještě před postavením trojského koně. (Janzic999)