Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana

Mr. Peabody & Sherman

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Sci-Fi / Komedie

USA, 2014, 92 min

• kulyk

Buržoj myslel při tvorbě na omezené historické povědomí amerického školáčka, proto se neodvážil popustit uzdu své fantasii a brýlatého bobra spolu s feministickým potěrem zaslal jen k takovým dějinným událostem, které hvězdoprudný fuckan pobere. To by ještě sice skousla morda má vyhnilá, ale ten pes.... ten pes musí zemřít! Takhle odporný exemplář uvědomělého mamrda jsem naposledy shledal v Timurovi. Šosácký nabob, převlečený za starostlivého tatínka? Prohnal bych mu kullku hlavou. Jeho kulku. Levou.(20.8.2014)

"Ve svém volném čase jsem vynalezl pěstní pozdrav, planking, strhávací kalhoty a zumbu." Tak tohle byl mazec (pardon za mluvu náctiletých). Tento snímek mě fakt překvapil, říkala jsem si, že to zas bude nějaká konina, kde naplácali všecko, co se dá /což teda pravda je/, ale byla to super zábavná konina, kde nacpali všecko, co v průběhu dějin našli. Narvali to tam s takovým důvtipem a rafinovaností, že se mi to neskutečně líbilo. Spousta a spousta různých gagů a hlášek a povedených scének např. když sfinga vyprdla loď nebo když Tut (faron) přistál na čelním skle z profilu a pak byl setřen stěračem. "Odhoďte kord a ustupte od té futuristické koule." Jo a teda Peabody je jiná liga... nejinteligentnější pes - a nejen to - i člověk na světě. Ani Indymu tyhle věci nedocházely tak rychle jako rozluštit jak se dostat z kobky. No a na konci, jak na ně padal trojský kůň, Titanic i florentská katedrála se sfingou... Kapku mi to připomnělo Zataženo, občas trakaře - taky tak nápadité. P. S. Žlutý meloun je nejsprostější druh ovoce!!!! (což je pravda - viz tady)(8.10.2014)

Jeden nápad střídá druhý chrlen z plátna kadencí kulometu. Tu jako skvělá scéna, jinde jako skvělá hláška a mezitím se ještě blýská spoustou drobných, občas téměř nenápadných detailů. Přitom je vše sestaveno a vybudováno tak, že se pobaví děti a možná ještě lépe jejich starší doprovod, a že je to současně vtipné i dojemné, akční i pohodově rodinné. Rozhodně zatím nejlepší animák roku.(30.6.2014)

Celkom príjemné prekvapenie. Rob Minkoff sa vracia do animovaných vôd a znovu boduje. Hlavné postavy sú tak skvelé napísané, že nuda skratka nehrozí. Príbeh rovnako ako hlavné postavy dokáže zaujať, ved vidieť Lincolna, Einsteina, Da Vinciho, či Tutanchamona v animáku, ktorý ma nápady sa len tak nevidí. Taktiež aj hudba Elfamana je fajn. Príjemná dobrodružná rodinná zábava, ktorá pobaví deti aj dospelých. Slovenský dabing opäť skvelý. 80% - 4*(27.7.2014)

Devítiletý klučina získá ruku princezny a půl království k tomu! Jak už to u filmů animovaných bývá, tak LOVE IS ALL AROUND. Otázkou zůstává, proč si devítiletý prevít chce získat srdce namyšlené blondýny, jež již ve svém útlém věku prohání procesor A4 tím prokletým FEJSBUKOVÁNÍM pomocí Messengeru. Otec toho malého pobudy je čokl, z čehož dozajisté budou dětem v kinosálech vlhnout víčka - co je lepšího, nežli mluvící pes, že?! Poněkud otravným faktorem je vděčné téma "Leonardo da Vinci". Divákům je opět servírovaná ta genialita gaye z Benátek, což zejména členové fanklubů "Flynn Carson na Hrad!" či "Milujeme TV NOVA" ocení. 80% Celosvětový výdělek k 30. 5. 2014: $267,108,255, což je 1,84 násobek budgetu..........376. nejvýdělečnější snímek historie(30.5.2014)

• - Když se hlavní hrdinové nacházejí v trojském koni, nachází se zde též postava Meneláa. Ten však byl podle mytologie zabit v bitvě ještě před postavením trojského koně. (Janzic999)

• - Na Shermanově krabičce na oběd je obrázek vědce Stephena Hawkinga a nápis "Brief History of Lunch", v překladu "stručná historie oběda". Jde o narážku na Hawkingovu slavnou knihu "A Brief History of Time", česky "stručná historie času". (D.Moore)

• - Scény, kdy Řekové napadly Tróju a pan Sherman a Peabody unikají z bitvy, parodují film 300: Bitva u Thermopyl (2006). (ledofredo)