Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana

Dobrodružstvá pána Peabodyho a Shermana

Mr. Peabody & Sherman

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Sci-Fi / Komedie

USA, 2014, 92 min

Film je zábavný a má skvěle vytvořené postavy, které si udržují svůj charakter celou dobu. Nemám rád cestování v čase, protože se používá až moc často a přes míru ale v tomhle provedení top nakonec bylo snesitelné a pro zápletku celkem funkční, už jen proto, že s tou vědou se v důsledku vlastně až tak do hloubky nešlo. Myslím, že tohle je animák snesitelný i pro dospělé. Taková ta současná rodinná klasika, kdy si tam každý najde něco.(30.6.2014)

S minimální znalostí původního seriálu jsem se jen tak nazdařbůh rozhodl vrhnout na vody tohoto filmu. A byl jsem profackován úžasností. Zápletka sama o sobě nebyla nějaká bůh ví jaká, ale musím říct, že scénář byl napsán vskutku mistrně. Série geniálních gegů, odkazy na kultovní filmy i místy absurdní vtípky - navíc hezky kompromisně postavené tak, aby se bavili jak děti tak dospělí - já musím říct, že tak takhle jsem se u animovaného filmu už dlouho nebavil.(19.7.2015)

„Deti nie sú stroje, ver mi. Skúsil som jedno zostrojiť a dopadlo to desivo.“ Ono to vyzerá, že sa niekto pokúsil spojiť Sheldona Coopera a Pána Času, mrcol mu do rúk dieťa a vo veľmi nepeknom Tardise sa spolu premiestňujú do rôznych dôb a narušujú všetko, čo je nám známe. Samotná podstata psa, na ktorom film stojí sa mi veľmi nepáči, ale nakoniec to dopadlo dobre. Dokonca je s toho pekná rozprávočka. Ale asi nie priamo niečo pre mňa. Niečo, čo by som si v budúcnosti znovu pustila. Mimochodom už by mohli prestať animovať ľudí tak, že im dajú veľké hlavy a malé telá. Už to nie je ono.(28.9.2016)

Jeden z nejlepších animáků za poslední dva roky, spousta inteligentního humoru a nadsázky jak pro děti, tak překvapivě i pro dospělé. Hodně poučné, ale silně nevtíravou formou. Příběh je také vcelku povedený a ačkoliv tam jsou asi tak dva scénaristické nesmysly, pořád je to předně pohádka a na nějaké posloupnosti v čase vlastně nemusí být brán takový zřetel... je to vlastně hrozně super. 4*(25.12.2014)

Povedený animákový (lehce nad)standard. Existence nějakého příběhu bude zapomenuta do týdne, ale v rámci filmu to funguje a situační humor je tu na solidní úrovni, stejně tak jako povinné popkulturní odkazy. Ale z davu ani nijak zásadně nevyčnívá, splyne s ním stejně jako Bolt, Divoké vlny, a další. 8/10(17.5.2014)

• - Skladba, jejíž úryvek hraje pan Peabody na didgeridoo, se jmenuje Těžká radost a pochází z alba Didgeridoo Solo Ondřeje Smeykala, českého profesionálního hráče na tento nástroj. (D.Moore)

• - Scény, kdy Řekové napadly Tróju a pan Sherman a Peabody unikají z bitvy, parodují film 300: Bitva u Thermopyl (2006). (ledofredo)

• - Jako dabér Mr. Peabodyho byl zvažován Robert Downey Jr. (Dr Lizal)