Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana

Dobrodružstvá pána Peabodyho a Shermana

Mr. Peabody & Sherman

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Sci-Fi / Komedie

USA, 2014, 92 min

Hrátky s cestováním časem se panu Peabodymu a Schermanovi zle nevyplatí a nakonec budou muset společně řešit nejednu patálii. V téhle roztomilé pohádce se setkáme s mnohými historickými postavami a lecčemu se přiučíme. Pro malé ratolesti dobrodružný animák jak vyšitý. Jelikož jsem však již odrostlejšího charakteru, musím zcela upřímně přiznat, že mne ten pes neskutečně iritoval. Tušil jsem, že to bude myslivna a i MacGyver by jen závistivě koulel očima u jeho kousků, nicméně v jistých momentech už jsem převracel oči a přál si, aby byl ten zablešenec neprodleně utracen. Sympaticky otravné, ale z donucení nebo v dobré společnosti to jde přežít. 70%(22.8.2015)

• kulyk

Buržoj myslel při tvorbě na omezené historické povědomí amerického školáčka, proto se neodvážil popustit uzdu své fantasii a brýlatého bobra spolu s feministickým potěrem zaslal jen k takovým dějinným událostem, které hvězdoprudný fuckan pobere. To by ještě sice skousla morda má vyhnilá, ale ten pes.... ten pes musí zemřít! Takhle odporný exemplář uvědomělého mamrda jsem naposledy shledal v Timurovi. Šosácký nabob, převlečený za starostlivého tatínka? Prohnal bych mu kullku hlavou. Jeho kulku. Levou.(20.8.2014)

Animák pro velké (Peabody) a malé (Sherman) nerdy, ve kterém vás psí polyhistor (a jeho dva dětští společníci) ve skoro-variaci na Doctora Who nápaditě protáhne několika časoprostory (Velká francouzská revoluce, starověký Egypt, renesanční Florencie, trójská válka), přičemž na vás stihne štěkat slovní hříčky a uměřené šprýmy hlasem Ivana Trojana. Defilé velkých historických postav může na dětského diváka působit i edukativně, přesto je Mr. Peabody & Sherman především geniální psina.(11.5.2014)

• MartinezZ

Přespeedovaná slabota, která těží jen z toho, že dětem humorně připomene to, co už (asi) vědí. Pár humorů tam je, OK, ale jinak je to příliš rychlé na to, aby to mohlo být i zajímavé. Šup šup šup, vžum, prásk, hvízd, humor, šup šup, humor, konec. Škoda, díky tomu chvátání to totiž bylo tak zhuštěné, až to po chvíli nemělo smysl sledovat a snažit se to v té rychlosti pochytit a ke konci je to tak už pěkná nuda.(25.7.2014)

Že bychom zde po Legu měli během jednoho měsíce opět jeden z nejnápaditějších a nejvtipnějších animáků posledních let? Ano, je to opravdu tak! Nápady a šílenými (nejen) historickými odkazy přetékající pecka, která jede od samého počátku na plný plyn a až do svého epického finále se vlastně nezastaví. Dětské publikum bude hlavně ve druhé polovině už možná trochu mimo a užívat si to budou překvapivě hlavně starší ročníky. I pro caparty se zde ale najde pár povinných pádů a roztomilých ksichtů s dávkou rodinných moralitek navrch. I to ovšem dospělí pod nekonečným návalem gagů s chutí prominou. Navíc si to přímo říká o vlastní seriál.80%(2.3.2014)

• - Ačkoliv Spartacus, nápadně podobný Kirku Douglasovi, prohlásí památnou repliku: "Já jsem Spartacus!", v originální filmu Spartakus (1960) je Spartacus jediný mezi otroky, kdo tuto větu nepronese. (Kaston)

• - Scény, kdy Řekové napadly Tróju a pan Sherman a Peabody unikají z bitvy, parodují film 300: Bitva u Thermopyl (2006). (ledofredo)

• - Skladba, jejíž úryvek hraje pan Peabody na didgeridoo, se jmenuje Těžká radost a pochází z alba Didgeridoo Solo Ondřeje Smeykala, českého profesionálního hráče na tento nástroj. (D.Moore)