Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana

Dobrodružstvá pána Peabodyho a Shermana

Mr. Peabody & Sherman

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Sci-Fi / Komedie

USA, 2014, 92 min

"Mamííí, ten pes je sarkastický!" Jeden z najlepších animákov vôbec. Celý čas som mal dojem, že som sa ocitol v alternatívnej realite, kde sa píšu a točia omnoho inteligentnejšie a zábavnejšie filmy, ako v tej našej. Okrem neuveriteľného množstva gagov (dobre vyvážené jednoduché vtípky pre deti i tie sofistikovanejšie pre dospelý sprievod) to má parádnu animáciu, strhujúce akčné scény, dobrý príbeh a dokonca aj emócie bez sentimentu, čo je v detskom filme hotový zázrak. Konkurenčné Lego Movie pán Peabody chytil, zožral a vysral v priebehu troch minúť pôsobenia na plátne.(9.3.2014)

„Deti nie sú stroje, ver mi. Skúsil som jedno zostrojiť a dopadlo to desivo.“ Ono to vyzerá, že sa niekto pokúsil spojiť Sheldona Coopera a Pána Času, mrcol mu do rúk dieťa a vo veľmi nepeknom Tardise sa spolu premiestňujú do rôznych dôb a narušujú všetko, čo je nám známe. Samotná podstata psa, na ktorom film stojí sa mi veľmi nepáči, ale nakoniec to dopadlo dobre. Dokonca je s toho pekná rozprávočka. Ale asi nie priamo niečo pre mňa. Niečo, čo by som si v budúcnosti znovu pustila. Mimochodom už by mohli prestať animovať ľudí tak, že im dajú veľké hlavy a malé telá. Už to nie je ono.(28.9.2016)

Jeden z nejlepších animáků za poslední dva roky, spousta inteligentního humoru a nadsázky jak pro děti, tak překvapivě i pro dospělé. Hodně poučné, ale silně nevtíravou formou. Příběh je také vcelku povedený a ačkoliv tam jsou asi tak dva scénaristické nesmysly, pořád je to předně pohádka a na nějaké posloupnosti v čase vlastně nemusí být brán takový zřetel... je to vlastně hrozně super. 4*(25.12.2014)

Dlouho jsem neviděla tak zábavný a boží animák. Pan Peabody vynalezl kromě stroje času taky zumbu, peče křepelky (a jeho kuchařské umění mi připomnělo "Ratatouille") a se svým adoptivním synem prožívá neskutečná dobrodružství. Taky se mi hodně líbily ty přelety nad Florencií, opravdu krásně "namalované". Nuže, kvalitní podívaná pro malé i velké diváky.(2.10.2017)

Celkom príjemné prekvapenie. Rob Minkoff sa vracia do animovaných vôd a znovu boduje. Hlavné postavy sú tak skvelé napísané, že nuda skratka nehrozí. Príbeh rovnako ako hlavné postavy dokáže zaujať, ved vidieť Lincolna, Einsteina, Da Vinciho, či Tutanchamona v animáku, ktorý ma nápady sa len tak nevidí. Taktiež aj hudba Elfamana je fajn. Príjemná dobrodružná rodinná zábava, ktorá pobaví deti aj dospelých. Slovenský dabing opäť skvelý. 80% - 4*(27.7.2014)

• - Když se hlavní hrdinové nacházejí v trojském koni, nachází se zde též postava Meneláa. Ten však byl podle mytologie zabit v bitvě ještě před postavením trojského koně. (Janzic999)

• - Skladba, jejíž úryvek hraje pan Peabody na didgeridoo, se jmenuje Těžká radost a pochází z alba Didgeridoo Solo Ondřeje Smeykala, českého profesionálního hráče na tento nástroj. (D.Moore)

• - Na Shermanově krabičce na oběd je obrázek vědce Stephena Hawkinga a nápis "Brief History of Lunch", v překladu "stručná historie oběda". Jde o narážku na Hawkingovu slavnou knihu "A Brief History of Time", česky "stručná historie času". (D.Moore)