Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana

Dobrodružstvá pána Peabodyho a Shermana

Mr. Peabody & Sherman

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Sci-Fi / Komedie

USA, 2014, 92 min

jeden z těch lepších animáků z poslední doby, za což si odnáší slabší čtyři hvězdičky. U tohoto můžu vyzdvihnout inteligentnější humor, originální dobrodružný příběh a nepřehnanou dávku sentimentu a morality. Tohle můžu bez uzardění doporučit celé rodině. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ](21.1.2016)

Devítiletý klučina získá ruku princezny a půl království k tomu! Jak už to u filmů animovaných bývá, tak LOVE IS ALL AROUND. Otázkou zůstává, proč si devítiletý prevít chce získat srdce namyšlené blondýny, jež již ve svém útlém věku prohání procesor A4 tím prokletým FEJSBUKOVÁNÍM pomocí Messengeru. Otec toho malého pobudy je čokl, z čehož dozajisté budou dětem v kinosálech vlhnout víčka - co je lepšího, nežli mluvící pes, že?! Poněkud otravným faktorem je vděčné téma "Leonardo da Vinci". Divákům je opět servírovaná ta genialita gaye z Benátek, což zejména členové fanklubů "Flynn Carson na Hrad!" či "Milujeme TV NOVA" ocení. 80% Celosvětový výdělek k 30. 5. 2014: $267,108,255, což je 1,84 násobek budgetu..........376. nejvýdělečnější snímek historie(30.5.2014)

Film je zábavný a má skvěle vytvořené postavy, které si udržují svůj charakter celou dobu. Nemám rád cestování v čase, protože se používá až moc často a přes míru ale v tomhle provedení top nakonec bylo snesitelné a pro zápletku celkem funkční, už jen proto, že s tou vědou se v důsledku vlastně až tak do hloubky nešlo. Myslím, že tohle je animák snesitelný i pro dospělé. Taková ta současná rodinná klasika, kdy si tam každý najde něco.(30.6.2014)

Wau, tak tohle byla trefa do černého (Au). Nářez jako sviň, protože nepamatuji doby, kdy jsem se tak nasmál. Výborná animace, skvělé vtípky zaměřené jak na děti, tak na dospělé. Nádherné a kvalitně zpracované postavy i příběh a v neposlední řadě plno odkazů a historických událostí, které zde jsou vylíčeny neskutečně vtipným způsobem. Konec nádherný, vtipný a husí kůží přivádějící. Je to bomba, doporučuji pokud máte blbou náladu, protože po zhlédnutí okamžitě vyprší ( tedy pokud zrovna nepadáte v letadle).(11.6.2014)

Pan Peabody a Sherman mě docela zklamali. Ano, je tady jedno velké (a povedené) rodinné poselství, ale co s tím, když animace není nikterak převratná (hlavně lokace a okolí bez větších detailů) a jednotlivé historické období jsou místy až kriticky nevyužité. Pro doplnění. Francouzskou revoluci, Egypt, Řecko + všechno kolem těchto etap naprosto miluji. S humanismem, ale spíše renesancí už jsem trochu na štíru, ale přesto mě to z historického zajímá. První dvě zmíněné jsou ještě zábavné, neagresivní a v rámci animáku pro děti povedené. Navíc mají dost výrazný historický přesah a vzdělávají. To je vždycky plus. S přesunem v čase se ale dostaneme k da Vincimu, z čehož si vzpomenete maximálně na jeho (opravdu výborné) dítě, a myšlenku s vírou při přeletu nad městem. Řecko (moje srdcovka) a dobývání Tróje (ano, vím, že ta není v Řecku, ale směřuji to na postavy) je už vyloženě infantilní a postavy se nedají vystát. Mám na mysli hlavně "komparz" v podobě vojáků a absolutně dehonestovaného Oddysea, který se v análech musí obracet ještě dnes. Chápu, že to je pro děti, které se chtějí hlavně smát hlouposti postav, ale museli z toho udělat až takovou zvrhlost? Já myslím, že nemuseli... Neřeknu, kdyby film chtěl servírovat jen čistě dětskou taškařici, ale tady se tvůrci evidentně snažili o něco většího. Finále je už trochu přitažené za vlasy a celkový dojem to tedy udrží maximálně na 3 hvězdách. Existují nicméně mnohem horší animáky, ale tohle má aspoň nějakou základní myšlenku a ve své podstatě to pobaví. Kdyby byla animace o něco lepší, možná bych se zavřenýma očima šel i o kousek výše, ale takhle tu degradaci prostě nepřekousnu.(18.7.2018)

• - Jako dabér Mr. Peabodyho byl zvažován Robert Downey Jr. (Dr Lizal)

• - Scény, kdy Řekové napadly Tróju a pan Sherman a Peabody unikají z bitvy, parodují film 300: Bitva u Thermopyl (2006). (ledofredo)

• - Když se hlavní hrdinové nacházejí v trojském koni, nachází se zde též postava Meneláa. Ten však byl podle mytologie zabit v bitvě ještě před postavením trojského koně. (Janzic999)