Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana

• slovenský

Dobrodružstvá pána Peabodyho a Shermana

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Sci-Fi / Komedie

USA, 2014, 92 min

Pohádka pro chytré děti, které nemají mezery v žádném školním učivu, takže při pohledu na animovaného Einsteina s úsměvem na tváři vykoktají jeho teorii relativity a ještě přitom během padesáti sekund odehrají Chopinův Minutový valčík. No to je toho, šprťouni. Ale já vás dostanu, to si pište. Tak schválně ; ) Malý Sherman si ořezává prst ořezávátkem. Pokud jsou jeho ruce 1 metr dlouhé a rychlost zvuku procházejícího přes diamant je menší než rychlost světla, kolik ještě prstů si Sherman ořeže, než ucítí bolest? A teď se předveďte : ) .......................................................................................... (OK, tak já vám to teda prozradím, když jinak nedáte. Sherman si ořeže ještě 4,5739093 prstu. Tedy pokud ovšem nepočítáme s tím, že Sherman má prsty jen tři : ))(3.10.2014)

Základní příběhová kostra není nic nového pod sluncem. S výjimkou dvou hlavních hrdinů a jejich vzájemným vztahem. To je ale asi tak jediný nedostatek, který tomuto animáku můžu vytknout. Líbí se mi, že se mě tvůrci hned z úvodu nesnažili uspávat půlhodinovou představovačkou a zasvěcením do děje, jak to mají obvykle ve zvyku. Pro mě postavili před fakt "Hele tady je pes a ten je superchytrej, mluví a adoptoval kluka. A TAK TO PROSTĚ JE!". Nápadité, krásně vykreslené a často se střídající lokace a mnoho zajímavých a zábavných vedlejších hrdinů - tyto dva faktory mi nedovolily ani na chvilku odvrátit oči, abych náhodou o něco nepřišel. Scény jsou doslova prošpikovány dobrodrůůůžem a vtipnými momenty a hláškami. Na to, že film má pouze hodinu a půl, tak hravě strčí do kapsy i některé snímky se stopáží 2h+ (viz nepovedený dvojkový Spiderman nebo třeba průměrný Kapitán - dva snímky, které mne v poslední době dosti zklamaly). Ale jó, i když těsně, tak přeci jen za pět!(3.9.2014)

Že bychom zde po Legu měli během jednoho měsíce opět jeden z nejnápaditějších a nejvtipnějších animáků posledních let? Ano, je to opravdu tak! Nápady a šílenými (nejen) historickými odkazy přetékající pecka, která jede od samého počátku na plný plyn a až do svého epického finále se vlastně nezastaví. Dětské publikum bude hlavně ve druhé polovině už možná trochu mimo a užívat si to budou překvapivě hlavně starší ročníky. I pro caparty se zde ale najde pár povinných pádů a roztomilých ksichtů s dávkou rodinných moralitek navrch. I to ovšem dospělí pod nekonečným návalem gagů s chutí prominou. Navíc si to přímo říká o vlastní seriál.80%(2.3.2014)

Docela zapadlá pohádka o jednom velmi intelektuálním psovi, který umí cestovat v čase! Mr. Peabody a Sherman je velmi povedený animovaný počin od Dreamworks, který má zajímavý příběh, skvělé zvraty, sympatické postavy a i pár vtipných momentů. Pokud hledáte příjemnou animovanou záležitost na nedělní podvečer, tohle je ona! 70%(21.10.2015)

Hezké, blbosti ale Dreamworks stejně nedělá. Bohužel přišlo mi to zbytečně moc dětské... Nemá to na dokonalost Shreka plného vtipu, dvojsmyslů, sarkasmu a ironie. Není to ani tak dobré jako Madagascar, který je - zejména ve třetím pokračování - napěchovaný výbornou hudbou, a vtipný je také podstatně víc. To samé Doba ledová, která sice nepochází ze stejných studií, přesto zůstane jedním z nejlepších animovaných filmů navždy. Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana není vůbec špatný film, nicméně není ani ten nejlepší. DreamWorks animation již své esa vytáhla (dle mého názoru největším úspěchem výše zmiňovaný Shrek) a bude moc těžké je někdy překonat. Nyní se to bohužel nepovedlo.(8.9.2014)

• - Ačkoliv Spartacus, nápadně podobný Kirku Douglasovi, prohlásí památnou repliku: "Já jsem Spartacus!", v originální filmu Spartakus (1960) je Spartacus jediný mezi otroky, kdo tuto větu nepronese. (Kaston)

• - Skladba, jejíž úryvek hraje pan Peabody na didgeridoo, se jmenuje Těžká radost a pochází z alba Didgeridoo Solo Ondřeje Smeykala, českého profesionálního hráče na tento nástroj. (D.Moore)

• - Když se hlavní hrdinové nacházejí v trojském koni, nachází se zde též postava Meneláa. Ten však byl podle mytologie zabit v bitvě ještě před postavením trojského koně. (Janzic999)