Pan Peabody je geniální jako Einstein, vtipný jako Oscar Wilde, odvážný jako Indiana Jones, má deduktivní schopnosti Sherlocka Holmese, styl oblékání Jamese Bonda a kulinářské dovednosti Zdeňka Pohlreicha. Je také světově proslulou celebritou, držitelem Nobelovy ceny, olympijským vítězem ve skoku a desetiboji. A navíc je pes. Díky svým schopnostem a navzdory tomu, že je šelma, adoptoval pan Peabody malého kluka Shermana, kterého od plenek vychovává tak, jak nejlépe umí. Přesto si občas musí přiznat, že je to snad jediná věc, která mu tak úplně nejde a že má co dělat, aby se Shermanem vůbec udržel krok. Sherman je totiž velmi zvědavý a upřímný, díky čemuž se často dostává do různě velkých průšvihů... I proto, aby ukojil synkovu touhu po poznání historie, vynalezl pan Peabody úžasný přístroj jménem Časomat. A díky tomu mají přístup kamkoliv do minulosti. Společně tak zažívají neskutečná dobrodružství, která si člověk nebo pes dokáže sotva představit, poznávají slavné postavy i okamžiky dějin. Na cestách časem musí dodržovat pár zásadních pravidel jako „nikdy se nesetkat sám se sebou", nebo „jen minimálně ovlivňovat minulost nebo raději vůbec", což se jim daří do chvíle, než Sherman potajmu vezme na divokou projížďku Časomatem svou spolužačku Penny, na kterou chce udělat dojem. Nechtěně zamíchají několika nejdůležitějšími událostmi světových dějin a nakonec jim pan Peabody musí přispěchat na pomoc a zachránit je, než se navždy změní minulost, přítomnost i budoucnost. Můžete se těšit na velkou legraci a pár zábavných setkání s velikány světových dějin, při kterých občas může tuhnout krev. Komu by neztuhl úsměv, kdyby se ocitl před branami Tróje ve finální fázi dobývání tohoto města, nebo v Paříži v době Velké francouzské revoluce? (CinemArt)

Trailer 2

kaylin

Film je zábavný a má skvěle vytvořené postavy, které si udržují svůj charakter celou dobu. Nemám rád cestování v čase, protože se používá až moc často a přes míru ale v tomhle provedení top nakonec bylo snesitelné a pro zápletku celkem funkční, už jen proto, že s tou vědou se v důsledku vlastně až tak do hloubky nešlo. Myslím, že tohle je animák snesitelný i pro dospělé. Taková ta současná rodinná klasika, kdy si tam každý najde něco. ()

Toyotomi

S minimální znalostí původního seriálu jsem se jen tak nazdařbůh rozhodl vrhnout na vody tohoto filmu. A byl jsem profackován úžasností. Zápletka sama o sobě nebyla nějaká bůh ví jaká, ale musím říct, že scénář byl napsán vskutku mistrně. Série geniálních gegů, odkazy na kultovní filmy i místy absurdní vtípky - navíc hezky kompromisně postavené tak, aby se bavili jak děti tak dospělí - já musím říct, že tak takhle jsem se u animovaného filmu už dlouho nebavil. ()

ABLABLABLA

"Ve svém volném čase jsem vynalezl pěstní pozdrav, planking, strhávací kalhoty a zumbu." Tak tohle byl mazec (pardon za mluvu náctiletých). Tento snímek mě fakt překvapil, říkala jsem si, že to zas bude nějaká konina, kde naplácali všecko, co se dá /což teda pravda je/, ale byla to super zábavná konina, kde nacpali všecko, co v průběhu dějin našli. Narvali to tam s takovým důvtipem a rafinovaností, že se mi to neskutečně líbilo. Spousta a spousta různých gagů a hlášek a povedených scének např. když sfinga vyprdla loď nebo když Tut (faron) přistál na čelním skle z profilu a pak byl setřen stěračem. "Odhoďte kord a ustupte od té futuristické koule." Jo a teda Peabody je jiná liga... nejinteligentnější pes - a nejen to - i člověk na světě. Ani Indymu tyhle věci nedocházely tak rychle jako rozluštit jak se dostat z kobky. No a na konci, jak na ně padal trojský kůň, Titanic i florentská katedrála se sfingou... Kapku mi to připomnělo Zataženo, občas trakaře - taky tak nápadité. P. S. Žlutý meloun je nejsprostější druh ovoce!!!! (což je pravda - viz tady) ()

Slartibarkfast

Hrátky s cestováním časem se panu Peabodymu a Schermanovi zle nevyplatí a nakonec budou muset společně řešit nejednu patálii. V téhle roztomilé pohádce se setkáme s mnohými historickými postavami a lecčemu se přiučíme. Pro malé ratolesti dobrodružný animák jak vyšitý. Jelikož jsem však již odrostlejšího charakteru, musím zcela upřímně přiznat, že mne ten pes neskutečně iritoval. Tušil jsem, že to bude myslivna a i MacGyver by jen závistivě koulel očima u jeho kousků, nicméně v jistých momentech už jsem převracel oči a přál si, aby byl ten zablešenec neprodleně utracen. Sympaticky otravné, ale z donucení nebo v dobré společnosti to jde přežít. 70% ()

gogos

Rob Minkoff se po dlouhých letech vrátil tam, kde mu to sedí nejvíc, a sice k parádním animákům. Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana je pro mě patrně největší překvapení na poli animovaných filmů za dlouhé poslední měsíce! Originální příběh, naprosto perfektně sepsané charekery a naprosto ale naprosto úžasně inteligentní humor plný historických faktů, narážek a totálně cool vtípků. Dětský divák sice v těchto momentech patrně nebude tušit, která bije, avšak to vůbec nevadí. Dětem se bude líbit zajímavá rádobylaciná animace, spousta akce, honiček a gagů, dospělého zase potěší výše zmíněné. Peabody a Sherman nemají prakticky žádný slabý článek, dupou na plný plyn od začátku až do konce a celá ta zběsilá jízda je ukrutně zábavná! A korunu všemu nasazuje vynikající český dabing v čele s perfektním Trojanem. Jeden z nejlepších animáků posledních let! Doufám, že se brzy dočkáme pokračování, protože tot má neskutečný potenciál! Jasných 5* ()

• Na Shermanově krabičce na oběd je obrázek vědce Stephena Hawkinga a nápis "Brief History of Lunch", v překladu "stručná historie oběda". Jde o narážku na Hawkingovu slavnou knihu "A Brief History of Time", česky "stručná historie času". (D.Moore)
  • Ačkoliv Spartacus, nápadně podobný Kirku Douglasovi, prohlásí památnou repliku: "Já jsem Spartacus!", v originální filmu Spartakus (1960) je Spartacus jediný mezi otroky, kdo tuto větu nepronese. (Kaston)

Související novinky

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST

10.07.2014

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 10. do 16. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (více)