Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana

• USA Mr. Peabody & Sherman (více)
Trailer 2

Geniální pan Peabody je pes z útulku, kterého nikdo nechtěl, a tak se začal věnovat vědě, umění a sportu. Vystudoval Harvard, získal Nobelovu cenu a zasvětil život práci pro lidstvo − a taky adoptoval chlapce Shermana a sestrojil pro něj stroj času zvaný Časomat, kterým lze cestovat dějinami. Sherman se ale ve škole dostane do konfliktu se spolužačkou Penny, která se mu posmívá, kousne ji, a nepřátelská slečna Grunionová z Úřadu pro bezpečnost a ochranu dětí je rozhodnuta Shermana panu Peabodymu odebrat, protože pes přece nemůže vychovávat člověka. Pan Peabody zvolí smírnou taktiku a pozve rodiče Penny na večeři, aby si je udobřil. Což se mu skutečně podaří, jenže Sherman se chce zatím před Penny vytáhnout a ukáže jí Časomat. Penny do něj ovšem bez váhání vstoupí a rázem se ocitne ve starém Egyptě. Peabody a Sherman ji musejí zachraňovat. Cestou zpátky absolvují neplánovanou zastávku ve Florencii v časech renesance, kde zrovna Leonardo da Vinci maluje Monu Lisu, a pak ve staré Tróji, kde manévrování s trojským koněm vážně ohrozí pana Peabodyho, a dojde k narušení časoprostorového kontinua s nedozírnými následky… (TV Nova)

Trailer 2

T2

Rozpočet $145miliónovTržby USA $111,506,430Tržby Celosvetovo $275,698,039Tržby za predaj Blu-ray v USA $10,713,946 //počet predaných kusov 573,211Tržby za predaj DVD v USA $18,960,065 //počet predaných kusov 1,123,711║ veľmi podarené dobrodružstvo, Rob Minkoff po dlhej dobe pokropený živou vodou, toto mu vyšlo, príjemná oddychovka /85%/ ()

Fr

,,NIC NENÍ KRÁSNĚJŠÍHO NEŽ ELEGANTNÍ ROVNICE, PŘELOŽENÉ DO DOKONALÉ TECHNIKY. PROČ TO TAKHLE NEJDE I S DĚTMI? PROTOŽE DĚTI NEJSOU STROJE...“ /// Pes co adoptoval kluka a má stroj času. Že je to píčovina? Animák, co hýří nápady, vynalézavostí tvůrců a jemným humorem. Mr. Peabody je prostě génius! Má smůlu, že jeho adoptovanej spratek … prostě život. A tak cestujou časem, řeší prekérky, a je to poučný jak historicky, tak lidsky. Příběh dlouho funguje na maximum a vy si přejete bejt pes. Ten závěr už je drobet přeplácanej, jako by nevěděli, jak to frajerky ukončit. Ale stejně – každej pes by měl mít kluka! Nevěříte? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hledám animák s humorem (i) pro dospělýho. 2.) Zjistím, co jsem ještě svýho psa nenaučil. 3.) Thx za titule ,,Firox“ a ,,badboy.majkl“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE ** NAPĚTÍ ne ()

Cervenak

"Mamííí, ten pes je sarkastický!" Jeden z najlepších animákov vôbec. Celý čas som mal dojem, že som sa ocitol v alternatívnej realite, kde sa píšu a točia omnoho inteligentnejšie a zábavnejšie filmy, ako v tej našej. Okrem neuveriteľného množstva gagov (dobre vyvážené jednoduché vtípky pre deti i tie sofistikovanejšie pre dospelý sprievod) to má parádnu animáciu, strhujúce akčné scény, dobrý príbeh a dokonca aj emócie bez sentimentu, čo je v detskom filme hotový zázrak. Konkurenčné Lego Movie pán Peabody chytil, zožral a vysral v priebehu troch minúť pôsobenia na plátne. ()

B!shop

Cekal jsem teda vic. Tvurci trefili tu spravnou miru mezi infantilnima detskejma vtipkama a zabavou pro odrostlejsi, pribeh je na animak dostacujici, i kdyz co si budem povidat, cestovani v case je takova sazka na jistotu. Animace sice neni nejak extremne detailni, ale je hezka a pekne se na ni kouka, hudba taky v pohode a sem tam nejaka skvela akcni scena. Postavy jsou v zasade sympataci. Jenze i pres tohle vsechno to na me proste nejak nefungovalo, forku tu zas tolik neni a nejsou buhvijaky, uz v polovine filmu jsem se koukal na hodinky. Proste pro me nepochopitelne nadhodnoceny, film na jedno skouknuti a zapomenuti. ()

xxmartinxx

Tempo, Tempo, TEMPO! Ten film je tak strašně rychlý! Neříkám, že s tím mám problém já, jen si teda nedokážu představit, jak se skrz to prokousávají děti! Jinak je jen škoda, že z té rychlosti nevyplývá nic pořádného a historické odkazy jsou zcela nahodilé. V roce, kdy přišel LEGO příběh, už tohle nestačí. Buď to mělo být chytřejší, nebo dětštější. ()

• Když se hlavní hrdinové nacházejí v trojském koni, nachází se zde též postava Meneláa. Ten však byl podle mytologie zabit v bitvě ještě před postavením trojského koně. (Janzic999)
  • Ačkoliv Spartacus, nápadně podobný Kirku Douglasovi, prohlásí památnou repliku: "Já jsem Spartacus!", v originální filmu Spartakus (1960) je Spartacus jediný mezi otroky, kdo tuto větu nepronese. (Kaston)

Související novinky

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST

10.07.2014

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 10. do 16. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první…