poster

Červená světla

 • Česko

  Varovná znamení

 • Španělsko

  Luces rojas

 • USA

  Red Lights

 • Velká Británie

  Red Lights

Thriller / Horor / Drama

Španělsko / USA, 2012, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mordenroth
  ***

  "You know, there are two kinds of people out there with a special gift - the ones who really think they have some kind of power, and the other guys who think we can't figure them out. They're both wrong." Snímka postupne stúpa spolu s postavou doktorky Margaret Matheson (skvelá Sigourney Weaver) a pomaly padá akonáhle odchádza zo scény... Filmy o kúzelníkoch mám rád, ale tým naozaj majstrovským (Dokonalý trik) nesiaha táto jednohubka ani po pás.(2.4.2015)

 • Genero
  **

  Zdejší semeniště esoteriků se zaradovalo, že vznikl film, ve kterém někdo silou myšlenky a urputným třením ohýbá příbory a klíče jako o život, proutkaří nebo vyléčí rakovinu tím, že ji zažene. Nejeden začínající šarlatán jistě potají zaloví v šuplíku, ale ať honí lžíci sebevíc, ta zůstane pevná a tvrdá. Prostě to nefunguje, přátelé! Musel jsem si protrpět devadesát minut eskamotérského blábolu, než se začalo dít něco zajímavého a pak přišel závěrečný zvratek, který bych nečekal a docela mě mrzí, že jsem se ho dočkal. Je pravda, že jsem doufal v horor, ale přišla jen jedna hororová scéna, kdy de Niro levituje u stropu a Murphy se ho lekne, což je na horor docela tristní skóre. Alespoň jsem si zase jednou užil de Nirovo herecké mistrovství, protože se nemusel chovat senilně nebo ukazovat Stillerovi koule.(22.3.2013)

 • castor
  ***

  Kdykoliv slyším u filmového díla sousloví paranormální jevy, zbystřím. Ovšem z obav, že budu po projekci kroutit hlavou. Naši dva vědátoři tu a tam odhalí uřvané podvodníky, kteří obírají důvěřivé lidi báchorkami, koho všeho vyléčili. Skeptičtí jsou i k médiu, které se vrací po dlouhých letech na scénu a má ksicht Roberta „poslední roky se nechávám uvrtat do všeho“ De Nira. Pátrání po pravdě je poměrně napínavé a má jakous takous kvalitu, čemuž pomáhá hlavně duo spolehlivý Cillian Murphy a výše zmíněná legenda. Rodrigo Cortés zvládá atmosféru docela obstojně, psychologický thriller si přesto představuji kapánek jinak. Rvačka na toaletě á la Pravdivé lži se hodí trochu někam jinam. Slušná ale je.(9.10.2017)

 • nash.
  ****

  Překvapivě slušně rozjetá podívaná, která slibovala potírání paranormálních jevů a souboj s podvodníkem neobvylých schopností manipulace davem. Ano i ne. Rozhodně jsem se ani chvíli nenudil, občas mě film překvapil, několikrát pobavil (Sigourney a test s kartami) a de Niro je po celou dobu naprosto lahůdkový. Už dlouho jsem nenarazil na filmovou postavu, která by byla tak znepokojivá a nepříjemná. Všechno to gradovalo velmi slušně, závěrečný souboj s časem byl výtečný, jenže pak najednou tenhle slušně rozjetý bourák v plné rychlosti a bez varování narazil do zdi závěrečného zvratu. Karoserie se promáčkla, souboj s časem a vlastně i celý příběh byl během okamžiku zasypán troskami napětí a závěrečnou pointou. Neveřil bych, že se dá film tak rychle rozbít. Nicméně jsem byl po 90% filmu spokojený, napjatý a zvědavý a když si odmyslím ten konec, tak to budou solidní ****.(17.11.2013)

 • gogo76
  ***

  Veľkým lákadlom je kvalitné herecké obsadenie, navyše DeNiro po dlhšej dobe naozaj v dobrej roli. Lákavý je i slogan filmu, ktorý ho prirovnáva k Šiestemu zmyslu. V istých momentoch je film napínavý, v iných zase zbytočne špekuluje a naťahuje. Film má výborný scenár, stačilo sa iba viac sústrediť na postavu DeNira, odhaľovanie klamstiev, podvodníkov a bolo by to podstatne lepšie. Tak trochu nejednoznačný záver v štýle Šiesteho zmyslu postráda hlavne tú údernosť, silu a presvedčivosť starého megahitu. Ak som záver pochopil správne, napadá ma množstvo otázok typu: "o.k, ak je to tak, prečo robil to a to?" Stačilo málo a mohol to byť byť hit. Problém je, že sa film tvári vážnejšie, než v skutočnosti je. 60%.(1.7.2013)

 • - Ve videolaboratoři, kde pracuje Buckley (Cillian Murphy), se objevuje plakát s frází „I Want to Understand" ("Chci pochopit"), který naráží na podobnou formuli „I Want to Believe" ("Chci uvěřit") ze seriálu Akta X (od r. 1993). (Avalon820)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 1. (Stanley619)

 • - Filmovou postavu Roberta De Nira v jejích 30 letech ztvárnil režisér Eugenio Mira. (Linkyc)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace