Červená světla

Red Lights

Red Lights

Thriller / Horor / Drama

Španělsko / USA, 2012, 119 min

Kdykoliv slyším u filmového díla sousloví paranormální jevy, zbystřím. Ovšem z obav, že budu po projekci kroutit hlavou. Naši dva vědátoři tu a tam odhalí uřvané podvodníky, kteří obírají důvěřivé lidi báchorkami, koho všeho vyléčili. Skeptičtí jsou i k médiu, které se vrací po dlouhých letech na scénu a má ksicht Roberta „poslední roky se nechávám uvrtat do všeho“ De Nira. Pátrání po pravdě je poměrně napínavé a má jakous takous kvalitu, čemuž pomáhá hlavně duo spolehlivý Cillian Murphy a výše zmíněná legenda. Rodrigo Cortés zvládá atmosféru docela obstojně, psychologický thriller si přesto představuji kapánek jinak. Rvačka na toaletě á la Pravdivé lži se hodí trochu někam jinam. Slušná ale je.(9.10.2017)

Red Lights klamú telom. Nič nie je také, ako sa na začiatku zdá. A to je dobre. Nejde o klasický ducharský príbeh, skôr sme svedkami konfrontácie paranormálnych javov s vyšetrovaním podobných metafyzických podvodov. Tvorcovia sa nám snažia ukázať vedecké vysvetlenia rôznych prípadov a treba uznať, že poodhalené triky rôznych podvodníkov sú veľmi zaujímavé. Niekedy však až príliš podsúvajú túto "vedeckosť". Po ukončení filmu je jasné, prečo to robili. Horšie dopadla konzistentnosť celého príbehu. Niekedy boli potrebné scenáristické barličky, aby všetko držalo pokope. Po hereckej stránke je snímok výborný a to je aj dôvod, prečo som v hodnotení veľkorysý.(21.9.2012)

Nemám patřičné vzdělání na to, abych s jistotou rozeznal, jak moc normální či nenormální je ten či onen paranormální jev. Nicméně doktorské vyvracení paranormálních nesmyslů mne vyloženě pohltilo, ale od chvíle, kdy paní doktorku na plátně vystřídalo sebevědomé médium, tak se snímek spontánně proměnil z výborného v lehce mysteriózní blábolení a trošku ztratil na zábavnosti. Ale závěr to celkem spravil, takže ten, kdo si občas zasedne ke spiritistické seanci, by si tohle mohl docela užít.(28.10.2013)

Kdybych místo na tenhle film čuměl hodinu a půl na červeně svítící žárovku a k tomu si pozohýbal pár lžiček ze servisu po babičce, zažil bych větší vzrůšo. Samotný motiv odhalování falešných paranormálních schopností byl fajn, ale bohužel čím dál větší nuda při čekání, jestli z toho něco kloudného vyleze. Nevylezlo. Jo, já vím, VELKÁ POINTA mě měla posadit na prdel s pokleslou čelistí. Ale neposadila. Místo toho jsem jen pookřál, že už je konec. A nedivil bych se, pokud by důvod nesmyslně předčasné smrti Sigurney uprostřed příběhu bylo to, že jí prostě došlo, co za šedivou nudu to bude a uprostřed natáčení jim vzala kramle... Sorry, jestli někomu šlapu po bávovičkách, i já jsem původně moc těšil. Jak se tam bude něco (para)zásadního řešit. Těšil jsem se jako dítě na bonbónek... oops ! Spadl mi do blátíčka, už ho nechci. Vytáhnu si z filmovýho pytlíku jinej.(31.1.2013)

Vyškrtnout v popisku filmu žánr horor a hned by si to jeden užil víc, jenže co s tím, když máte chuť se bát a dostane se vám spíše psychologického dramatu s malinko nadpřirozenými prvky, takovej odvar Dokonalého triku. Zklamání se nekoná, přesto na film dost možná hodně rychle zapomenu a to v něm hrají takové stárs, jako je Ripleyová, Taxikář a ten týpek z Batmana (a Olsenka z rodu nejmladších, ofkórs). Tak nějak silnější 3*.(31.5.2014)

• - Okrem kanadských miest Toronto, Hamilton a Brantford prebiehalo natáčanie aj v katalánskej Barcelone. (MikaelSVK)

• - Filmovou postavu Roberta De Nira v jejích 30 letech ztvárnil režisér Eugenio Mira. (Linkyc)

• - Názov filmu sa objaví až v desiatej minúte. (Johnny.ARN)