Červená světla

Red Lights

Red Lights

Thriller / Horor / Drama

Španělsko / USA, 2012, 119 min

Stále oblíbené téma paranormálních jevů a a nevysvětlitelných úkazů, které nelze prokázat současnými vědeckými metodami a přístroji, se stává hlavní náplní snímku. Dvě herecké hvězdy - Weaverová a De Niro, jimž zdárně sekunduje C.Murphy, se po letech opět setkávají, i když Margaret (Weaverová) ví, že v souboji s populárním senzibilem nemá šanci vyhrát. Její asistent (Murphy) se však nenechá odradit a spouští lavinu nevysvětlitelných paranormálních jevů, jejichž intenzita se stupňuje. Zdánlivě pomalé tempo filmu (asi nebude vyhovovat každému) s velmi dobrou hudbou a solidní kamerou začne pomalu zrychlovat a smrt si začne vybírat svou daň. Asistent Buckley (Murphy) téměř do posledních chvil netuší, jak strašlivé tajemství ho na konci čeká. Pro příznivce akcí a klipového střihu bych nedoporučoval, pro milovníky tajemných psychologických dramat dobrá volba.(18.11.2012)

Kdykoliv slyším u filmového díla sousloví paranormální jevy, zbystřím. Ovšem z obav, že budu po projekci kroutit hlavou. Naši dva vědátoři tu a tam odhalí uřvané podvodníky, kteří obírají důvěřivé lidi báchorkami, koho všeho vyléčili. Skeptičtí jsou i k médiu, které se vrací po dlouhých letech na scénu a má ksicht Roberta „poslední roky se nechávám uvrtat do všeho“ De Nira. Pátrání po pravdě je poměrně napínavé a má jakous takous kvalitu, čemuž pomáhá hlavně duo spolehlivý Cillian Murphy a výše zmíněná legenda. Rodrigo Cortés zvládá atmosféru docela obstojně, psychologický thriller si přesto představuji kapánek jinak. Rvačka na toaletě á la Pravdivé lži se hodí trochu někam jinam. Slušná ale je.(9.10.2017)

,,CELÝ ŽIVOT JSEM HLEDAL ODPOVĚĎ. A NENAŠEL JSEM JI. NAUČIL JSEM SE TOLIK VĚCÍ. ALE ZAPOMNĚL JSEM NA TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ….“ /// Vidíš kurva Rodrigo, když se nejebeš do rakve, má tvoje práce nějakej smysl! Popírání reality a zkoumání paranormálních jevů – pičo, tohle téma miluju! Podvodníci s fantasií, pochybovači nad zázraky a popírači kouzelnickejch zázraků – tohle je film pro vás! Parádní atmosféra při ,,aktech“ přítomnosti jiný formy energie a touha dovědět se, jestli síla myšlenky opravdu zvítězí nad hmotou – tohle mohl bejt klíďo další film z Akt X (Iluzionista? No to asi néé…). Dokonalá tahle ,,slepenice kouzelnickejch výkřiků do tmy“ určitě není, ale ta atmosféra, hudba, slepej de Niro – já se bavil! (uff, už jsem myslel, že budeš donekonečna popírat sám sebe! ) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chtěl bych se naučit pohnout stolem (při seanci vole!). 2.) Protože Val Valentino…. 3.) Vohejbaj se mě doma lžíce. 4.)Thx za titule ,,Arcticanfan“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(24.9.2012)

Kterak (meta)fyzik Murphy rozřezal Occamovou břitvou na tisíce kousků De Nirovu slepeckou hůl.. Naplněno výživným herectvím, uhrančivou atmosférou a umě gradovaným napětím a pak ta mrška přišla (ještě teď mě bolí nos, jak mě za něj Cortés vodil). Byla nutná doslovnost? Mohlo vše končit zavřením dveří od sálu? Nebo snad úplně jinak, že by za vším v rámci racionality stála jen hmota? Zeptejte se Silverů. V době, kdy tisíce různých šarlatánů zneužívají lidskou bezmoc a poslední záchvěvy naděje, to přeci mohlo dopadnout jakkoliv..(4.1.2013)

Kvalitná žánrová jednohubka so zaujímavým príbehom a výborným obsadením. Sigourney na mňa najviac pôsobila ako Scalliová po 30.-tich rokoch, De Niro v roli tajomného sensibila a Murphy ako vyšetrovateľ, ktorý sa do jeho prípadu vložil až príliš... Dobre vybudovaná atmosféra a napätie, gradujúci dej, veľa strašidelných momentov a celkom inteligentný scenár sľubujúci geniálne vyvrcholenie, fungujúci až do záveru, ktorý mozog jednoducho neberie a nedostojí očakávaniam.(24.6.2013)

• - Afroameričanka, která vede v televizi rozhovor s Robertem De Nirem (Simon Silver), je jeho manželka Grace Hightower. (akisha)

• - Filmovou postavu Roberta De Nira v jejích 30 letech ztvárnil režisér Eugenio Mira. (Linkyc)

• - Okrem kanadských miest Toronto, Hamilton a Brantford prebiehalo natáčanie aj v katalánskej Barcelone. (MikaelSVK)