Červená světla

Red Lights

Thriller / Horor / Drama

Španělsko / USA, 2012, 119 min

• Hoyt

Po Pohřben zaživa další obrovské zklamání z dílny Rodriga Cortése. Známí herci filmu spíše uškodili než pomohli, protože jejich postavy byly velmi nesympatické (až na Joely Richardson) a hlavně postrádaly nějakou tu zajímavou motivaci pro diváka. Přepálená stopáž, nudné dialogy a slabá pointa posouvají tento snímek hodně dolů.(1.10.2012)

Vůbec ne tak špatné, jak by se z několika ospalých reakcí zdejšího mladistvého publika mohlo zprvu zdát. Atmosférický mulder-scullyovský pohrobek sází víc na herce než na gore efekty a prvoplánovou duchařinu. De Niro se sympaticky drží zpátky, přesto jeho aura démonicky prosakuje celým filmem (nejednou mi hlavou bleskla vzpomínka na Angel Heart). Sigourney už dávno není Ripleyová (hraje skvěle a už dlouho se mi tak nelíbila). No a Cilda Murphy by si polohu přemýšlivého sexy boye s hlubokým pohledem mohl pomalu dát patentovat. Pointa je mazaná, nečekaná a svým způsobem ospravedlňuje vše, co jí předcházelo – proto škoda těch několika logických lapsů, kterými si pod sebou režisér podřezává větev. Jo a horor v tom může vidět akorát tak Stanley Bradley a jeho špičkoví kolegové z EZO.tv… :-)(31.1.2013)

Bylo by možné tomu vytknout plno věcí. Nejvíc mě mrzí konec, který se až moc doslovně vysvětlil - podle mě dovětek po odchodu Murphyho z divadla filmu dost ubírá. Vidět ale DeNira po deseti letech v nesenilní roli a vůbec vidět film, který se snaží (z větší části úspěšně) o nevtíravou chytrost, to beru.(24.9.2012)

Červená světla na mě zpočátku poblikávala velmi nadějně, jednak hereckým obsazením, pak také Španěláky, ale hororu jsem se tam bohužel nedobrala. I tak to byl slušně dramatický thriller s psycho prvky, kde vědecky založená Sigourney jezdila křížem krážem po zemi, likvidovala jednoho podvodného iluzionistu za druhým a že má přímo u sebe výjimku potvrzující pravidlo, to přehlížela jak širé lány.(31.5.2014)

Už dlho som pri filme necítil zimomriavky a neslintal blahom. Poctivá žánrovka, ktorá stavia na pevne vybudovanej a bezchybnej atmosfére. Cortés vytvoril perfektný scénar. V ňom nám nielenže pomaly odkrýva určité skutočnosti a zároveň zamlčuje tie dôležité, takže do konca nevieme na čom vlastne sme, ale zároveň nezabúda prekvapovať a viesť svoj herecký ansábel s takou ráznosťou a precíznosťou, že dopomáhajú k finálnemu zvratu, ktorý nech je akokoľvek zvláštny, skvelo do konceptu sedí. Nie každému filmu sa podarí niečo takéto. Nie každý film dokáže takto nabudiť. Dážď, krásna Olsenka, uhrančivý Murphy v ďalšej svojej veľkej úlohe a veľmi éterická Weaver. Som nesmierne šťastný, že sa ešte robia takéto filmy. Pre ostatných možno rutinná záležitosť, pre mňa vec robená s láskou a s presvedčením a je to cítiť v každom jednom zábere. Rovnako silné ako Anh Hung Tranov I come with rain.(8.4.2015)

• - Názov filmu sa objaví až v desiatej minúte. (Johnny.ARN)

• - Ve videolaboratoři, kde pracuje Buckley (Cillian Murphy), se objevuje plakát s frází „I Want to Understand" ("Chci pochopit"), který naráží na podobnou formuli „I Want to Believe" ("Chci uvěřit") ze seriálu Akta X (od r. 1993). (Avalon820)

• - Afroameričanka, která vede v televizi rozhovor s Robertem De Nirem (Simon Silver), je jeho manželka Grace Hightower. (akisha)