Červená světla

Red Lights

Red Lights

Thriller / Horor / Drama

Španělsko / USA, 2012, 119 min

Ač je Kylián velmi odpudivý, je to, jak říkáme my, přechytřelí lingvisté, kašpar pár ekscelenc! Pardon, chtěl jsem samozřejmě říct ekseláns. A dorve li se ke skvěle napsanému filmu s překvapivou pointou, v němž mu navíc kunduje Ripleyová a sekunduje DeNirovic Bobík, je to pro tuhle databázičku, plnou hloupých dětí (zdravím Korbitche22) a hloubavých, hnědopišských kritiků (ahoj Šádveli), jasný propadák. Tvůrci udělali chybu, že buď nejprve nevydali Homix, neangažovali jediného EMO krvesaje a neobsadili Van Damma, anebo nesvěřili režii některému z velikánu esoterické nudy jako Béla či Lars. Je pravda, že i tak se to místy trochu vleče, ale zase to neuteče. (Muhehehe, tak ten se mi poved, fuckt kameňák!). Každopádně podtrženo a sečteno, já nemůžu v žádném případě jít pod 4,125344789.(20.9.2012)

Začátek vypadal na solidní duchařinu, avšak to rychle pominulo a potom už se jen rozvíjelo velmi zajímavé drama zabývající se paranormálními jevy. Musím říct, že jsem byl mile překvapený, jakým směrem se film ubírá a ikdyž jsem na konci čekal velkou řezničinu, tak jsem nakonec rád, že to bylo spíš decentní zakončení. Cillian mi sice herecky nikdy nesedl, ale zde se dal vydržet. Angažování Sigourney Weaver považuju za velký plus. Ta ženská má prostě charisma jak sviňa. No nebudu už dále mlít pantem. Mě se to líbilo, takže z mé strany všem doporučuju. 75%(20.10.2012)

• Hoyt

Po Pohřben zaživa další obrovské zklamání z dílny Rodriga Cortése. Známí herci filmu spíše uškodili než pomohli, protože jejich postavy byly velmi nesympatické (až na Joely Richardson) a hlavně postrádaly nějakou tu zajímavou motivaci pro diváka. Přepálená stopáž, nudné dialogy a slabá pointa posouvají tento snímek hodně dolů.(1.10.2012)

Rodrigo Cortés je veľký šikulák a vyberá si (píše) veci, ktoré tu ešte neboli. Kombinácia hodná poklony a o to viac zamrzí pointa Red Lights. Ak by ste mali zadanie vymyslieť rozuzlenie, ktoré má byť idiotské, nefunkčné a podraziť nohy celému príbehu tak hej. Red Light sa stáva etalónom takéhoto zadania. Ano nečakal som to, nečakal som že mi to môže niekto spraviť. Hlavne potom, ako som celý film žral aj s navijákom. 70%(23.9.2012)

Přišlo mi to takové nevýrazné a bralo se to moc vážně. Cillian Murphy je tam hrozně vyšokovanej, i když se vlastně nic neděje a Robert De Niro si podmaňuje davy "superschnopnostmi" druhořadého cirkusáka. Celé to vůbec nedává smysl, je to dlouhé a po finálním zvratu i trochu směšné. Ale jako nevadilo mi na to koukat. 50%(7.8.2016)

• - Afroameričanka, která vede v televizi rozhovor s Robertem De Nirem (Simon Silver), je jeho manželka Grace Hightower. (akisha)

• - Filmovou postavu Roberta De Nira v jejích 30 letech ztvárnil režisér Eugenio Mira. (Linkyc)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 1. (Stanley619)