Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dr. Mathesonová a její asistent Tom Buckley jsou světově uznávanými vědci, kteří se zabývají vysvětlováním paranormálních jevů. Jako profesionální skeptici už dokázali odhalit mnoho podvodníků, kteří předstírali nadpřirozené schopnosti, jako je čtení mysli, ranhojičství atd. Po třiceti letech se vrací na scénu Simon Silver, kterého Dr. Mathesonová považuje za největšího podvodníka ze všech. Buckley se chce Silverovi podívat na zoubek, ale Dr. Mathesonová ho zrazuje. Považuje ho za příliš nebezpečného. Před třiceti lety totiž záhadnou smrtí zemřel Silverův největší odpůrce a dr. \Matheosová předpokládá, že v tom měl Silver prsty... Buckley ale nedbá rad své šéfky a je pevně rozhodnut populárního Silvera zdiskreditovat. Myslí si, že tím jeho oddělení získá na vážnosti a Dr. Mathesonová grant na svůj výzkum. Buckley je touto akcí stále posedlejší a dokonce naverbuje i premiantku kurzu Sally. Buckley se vydá na Silverovo představení, a když se vrátí do laboratoře, najde Dr. Mathesonovou ležet zraněnou na zemi. Přivolá sanitku, ale už je pozdě. Po smrti své šéfové se Buckley snaží SIlvera dostat ještě úporněji. K jeho velké radosti se psychologický tým na univerzitě rozhodne Silverovy schopnosti přezkoumat a Dr. Shackleton ho nechá zkoumání pozorovat. Během něj pořídí Buckely záznam, který pak nechá přezkoumat svému kolegovi. Ten se Sally odhaluje, že Silver je velký podvodník, který celou dobu jen předstíral, že je slepý. Tou dobou už je ale Buckley na dalším Silverově vystoupení... (TV Prima)

(více)

Videa (14)

Trailer 1

Recenze (369)

Le_Chuck 

všechny recenze uživatele

Rodrigo Cortés je veľký šikulák a vyberá si (píše) veci, ktoré tu ešte neboli. Kombinácia hodná poklony a o to viac zamrzí pointa Red Lights. Ak by ste mali zadanie vymyslieť rozuzlenie, ktoré má byť idiotské, nefunkčné a podraziť nohy celému príbehu tak hej. Red Light sa stáva etalónom takéhoto zadania. Ano nečakal som to, nečakal som že mi to môže niekto spraviť. Hlavne potom, ako som celý film žral aj s navijákom. 70% ()

Morien 

všechny recenze uživatele

"Já vím, ale musíš mluvit hlasitěji." Velká chyba, že si to režisér napsal i sestříhal sám, protože největší problém vidím ve skladbě. Potřebuje někoho zvenčí, kdo by ho krotil, kdo by přirozeně provázal jednotlivé události a kdo by dokázal filmu nedát punc nepromyšleného trashe. Líbil se mi ovšem smysl pro humor, s jakým stvořitel seslal na Toma nakládačku za to, že odmítá uvěřit. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Stále oblíbené téma paranormálních jevů a a nevysvětlitelných úkazů, které nelze prokázat současnými vědeckými metodami a přístroji, se stává hlavní náplní snímku. Dvě herecké hvězdy - Weaverová a De Niro, jimž zdárně sekunduje C.Murphy, se po letech opět setkávají, i když Margaret (Weaverová) ví, že v souboji s populárním senzibilem nemá šanci vyhrát. Její asistent (Murphy) se však nenechá odradit a spouští lavinu nevysvětlitelných paranormálních jevů, jejichž intenzita se stupňuje. Zdánlivě pomalé tempo filmu (asi nebude vyhovovat každému) s velmi dobrou hudbou a solidní kamerou začne pomalu zrychlovat a smrt si začne vybírat svou daň. Asistent Buckley (Murphy) téměř do posledních chvil netuší, jak strašlivé tajemství ho na konci čeká. Pro příznivce akcí a klipového střihu bych nedoporučoval, pro milovníky tajemných psychologických dramat dobrá volba. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Dost, dost, dost dobré pokoukání. Navíc konečně zase pořádná role pro Roberta De Nira, hurá! Spíše než Šestý smysl, s nímž snímek (hloupě) srovnává tuzemský distributor, mi ale Červená světla jakousi prazvláštní atmosférou připomněla Nolanův Dokonalý trik. Navíc už dlouho jsem si po skončení nějakého filmu nebyl tak moc jistý tím, že ho chci co nejdříve vidět znovu. Červená světla jsou perfektně obsazená a samozřejmě také zahraná, scénář sice nestaví na bůhvíjakých šokujících pointách, ale je po čertech (ne)příjemně magický a napínavý. Režie bez výhrad stejně jako její spolupráce s hudbou, jediné, co bych mohl vytknout, je snad ten až příliš doslovný závěr... Ale to je jen taková moucha, kterou mi momentálně nedá práci přehlédnout.__P.S. Až díky zdejším zajímavostem jsem se dozvěděl, že záběry "mladého De Nira" vůbec nebyly trikové, jak jsem se domníval, ale že šlo o mnohem jednodušší "fígl". To tedy zírám! ()

Mordenroth 

všechny recenze uživatele

"You know, there are two kinds of people out there with a special gift - the ones who really think they have some kind of power, and the other guys who think we can't figure them out. They're both wrong." Snímka postupne stúpa spolu s postavou doktorky Margaret Matheson (skvelá Sigourney Weaver) a pomaly padá akonáhle odchádza zo scény... Filmy o kúzelníkoch mám rád, ale tým naozaj majstrovským (Dokonalý trik) nesiaha táto jednohubka ani po pás. ()

Galerie (69)

Zajímavosti (9)

  • Ve videolaboratoři, kde pracuje Buckley (Cillian Murphy), se objevuje plakát s frází „I Want to Understand" ("Chci pochopit"), který naráží na podobnou formuli „I Want to Believe" ("Chci uvěřit") ze seriálu Akta X (od r. 1993). (Avalon820)
  • Okrem kanadských miest Toronto, Hamilton a Brantford prebiehalo natáčanie aj v katalánskej Barcelone. (MikaelSVK)
  • Filmovou postavu Roberta De Nira v jejích 30 letech ztvárnil režisér Eugenio Mira. (Linkyc)

Související novinky

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

10.02.2013

Natáčení má odstartovat už příští měsíc (s premiérou plánovanou na květen 2014), ale Frank Darabont prý ještě na poslední chvíli piluje dialogy. Tvůrce nejlepšího filmu všech dob (alespoň podle… (více)

Reklama

Reklama