Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dr. Mathesonová a její asistent Tom Buckley jsou světově uznávanými vědci, kteří se zabývají vysvětlováním paranormálních jevů. Jako profesionální skeptici už dokázali odhalit mnoho podvodníků, kteří předstírali nadpřirozené schopnosti, jako je čtení mysli, ranhojičství atd. Po třiceti letech se vrací na scénu Simon Silver, kterého Dr. Mathesonová považuje za největšího podvodníka ze všech. Buckley se chce Silverovi podívat na zoubek, ale Dr. Mathesonová ho zrazuje. Považuje ho za příliš nebezpečného. Před třiceti lety totiž záhadnou smrtí zemřel Silverův největší odpůrce a dr. \Matheosová předpokládá, že v tom měl Silver prsty... Buckley ale nedbá rad své šéfky a je pevně rozhodnut populárního Silvera zdiskreditovat. Myslí si, že tím jeho oddělení získá na vážnosti a Dr. Mathesonová grant na svůj výzkum. Buckley je touto akcí stále posedlejší a dokonce naverbuje i premiantku kurzu Sally. Buckley se vydá na Silverovo představení, a když se vrátí do laboratoře, najde Dr. Mathesonovou ležet zraněnou na zemi. Přivolá sanitku, ale už je pozdě. Po smrti své šéfové se Buckley snaží SIlvera dostat ještě úporněji. K jeho velké radosti se psychologický tým na univerzitě rozhodne Silverovy schopnosti přezkoumat a Dr. Shackleton ho nechá zkoumání pozorovat. Během něj pořídí Buckely záznam, který pak nechá přezkoumat svému kolegovi. Ten se Sally odhaluje, že Silver je velký podvodník, který celou dobu jen předstíral, že je slepý. Tou dobou už je ale Buckley na dalším Silverově vystoupení... (TV Prima)

(více)

Videa (14)

Trailer 1

Recenze (368)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet €14miliónovTržby USA $52,624Tržby Celosvetovo $14,098,000Tržby za predaj DVD v USA $526,858 //počet predaných kusov ?║ dobrá atmosféra, kamera, obsadenie ale príbeh mi prišiel troška necelistvý /40%/ ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Přišlo mi to takové nevýrazné a bralo se to moc vážně. Cillian Murphy je tam hrozně vyšokovanej, i když se vlastně nic neděje a Robert De Niro si podmaňuje davy "superschnopnostmi" druhořadého cirkusáka. Celé to vůbec nedává smysl, je to dlouhé a po finálním zvratu i trochu směšné. Ale jako nevadilo mi na to koukat. 50% ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Ač je Kylián velmi odpudivý, je to, jak říkáme my, přechytřelí lingvisté, kašpar pár ekscelenc! Pardon, chtěl jsem samozřejmě říct ekseláns. A dorve li se ke skvěle napsanému filmu s překvapivou pointou, v němž mu navíc kunduje Ripleyová a sekunduje DeNirovic Bobík, je to pro tuhle databázičku, plnou hloupých dětí (zdravím Korbitche22) a hloubavých, hnědopišských kritiků (ahoj Šádveli), jasný propadák. Tvůrci udělali chybu, že buď nejprve nevydali Homix, neangažovali jediného EMO krvesaje a neobsadili Van Damma, anebo nesvěřili režii některému z velikánu esoterické nudy jako Béla či Lars. Je pravda, že i tak se to místy trochu vleče, ale zase to neuteče. (Muhehehe, tak ten se mi poved, fuckt kameňák!). Každopádně podtrženo a sečteno, já nemůžu v žádném případě jít pod 4,125344789. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Má to svoje mouchy, ale i tak jsem s filmem spokojenější, než jsem byl s Cortésovým předchozím filmem Buried. Ten byl možná soudržnější a lépe vybroušený, ale tematicky a atmosféricky mi prostě víc sedlo tohle. Tak do tří čtvrtin stopáže se jedná o pohlcující mysteriózní thrilller s takřka hororovou atmosférou. A kdyby se v koncovce podivně nerozplizl a nepřišel s divným způsobem podanou nečekanou pointou, mohl být novodobou klasikou na poli mystery filmů. Pocitově: jako když byste po skvělé dvouhodinové jízdě v luxusním sporťáku vrazili při parkování do zábradlí a odřeli si lak. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Veľmi zaujímavá zápletka, dobrá atmosféra, výborní herci (Sigourney v krátkom čase opäť v španielskom filme, tentoraz ale na jednotku) a zručná réžia. Škoda, že scenáru ku koncu dôjde dych, finálny zvrat je výrazne vycucaný z prsta a viacero otázok zostane nezodpovedaných (resp. zámerne podhodených zdĺhavým internetovým diskusiám). ()

Galerie (69)

Zajímavosti (8)

  • Okrem kanadských miest Toronto, Hamilton a Brantford prebiehalo natáčanie aj v katalánskej Barcelone. (MikaelSVK)
  • Čiernobiely klip Rusky, ktorá pohybuje kovovými predmetmi a zápalkami na stole, ktorý v triede predviedol Tom Buckley (Cillian Murphy), je rovnakým klipom, aký sa použil v Ďábelská posedlost (2015). (Pat.Ko)

Související novinky

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

10.02.2013

Natáčení má odstartovat už příští měsíc (s premiérou plánovanou na květen 2014), ale Frank Darabont prý ještě na poslední chvíli piluje dialogy. Tvůrce nejlepšího filmu všech dob (alespoň podle…

Reklama

Reklama