Červená světla

Luces rojas

• Nizozemsko

Thriller / Horor / Drama

Španělsko / USA, 2012, 119 min

Vyškrtnout v popisku filmu žánr horor a hned by si to jeden užil víc, jenže co s tím, když máte chuť se bát a dostane se vám spíše psychologického dramatu s malinko nadpřirozenými prvky, takovej odvar Dokonalého triku. Zklamání se nekoná, přesto na film dost možná hodně rychle zapomenu a to v něm hrají takové stárs, jako je Ripleyová, Taxikář a ten týpek z Batmana (a Olsenka z rodu nejmladších, ofkórs). Tak nějak silnější 3*.(31.5.2014)

I don´t need to understand. I believe. Aneb film o něčem úplně jiném než se může na první pohled zdát. Pochybuju, že je ta podobnost s plakátem ke Stay zcela náhodná, stejně tak jako atmosféra ne nepodobná Dokonalému triku... Bravissimo! (Počet hvězdiček na uživatele se bude s přihlédnutím k počtu opakovaných shlédnutí úměrně zvyšovat, na to vemte jed.)(8.10.2012)

,,CELÝ ŽIVOT JSEM HLEDAL ODPOVĚĎ. A NENAŠEL JSEM JI. NAUČIL JSEM SE TOLIK VĚCÍ. ALE ZAPOMNĚL JSEM NA TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ….“ /// Vidíš kurva Rodrigo, když se nejebeš do rakve, má tvoje práce nějakej smysl! Popírání reality a zkoumání paranormálních jevů – pičo, tohle téma miluju! Podvodníci s fantasií, pochybovači nad zázraky a popírači kouzelnickejch zázraků – tohle je film pro vás! Parádní atmosféra při ,,aktech“ přítomnosti jiný formy energie a touha dovědět se, jestli síla myšlenky opravdu zvítězí nad hmotou – tohle mohl bejt klíďo další film z Akt X (Iluzionista? No to asi néé…). Dokonalá tahle ,,slepenice kouzelnickejch výkřiků do tmy“ určitě není, ale ta atmosféra, hudba, slepej de Niro – já se bavil! (uff, už jsem myslel, že budeš donekonečna popírat sám sebe! ) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chtěl bych se naučit pohnout stolem (při seanci vole!). 2.) Protože Val Valentino…. 3.) Vohejbaj se mě doma lžíce. 4.)Thx za titule ,,Arcticanfan“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(24.9.2012)

Sice se nekona zadnej zazrak, ale ty dve hodiny to spolehlive zabavi. Dej se sice obcas tahne, sem tam je trochu zmatenej a nedomyslenej, ale vetsinu casu se dari docela fajn atmosfera. Sice to neni vylozene horor, ale par lekacek se urodilo a kdyz uz to zacne bejt misty horsi, spolehlive to podrzi hlavni herecky trio, vsichni hrajou perfektne. Jinak neni moc co dodat, lepsi 3* to v pohode da.(24.9.2012)

Okrem niekedy preliteralizovaných dialógov, niekedy aj monológov to bol veľmi zaujímavý film. Či už odhalenia šarlatánov, až po návod Ako sa to robí, vás film naozaj zaujme. Do poslednej chvíle, niečo od toho očakávate ale vyvrcholenie prinesie niečo nové, niečo čo ste niekde v myšlienkach zvažovali, ale tejto možnosti ste prenechávali najmenšiu pozornosť. Bolo to naozaj zaujímavé a veľmi príjemné, určite pozriem ešte raz 70%(15.3.2014)

• - Afroameričanka, která vede v televizi rozhovor s Robertem De Nirem (Simon Silver), je jeho manželka Grace Hightower. (akisha)

• - Okrem kanadských miest Toronto, Hamilton a Brantford prebiehalo natáčanie aj v katalánskej Barcelone. (MikaelSVK)

• - Filmovou postavu Roberta De Nira v jejích 30 letech ztvárnil režisér Eugenio Mira. (Linkyc)