Červená světla

Red Lights

Red Lights

Thriller / Horor / Drama

Španělsko / USA, 2012, 119 min

Až na poslední akt přesvědčivé budování tajemné atmosféry a celkem solidní výstavba paranoidního thrilleru říznutého paranormální zápletkou. Dokonce i všechny dějové informace překvapivě sedí. Co se výrazně nepovedlo, je až úplný závěr snímku, jenž přichází s šokující pointou, která by svou nedořečeností mohla více zapůsobit na diváka, ale tvůrci se raději rozhodnou vše polopaticky vysvětlit pro pomalejší diváky u obrazovek. Výslednému dojmu to dost ubírá. Ale i tak převažují pozitivní dojmy - kdyby se tohle podařilo Shyamalanovi, zobali bychom mu z ruky.(1.11.2012)

• mat.ilda

Překvapeníííí!! Zpočátku příjemné, ale od trestuhodné hlouposti s odrazem v brýlích to šlo šupem dolů, a i když konec nabídl možnost nadzvednout obočí, víc mě udivilo, jak stádo v sále sedí a obdivně bučí, místo toho, aby se v panice ušlapalo u exitů... A na tom, že se nejedná o horor, ale o thrillerové béčko, nic nezmění ani De Niro, za kterého beztak odvedl největší díl práce osvětlovač.(25.1.2014)

Přišlo mi to takové nevýrazné a bralo se to moc vážně. Cillian Murphy je tam hrozně vyšokovanej, i když se vlastně nic neděje a Robert De Niro si podmaňuje davy "superschnopnostmi" druhořadého cirkusáka. Celé to vůbec nedává smysl, je to dlouhé a po finálním zvratu i trochu směšné. Ale jako nevadilo mi na to koukat. 50%(7.8.2016)

Překvapivě slušně rozjetá podívaná, která slibovala potírání paranormálních jevů a souboj s podvodníkem neobvylých schopností manipulace davem. Ano i ne. Rozhodně jsem se ani chvíli nenudil, občas mě film překvapil, několikrát pobavil (Sigourney a test s kartami) a de Niro je po celou dobu naprosto lahůdkový. Už dlouho jsem nenarazil na filmovou postavu, která by byla tak znepokojivá a nepříjemná. Všechno to gradovalo velmi slušně, závěrečný souboj s časem byl výtečný, jenže pak najednou tenhle slušně rozjetý bourák v plné rychlosti a bez varování narazil do zdi závěrečného zvratu. Karoserie se promáčkla, souboj s časem a vlastně i celý příběh byl během okamžiku zasypán troskami napětí a závěrečnou pointou. Neveřil bych, že se dá film tak rychle rozbít. Nicméně jsem byl po 90% filmu spokojený, napjatý a zvědavý a když si odmyslím ten konec, tak to budou solidní ****.(17.11.2013)

Nemám patřičné vzdělání na to, abych s jistotou rozeznal, jak moc normální či nenormální je ten či onen paranormální jev. Nicméně doktorské vyvracení paranormálních nesmyslů mne vyloženě pohltilo, ale od chvíle, kdy paní doktorku na plátně vystřídalo sebevědomé médium, tak se snímek spontánně proměnil z výborného v lehce mysteriózní blábolení a trošku ztratil na zábavnosti. Ale závěr to celkem spravil, takže ten, kdo si občas zasedne ke spiritistické seanci, by si tohle mohl docela užít.(28.10.2013)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 1. (Stanley619)

• - Filmovou postavu Roberta De Nira v jejích 30 letech ztvárnil režisér Eugenio Mira. (Linkyc)

• - Názov filmu sa objaví až v desiatej minúte. (Johnny.ARN)