Červená světla

Red Lights

Red Lights

Thriller / Horor / Drama

Španělsko / USA, 2012, 119 min

Přišlo mi to takové nevýrazné a bralo se to moc vážně. Cillian Murphy je tam hrozně vyšokovanej, i když se vlastně nic neděje a Robert De Niro si podmaňuje davy "superschnopnostmi" druhořadého cirkusáka. Celé to vůbec nedává smysl, je to dlouhé a po finálním zvratu i trochu směšné. Ale jako nevadilo mi na to koukat. 50%(7.8.2016)

Určite to nie je horor. Je to príbeh o tom, ako veda bojuje so pseudovedou. Kde oči klamú mozog. Film začína dosť dobre. Vyložene čapne pozornosť. Na konci však vylepí facku s pachuťou nedomyslenosti. Či skôr záverečná pointa by sedela, len ten záverečný medziskok pôsobí dosť skratkovito, zmätkovito. V rámci žánru teda nič, čo by stálo za oslavné ódy.(5.4.2013)

Nemám patřičné vzdělání na to, abych s jistotou rozeznal, jak moc normální či nenormální je ten či onen paranormální jev. Nicméně doktorské vyvracení paranormálních nesmyslů mne vyloženě pohltilo, ale od chvíle, kdy paní doktorku na plátně vystřídalo sebevědomé médium, tak se snímek spontánně proměnil z výborného v lehce mysteriózní blábolení a trošku ztratil na zábavnosti. Ale závěr to celkem spravil, takže ten, kdo si občas zasedne ke spiritistické seanci, by si tohle mohl docela užít.(28.10.2013)

Červená světla na mě zpočátku poblikávala velmi nadějně, jednak hereckým obsazením, pak také Španěláky, ale hororu jsem se tam bohužel nedobrala. I tak to byl slušně dramatický thriller s psycho prvky, kde vědecky založená Sigourney jezdila křížem krážem po zemi, likvidovala jednoho podvodného iluzionistu za druhým a že má přímo u sebe výjimku potvrzující pravidlo, to přehlížela jak širé lány.(31.5.2014)

• Hoyt

Po Pohřben zaživa další obrovské zklamání z dílny Rodriga Cortése. Známí herci filmu spíše uškodili než pomohli, protože jejich postavy byly velmi nesympatické (až na Joely Richardson) a hlavně postrádaly nějakou tu zajímavou motivaci pro diváka. Přepálená stopáž, nudné dialogy a slabá pointa posouvají tento snímek hodně dolů.(1.10.2012)

• - Názov filmu sa objaví až v desiatej minúte. (Johnny.ARN)

• - Ve videolaboratoři, kde pracuje Buckley (Cillian Murphy), se objevuje plakát s frází „I Want to Understand" ("Chci pochopit"), který naráží na podobnou formuli „I Want to Believe" ("Chci uvěřit") ze seriálu Akta X (od r. 1993). (Avalon820)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 1. (Stanley619)