Červená světla

Red Lights

Red Lights

Thriller / Horor / Drama

Španělsko / USA, 2012, 119 min

Vůbec ne tak špatné, jak by se z několika ospalých reakcí zdejšího mladistvého publika mohlo zprvu zdát. Atmosférický mulder-scullyovský pohrobek sází víc na herce než na gore efekty a prvoplánovou duchařinu. De Niro se sympaticky drží zpátky, přesto jeho aura démonicky prosakuje celým filmem (nejednou mi hlavou bleskla vzpomínka na Angel Heart). Sigourney už dávno není Ripleyová (hraje skvěle a už dlouho se mi tak nelíbila). No a Cilda Murphy by si polohu přemýšlivého sexy boye s hlubokým pohledem mohl pomalu dát patentovat. Pointa je mazaná, nečekaná a svým způsobem ospravedlňuje vše, co jí předcházelo – proto škoda těch několika logických lapsů, kterými si pod sebou režisér podřezává větev. Jo a horor v tom může vidět akorát tak Stanley Bradley a jeho špičkoví kolegové z EZO.tv… :-)(31.1.2013)

Nebylo by zajímavé vidět snímek o slepci, jako poslední film před tím než sami oslepnete?... To mě jenom tak napadlo. Skvělá atmosféra, výborný námět, sice trochu skřípající závěr, ale jinak slušná žánrovka. Cortés rozhodně umí režírovat a hlavní herecké trio předvádí parádní práci. Slepý De Niro je správně démonický a škoda, že toho příběh nevyužívá o trochu víc. Co můžete opravdu vědět? Čemu můžete opravdu věřit?(5.10.2012)

Až na poslední akt přesvědčivé budování tajemné atmosféry a celkem solidní výstavba paranoidního thrilleru říznutého paranormální zápletkou. Dokonce i všechny dějové informace překvapivě sedí. Co se výrazně nepovedlo, je až úplný závěr snímku, jenž přichází s šokující pointou, která by svou nedořečeností mohla více zapůsobit na diváka, ale tvůrci se raději rozhodnou vše polopaticky vysvětlit pro pomalejší diváky u obrazovek. Výslednému dojmu to dost ubírá. Ale i tak převažují pozitivní dojmy - kdyby se tohle podařilo Shyamalanovi, zobali bychom mu z ruky.(1.11.2012)

Vyškrtnout v popisku filmu žánr horor a hned by si to jeden užil víc, jenže co s tím, když máte chuť se bát a dostane se vám spíše psychologického dramatu s malinko nadpřirozenými prvky, takovej odvar Dokonalého triku. Zklamání se nekoná, přesto na film dost možná hodně rychle zapomenu a to v něm hrají takové stárs, jako je Ripleyová, Taxikář a ten týpek z Batmana (a Olsenka z rodu nejmladších, ofkórs). Tak nějak silnější 3*.(31.5.2014)

Hodně zajímavý film pojednávající o zkoumání paranormálních jevů. Nabízí nám pohled z úplně jiné strany než bychom čekali a to ze strany vyšetřovatelů, kteří jsou k těmto jevům notně skeptičtí a jejich úkolem je odhalit podvodníky. Herecké obsazení je zajímavé a hlavně De Niro je tentokráte lahůdkou. De Nirův celoživotní podvod mě napadl prakticky okamžitě, přesto jsem byl na konci hodně zaskočen. Mohutných 70%(15.10.2012)

• - Okrem kanadských miest Toronto, Hamilton a Brantford prebiehalo natáčanie aj v katalánskej Barcelone. (MikaelSVK)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 1. (Stanley619)

• - Názov filmu sa objaví až v desiatej minúte. (Johnny.ARN)