VOD (1)

Dr. Mathesonová a její asistent Tom Buckley jsou světově uznávanými vědci, kteří se zabývají vysvětlováním paranormálních jevů. Jako profesionální skeptici už dokázali odhalit mnoho podvodníků, kteří předstírali nadpřirozené schopnosti, jako je čtení mysli, ranhojičství atd. Po třiceti letech se vrací na scénu Simon Silver, kterého Dr. Mathesonová považuje za největšího podvodníka ze všech. Buckley se chce Silverovi podívat na zoubek, ale Dr. Mathesonová ho zrazuje. Považuje ho za příliš nebezpečného. Před třiceti lety totiž záhadnou smrtí zemřel Silverův největší odpůrce a dr. \Matheosová předpokládá, že v tom měl Silver prsty... Buckley ale nedbá rad své šéfky a je pevně rozhodnut populárního Silvera zdiskreditovat. Myslí si, že tím jeho oddělení získá na vážnosti a Dr. Mathesonová grant na svůj výzkum. Buckley je touto akcí stále posedlejší a dokonce naverbuje i premiantku kurzu Sally. Buckley se vydá na Silverovo představení, a když se vrátí do laboratoře, najde Dr. Mathesonovou ležet zraněnou na zemi. Přivolá sanitku, ale už je pozdě. Po smrti své šéfové se Buckley snaží SIlvera dostat ještě úporněji. K jeho velké radosti se psychologický tým na univerzitě rozhodne Silverovy schopnosti přezkoumat a Dr. Shackleton ho nechá zkoumání pozorovat. Během něj pořídí Buckely záznam, který pak nechá přezkoumat svému kolegovi. Ten se Sally odhaluje, že Silver je velký podvodník, který celou dobu jen předstíral, že je slepý. Tou dobou už je ale Buckley na dalším Silverově vystoupení... (TV Prima)

Trailer 1

Pítrs85

Vyškrtnout v popisku filmu žánr horor a hned by si to jeden užil víc, jenže co s tím, když máte chuť se bát a dostane se vám spíše psychologického dramatu s malinko nadpřirozenými prvky, takovej odvar Dokonalého triku. Zklamání se nekoná, přesto na film dost možná hodně rychle zapomenu a to v něm hrají takové stárs, jako je Ripleyová, Taxikář a ten týpek z Batmana (a Olsenka z rodu nejmladších, ofkórs). Tak nějak silnější 3*. ()

viperblade

Do tohoto filmu jsem šel s tím, že tam hraje Robert De Niro a Sigourney Weaver. Nic víc jsem nevěděl a upřímně řečeno jsem si myslel, že to bude nějaká kriminálka. Musím říct, že jsem byl hodně překvapen, jakým způsobem se tento film vyvíjel. Naštěstí jsem byl překvapen příjemně. Red Lights je skvělý film, který nám ukazuje, jak zřejmě fungují všichni mágové, různí senzibilové, vědmy a tak dále… ale dělá to chytře, stejně, jako to dělají právě ti mágové. U úvodních titulků jsem si říkal, že mi režisérovo jméno něco říká, mrknu sem a vidím, že to je on, kdo natočil Buried. Můžu vám garantovat, že po skončení tohoto filmu si jeho jméno už zapamatujete, (stejně jako já) protože ten závěrečný twist jsem nečekal a opravdu se mi líbil (a teď nemluvím o SPOILER!!! De Nirovi, u toho mi to bylo tak nějak jasné už od začátku, že není slepý. KONEC SPOILERU!) Škoda, že scénář má pár logických děr, které film trošku srážejí (nebudu více spoilerovat) ale myslím, že někdy si tento snímek ještě jednou dám. Příjemné překvapení. 80 %. ()

Davies182

I don´t need to understand. I believe. Aneb film o něčem úplně jiném než se může na první pohled zdát. Pochybuju, že je ta podobnost s plakátem ke Stay zcela náhodná, stejně tak jako atmosféra ne nepodobná Dokonalému triku... Bravissimo! (Počet hvězdiček na uživatele se bude s přihlédnutím k počtu opakovaných shlédnutí úměrně zvyšovat, na to vemte jed.) ()

xxmartinxx

Bylo by možné tomu vytknout plno věcí. Nejvíc mě mrzí konec, který se až moc doslovně vysvětlil - podle mě dovětek po odchodu Murphyho z divadla filmu dost ubírá. Vidět ale DeNira po deseti letech v nesenilní roli a vůbec vidět film, který se snaží (z větší části úspěšně) o nevtíravou chytrost, to beru. ()

Anderton

Red lights spľňajú do bodky to, čo očakávať od žánru mystery triler. Nemám v úmysle diskutovať, či je záverečný dodatok po prvej šokujúcej pointe ešte k veci, či príbehu dáva nový rozmer, alebo ho celý rúca, jednoducho tam je a myslím, že tá minúta navyše predsa nemôže v divákovi zničiť predchádzajúcich takmer 120 napínavých minút. Hodnotil by som rovnako aj bez záverečného obligátneho"precitnutia". Občas trochu na efekt, z počiatku trochu zdľhavé, ale ku koncu už riadne napínavé a poriadne na nervy. Dobre napísaný, zrežírovaný a zahraný komerčný triler, ktorý by nemal mať kontroverzné hodnotenia, vôbec nechápem tie dvojhviezdičkové. No a Joely Richardson je možno naj milfka Hollywoodu. Keďže je Shyamalan už úplne mimo, buďme radi aspoň za takéto občasné príspevky na tému šokujúca pointa. ()

• Ve videolaboratoři, kde pracuje Buckley (Cillian Murphy), se objevuje plakát s frází „I Want to Understand" ("Chci pochopit"), který naráží na podobnou formuli „I Want to Believe" ("Chci uvěřit") ze seriálu Akta X (od r. 1993). (Avalon820)
  • Názov filmu sa objaví až v desiatej minúte. (Johnny.ARN)

Související novinky

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

10.02.2013

Natáčení má odstartovat už příští měsíc (s premiérou plánovanou na květen 2014), ale Frank Darabont prý ještě na poslední chvíli piluje dialogy. Tvůrce nejlepšího filmu všech dob (alespoň podle… (více)