Dva vyšetřovatelé paranormálních jevů, zkušená doktorka Margaret Matheson (Sigourney Weaver) a její mladý asistent Tom Buckley (Cillian Murphy) zkoumají nejrůznější metafyzické fenomény, aby prokázali jejich nepravost. Simon Silver (Robert De Niro), legendární slepý senzibil, který před třiceti lety záhadně zmizel, se najednou objeví a jeho případ se pro současnou vědu stane velkým oříškem. Tom začíná být Silverovým případem posedlý a jeho posedlost se prohlubuje s každým novým důkazem nevysvětlitelných událostí. Jak se Tom přibližuje Silverovi, napětí stoupá a jeho pohled na svět se třese v základech… (oficiální text distributora)

Trailer 1

T2

Rozpočet €14miliónovTržby USA $52,624Tržby Celosvetovo $14,098,000Tržby za predaj DVD v USA $526,858 //počet predaných kusov ?║ dobrá atmosféra, kamera, obsadenie ale príbeh mi prišiel troška necelistvý /40%/ ()

Cervenak

Veľmi zaujímavá zápletka, dobrá atmosféra, výborní herci (Sigourney v krátkom čase opäť v španielskom filme, tentoraz ale na jednotku) a zručná réžia. Škoda, že scenáru ku koncu dôjde dych, finálny zvrat je výrazne vycucaný z prsta a viacero otázok zostane nezodpovedaných (resp. zámerne podhodených zdĺhavým internetovým diskusiám). ()

Superpero

Přišlo mi to takové nevýrazné a bralo se to moc vážně. Cillian Murphy je tam hrozně vyšokovanej, i když se vlastně nic neděje a Robert De Niro si podmaňuje davy "superschnopnostmi" druhořadého cirkusáka. Celé to vůbec nedává smysl, je to dlouhé a po finálním zvratu i trochu směšné. Ale jako nevadilo mi na to koukat. 50% ()

verbal

Ač je Kylián velmi odpudivý, je to, jak říkáme my, přechytřelí lingvisté, kašpar pár ekscelenc! Pardon, chtěl jsem samozřejmě říct ekseláns. A dorve li se ke skvěle napsanému filmu s překvapivou pointou, v němž mu navíc kunduje Ripleyová a sekunduje DeNirovic Bobík, je to pro tuhle databázičku, plnou hloupých dětí (zdravím Korbitche22) a hloubavých, hnědopišských kritiků (ahoj Šádveli), jasný propadák. Tvůrci udělali chybu, že buď nejprve nevydali Homix, neangažovali jediného EMO krvesaje a neobsadili Van Damma, anebo nesvěřili režii některému z velikánu esoterické nudy jako Béla či Lars. Je pravda, že i tak se to místy trochu vleče, ale zase to neuteče. (Muhehehe, tak ten se mi poved, fuckt kameňák!). Každopádně podtrženo a sečteno, já nemůžu v žádném případě jít pod 4,125344789. ()

J*A*S*M

Má to svoje mouchy, ale i tak jsem s filmem spokojenější, než jsem byl s Cortésovým předchozím filmem Buried. Ten byl možná soudržnější a lépe vybroušený, ale tematicky a atmosféricky mi prostě víc sedlo tohle. Tak do tří čtvrtin stopáže se jedná o pohlcující mysteriózní thrilller s takřka hororovou atmosférou. A kdyby se v koncovce podivně nerozplizl a nepřišel s divným způsobem podanou nečekanou pointou, mohl být novodobou klasikou na poli mystery filmů. Pocitově: jako když byste po skvělé dvouhodinové jízdě v luxusním sporťáku vrazili při parkování do zábradlí a odřeli si lak. ()

• Čiernobiely klip Rusky, ktorá pohybuje kovovými predmetmi a zápalkami na stole, ktorý v triede predviedol Tom Buckley (Cillian Murphy), je rovnakým klipom, aký sa použil v Ďábelská posedlost (2015). (Pat.Ko)
  • Ve videolaboratoři, kde pracuje Buckley (Cillian Murphy), se objevuje plakát s frází „I Want to Understand" ("Chci pochopit"), který naráží na podobnou formuli „I Want to Believe" ("Chci uvěřit") ze seriálu Akta X (od r. 1993). (Avalon820)
  • Afroameričanka, která vede v televizi rozhovor s Robertem De Nirem (Simon Silver), je jeho manželka Grace Hightower. (akisha)