Červená světla

Red Lights

Red Lights

Thriller / Horor / Drama

Španělsko / USA, 2012, 119 min

Nebylo by zajímavé vidět snímek o slepci, jako poslední film před tím než sami oslepnete?... To mě jenom tak napadlo. Skvělá atmosféra, výborný námět, sice trochu skřípající závěr, ale jinak slušná žánrovka. Cortés rozhodně umí režírovat a hlavní herecké trio předvádí parádní práci. Slepý De Niro je správně démonický a škoda, že toho příběh nevyužívá o trochu víc. Co můžete opravdu vědět? Čemu můžete opravdu věřit?(5.10.2012)

Ze začátku hodně zajímavý, ve druhý půlce to trochu zvolní tempo a pointa mě nenakrkla jako většinu ostatních. Není ani super debilní ani vycucaná z prstu nebo naprosto mimo. Co všichni pořád maj? Od dob Šestýho smyslu všichni čekaj tyhle šokující pointy, akorát když přijdou, tak je ztrhaj jak jsou pitomý. Ono už se toho moc taky vymyslet nedá, všechno už tady bylo. Udivuje mě tak málo hodnocení, když se tu předvádí jak De Niro, tak Sigourney, i když nejvíc prostoru nakonec dostal Cillian Murphy a ten teda hrát umí a jako protagonista si poradil s přehledem. Ovšem není to horor, tím se nenechte mystifikovat. Spíš mysteriózní crimi nebo tak něco. Stojí za pozornost.(26.9.2012)

Kterak (meta)fyzik Murphy rozřezal Occamovou břitvou na tisíce kousků De Nirovu slepeckou hůl.. Naplněno výživným herectvím, uhrančivou atmosférou a umě gradovaným napětím a pak ta mrška přišla (ještě teď mě bolí nos, jak mě za něj Cortés vodil). Byla nutná doslovnost? Mohlo vše končit zavřením dveří od sálu? Nebo snad úplně jinak, že by za vším v rámci racionality stála jen hmota? Zeptejte se Silverů. V době, kdy tisíce různých šarlatánů zneužívají lidskou bezmoc a poslední záchvěvy naděje, to přeci mohlo dopadnout jakkoliv..(4.1.2013)

Hodně zajímavý film pojednávající o zkoumání paranormálních jevů. Nabízí nám pohled z úplně jiné strany než bychom čekali a to ze strany vyšetřovatelů, kteří jsou k těmto jevům notně skeptičtí a jejich úkolem je odhalit podvodníky. Herecké obsazení je zajímavé a hlavně De Niro je tentokráte lahůdkou. De Nirův celoživotní podvod mě napadl prakticky okamžitě, přesto jsem byl na konci hodně zaskočen. Mohutných 70%(15.10.2012)

Stále oblíbené téma paranormálních jevů a a nevysvětlitelných úkazů, které nelze prokázat současnými vědeckými metodami a přístroji, se stává hlavní náplní snímku. Dvě herecké hvězdy - Weaverová a De Niro, jimž zdárně sekunduje C.Murphy, se po letech opět setkávají, i když Margaret (Weaverová) ví, že v souboji s populárním senzibilem nemá šanci vyhrát. Její asistent (Murphy) se však nenechá odradit a spouští lavinu nevysvětlitelných paranormálních jevů, jejichž intenzita se stupňuje. Zdánlivě pomalé tempo filmu (asi nebude vyhovovat každému) s velmi dobrou hudbou a solidní kamerou začne pomalu zrychlovat a smrt si začne vybírat svou daň. Asistent Buckley (Murphy) téměř do posledních chvil netuší, jak strašlivé tajemství ho na konci čeká. Pro příznivce akcí a klipového střihu bych nedoporučoval, pro milovníky tajemných psychologických dramat dobrá volba.(18.11.2012)

• - Názov filmu sa objaví až v desiatej minúte. (Johnny.ARN)

• - Okrem kanadských miest Toronto, Hamilton a Brantford prebiehalo natáčanie aj v katalánskej Barcelone. (MikaelSVK)

• - Ve videolaboratoři, kde pracuje Buckley (Cillian Murphy), se objevuje plakát s frází „I Want to Understand" ("Chci pochopit"), který naráží na podobnou formuli „I Want to Believe" ("Chci uvěřit") ze seriálu Akta X (od r. 1993). (Avalon820)