Ingeborg se cítí být starou a osamělou. Jonas je mladý, pohledný a svou krásu by mohl i prodávat. Anders trpí malou psychickou poruchou a Anna je mladá žena s tělesným postižením. Čtyři lidé velmi toužící po lásce, čtyři lidé, z nichž každý doufá v lepší zítřek, čtyři lidské duše, které spaluje touha. (ČSFD)

Marqta

Tak tedy, tenhle film mi vyrazil dech. To co se od začátku děje je už samo o sobě celkem "dramatické"-pochmurné a drsné (budu -li se držet neexpresivního jazyka), ale je to jen slabý odvar toho, co se začne dít potom a na konci to vygraduje. Pohnuté podivně propletené osudy několika lidí. Všechny drsné, svým způsobem smutné, ale i lehce podivné. Tento snímek dalo by se říci, je prapodivnou míchaninou dramatu, psychologického filmu, černé komedie a romantického filmu. To co je na tom ale to nejpodivnější je, že celá kombinace funguje a to tak, že velmi dobře. Kdybych si mohla osobně vybírat, trochu bych ubrala na množství úchylek, které se ve filmu objevují. Je sice pravda, že už by možná nebyl dojem tak drtivý, ale taky je pravda, že takhle vše místy lehce hraničilo s ironií. Moje hodnocení je mezi 4 a 5 hvězdičkami- a věřte mi, že za ten konec bych byla schopná tam těch pět dát. - Takže možná až se na tenhle film podívám znovu, tak změním hodnocení, ale zatím dávám hodně silné čtyři. ----"Vzduch je naplněn krásnými a slibnými začátky."---- ()

snob

Smukke mennesker je velmi depresivní film. Vězte, že pokud si k němu připravíte popcorn, zaskočí vám v hrdle. Ne, ani Heimlichův zákrok nepomůže. Snad kdybyste si vylomili nohu z kyčle, snad kdybyste si zarazili sanici, pak, možná, zarputilá kukuřice vyskočí. Po dokoukání budete mít nutkání zabalit se do cukrové vaty a prostým lízáním se dopracovat ke smyslu života. Je jím láska? Po zapnutí filmu se vám může stát, že vaší myslí potáhnou myšlenky na to, že hledíte na nejlepší a zároveň nejhorší film svého života. Dánské odhodlání dát světu i něco jiného než depresi končí depresí. Smukke mennesker, světe zboř se, končí happy endem. Dánským depresivním happy endem. Ale tak to prostě je. ()

johanka.g

Úžasný, přímočarý a ponurý dánský film, docela úchylný a sprostý. Film, u kterého se zároveň smějete, pláčete a zavíráte oči. ()

laik_60

Zvláštny druh dánskeho až čierneho humoru, vrátane konca. Toľko ľudských nedokonalosti či ako to iní nazvali "úchyliek" to sa snáď ešte nepodarilo. To ako sa to všetko navzájom stretalo a rozchádzalo aby skončilo vianočnou koledou .. hmmm život mnohých veru vedie všakovakými chodníčkami a niekedy sa aj pretnú, ako v tomto prípade.:) Film je tento mesiac ďalšie zaujímavé dánske prekvapenie. ()

zette

Minimalisticke drama..., namet, kde se protne zivot hned nekolika nestastniku je vdecne tema. A v danskem zpracovani to je temer sazka na jistotu! ()

frings

Typicky chladně severské, bez skrupulí a přesto dojímavé. Všechno naše konání, ať chceme nebo ne, ovlivňuje naše sexualita. Zjevná, či potlačená, vyřešená nebo ne. A skutečný bonbonek nás čeká v podobě vyústění tohoto filmu. ()

Courtemanche

Ukazuje člověka když je v nejhorším, kdy darmo se snaží je pořád sám, jak ztrácí sílu a proto vyhledává i to nejjednodušší místo kde aspoň dostane troška společnosti. Hodně lidí to nechápe. Pak ještě smeknout před Dány, protože oni ve svých filmech mluví taky o vážnějších problémech -lidstva- otevřeně. 4/5 ()

Idego

Čekal jsem drsnou depresivní dánskou jízdu a místo toho jsem dostal výtečné černěkomediální panoptikum postav s hořkým podtextem. Děj lehce předvídatelný, ale bavil jsem se královsky. ()

Tosi

Na režisérský debut téma vcelku nevšední a odvážné, ovšem jestli se někdy později dozvím, že se rejža nejmenoval Munch-Fals, ale Munch-Falus, bude všechno mnohem jasnější. Dánové se s tím nemažou a představují nám čtyři příběhy o lidech, jenž obklopeni reklamou na dokonalost, pochybují o své začlenitelnosti do společnosti, a sami sebe nemají za plnohodnotné lidi. Vyloženě úchylka mi přišla jen jedna, ostatní tři jen jako jisté životní východisko. Film na mě nejvíc působil jako vtipná stylovka, jenž všechny čtyři nešťastníky pomalu navádí do poslední desetiminutovky u společné večeře, která byla jistojistě pro zúčastněné vrcholem trapnosti a studu. Osobně se těším na další Falusův film, pardon Falsův, protože věřím, že podobných hrdinů běhá po dánských parcích a nejen tam, mnohem víc... ()

bubun

Zpočátku to vypadalo slibně; pak se to ale zvrtlo v další přehlídku bizarností, která ještě k tomu postrádá nadhled (až na pár - doslova pár - okamžiků), a mě už ty neustálé sondy do života sexuálních "odchylů" a jejich zážitků nudí. Škoda, některé momenty byly silné. Méně by bylo více. O tom, že je "spaluje" touha, by se taky dalo pochybovat, a vůbec nechápu, proč tady většina uživatelů vychvaluje konec. Trochu mi to, vyzněním i strukturou (paralelně vyprávěné příběhy, které se v jednom či více okamžicích protnou), připomíná české pokusy o dramata z let cca 2001 - 2006. ()

ghatos

Mikkel Munch-Fals musí být krásně zvrácený člověk :). Nebojí se skoro ničeho a vyloženě si užívá bahno, ve kterém se koupají jeho postavy. Intimní odtabuizovaná citová a sexuální psychologie člověka z různých pohledů. Vskutku nevšední zážitek. 79%. ()

Kurikmoon

Parádička. Film, ktorý Vám umožní hĺbať a zamyslieť sa nad sebou a svojim postojom k druhým, kľudne i Milím ľuďom. Odvážim sa odporúčať každému, kto nie je vyslovene skostnatelý ,či zavalený predsudkami. Super hrané, uveril som. Atmosferá hutná ako steny v prvom byte Ingeborg. ()

insurgentes

Od začátku do konce nevěrohodné, motivace postav nejasná, spousta filmového materiálu, ze kterého jakoby omylem vystříhali ty podstatné scény a nechali vatu. Styl vyprávění na hranici nudy (někdy lehce za). A nezasmál jsem se ani jednou. ()

mohamedsfinger

Tak trochu jiná romantika, která dokáže z postav a jejich úchylek vytěžit maximum, když se to skombinuje s výborným scénářem a skvělou režií, dostaneme se až k jednomu z nejlepších romantických finále, jaká tu kdy byla. Tohle asi umí fakt jenom v Dánsku... ()

h0n24

Jedinečné. Doporučuji. Romantická úchylárna o tom, že se vyplatí počkat. Přes všechny strasti to nějak (pozitivně?) dopadne. Pozoruhodné. ()