Francouzi a Belgičané – co mají společného kromě hranice? První leden 1993. Ne všichni vítají zrušení hraničních kontrol mezi Belgií a Francií. Zvláště celníci, nejenže přijdou o práci, ale tím, že nebudou moci do poslední kapky krve hájit francouzskou či belgickou zem, jako by ztráceli smysl života. Avšak bez dozoru se neobejde žádná hranice ani v době nejtužšího míru. A proto je vytvořená společná mezinárodní belgicko-francouzská hlídka. Navzdory svému nepřekonatelnému odporu, usedají oba věční rivalové do poněkud obstarožního auta, protože ani jedna země nemá peníze na společné vybavení. (Česká televize)

italka63

Pohodové, vtipné, o posledních dnech celníků na společné belgicko-francouzské hranici, o obrovské akčnosti Belgičana, jež k smrti žabožrouty nesnáší. a tak jim v tom malém, společném městečku zatápí, jak to jen jde. Jenže -úhlavní nepřítel se již před rokem zamiloval do jeho sestry zcela na zapřenou, pak se zpacká drogová akce, hranice padnou a vzniknou společné celní motorizované hlídky.Tudíž pokud chcete oddychový film, kouzelné exteriéry, slušné herecké výkony a dobrý dabing, jen do toho .-) ()

easaque

těšil jsem se na poctivou klasickou střeštěnou francouzskou zábavu a vyklubala se z toho jen přihlouplá, maloměšťácká a šovinistická komedie, u které jsem se většinou jen trapně pousmíval. Tento styl humoru, kdy se vzájemně lidé shazují a pomlouvají, mi opravdu nesedl. Pro mě velké zklamání na pomezí 1-2 hvězdiček. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

filmmovier

Téměř geniální komediální záležitost. Kdyby i druhá polovina byla taková nálož gagů a humoru, jako ta první, u které jsem se řezal smíchy už od první vteřiny, nedokážu si představit, jak bych dopadl. Možná, že bych se smál ještě teď a nebo bych už dávno smíchy zemřel. Druhá polovina ale už přece jen musela trošku pořešit děj, který byl vynikající, jen ta romantická zápletka tam byla místy trochu na škodu (ale měla svůj perfektní smysl). Dany Boon je perfektní, ale Benoit Poelvoorde je ještě stokrát lepší. Lepší komedii jsem už hodně, hodně dlouho neviděl. Nic k proclení je moje nová láska, kterou budu doporučovat na každém kroku. Vynikající. 85%. ()

LadyPupu

Belgicko - francouzská společná mobilní jednotka, operace Úder pěstí, jeden z prvních mobilních telefonů v akci, zátah na drogové dealery... V téhle komedii není o zábavu nouze. Humor á la stará dobrá francouzská škola je na odreagování jak dělaný. Skvělá ústřední dvojice, výborné dialogy. "Svět se nemění. Degeneruje! A my s ním!" ()

noriaki

Ruben Vandevoorde je šťastný muž. Narodil se jako občan Belgie, nejskvělejší země na světě. A není ctihodnější poslání než dělat celníka a bránit hranice zbožňovaného království proti jeho největším nepřátelům - Francouzům. A taky drogovým pašerákům. Bohužel pro Belgii a jejího Valonského ochránce nastaly zlé časy. Blíží se Schengen a s ním invaze nájezdníků ze zkaženého jihu. Chudák Ruben byl navíc převelen do mobilní mezinárodní patroly a dostal nového kolegu Mathiase - Francouze milujícího vše galské. A Rubenovu sestru. Z tohoto třaskavého námětu ukuchtil hrající režisér Dany Boon milou komedii utahující si z nacionalismu, patriotismu, kulturních stereotypů, lidské omezenosti a tendence brát věci zbytečně vážně. Boon je skvělý jak před kamerou, tak i za ní, jeho parťák mu zdatně sekunduje, vtipy jsou srozumitelné i pro ty kdo viděli obě země maximálně na mapě a tak je o zábavu postaráno. ()

Bernhardiner

Vítejte u Chtisů byl natolik úspěšný film, že to Boonovi kapánek vlezlo na mozek, což se projevilo tak, že blbec Francois Pignon, kterého tehdy hrál v divadle, začal mluvit severofrancouzským nářečím. Z toho důvodu se rozhodl, že se na sever vrátí a pokusí se na svůj předchozí úspěch navázat. Ani u Ch'tisů jsem nebyl nadšený tak jako někteří a tady to je ještě o stupeň horší. Když polovinu filmu vyplňuje romantická linka, ke které samotná zápletka (rivalita Francouzů a Belgičanů) pochopitelně svádí, není to zrovna zábavné. Ještě více mě štval Poelvoorde, a to především v první půlhodině snímku. Zbytek filmu ale poskytuje celkem slušnou zásobu legrace a objevují se také některé známé tváře z Veberových filmů. A ani hudba nebyla k zahození. 65% ()

Georgex

Povedená francouzská komedie prošpikovaná rasismem a xenofobií dvou celních oddělení, která si opravdu nebere servítky z Francouzů ani Belgičanů a jejich odvěké rivality a nenávisti. Ano, nejedná se o žádný zázrak, nicméně jako oddechová komedie, která obsahuje několik velmi zdařilých scén a gagů, to poslouží dokonale. Navíc na hlavních dvou představitelích Poelvoorde - Boon je patrné, že si svoje role velmi užívají a podávají opravdu skvělé výkony. Připočtu-li k tomu zdařilý soundtrack, tak se rozhodně jedná o to lepší, co ve Francii za poslední roky vzniklo. Moje hodnocení 60%. ()

Billie777

Další z novějších komedií, která neomrzí. Je skutečně moc vtipná, bláznivá ale inteligentní, má spád a příjemně se na ní dívá. A vůbec nemusíte být Francouz nebo Belgičan, abyste jejich vtipy chápaly. Navíc se dozvíte i něco, co jste možná nevěděly, tedy to, jaká rivalita mezi těmito národy byla/je. Hlavní herecká dvojice je výborná, charismatická a roztomilá. :-) Film jsem si vybrala hlavně kvůli Benoitu Poelvoordeaovi, který srší vtipy jedna báseň, zato Danyho Boona jsem moc neznala, ale teď jsem ráda, že to mohu napravit a shlédnout další jeho tvorbu. ()

ddf76

Hodne povedena komedie o belgicko-francouzkych celnicich. Poelvoorde v roli belgickeho celnika je skvely i nektere dalsi postavicky (ridic drogoveho gangu). Asi francouzska komedie roku 2010. Skvele vytunenej Renault :). ()

Rathalos

Tak od Danyho Boona som ocakaval viac,nie je to zla komedia,je vtipna,ale malo,urcite tomu nieco chyba,ludia to prirovnavaju ku komediam s Louisom De Funesom,ale k nim to ma daleko,davam tri hviezdicky...:-) ()

Véronique

Opravdu jsem se bavila ! S nadsazkou a ironii vykreslene vztahy panujici mezi Francouzi a Belgicany nejen pobavi, ale i nauci. Tedy - z kontextu pochopime onu milou nevrazivost, ktera mezi narody panuje. Povedena historka, dobre herecke vykony, vtipy a narazky, i kdyz nekdy kolisajici na hranici vkusu, to vse dela z filmu dobrou podivanou. Urcete à continuer :) 75% ()

Plechpetr

No na to, že jsem o tom nikdy neslyšel, tak bomba filmek! Zasmějete se opravdu moc, děj je také dost netradiční dle mého gusta. Spor mezi Belgií a Francií jsem neznal- Taky plus. No prostě bomba. A k mému překvapení ho dávali ráno, ve čtvtek, na ČT2 a tudíž bez reklam! ()

karlee

Příjemná, byť trochu staromilská komedie, špičkování Frantíků a Belgičanů je vděčným námětem, k vyššímu hodnocení by však bylo třeba shlédnout originál, v dabingu se leccos ztratilo. ()

Shitonit

Opět hodně povedená klasicky žabožroutsky vymakaná komedie, u který jsem si přehryz jazyk smíchy. Nenávist belgie -francie je vymalovaná bezskrupulózněfamózně, film frčí jak našukaná bělice po vymydleným kluzišti, hlášky typu - ten buzerant mi už rok šuká sestru...  ó díky za ten skwost,  Tímto Nic k proclení zařazuju do svý toptenky. Merci. ()