Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marthos
  *

  Možná, že v tom všem vězí nějakej potenciál, ale já ho tam prostě nevidím. Některý povídky jsou slušnej úlet (Obyčejný jízdní řád, Tajemství památníku).(1.4.2020)

 • ejnl
  *

  Obrovská nuda, absolutně nevyužitý vizuální a motivový potenciál krásného města. Pokud jako příklad právoplatné pocty Praze vezmu třeba Světáky, tak ani jedna ze čtyř viděných povídek by si s nimi na kafe nesedla. Jediný kraťas, který filmařskou kvalitou vybočoval z řady, je film Tomáše Pavlíčka, kterému se podařilo uchopit téma a někam ho dovést. Zbytek unylost, anestetika, hloupost.(20.11.2012)

 • NinadeL
  *

  Vzhledem k tomu, že jsem z FAMU produktů viděla naposledy etudku Pře|klad, zkusila jsem Prahu, mou lásku poměrně bez předsudků. A čeho se mi dostalo? Úvodní povídky Panaroma, která je formálně nápaditá a Prahu adoruje naprosto ideálně. Pochybuje pouze ve stereotypním obsazení Jířího Dvořáka. Bohužel kousek Právnička už jen zazdívá poměrně slušný nápad do trapné halucinace z Libně a Vysočan. Květa Fialová je děsná jako obvykle. Budař opět nevypadává ze své škatulky ostýchavého chlapce od vedle. Obyčejný jízdní řád už je jen naprostý výsměch neposouvající nic nikam, zejména ne zoufalství "herectví" Marie Doležalové. A Tajemství památníku? Tady své bývalé spolužačce Lucii Kajánkové mohu jen vzkázati méně prospaných hodin na přehledových přednáškách o českém kinu do roku 1960.(28.11.2012)

 • salalala
  ***

  Vlastně vůbec ne špatný projekt, který bohužel doplácí na to, že se příspěvky točily zvlášť a nezávisle na sobě. Tak to totiž vypadá, že film nemá koncepci, i když ji rozhodně mít měl. Záběry Prahy jsou moc krásné a dobře řešené i výtvarně a tvoří takovou zvláštní atmosféru. I herci jsou víceméně dobří a zúčastněná slavná jména jsou jen třešínkou na dortu. Nejlepší je asi úplně poslední povídka o duchovi na Vítkově, ta je zábavná a má i dobrou pointu. Ostatní jsou na stejné úrovni - mají zajímavé náměty, ale zpracovány jsou spíš rutinně, což se ale dá odpustit, když to všechno točí studenti. Za vidění to rozhodně stojí, aby člověk viděl, že tu stále jsou nějaké naděje, které by v budoucnu mohly pozvednout úroveň naší kinematografie o kus výš. Jako komplet je to lehce nevyvážené a kolísavé úrovně, tudíž tomu dám tři hvězdy a ryzí průměr v podobě 50%.(16.11.2012)

 • andaAanda

  podle mě nejde o důkaz toho, že je famu v prdeli, ale jen shodu náhod a nepochopení kódů. toto není celovečerák ani absolvenťák. je to výsledek povinného, pevně daného cvičení druháků. ty projekty, na kterých teď diváci nenechávají nit suchou, měly jen tu smůlu, že byly nejživotaschopnější. a že se to celé dostalo do rukou někomu, kdo si zřejmě nedal pokoj a dotáhl věc do konce. samozřejmě, že to drží pohromadě jen na dobrý slovo a že ten výchozí nápad je nudnej a neoriginální. je to zřejmě taková ta věc, kterou se autoři za pár let budou snažit vytěsnit z paměti i CV, ale třeba je někam posunula. do kin patří jiný famufilmy, který se tam třeba nikdy nedostanou...(13.12.2012)