Jeepers Creepers

• USA Jeepers Creepers (více)

Trish a její bratr Darry se vrací z univerzity domů. Jejich trasa vede přes jeden zapadákov za druhým. Už jsou na cestě pěkně dlouho, když si Darry všimne podezřelého pohybu v okolí starého opuštěného kostela. Jakoby se někdo něčeho ve spěchu zbavoval. O kus dál stojí stará šedá dodávka. Darry a Trish si nechtějí nic domýšlet a raději sešlápnou plyn. O chvíli později se ta zvláštní rachotina řítí za nimi. Po několika nárazech jsou vytlačeni ze silnice a se srdcem bijícím hrůzou jen sledují oblak prachu, který stoupá za mizející dodávkou. Možná to byla jen náhoda. Skutečně? Darry se rozhodne vrátit zpět na ono místo. Ze země trčí široké potrubí a Darry se přes Trishino varování spustí dolů. Jeho objev odstartuje hysterický boj o holý život, do kterého jsou nakonec zapojeni všichni obyvatelé městečka. Jen starý gramofon si vesele prozpěvuje hodně starou písničku. "Jeepers, Creepers..." (oficiální text distributora)

Jazzzz

Fantastický začátek, kdy se na dlouhé neobydlené silnici v jednom kostelíku objevuje zvláštní postava v dlouhém plášti. Atmosféra obstojná a myšlenka, kdy se něco musí jednou za určitou dobu napapat, již dosti ohraná. Když se pak z podivné postavy v plášti vyklube něco, co nebudu blíže specifikovat, stane se z tohoto hororu horor průměrný. Obyčejný psychopat by se podle mě hodil víc... Ale asi bych to pak kritizoval, že už jsem viděl podobné horory, proto je tento horor možná originální, ale trochu nudný... ()

Tomasso001

Nejlepší horor ani náhodou, něco nápadu tam je, ale mě se to prostě moc nelíbilo. Nejlepší horo nedělá jen to z kolika kousků masa se někdo najde sešitej, nebo poskládanej. 2 plus.... ()

uiu

V době svého vzniku naprosto kultovní horor, který jsme hltali celá rodina a u lekaček nadskakoval celý obývák. Na tento horor nedám dopustit, i když by rozuzlení nemuselo být "nadpřirozené", ale mohli to více "polidštit". PS: Pokračování nemá s původním Jeepers Creepers nic společného, jen hlavního záporáka, takže to klidně mohli pojmenovat úplně jinak a nikdo by si ani nevšiml, že ten už zabíjel v tomhle filmu. Veškerá atmosféra byla využita už v jedničce a ve dvojce se tím pádem nemáte čeho bát. ()

elanius

(37/2013, DVDRip) / Celkom sa na Jeepers tešil, ale dostalo sa mi priemernej zábavy, aj keď remeselne zvládnutej celkom dobre. 6/10 ()

Micro41CZ

Ok, kreténštější horor sem neviděl, ovšem... koukat devadesát minut na tu hlavní hrdinku mi stačilo ke štěstí, za ni 1*, k ostatnímu odpadu: .fd,tgjkaeiortgč ššššššššššššš (a hurá na druhej díl, doufám, že zase s tou holkou) ()

Master19

Ježkovy voči... Dokud je zlo zahaleno tajemstvím, bylo by hodnocení i na 5 *. Pak z toho je jakýsi panák s čepicí a nakonec dokonce jakýsi přerostlý netopýr. Z toho mi vyplývá zhruba průměr. Ze začátku jsem se však i trochu bál, takže ty tři budou asi tak akorát. ()

demented

Veľmi, veľmi, veľmi, veľmi slabý film. Schválne nepíšem horor. Keby som ho mal hodnotiť ako horor, tak by minimálne ešte jedna hviezdička šla dole za trapnosť a smiešneho creepra. ()

Moogwi

Nesnáším, ba přímo mě vytáčí filmy typu - hele tam je nějaký týpek a hází mrtvolu do roury, poďmě se tam podívat.. v té hnusné smradlavé rouře, kde není nic vidět a nejspíš se tam hází mrtvoly, se něco hýbe, sice nevím co ale asi tam vlezu, atd.... ta holka když stála u roury to vystihla když řekla - tohle jsou ty momenty kdy nějaká postava ve filmu udělá nějakou hloupost a diváci ji za to nenávidí .. já bych to upravil - tohle jsou ty momenty kdy vám diváci strhnou hvězdičky... ()

H.Gordon

Docela příjemný horor na dvě podívání. Zajímavý nápad a docela pěkně natočený, ale žádná síla to není a hlavně se u toho moc nebojí. Ale sourozencům jsem věřila, že jsou sourozenci:-) 2,60* ()

Wade

Nejlepší horor všech dob !! Pro mě při prvním zhlédnutí ano z velké části, protože mi bylo 7let. :-) Nyní už to neplatí přesto jsem jsi k Jeepers Creepers vybudoval obdiv. Už v sedmi letech jsem jsi chtěl film pustit znovu a to i  přesto, že jsem se strašně bál. Na JC se  kdykoliv podívám znovu. Horor má mít akci,napětí,strach a to vše JC má. 93% ()

VanTom

Žánrová jednohubka, která ovšem svou narůstající blbostí dokáže vytočit. Dvojici sourozenců prožene srandovní příšerák z Akt X řadou uspávacích scén, v nichž hororovou efektnost a drajv vidí asi jenom režisér. 3/10 ()

pravdovravny

Tak tomuto sa povie originalita, napätie a pocity bezmocnosti. Tento film ma všetko potrebné nato,aby ste pri starých pesničkách z 5O rokov vytasili svoje zbrane a zamkli sa do sklepa:D ()

lykan9

Jeepers Creepers je velice slušný horor, který představil hororovou postavu, která má veliký potenciál i pro další pokračování. Justin Long i Gina Philips odvedli svou roli hlavních postav velice slušně a prostředí ve stylu road movie je také zajímavé. Chvíli jsem myslel, že film budu hodnotit třemi hvězdami, ale nyní, když píšu komentář a přemýšlím nad tím, co jsem viděl, tak musím uznat, že to by bylo pro takový horor málo. Tímto počinem byla totiž odvedena velmi dobrá práce a já se moc rád někdy v budoucnosti k tomuto filmu vrátím. ()

Kalidor_

Začátek velmi dobrý, ale jak se z toho vyklube létající Čestmír či co krugerovského odjinud, tak je z toho trapný béčko. ()

Ravi

Film má svoji atmosféru a kupodivu to není kvůli hlavnímu záporákovi. Je vidět, že tvůrci umějí pracovat s napětím a skrytým strachem, ba co víc, dokáží ho odhalovat po kouscích a vždy ve správnou chvíli jen tolik, kolik je zrovna potřeba. Vzhledem k předloze si myslím, že film nemohl dopadnout lépe. Ale co by se dalo filmu vytknout je hlavní záporák, se kterým si nikdo příliš nepohrál. Všichni ho berou hotového takový, jaký je. Žádný vývoj, žádné uspokojivé vysvětlení - myslím alespoň na konci. Škoda. Přesto, takhle nějak si představuju dobrý horor. 85% = 4/5 ()

ABCD Marta

Jojó, ještě včil si vzpomínám, jak o tomto horůrku v období puberty hovořili spolužáci jako o strhujícím a hrůzu nahánějícím filmečku, ovšem mně se Jeepers Creepers ne a ne dostat do ruky pro posouzení toho mého čistě subjektivního názoru, a tak jsem čekal...a čekal jsem skutečně dlouho. Po téměř 10 letech ale čekání končí a pocity po zhlédnutí? Jedním slovem bída! První polovina je, na poměry hororů nového tisíciletí, vcelku povedená a udrží divákovu pozornost, jenže to nemá dlouhého trvání, neboť polovina druhá je jiný šálek brazilské kávičky, a nejhorší chvíle kávové siesty pak přijdou v době, kdy se na scéně objeví jedna vysloužilá a fetem poznamenaná čenoška chrlící se zebe moudrá hovna na všechny strany, což filmu škodí jako představa pro Oldřicha Kaisera, že bude další ráno vstávat bez pravidelné kocoviny. K tomu přibude pytel plný klišé, nelogických momentů, trapáren a z původně slibně vypadajícího počinu tu mám toto...takže za slabší dvě hvězdičky, jó? ()

Kosmik 1

Ty sourozenecké hádky se mě oproti jiným uživatelům naopak dost líbily. Mi to připomnělo, že jsme se občas taky takhle hádali, kdo bude mít poslední slovo atd. :) Ale k věci. První půlka filmu je tak na 4*. Líbilo se mi, že mi dokázala nahnat strach troubící dodávka (nutno dodat, že to byl pořádně hnusný zvuk, skoro jak houkačka z vlaku), která navíc vypadala celkem děsivě. Takový tuning jsem už dlouho neviděl. :) No jinak samotné monstrum moc děsivé nebylo, ale bavil jsem se. Z policajtů udělali jen loutky bez mozků, jinak to jejich chování nejde vysvětlit. Celkově průměrný horor s pár dobrými záběry (vyhazování těla do kanálu, zmíněná dodávka). 65% ()

drackula

Aj po rokoch ma to bavilo. Páči sa mi, ako si film uťahuje z niektorých žánrových klišé. Creeper má fakt štýl a až na pár drobností, spokojnosť. 80% ()