Jeepers Creepers

• USA Jeepers Creepers (více)

Trish a její bratr Darry se vrací z univerzity domů. Jejich trasa vede přes jeden zapadákov za druhým. Už jsou na cestě pěkně dlouho, když si Darry všimne podezřelého pohybu v okolí starého opuštěného kostela. Jakoby se někdo něčeho ve spěchu zbavoval. O kus dál stojí stará šedá dodávka. Darry a Trish si nechtějí nic domýšlet a raději sešlápnou plyn. O chvíli později se ta zvláštní rachotina řítí za nimi. Po několika nárazech jsou vytlačeni ze silnice a se srdcem bijícím hrůzou jen sledují oblak prachu, který stoupá za mizející dodávkou. Možná to byla jen náhoda. Skutečně? Darry se rozhodne vrátit zpět na ono místo. Ze země trčí široké potrubí a Darry se přes Trishino varování spustí dolů. Jeho objev odstartuje hysterický boj o holý život, do kterého jsou nakonec zapojeni všichni obyvatelé městečka. Jen starý gramofon si vesele prozpěvuje hodně starou písničku. "Jeepers, Creepers..." (oficiální text distributora)

metal.storm

Neskutočne chytľavý film, z ešte chytľavejšou piesňou. Výborný mysterák, Herci boli presvedčiví a pán Creepers spracovaný výborne. Film má šmrnc. ()

WolfR

Perfektně rozjetá temná, tajemná a atmosférická záležitost. Co ji ale kazí - stupidní dialogy, a postava ve stylu - jsem vědma, a vím to, ale nevím proč. Čili chyba scénáře. Ale po rejižní stránce není co vytknout, 4 hvězdy. ()

AGO

Už od začiatku tušíte, ze Viktorovi Salvovi sa úspešne podarilo obísť dnešnú klasickú nudnú šablónu vyvražďovačiek (Hlavné postavy su len dve!! Hlavného “zamestnanca mäsokombinátov” uvidíme už v úvodných minútach a čo hlavne, prvú polhodinu som sa naozaj bál a atmosféra bola fantastická). Bohužial, celé to akosi nemá kostru. V priebehu filmu nečakajte žiadne vysvetlenie, prečo je to tak, ako to je. S postavami sa mi vžiť nepodarilo, ich konanie totiž (rovnako ako aj väčšiny postáv) bolo až pričasto nereálne. Ale musím podotknúť, že ide o príjemné spestrenie pre mňa najklišovitejšieho a najblbšieho žánru. ()

wendelin9

3* dávám jen kvůli prvním asi 40 minutám filmu... Pak to jde s prominutím do sr****... Film pro mě byl mnohem zajímavější, když jsem nevěděla, že vraždící stvůrou je nechutná příšera s nekrofilními sklony... ()

Radiq odpad!

Archetyp klasickýho hororovýho monstra (řídké vlasy, naběhlé obočí a ksicht jak klingon, zvrhlé chování a choutky) nahání nadpřirozenými způsoby dvě vylekané budoucí oběti, které mezi sebou mají ze začátku pár dobrých hlášek (pár = fakt jen tak 2). Strašné herecké výkony (jsou to vůbec výkony?) nejvíce mrví ta jasnovidka. Někdo si asi řekl, že spojení Jeepers Creepers má tak velkej potenciál, že by se o tom dal natočit horor (a jako hlavní pointu využít slova té známé písně!). Pro mě osobně je to hroznej název, hroznej nápad, hroznej film a 99% záběrů bylo zbytečnejch. ()

Nivenx

Naprosto tuctový horor bez zajímavějších momentů. Je to neuvěřitelná blbost, ale přeci jen na těch 45% to dosáhlo. ()

Bouzy

Vynikající první půlka filmu u kterého člověk vydrží tiše sedět a napnutě sledovat každou minutu filmu. Bohužel od momentu, kdy neznámý tvor začne likvidovat policejní jednotku na střeše automobilu a sekat hlavy jde křivka filmu prudce dolu. Od tohoto momentu se z filmu stává hloupý teenegerovský film u kterého nezbývá nic jiného než se smát. O pokračování druhého dílu nemá cenu vůbec hovořit. Do kolonky Horor bych spíše napsal Komedie.! ()

CinemaRanger

Velice příjemné překvapení. Po dlouhé době horor s opravdu hutnou atmoškou. Jen trochu přídat na tempu a obrat na otravném kecání sourozenců. ()

filmmovier

Hlavně začátek s tím Jeepyho autem mně neskutečně bavil. Ještě si pamatuji, jak jsem byl vyděšenej, pří prvním pohledu na titulní monstrum, jak zahrabává ty mrtvoly... Ne že by to byl nějaký extra horor, ale jednu chvíli patřil k mým nejoblíbenějším. Je to sice už pár let, co jsem ten film viděl, a zpětně si myslím, že to opravdu zas tak strašidelné není. Ale dřív byl Džíprs Kríprs moje noční můra... ()

Motinski

Jeden z hororov ktoré som ako dieťa miloval a stále ma svojím spôsobom baví. Príbeh je ničím výnimočná, priamočiara cesta k podpriemernému finále. Tá jednoduchosť tomu ale podľa mňa svedčí. Všetko pôsobí béčkovo, no keď som film videl prvý krát ako desaťročný neuveriteľne som ho žral. Hlavný strašiak pôsobí celkom dobre aj keď sa nemôže rovnať s antagonistami z prvej ligy. Vizuál patrí skôr do skorých 90's ako k 21. storočiu, ale ten old school feeling je niečo čo ma dokáže vrátiť do minulosti. Do doby kedy aj slabšie filmy vedeli získať moju pozornosť. Keď budete krotiť očakávania môže ísť o príjemné prekvapenie.  Ajtak ale Jeepers Creepers sadne skôr pamätníkom ako novým divákom. ()

Avathar

"BEATNGU!" Je to v podstate blbosť, ale nemôžem si pomôcť... zakaždým, keď ide v TV si ju pozriem a zakaždým sa primerane bavím. Hlavne začiatok je úžasný, atmosférický a tajomný (skvelá atmosféra prázdnej americkej diaľnice, jeden kostolík a podivný bubák v kabáte s ešte podivnejším autom), naviac ústredná dvojka hercov, nie je (na rozdiel od väčšiny teen postáv v podobných filmoch) len obyčajná banda parchantov na porážku, ale dokonca k nim divák dokáže prechovávať nejaké tie sympatie. Ako plus hodnotím aj občasný čierny humor (mohlo ho byť pokojne viac) a nadhľad. Je pravda, že druhá polovica je už viac-menej trochu nuda, kedy atmosféra dosť zredne, avšak stále to nie je tak tragické, aby sa to nedalo dopozerať. Tajomný zabijak Creeper pôsobí na začiatku celkom strašidelne, ale keď nám ho ku koncu rejža ukáže v celej svojej kráse, začína to mierne upadať. Našťastie, film krátko po tom končí a ponúkne divákovi ešte jednu roztomilú záverečnú scénu. Takže, pre mňa fajn, zábavná béčková blbůstka, miestami so slušnou atmosférou a nenudiacim tempom. Pekných 7 bodíkov z 10. ()

LordSnape

Opravdu fajn horor. Sice ta povídačka s příšerou je už stokrát ohraná, ale Salva se s tím uměl dobře poprat. Škoda jen toho konce. Mohlo to být mnohem lepší. ()

adams89

Vcelku nápaditý, mnohými však možná až moc přechválený film s vůbec ne špatnou dvojicí hrdinů a nepovedeným záporákem. Takhle bych to jednoduše celé zhodnotil. O nějaké hororové atmosféře tu ale skoro mluvit ani nemůžu. Jedině snad vůbec první záběr na tajemné monstrum, kdy háže zabalená těla do podzemní roury nebo následný objev stovek mrtvol na zdech jeskyně - to mi tedy běhal mráz po zádech. Potom už však nic podobného nepřichází a naopak nudné představení začíná. Ošemetnou situaci trochu zachraňují nečekaně dobře hrající sourozenci, kteří se titulní zrůdě postaví v boji. Největší kámen úrazu celého filmu ale nastává u jejího ztvárnění. To je asi jedna z nejpřeplácanějších postav, jakou jsem kdy viděl, návrháři měli očividně až moc bujnou fantazii. Ve finále průměrné béčko, které příliš neurazí, ale také kdoví jak nepřekvapí. Upřímně nevím, jestli to chci ještě někdy vidět podruhé.50% ()

flawi.f

Film má zhruba do půlky opravdovou horrorovou atmosféru, až jsem sama byla překvapená. Ale bohužel se v jistém okamžiku změní v neskutečnou blbost. Škoda....... ()

-dRaGoN-

Vyborne rozjety napinavy film, ktery se bohuzel ve druhe polovine filmu zvrhne spis na komedii. Konec filmu ale vcelku prekvapi. ()

lennyd

Trisha a Darry se vrací na prázdniny domů, cestou necestou, přes typický americký venkov. V nudné krajině se baví hádáním významu SPZetek, než je málem sejme šílenec s náklaďákem. O chvilku později zahlédnou ten samý náklaďák, a jeho majitel hazí něco "zabaleného v bílém krvavém prostěradle" do sklepení kostela. A jak už to v hororech bývá, mládež nenapadne nic jinýho než "to" jít prozkoumat... Nejlepší horor všech dob to nebude, ale aspoň první půlka je dost kvalitní (první procházka sklepením kostela - bojíte se úplně pohnout (otestováno na přítelkyni :)). Některé hlášky našich "hrdinů" jsou super ("Víš jak je v hororech taková ta situace, kdy někdo chce udělat něco stupidního a všichni ho za to nenáviděj? Tak to je právě teď"). Ale jak již naznačil Tosim, jakmile se "monstrum" ukáže, strach jde do háje. Budiž tak... ()