Mortal Instruments: Město z kostí

• USA The Mortal Instruments: City of Bones (více)

Clary je obyčejná patnáctiletá holka, která žije v New Yorském Brooklynu se svou mámou. Má poklidný život jako ostatní, až do okamžiku, kdy se večer v klubu stane vražda a ona je jediná, která ji v zaplněném klubu vidí. Tělo zavražděného se navíc hned vypaří. Clary začne vidět to, co ostatní ne a slyšet to, co ostatní ne. Hned na to po náhlém a nevysvětlitelném zápase s podivným stvořením zmizí i její máma. Při pátrání po ní začíná Clary odhalovat temná tajemství o skrytém světě stínů, který odedávna existuje hned vedle toho našeho. Potkává bojovníky – Lovce stínů - napůl lidi a napůl anděly, kteří po staletí plní roli strážců a ochraňují lidstvo před dalšími obyvateli jejich světa. Před vlkodlaky, upíry a dalšími démony a silami zla. Tváří v tvář všem legendárním tvorům hrůzy se Clary přidává k Lovcům stínů a objevuje v sobě odvahu, sílu a schopnosti, o nichž neměla dosud nejmenší tušení. Stojí před ní úkol najít dávný pohár, jenž by měl být klíčem k nalezení její mámy. Zjišťuje, že její máma také bývala Lovcem stínů a ona sama do skrytého světa démonů a andělů patří. Clary a její noví přátelé a spojenci navíc zjišťují, že čelí hrozbě, která může rovnováhu mezi dobrem a zlem převážit na stranu temna. (Bontonfilm)

evma

Od filmu jsem nic nečekala, ale byla jsem mile překvapená, od začátku až do konce film plný akce, pěkně provedené efekty, neokoukaní herci. Je to taková akční podívaná pro holky, pro ty které mají rádi filmy na styl Twilight. Po zkouknutí filmu jsem se pustila do čtení knížek, už jsem přečetla pátý díl a nedočkavě čekám na poslední a příští rok na zfilmování druhého dílu Město z popela. ()

hajner

Bieda strach a dezorientovanosť. Rodinný vyvražďovací film. Kto je kto? Otec chce zabiť syna dcéru matku a koho ešte. Hrôza mohli tomu dať aspoň dáku súčinnosť a rozhodne hlbší potenciál. ()

Jessiefox

Knihu jsem nečetl, takže můj zážitek z tohoto filmu je osvobozený od očekávání, zda se adaptace povedla či nikoliv. Film jsem viděl úplnou náhodou a musím říci, že se mi i líbil vzhledem ke spádovosti a rychlosti vyprávění. Je pravdou, že konec byl zdlouhavější a některé scény jsem zhlédl s otazníkem nad hlavou (ruce z portálu patřily padouchovi, ale kde držel ten pohár, to si ho odložil? Romantická zápletka mi nevadila, i když v tomto stylu je už stokrát ohraná. Film udržel mou pozornost a i když existuje spousta jiných kvalitnějších filmů, rozhodně bych tento řadil k těm zábavným a podařenějším. ()

Lujna

Není to zdaleka tak špatné jak tady někteří popisují. Ano, je to pubertální fantasy pohádka s předvídatelnou zápletkou a hloupou romantickou linií. ALE má to docela spád a nechybí napětí...zpočátku podivné postavy si ke konci možná i oblíbíte (a naučíte se přehlížet to neskutečné obočí hlavní hrdinky). Když si potřebujete odpočinout od práce nebo školy, nechat se pohltit novým světem a hlavně nemyslet, tohle poslouží více než dobře. Nechalo to ve mě takový ten správný pocit dobrodružství a rozhodně mám v plánu si přečíst knihy až budu potřebovat pohádku na dobrou noc. ()

chikisek

Další z řad romantických filmů, které končí jakousi zápletkou ... A přesto má film svůj nádech tajemnosti ...:) 4 Hvězdy zaslouží ..:) ()

Jindra_S

Naprostý slepenec Harryho Pottera, Stmívání, vlkodlaků, upírů a snad i Sněhurky. Není divu, že se nepodařilo udržet logiku příběhu, mnoho se děje jen proto, aby se něco dělo (například únos upíry), pravidla se mění za pochodu, některé věci nejsou vysvětleny vůbec (například proč bojují s těmi démony). O dementním chování hlavních hrdinů se ani nezmiňuji - matka tající realitu před dcerou, bojovníci, kteří projdou kolem zamrzlých démonů a počkají si, až je démoni budou moci rozsekat apod.) Jedna hvězdička za vzhled hlavní hrdinky - některé oblečky ji docela sluší (a opět, záminky pro převlékání jsou průhledně samoúčelné) ()

danihelka odpad!

"co ty na to, mami?".."zlatíčko promiň,ale já nejsem tvoje matka, já jsem tvůj strýc...."a ty jsi můj tatínek?" "ne,ne já jsem tvoje dceruška!".. ()

margotka1911

Kdybych měla hodnotil film podle knížky tak by to bylo na odpad. Ale sám o sobě není tak špatný. Nemusím ho sice vidět víckrát a pokus udělat z něj nové Stmívání taky sice nevyšel ale za ty tři hvězdčky to pořád stojí. ()

Shelma

Pobavilo a neurazilo. Svěží děj, napětí a celkem povedené triky i snesitelné herecké výkony. Nebylo proč očekávat cokoliv víc, jak zřejmě valná část zdejších kritiků očekávala. Pokud si vyberu na zkouknutí film ze škatulky fantasy, pak nesmím očekávat výkvět filmové elity, ale příjemnou zábavu pro dospělácký dorost. ()

konka odpad!

Triple Facepalm! A v mezičase oči v sloup! Tohle si opravdu nikdo nezaslouží. Kdyby Kulhánkovi došly nápady, čím mučit nepřátele ve svých knihách namísto už zprofanovaných Kelly Family, tohle bude slušným nástupcem. Vidět to víc než jednou nemůže vyvolat nic jiného, než neutuchající touhu prohnat si kulkou hlavu. ()

gagun

Jako jeden z mála filmů tenhle jsem si vybral dle jména bez koukání na jeho obsah. První dojem- Och můj bože budou se nám třpytit i lovci démonů!, ale byl jsem příjemně překvapen prostředím i hlavními postavami, bohužel všechno to dobré bylo pomalu likvidováno a zkoprnělo někde u půlky- neohrožený lovec upírů přešel na Tvajlajt sajrata, Sněhurka i přes objev nadpřirozených schopností, které by měli být extrémně silné je použije jen jednou, a můj oblíbený Misfit je i přes zjevné nakažení vampirismem bez problémů, příznaků i obav své incestní kamarádky, hlavní závěrečná bitva ani nevím co měla znamenat- vrány jsou démoni, ale když máte plamenomet tak létají co nejdál a přilétají jen malé skupinky na lehkou likvidaci?, záporák neboli špatnej taťka, je tak výbornej že zmlátí synka, ale nenapadne ho že by ho někdo mohl strčit do Hvězdné brány. A to kurnik nemá Hollywood na pořádné schody- to musí ty v zahradě udělat plastové aby se při jedné z nejromantičtější scén třepaly a naprosto likvidovali vážnost????? Proč raději nenechali Sheehana pronést něco vtipného než aby se o něj museli pořád starat? Proč, proč, proč jen někdo dokáže zlikvidovat tak dobrý námět. Hlavní heslo filmu, nevěř nikomu jakoby přestalo platit a na konci věří všichni všem a všemu co všichni říkají o všem. 51 % ()

kakttus

Fakt moc jsem chtěla, aby se mi ten film líbil. Knihy jsou doopravdy dobré, herecké obsazení vypadalo slibně a já jsem se těšila jako malý děcko. Všechno, co jsem dostala, bylo snad každé filmové klišé, které mě napadlo. Mladá dívka, která objeví, že má superschopnosti. Najde si pár kámošů, co mají taky superschopnosti. Zjistí, že i mezi svými novými kámoši je zdaleka nejsuprovější. Začne nosit černou kůži, aby ukázala, jak je drsná. Má spousty nápadníků, kteří by se pro ni rozkrájeli (z neznámých důvodů). Zjistí pravdu o svých rodičích, nebo alespoň o jednom z nich. Z něj se vyklube super záporák, který je sexy, charismatický a vyznačuje se takovou mírou neschopnosti, že by ho porazila i moje tříletá sestřička. Tak nějak si říkám, jak je možné, že to v tý knížce tak dobře fungovalo. Všichni ti vlkodlaci a upíři mi alespoň dali naději, že těm dvěma prostě někdo utrhne hlavu a bude po ptákách, ale bohužel se tak nestalo. To fakt nikdo z nich neviděl, jak moc je to hloupý? Myslím, půlku filmu strávili výkladem na téma Valentýn je hroznej, zabije vás ve chvíli, kdy se k němu přiblížíte. Jak můžou sami sebe brát vážně když ho ti dva matlové (Jace a Clary) porazili docela v klidu? Na jednu stranu, možná si toho všimli a počítali s tím, že si toho nevšimne nikdo z diváků, a to jim asi vyšlo, protože nejzapálenější diskuze se zde vedou na téma "obočí Lily Collins". Ale no tak! To je vážně tak velký, že vám zakrývalo výhled na všechno ostatní? ()

ondy1985 odpad!

Niekde som cital komentar, ze to nie je take zle ako Twilight. Nie je. Je to horsie. Je to vykradacka Twilightu. Neskutocne plne roznych klise a trapnosti. Vydrzal som do polovice, zvysok som si pustil len ako podmaz pri praci a sledoval to jednym okom. Neviem, ci nim este budem niekedy vidiet... ()

Skya

Nečekaně zábavné, chechtala jsem se skoro pořád i když si nejsem vůbec jistá že to byl filmařský záměr. ()

devatnik23

Nebolo to zlé, ale úplne všetko sme tu už mali. Je to mišmaš všetkeho. Harry Potter, Twilight, Underworld, Constantine. To je ako keby si niekto pozrel tieto filmy a hneď potom napísal toto. Dej absolútne predvídatelný. Presne som vedel čo sa stane vzápetí. Je to jeden s tých filmov typu "poteší, ale nenadchne". ()

MAsakRA

Twilight jsem zatím neviděl, ale nějak takhle si ho představuju. Ovšem nedá se říct, že bych se vyloženě nudil. Hlavně první půlka filmu ušla. ()

Tojefuk99

Klasický milostný trojúhelník už je pase tak proč to nezkusíš s kamarádem/ne kamarádem a bráškou/ne bráškou  do toho ještě přidáme andělé a démony, pejsánky a pijavice a půl práce je hotovo… ŠKODA že v tomto filmovém počinu Neexistují zombie , kdyby ano, mohla by se tam objevit Teresa Palmer a bylo by se alespoň na co koukat!! ()

Manarit

Tři vzhledem k tomu, že tři jsem dala už ledasčemu : ) První polovina filmu je dobrá, byl tu potenciál k něčemu o dost lepšímu. Druhá polovina se tak nějak táhne a nic moc se neděje, chvílemi je z toho vážně cítit kopírování Twilight a film celkově působí šíleně nedotaženě. Je tu nacpáno hrozně moc věcí od vlkodlaků přes čarodějnice po upíry, ale nic z toho nemá význam a i hlavní dějová linie tak nějak vyznívá do prázdna (celý film se snaží získat pohár, aniž by tak nějak věděli, co s ním vlastně budou dělat). Upíři i vlkodlaci jsou prostě jen lidi, co ze stínů vrčí a občas ukážou zuby, mocná čarodějnice se nakonec ukáže také jako postava, co tam je jen proto, aby tam vlastně byla. A pak milostný trojúhelník, kde navíc bratr pozná sestru... překombinované na sto procent a přitom se celý film vlastně nic nedělo :D No musím říct, že jsem vážně ráda, že jsem na tohle nešla do kina. ()

mastercabo

Když jsem si našel trailer a celý ho zkoukl, byla jsem natěšený, co z toho vznikne. Zas tak moc natěšený, abych kvůli tomuto filmu navštívil kino, to zase ne, ale nebylo na škodu si film stáhnout. Začátek, nuda... a dál? V tom se člověk úplně ztrácel. Lily Colins si vedla slušně, ale od výkonu Jamieho Cambella jsem čekal daleko víc. Do filmu se absolutně nehodil. Nebo vlastně ano, hodil, ale byl by tak víc co k čemu, kdyby radši ani neotevřel pusu. Kdykoliv promluvil, nestálo to za to. Hlavním tahounem byla nejspíš jeho pěkná tvářička. A v neposlední řadě je nutno zmínit tudorovce Johnatana Mayerse, který filmu nasadil korunu. Odlišnost mezi filmem a knihou je zbytečné komentovat. ()

Twilight sága se vrací

05.05.2013

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

14.09.2012

Jednoho dne budeme ještě s láskou vzpomínat nejen na Harryho Pottera, ale možná i na Twilight ságu. Skutečnou odpalovací rampou pro nové šílenství v Hollywoodu jsou ale až Hunger Games, se kterými… (více)