Mortal Instruments: Město z kostí

The Mortal Instruments: City of Bones

Fantasy / Dobrodružný / Drama / Akční / Mysteriózní / Romantický / Horor

USA / Německo / Kanada, 2013, 124 min

• Morien

Hahaha, Aidan bude hrát s umělými špičáky v puse navěky, chudáček. Ale teď seriózně: Poté, co mě minule velice příjemně překvapily Nádherné bytosti, jsem si řekla (knižní předlohu neznaje), že když už někdo do tohohle filmu obsadil čtyři moje krasavcózní oblíbence (Jonathan, Aidan, Jamie, Kevin - skutečně nebývalá koncentrace, nad tím je potřeba se pozastavit), měla bych mu dát taky šanci, ale bohužel, překvapení se neopakovalo. Ve filmu se nachází několik opravdu podivných replik, zpravidla pronášených Jamiem, mají takový ten flirtovací nádech a v kontextu filmu jsou dle mého velmi nepatřičné. Vnitřním vzkazem je, že dokud člověk nemá tetování a sukni pod zadek, nemůže vykročit do světa dospělých. Vnější zápletkou je dilema mezi dvěma krasavci, ne nepodobný twilightovému zoufalství, ale zde snad o trochu více snesitelný, i když každý z oněch dvou je i zde jistou část filmu od pasu nahoru nahatý. Nejvíc cool část, Tiší bratři a to opravdické Město z kostí, se ve filmu objevuje asi tři minuty, a bad ass mnichové mají dohromady jedinou repliku, což docela zamrzí. Hned jsem si sama pro sebe začala v hlavě osnovat příběh mladého citlivého hocha, který zjistí, že rozumí věcem víc a líp než ostatní a vydá se na cestu, na které skončí v podzemí v sutaně s telepatickými schopnostmi a sešitou pusou a vysává energii z dávno mrtvých bojovníků, a hned jsem se víc bavila. Bohužel to, co mi film doopravdy nabídl, už mě tolik nezabavilo. Nějaké dospění hlavní hrdinky se nekoná, nevím, jestli je to mdlou herečkou nebo špatným scénářem, ale její postava je od začátku do konce víceméně stejná a "cesta", kterou ve filmu urazila, tudíž nemá žádný význam. Místo toho se soustředí na to, s kým má vlastně chodit. A to při vší úctě nemůžu odpustit nikdy. Zde nacházím ten hlavní kámen úrazu - okolnosti můžou být za jistých podmínek pitomé (třeba hotel plný stovek upírů, ze kterého naše nepočetná skupinka hrdinů unikne bez jakýkoliv zranění), ale pokud ani jádro příběhu není opravdové, tak je film odsouzen k zániku. Jo a ještě jsem zapomněla na dvě věci: Příšerně mě iritovalo, že v průběhu filmu tvůrci používali píseň s unylým ženským zpěvem - velmi to vyrušuje při ponoření do předkládaného univerza. A ta druhá věc mě potěšila: Bylo velmi osvěžující užívat si film, ve kterém ani jedna z hlavních postav nemluví s americkým přízvukem.(22.12.2014)

• sochoking

Prišiel som z kina. Skoro som tam skapal od nudy! Pomýlil som si predstavenie a šiel som na detské. Ústrednej dvojici, ktorá mi bola nesympatická (ona- megaobočie, on - homo, zmätený a navyše nevie, ako sa volá), neustále šlapal na päty ''piate kolo u voza'' Sajmon, ktorý vystrúha neuveriteľne debilnú grimasu na streche Inštitútu, ktorý ma v strede názvu kun-du! V tomto Inštitúte sa zgrupuje a prebýva banda EMO HOMO SHADOW LOVCOV s najidiotskejšími kérkami na svete, ktoré nosia snád' už len Poliaci žijúci v zahraničí! No a za sedem pade som to musel dať až do konca :-((25.8.2013)

• Lucasion

Knižní předlohu jsem nečetl, přesto jsem šel na film zcela s čistým štítem. Ať se na mě tedy nikdo nezlobí, když řeknu, že horší film jsem velmi dlouho neviděl. Přepálená délka dvou hodin, kdy vlastně v polovině filmu mě od zvednutí z křesla odradilo pouze to, že je to nevychované. Vůbec nechápu podtitul Město z kostí, lokace hřbitova není zde ani pár minut. Nicméně, začátek i přes hloupé dialogy nějak nastartuje příběh. Hned v úvodu se objeví pejsánek/démon, který by jako z oka vypadl Carpenterovi Věci. No nic, objevuje se mladík, který si musí zdůraznit, že je přírodní blonďák? a příběh pokračuje. I když se mi spojení série Underworld a Harry Potter docela zamlouvá, tak takové množství postav, ke kterým nepřilnete a ani nejsou nikterak zajímavý, tak mi zkrátka kazí dojem dobrého filmu. I kdyby herci byli sympatičtí (což nejsou), tak přesto mi neujde to, že vůbec nepřemýšlejí a spousta věcí jím nedochází. (Viz. Klavír a démonka s kartama) Nejen, že dialogy jsou opravdu jedni z nejhorších, co jsem kdy na plátně četl, ale scény, kdy hlavní hrdinka mlátí démony po hlavě pánvičkou, nebo zničehonic hodí nůž po vlkodlakovi, co jí právě zachránil... Prostě musím říct, ne ne, tohle byla opravdu mýlka, protože takhle jsem neprotáčel oči už vážně dlouho. (30 procent)(5.9.2013)

• dr.horrible

Napínavé, tajomné, strhujúce. Asi jak Sabrina mladá čarodejnica. Akurát myslené vážne. Posttwilightovských sfilmovaných dievčenských románov som videl už celkom dosť a tento je zo všetkých bezkonkurenčne najhlúpejší, najsmiešnejší a najlacnejší - ani si nechcem predstaviť, aká hrôza to musela byť v knižnej verzii. Nevkusný brak a reálne jeden z najhorších filmov, čo som v živote videl.(30.3.2016)

• maverick10

Nesmyslny mix blabolu, kde vysvetlene zakony v dalsim obraze naprosto padaji na oltar obrazove patlanine sosajici Stmivani jak devka svuj ranni kokain. Uz vim jak se citil Bill Murray, kdyz byl ztracen v prekladu, ja byl ztracen v tomhle hnoji sracek, kde i moucha to radeji zabalila a sla si sosat Azurit. Nebyt liliinych oci, uz davno bych si pichnul svitici hulku do ruky a sel uklizet pokoj.(17.10.2013)

• Lena Headey

• - Autorka knihy jednou zavtipkovala, že když mají ve filmu všechny nejznámnější irské herce, můžou film rovnou přejmenovat na City of Stone Cold Irish Foxes. (Fevas)

• - Herci se kvůli svým rolím zúčastnili tréninku bojových umění s Alainem Moussim. (Fevas)

• - O roli Magnuse Banea (Godfrey Gao) se ucházel Shannon Kook. (Fevas)