Mortal Instruments: Město z kostí

Nástroje smrteľníkov: Mesto z kostí

Mortal Instruments: City of Bones

Fantasy / Dobrodružný / Drama / Akční / Mysteriózní / Romantický / Horor

USA / Německo / Kanada, 2013, 124 min

Až na otravnou romantickou zápletku film docela ušel. Takový klasický, nenáročný fantasy příběh, od kterého se nedá očekávat nic výjimečného. Za velkou výhodu se dá počítat hlavně to, že film má svižný děj a neustále se tam něco děje, takže pokud jste ochotni přetrpět to klasické fantasy klišé o obyčejném teenagerovi, který zničehonic zjistí, že není tak obyčejný jak se na první pohled mohlo zdát, tak vám film určitě doporučuji. Já se přiznám, že mám tyhle nenáročné fantasy ságy celkem rád.(20.10.2013)

Knížku jsem četla a hrozně se mi líbila, takže jsem rozhodně byla zvědavá na film, i když jsem se trochu bála co od toho čekat, protože casting postav se mi vůbec nelíbil. Ale navíc jsem vyhrála lístky na předpremiéru, tak jsem byla celá natěšená. A ono to bylo nakonec moc dobrý. Bylo tam pár odchylek od knížky, který mě trochu rozčilovali, ale rozhodně mě nerozčilovali tolik, jako lidi v sále, které ten film nezajímal a očividně nevěděli o co šlo a šli tam jen proto, že to bylo zadarmo. Nechápu, když mě film nezajímá tak na něj nelezu ani kdyby mi zaplatili :) Ukázalo se však že Jamie je ten perfektní Jace a Collins mi se svým obočím zase tolik nevadila. Za mě to je rozhodně (a taky díky knize) za plný počet, + navíc měl ten film plno skvělých hlášek. 5*(29.8.2013)

• sochoking

Prišiel som z kina. Skoro som tam skapal od nudy! Pomýlil som si predstavenie a šiel som na detské. Ústrednej dvojici, ktorá mi bola nesympatická (ona- megaobočie, on - homo, zmätený a navyše nevie, ako sa volá), neustále šlapal na päty ''piate kolo u voza'' Sajmon, ktorý vystrúha neuveriteľne debilnú grimasu na streche Inštitútu, ktorý ma v strede názvu kun-du! V tomto Inštitúte sa zgrupuje a prebýva banda EMO HOMO SHADOW LOVCOV s najidiotskejšími kérkami na svete, ktoré nosia snád' už len Poliaci žijúci v zahraničí! No a za sedem pade som to musel dať až do konca :-((25.8.2013)

Šíleně zkratkovité. Knihu jsem nečetla, ale mám pocit, že kdyby ano, byla bych z filmu pekelně zklamaná (to jsem i teď, ale nijak se mě to citově nedotýká). Nic jsem se nedozvěděla, měla jsem pocit, že koukám na ukázky z filmu a ne na celý film. Moc jsem to nepochopila. Asi bych si mohla přečíst knihu, alespoň takhle mě to oslovilo.(17.5.2016)

• asinus

Totálně nepřehledná mrdkofónie. Atmosféra nula bodů, akční scény tu de facto nejsou, souboje xmíchu. Nebýt pokusů o nadhled a pohledné Lily Collins, nedalo by se na to koukat vůbec. Ale především, snad nikdy mě v kinosále nic neiritovalo tolik, jako totálně zmatlané podání tohohle příběhu, pokud to kdy nějaký příběh mělo mít.. (počítám i bandu arabskejch dětí, který prokřičely a protancovaly před plátnem celý X-Men:First Class). Fakt na to nekoukejte.(4.9.2013)

• Godfrey Gao