Mortal Instruments: Město z kostí

• Německo Chroniken der Unterwelt - City of Bones (více)
Trailer 2

Clary je obyčejná patnáctiletá holka, která žije v New Yorském Brooklynu se svou mámou. Má poklidný život jako ostatní, až do okamžiku, kdy se večer v klubu stane vražda a ona je jediná, která ji v zaplněném klubu vidí. Tělo zavražděného se navíc hned vypaří. Clary začne vidět to, co ostatní ne a slyšet to, co ostatní ne. Hned na to po náhlém a nevysvětlitelném zápase s podivným stvořením zmizí i její máma. Při pátrání po ní začíná Clary odhalovat temná tajemství o skrytém světě stínů, který odedávna existuje hned vedle toho našeho. Potkává bojovníky – Lovce stínů - napůl lidi a napůl anděly, kteří po staletí plní roli strážců a ochraňují lidstvo před dalšími obyvateli jejich světa. Před vlkodlaky, upíry a dalšími démony a silami zla. Tváří v tvář všem legendárním tvorům hrůzy se Clary přidává k Lovcům stínů a objevuje v sobě odvahu, sílu a schopnosti, o nichž neměla dosud nejmenší tušení. Stojí před ní úkol najít dávný pohár, jenž by měl být klíčem k nalezení její mámy. Zjišťuje, že její máma také bývala Lovcem stínů a ona sama do skrytého světa démonů a andělů patří. Clary a její noví přátelé a spojenci navíc zjišťují, že čelí hrozbě, která může rovnováhu mezi dobrem a zlem převážit na stranu temna. (Bontonfilm)

Trailer 2

Jara.Cimrman.jr

"Jsem vlkodlak, ne zlatý retrívr." Činí mi jisté potíže rozpoznat zlého démona od hodného vlkodlaka a tak jsem s potěšením kvitoval, že tentokrát se do toho nepřipletl žádný zombík. Nicméně jsem byl spokojen úvodem, ve kterém Clary ještě tápe a dobrou půl hodinku jsem z toho cítil vzrušující napětí. Pak však přišla tradiční vybíjená s potvorami a poslala tento snímek portálem rovnou do ... lehce zapomenutelné šedi průměru. ()

T2

Rozpočet $60miliónovTržby USA $31,165,421Tržby Celosvetovo $90,565,421Tržby za predaj Blu-ray v USA $6,451,000 //počet predaných kusov 199,508Tržby za predaj DVD v USA $9,245,157 //počet predaných kusov 469,131║ Prvá polovičku filmu až nečakane v pohode, v tej druhej sa prepne výhybka na zbytočne prekombinovanú romancu a zbytočnými suchými príbehovými ťahmi postáv, nepomôžem si ale vlna Twilightu sa nesie aj v tomto prípade a až moc okato, milostný trojuholník??!, upíri, vlci, dokonca nechýbajú ani ježibaby, nacpané tu je fakt všeličo, dokonca aj závan rodinného schématu zo Star Wars tu vypláva na povrch(Dart Vader-Lukes-Leia), fakt sila čo dokážu scenáristi všetko skombinovať. Nehoráznou výhodou filmu je zlatučká Lily Collins, tá to z veľkej časti krásne ťahá a to je príbeh prevažne povrchný, doprial by som jej konečne už nejaký lepší scenár kde by sa mohla naplno ukázať, ďalej akcia v celku v pohode aj keď miestami dosť nezmyselná, plus vizuál je fajn, troška mimo mysy sú tam vsadené pesničky ale plusom je že všetko to je v celku podané vo svižnej réžií. Nuž v kinách to prepadlo aj keď to je ďaleko viac stráviteľnejšie než samotný hitový Twilight. /videl v kine: 45%/ __moja recenzia ()

Morien

Hahaha, Aidan bude hrát s umělými špičáky v puse navěky, chudáček. Ale teď seriózně: Poté, co mě minule velice příjemně překvapily Nádherné bytosti, jsem si řekla (knižní předlohu neznaje), že když už někdo do tohohle filmu obsadil čtyři moje krasavcózní oblíbence (Jonathan, Aidan, Jamie, Kevin - skutečně nebývalá koncentrace, nad tím je potřeba se pozastavit), měla bych mu dát taky šanci, ale bohužel, překvapení se neopakovalo. Ve filmu se nachází několik opravdu podivných replik, zpravidla pronášených Jamiem, mají takový ten flirtovací nádech a v kontextu filmu jsou dle mého velmi nepatřičné. Vnitřním vzkazem je, že dokud člověk nemá tetování a sukni pod zadek, nemůže vykročit do světa dospělých. Vnější zápletkou je dilema mezi dvěma krasavci, ne nepodobný twilightovému zoufalství, ale zde snad o trochu více snesitelný, i když každý z oněch dvou je i zde jistou část filmu od pasu nahoru nahatý. Nejvíc cool část, Tiší bratři a to opravdické Město z kostí, se ve filmu objevuje asi tři minuty, a bad ass mnichové mají dohromady jedinou repliku, což docela zamrzí. Hned jsem si sama pro sebe začala v hlavě osnovat příběh mladého citlivého hocha, který zjistí, že rozumí věcem víc a líp než ostatní a vydá se na cestu, na které skončí v podzemí v sutaně s telepatickými schopnostmi a sešitou pusou a vysává energii z dávno mrtvých bojovníků, a hned jsem se víc bavila. Bohužel to, co mi film doopravdy nabídl, už mě tolik nezabavilo. Nějaké dospění hlavní hrdinky se nekoná, nevím, jestli je to mdlou herečkou nebo špatným scénářem, ale její postava je od začátku do konce víceméně stejná a "cesta", kterou ve filmu urazila, tudíž nemá žádný význam. Místo toho se soustředí na to, s kým má vlastně chodit. A to při vší úctě nemůžu odpustit nikdy. Zde nacházím ten hlavní kámen úrazu - okolnosti můžou být za jistých podmínek pitomé (třeba hotel plný stovek upírů, ze kterého naše nepočetná skupinka hrdinů unikne bez jakýkoliv zranění), ale pokud ani jádro příběhu není opravdové, tak je film odsouzen k zániku. Jo a ještě jsem zapomněla: Příšerně mě iritovalo, že v průběhu filmu tvůrci používali píseň s unylým ženským zpěvem - velmi to vyrušuje při ponoření do předkládaného univerza. ()

novoten

Na to, jak je Lily Collins přímo ukázkovou Clary, je toho zklamání z celku až smutně moc. Jamie Bower se v Jaceově kůži očividně zoufale nudí, zdivočelému Meyersovi tvůrci zapomněli říct, že už nehraje v Tudorovcích a z mojí veleoblíbené Isabelle se stala zpruzelá domina. A Jessica Postigo má sice ságu načtenou zasloužile, ale chce do scénáře vrazit prakticky každou vedlejší postavu se všemi jejími motivacemi, i přestože by adekvátní vysvětlení celé mytologie zabralo v téhle formě snad polovinu stopáže. Takoví Luke nebo Hodge pak plní jen roli zapomenutelných přihrávačů místo toho, aby jednou za čas pořádně zahýbali dějem. Tvůrci nakonec šanci vrátit se do Institutu nedostali, takže další škoda napáchána nebyla. Ságu ze světa nephilim mám v knižní podobě minimálně v případě původní trilogie v dost velké oblibě, takže v hodnocení už z principu nechci chodit extra hluboko, ale 50% je - vzhledem k vědomí, jak mohl výsledek dopadnout - docela smutná hranice. ()

Djoker

Nebudeme si nic nalhávat, je to hrozný paskvil. Zpočátku to vypadá jako švédská trojka v Bradavicích, nechybí Harry Potter, Bella Swan ani Blade. Ke konci už se to zvrhává v perverzní grupáč, protože dorazí i Luke a Leia. Předloha zřejmě vykrádá, kde může. Pokud vám ale ke štěstí stačí Lily Collins, tu omáčku kolem strávíte. ()

• První verze scénáře neobsahovala postavu Magnuse Banea (Godfrey Gao). (Fevas)
  • Hned první den natáčení se maskéři dopustili chyby, která neodpovídala knize. Postava Jace Waylanda (Jamie Campbell-Bower) na sobě měla namalovanou runu nebojácnosti, ta však až do konce druhého dílu série neexistovala. Po upozornění autorky ji poté digitálně odstranili. (Fevas)
  • Ve scéně, kdy Simon (Robert Sheehan) a Isabelle (Jemima West) přiběhnou do dómu a Isabel říká, že je potřeba zatáhnout za páku, aby se dóm zavřel,  je páka ve spodní poloze, přestože ji Hodge (Jared Harris) při posledním zatáhnutí nechal v poloze opačné. (bugfoot)

Související novinky

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Stmívání odstartovalo fenomén knižních adaptací pro mladistvé, které se pokouší nasbírat divačky přes odvážnou hlavní hrdinku a nadpřirozený koncept. Ve šlépějích Twilight ságy se snažily kráčet…

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

05.05.2013

Spisovatel Seth Grahame-Smith se loni pokusil dobýt Hollywood. Nedařilo se ale ani adaptaci jeho Abrahama Lincolna: Lovce upírů, ani Temným stínům, ke kterým napsal scénář. Přesto se chystá další…

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

14.09.2012

Jednoho dne budeme ještě s láskou vzpomínat nejen na Harryho Pottera, ale možná i na Twilight ságu. Skutečnou odpalovací rampou pro nové šílenství v Hollywoodu jsou ale až Hunger Games, se kterými…