Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění. Roger vycítí příležitost stát se finančně nezávislým a začne plánovat svou vůbec největší krádež. Brzy ovšem narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu... (oficiální text distributora)

montel

Roger Brown (Aksel Hennie) je bohatý úspěšný muž, má krásnou ženu Dianu (Synnøve Macody Lund) a vše na co si vzpomene. Nikdo ovšem netuší, že si na živobytí vydělává krádežemi velmi drahých obrazů. Život se mu změní, když se rozhodne okrást Clasa Grava (Nikolaj Coster-Waldau) muže, který se zrovna uchází o místo u něj v práci a který má údajně doma velmi drahý obraz. Clas se ale dodnes živil stopováním lidí a Roger neví s kým má tu čest. Clas chce Rogera dostat za každou cenu a jde za svým cílem velmi tvrdě...Velmi syrový a drsný thriller ze Skandinávie. Norové se s tím opravdu nepářou a i příběh dává všemu korunu. Mě ovšem připadalo, že jsem to už někde viděl a strašně dlouho trvalo, než se to celé rozjelo. Jinak je to ale slušné. 60% ()

Shaman::..

Musím uznat, že film se mi asi líbil více než knížka. Byl věrohodnější a zejména hlavní hrdina ve filmu nevyzněl jako naprostý hajzl. Tak jako u knížky. ()

rikimen79

Po ne americké produkci se podívám hodně rád a pokud je předlohou kniha Jo Nesbø Lovci hlav bude to zřéjmě lahudka a americkej remake kteréj určitě dřív nebo později příjde hodnotím odpad.Roger Brown vyhledavač talentu má vše krásnou ženu drahéj barák.ale jak si vše udržet,když máte 168 cm a při všech těch obavách se cítite nedoceněnéj platově?Roger to řeší krádežemi uměleckých děl při své profesi jak jednoduché. Od chvíle když zjistí,že jeho žena Diana je nevěrná s Clasem Grevem mimochodem mu ho doporučila jako vhodného kandidáta na pozici, o kterou Roger usiluje mi bylo hlavniho hrdiny,kteréj mi mi byl nesympaticky hned od začátku líto.Po všem co dokázal vpudu sebezáchovy projít a pochopit jsem měl s jeho Víš proč jsem se usmíval Clase? velkou radost.... ()

NeverEver

Velmi prijemne prekvapeni. Myslim, ze kluci z Hollywoodyu by se meli ucit od nasich severskych kolegu, jak udelat dobry, soucasny, svizny, napinavy krimi film, ktery je navic plny "prekvapeni". Necetla jsem knizni predlohu, takze napeti u me vydrzelo az do posledni minuty. Dobra zapletka, realne kulisy, zadne prehnane "super trooper" bojove sceny. Kdyz nekdo dostane na budku... tak ho to boli, kdyz si pomalu sklada "1+1" mrazi z toho v zadech, a kdyz nakonec "nic neni jak se zdalo", ma divak o zabavu postarano. Tleskam a zaroven se modlim, aby zase nejake blbce nenapadlo natocit tohle v ramci americke produkce:-) ()

zipS

SPOILER: nikdy by som neveril, že uvidím zúfalého, vystrašeného človeka oblepeného hovn*mi šinúc si to na kradnutom traktoríku vezúc prebodnutého bojového psa a ešte sa aj komplet vytrieť (havarovať) KONIEC Samozrejme filmovo kreatívnych lahôdok tu je viacero.. ale toto bol pure FUn! ()

Africanus1

Severská multižánrová pecka. Svěží, ostrá a černá jak noc. Někde holt vznikají filmy, jinde, jako třeba v případě našich luhů a hájů, většinou upachtěný blbosti, jejichž autoři za ně pak dostanou Českýho lva, čímž se utvrdí v tom, jaký jsou borci a jede se dál. ()

Keys1

Film je skvelý, čo viac k tomu dodať... Prechádzam na knihu , uvidím čo tá ponúkne ... ale Jo Nesbo , ten ponúkne najviac ! ()

Vořežprut

Výborný! Dlouho jsem to odkládal a špatně jsem udělal. z hlavního hrdiny se vyklubal sympaťák jakého už jsem dlouho neviděl. Záporák je zase Lannister, takže co od něj čekat :-) Samé obraty, díky nímž je člověk pořád ve střehu, ale hlavně jsem je nečekal, a to je důležité. atmosféra někdy až mrazivá a stísněná. Nehoda a záběr na oko mě úplně rozsekali ... Více takových filmů :-) ()

schindler

Smekám před Norama, nečekané, napínavé, skvělé. Kdyby něco podobného čeští filmaři zvládli u nás s klidným svědomím bych to prohlásil jako nejlepší thriller všech dob. ()

migeldiablo

Tak tento film ma dostal! V priebehu týždňa som si ho pozrel 3x. Vynikajúci triller od začiatku až do konca, skvelé rozuzlenie, skvelý koniec. ()

StanGoodspeed

Měřím 168 cm a nepotřebuji psychologa aby mi řekl že si tímhle něco kompenzuji :D to mě dostalo na úvod. Ale když se film odehrával prostředí firmi,galerie a krádeže obrazů tak mě fakt nenapadlo kam se to bude ubírat. Ale v momentě, kdy Roger našel ve svém autě mrtvého kámoše, pak ho shodil do jezera aby se zbavil těla....toho voda neekaně probrala k životu, Roger ho zachránil a odvezl k němu domů jen proto aby mu v zápětí prohnal kulku hlavou.....no panečku, to mi došlo že to o obrazách tohle už asi moc nebude :-)Navíc už zabiják v patách, ale proč??? jaký je důvod? žena? ukradený obraz? Těžko říct a asi v půlce se film dostal uplně, ale uplně do hoven... :D nebojte. dívejte se dál, ty hovna tomu dávají šťávu :D a je taky zajímavé jak se sice zakrslý ale jinak sebevědomý skrček Robert mění v hromádku nervů a zase se pomaličku škrábe nahoru. Precizně vykonstruovaný děj s napětím a zvraty dělá z toho severského snímku výborný thriller který mi dal daleko víc než sem očekával a musím o něm říct jen jediné...doporučuji!! :-) takových 87% ()

cajda77

Mám rád poznávat nové kultury, výlet do Norska byl skvělý. Zprvu se zdá, že se jedná o klidný film s jasnou myšlenkou, najednou se však vše zvrtne v děsivý thriller zakončený překvapivým koncem. ()

famfuli

Tento severský mix se mi z hlavy asi jen tak nedostane. Hodně jsem se bavila, i přesto, že jsem byla připravena na kriminální thriller. Scéna s latrínou korunovaná výletem (úletem) na traktoru… a pak už se to jen stupňovalo. Tento humor můžu, ostatně jako seveřany vlastně skoro vždycky. Jsou tak nepředvídatelní, a to mě na nich baví. ()

Baik

Knihu jsem predtl pred filmem 3x proto jsem se tesil na film ktery no na 5* hvezd to neni ale mene jak 4* to zas nejde.Film ne pro kazdeho.Ale muzu vrele doporucit. ()

magic0

V nedávném díle Big Bang Theory bylo Amy řečeno, že pokud by v Indiana Jonesovi nebyl Jones tak film dopadne stejně. No kdyby v tomto filmu žena nepodvedla svého manžela asi by nemusel film dál pokračovat. Chvilka jsem si říkal, že už je toho až moc. No pěkně udělaný severský thriller, ale asi už to vidět znovu nikdy nemusí. Mám z toho docela smíšené pocity. (27.10.2013) ()

Jamie Lannister a kalifornské gangy

01.05.2014

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

23.02.2013

Dwayne Johnson nedávno tvrdil, že jako dítě měl rád italské „sword and sandals“ eposy s kulturistou Stevem Reevesem a snil o tom, že si jednou taktéž zahraje Herkula (nebo Hérakla, chcete-li).… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011