Wallace a Gromit: Cesta na Měsíc

Nick Park

Hudba:

Julian Nott

Peter Sallis

Pan Wallace a jeho pes Gromit si postavili raketu a letí vstříc neuvěřitelnému dobrodružství. Britský animovaný film oscarového Nicka Parka. Víte, že Měsíc je ze sýru? V animovaném světě, kde žije pan Wallace a jeho chytrý pes Gromit, to ví každý. K vydařenému svátečnímu pikniku na tomto vesmírném tělese chybí jen maličkost: kosmická raketa. Jak všechno dopadne, uvidíte v následujícím filmu, oceněném v roce 1990 nominací na Oscara a milovaném malými i velkými diváky na celém světě. Režisér Nick Park byl s Peterem Lordem spoluatorem dlouhometrážního Slepičího úletu (Chicken Run), který slaví ve Spojených státech divácké úspěchy. (oficiální text distributora)

bartias

Už první dobrodružství nejslavnější plastelínové dvojky předložilo všechny ingredience, které i z dalších dílů dělají nezapomenutelně kouzelnou podívanou: je hravé, plné fantazie, inteligentního, suchého humoru a drobných, laskavých narážek na popkulturní „braky“. Od dalších příhod Wallace & Gromita dělí tuhle jen to, že animace je na první pohled mile neotesaná. ()

Radiq

Nechtěl bych se piplat s tou plastelínovou animací a jsem rád, že někomu se chtělo. Jde vidět, že tenkrát to mělo ještě nedostatky a časem svou techniku Nick Park vylepšil k dokonalosti. Hlavní ale je, že to bylo zábavné, docela vtipné a nápadité (i když syn se mě ptal, jak je možné, že nepotřebujou skafandry). Co mi dost nesedlo, tak hlas Wallace v českém dabingu, to se moc nepovedlo... Považuju to za zdravej pěknej průměr, ale trochu tomu pomůžu a dám rovnou 3 hvězdičky... ()

Decker

Dalsi perfektni film z dilny Nicka Parka. Ja proste duo W&G miluju, nebot mi pripominaji dalsi skvelou dvojku Pat a Mat. Mily, pohodovy a hlavne inteligentni animak. Nick Park je zkratka plastelinovy genius :-) ()

LeoH

Málo platné, kratší střední metráž sluší Wallacovi a Gromitovi nejlíp a v Cestě na Měsíc jsou asi nejvíc sví (koneckonců byla první, nemýlím-li se). Později přibylo legrace, ale ubylo s prominutím poezie. „Everybody knows the Moon is made of cheese“ – nemáte-li problém s touto úvodní premisou, nebo vám dokonce vykouzlí na tváři zadumaný úsměv, budete snad vědět, co mám na mysli. ()

Mr.Ripley

"Je to malý krok pro člověka, obrovský skok pro lidstvo." Aneb začátek velké legendy v krásném konceptuálním sci-fi kabátku. ()

Estrellita

Tak tohle mě absolutně minulo, vůbec nechápu, o co jim vlastně šlo. Po druhém uvážení srážím hodnocení na jednu hvězdičku za dvacet minut slušně animované poctivé nudy. ()

filmmovier

Tohle je výrazně slabší, než ostatní kraťasy s touhle dvojkou. Nic moc příběh, není to ani moc zábavné a vlastně je to i docela bez nápadu (zejména v druhé polovině). Stopáž je ale příjemná a je zajímavé sledovat, jak se animace v pozdějších filmech zlepšila. Na rozjezd je tenhle výlet na měsíc ze sýra docela fajn. Ta znělka je vyloženě geniální. 70%. ()

tomxxx

Jeden z prvních Nickových filmů a hned výborný. Je tu sice vidět technická nedokonalost, ale to dodává filmu osobitý nádech a nikomu to nevadí. Samotný příběh je jednoduchý, ale proč by měla být pohádka složitá? ()

pytlik...

Tento snímek dává do ruky pádný argument všem popíračům přistání USA na Měsíci, je vidět, že to byla od začátku lež jako věž. Neboť jsem si nevšiml, že by někde Armstrong řekl, že Měsíc je ze sýra, ačkoli by si toho musel rozhodně všimnout. Nebo možná ne... On měl na sobě celou dobu skafandr (zcela zbytečně, jak jsme mohli vidět, člověk tam může vesele běhat i bez něho), takže nemohl nějaký ten krápník ochutnat. Jinak zvláště druhá půlka filmu byla naprosto geniální, zvláště díky měsíčnímu policistovi, patrně pouhou náhodou ztvárněného do podoby trouby. ()

hroubek

První představení Wallace a Gromita má zásadní problém a to, že nemá prakticky žádný příběh.Samotná zápletka o tom jak dojde sýr a proto se postavý raketa aby se doletělo na měsíc, protože je přeci ze sýra je zajímavá do doby než přistanou. Není nejhorší ale, že bych si to užil tak jako další filmečky nebo celovečerák tak říc nemohu. ()

Pupidyk

I když by se dalo říct, že animace ještě není dokonalá, já si spíš myslím, že je to něco jako praskání při poslouchání vinylovek. ()

fox171cz

Film utekl jako voda, ale moc jsem se nebavil. První polovina filmu se dá ještě strávit, ale humoru se moc nedočkáme. V druhé naopak vidíme originální prostředí, ale humor se zase někde zatoulal. Pěkně se na to dívá, ale do dokonalosti tomu ještě dost chybí ! ()

Herráček

Tak mě napadá, že máme v lednici pořádnou cihličku eidamu... A když už jsme u té ledničky, tak musím říct, že ta trouba prostě neměla chybu... ()

Ripley

Mám pocit,že je to tu téměř samý anglofil a že je fim tak vysoce hodnocený jen z úcty k pozdějším a povedenějším dílům a také z úcty k výtvarníkovi Nicku Parkovi,který film údajně tvořil 6 let.Tento díl byl velmi slabý.Kde je ten skvělý humor co tu mnoho uživatelů zmiňuje?Jediné co mě příjde humorné je zdejší hodnocení-87%. ()

Stružák

Ten konec jsem teda nečekal. :-) Moje první zkušenost s Wallacem a Gromitem a velmi příjemné překvapení. Množství malých, ale sakra vtipných scén (namátkou krysi ve sklepě nebo scéna s míčem), sympatický dabing (v originále samozřejmě) a smysl pro detail – všimněte si, co všechno nenajdete v interiéru rakety. ()

farfalla

První z delších kousků Wallace & Gromita z produkce studia Aardman Animations v Bristolu. Dalšími pak byly ´The Wrong Trousers´ (1993), ´A Close Shave´ (1995), ´The Curse of the Were-Rabbit´ (2005) a ´A Matter of Loaf and Death´ (2008). Nick Park začal připravovat tento film jako závěrečnou práci na škole. Práce postupovala pomalu, mezitím dostal práci u Aardmanů, takže film dokončil pod jejich hlavičkou. ()

Hanys_

Můj druhý Park. Narozdíl od O chloupek tady těch fakt geniálních scén je pomálu, ale pořád je to zatraceně zábavné. Hlavně celý ten nápad s výletem pro sýr je skvělý. Plus samozřejmě parádní rady na výrobu rakety. ()

Matematicka

Velice pěkná krátká plastelínová groteska. Oproti dalším filmům WaG zde není zdaleka tolik situační komiky (snad kromě startu rakety, ten je úžasný :-)), komický je spíše příběh jako celek. My toužíme po výletech na Měsíc (aspoň někteří pozemšťané), "obyvatel" Měsíce může naopak snít o zasněžených vrcholcích planety Země... Jak se mohou tato přání plnit? Na to už se podívejte sami... Zajímavé komentáře: Kulmon, novoten, Matty, Wormboy, Abdul, togaf, Galadriel. ()