Reklama

Reklama

Dirk Gently

(seriál)
TV spot

Obsahy(1)

Inscenácia podľa románu spisovateľa Douglasa Adamsa predstavuje holistického detektíva Dirka Gentlyho, ktorého pátranie sa zakladá na "fundamentálnej prepojenosti všetkých vecí". Vyšetrovanie prípadu, kam zmizol kocúr pani Jordanovej, je nerozlučne späté s možnosťou stretnutia sa so starým priateľom, vybuchujúcim skladiskom, chýbajúcim milionárom a tanierom sušienok. (ČSFD)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (9)

noby 

všechny recenze uživatele

Je zatraceně těžké hodnotit seriál, natočený podle předlohy založené na vysoce absurdním humoru, který je v knihách o holistickém detektivovi ještě výrazně silnější, než u Stopařova průvodce. Když si člověk srovná v hlavě, že některé aspekty předlohy seriál zkrátka nikdy pojmout nemůže, aniž by se stal knihou s pohyblivými obrázky, nakonec zjistí, že to, co zůstává, je zpracováno velmi dobře. Bohužel je to také s každým dílem slabší. ()

evilmind 

všechny recenze uživatele

Knižní předlohu jsem nečetl, ale tak nemohu posoudit, jestli se i tam holistický detektiv Dirk Gently dostáva na konec svých šílených případů, aniž by v podstatě vyvinul nějakou systematickou činnost. Chvílemi zábavné coby parodie na Sherlocka či podobné úspěšnější kolegy, a v Dirkově životním postoji jsem se i tak trochu našel... ()

Reklama

paascha 

všechny recenze uživatele

Knižní předloha mého oblíbeného Douglase Adamse sice zdaleka nedosahuje kvalit jeho nejslavnějšího díla, nicméně Dirk Gently se svou pátračskou erudicí může stavit po bok Sherlocka Holmese či Hercule Poirota, a svým postojem k povinnostem, zejména finančního rázu, připomene strýce Pepina. V tomhle filmu to ale nijak zvlášť nefunguje, obzvlášť silně mi vadilo ostentativní opomenutí monumentálního symbolu, totiž "ČÍHAJÍCÍ LEDNICE" Proto tento film řadím mezi špičky posraných příležitostí a zmrvených šancí, bohužel. ()

toi-toi 

všechny recenze uživatele

Na to, že za týmto pilotom stoja ľudia ako Thomas a Overman, tvoriaci dva najlpešie komediálne seriály z UK za posledné roky (Sirens a Misfits), ide o sklamanie. Adams bol šialenec a to, že z príbehu neostalo dokopy nič mi nevadí, avšak je seriál je plytký a skutočných miest kde sa zasmejete je pramálo. Gently je v tomto prevedenú zaujímavý, no nie zábavný. ()

PhillM. 

všechny recenze uživatele

Po pilotu jsem nadšen. Skvělé obsazení. Uvidíme, jak budou vypadat další díly, ale zatím jsem dostal přesně to, co jsem od ostrovanů čekal a chtěl. Skvělou zábavu a povedenou aktualizaci předlohy. - OK, takže po prvním a druhém dílu ubírám hvězdu, od knihy se to zcela odklonilo a místy to (po třech dílech!) začíná být předvídatelné (v individuálních scénách, nikoli v pointách příběhů), ale i tak je to pořád výborná zábava. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama