Jak vycvičit draka 2

• USA How to Train Your Dragon 2 (více)

Ostrov Blp býval místem, kde Vikingové ve dne v noci bojovali s draky. Pak však mladý snílek Škyťák vycvičil draka Bezzubku, spřátelil se s ním a hlavně všem vysvětlil, že lidé a draci mohou žít v harmonii. Příběh poskočil o pět let dopředu a z Blpu se stal v mezidobí dračí ráj, kde se lidé a draci navzájem respektují a mají se rádi. Škyťákova největší kamarádka Astrid je hvězdou oblíbených dračích závodů, ve kterých hravě poráží ostatní vikinské teenagery, zatímco Škyťák dává přednost osamělým spanilým letům s Bezzubkou, během nichž mapují neznámá území a objevují nové světy a nové draky. Jedno z jejich dobrodružství je přivede do těžko přístupné ledové jeskyně, která je domovem stovky neznámých divokých draků. Taky se zde setkají s tajemnou Dračí jezdkyní, z které se vyklube Škyťákova dávno ztracená matka Valka. Na láskyplné objetí matky se synem ale není čas, protože nad soužitím lidí a draků se stahují mračna, která se přihnala díky Dragovi, mocichtivým a samozvaným „dračím bohem", kterému slouží nafoukaný lovec draků Eret. Tihle dva představují nebezpečí, se kterým sám Škyťák s Bezzubkou nic nezmůžou, a tak dají dohromady starou partu, do níž kromě Astrid patří i Tlamoun, Snoplivec, Rybinoha a dvojčata Ťafan a Rafana. Spolu s nimi se ale budou muset mocnému nepříteli postavit i Škyťákův otec, vikinský náčelník Kliďas Velikán a především jeho matka Valka. Naučit táhnout tenhle nesourodý spolek za jeden provaz bude nesmírně obtížné. Bez toho ale nebudou mít obyvatelé Blpu sebemenší šanci. (Cinemart)

Echelon1

Dvojka je rovnako skvelá ako jednotka. Čo by som vytkol, tak by bola trošku komplikovanejšia druhá časť, ktorá by chcela možno trošku viac obsahu a ako písali mnohí, pár krát sa stane, že rýchlo z jedného typu emócií do druhých. Inak je to opäť perfektná jazda, pochvala, že sa neboja zabiť nejaké postavy, neraz som sa perfektne nasmial, hudba opäť skvelá, najviac ma zaujal soundtrack Hiccup; the Chief , ktorý mi uprostred pripomína epickú trailerovú hudbu. ()

waits

Nebyl jsem nijak nadšen potterovsky mrkajícím začátkem, ale film si mě potupně naklonil. Nechtěl bych nějak zvlášt spoilerovat, ale kromě očekávané opulentní podívané 3D pro děti mě čím dál tím víc chlácholily drobné dějové detaily. Zmizelá matka, zpočátku nepříjemně svobodomyslná (ano, myslím to vážně) osoba se znormální, naivní představa Škytáka o tom, že s každým se dá domluvit, bere za své, opravdový boj přináší (i smrtelné) oběti, někteří zlí se stanou dobrými, některý dobrý na chvíli zlými...V animovaných filmech zkrátka neobvyklé. A vůbec, celé to nepůsobí jako křečovitá dvojka, ale jako dvojka sebevědomá a zajímavá. Pro mě milé překvapení. ()

Steel32

Těžko říct, jestli se mi to líbilo víc jak jednička, rozhodně to bylo aspoň na stejné úrovni. Bezzubka je nejroztomilejší stvoření na světě, Škyťák a ostatní pěkně vyrostli a pár nečekaných situací bych tam taky našla. Poslední půlhodina je tak trochu doják, chvílema neštěstím a chvílema štěstím. Nenudí to ani na chvíli. ()

Hepy13

Když jsem byl malej, tak bych na to řekl ''Bezzubka je pojád jotomijej :-)'' takže vlastně není co řešit. Full Five Stars! ()

Lilloos

Ani nevím proč, ale tohle pokračování mě chytlo mnohem víc než jednička. Snad za to může i pár opravdu krásných záběrů převážně z fantastického dračího hnízda. Pořád tu ale postrádám nějaký zapamatovatelný vtip či výraznější motiv. ()

DuanBerry

Tenhle film se zapíše do mé paměti tak, že jak na jedničce, tak na dvojce jsem byl ve stejném vesnickém kině. Jednička byla perfekt, dvojka stála za prdlačku. Plitké, neoriginální, zbytečně násilné a lehce uspávající. Nelíbilo se mě to a dětem v kině taky ne, páč od poloviny (či abych filmu nekřivdil... od druhé třetiny) dělaly soustavně bordel. ()

Flopik

Opäť skvelá rozprávková jazda.Draky sú zlaté, smejete sa skoro stále a príbeh odsýpa riadne rýchlo. Emócie sú na každom kroku možno troška lepšie mohli spraviť aby to bolo na maxime. Hudba úžasná a aj keĎ jednotka nebola prekonaná tak som nadšený.Teším sa na 3.Neskutočné efekty nádhera. ()

honelnik

Kvalitny animak, ktoreho romanticka linia mi skoro zmacala moj muzny fúz. Tu jednu scenu povazujem za triumf tohto filmu, inak vhodneho ako pre malych capartov tak aj odrastenejsich drako-bijcov. Sice neposkytne salvy smiechu, ale spokojny usmev na tvari vydrzi v podstate od zaciatku do konca, jedina skoda je lahko poddimenzovany pribeh, na cele s vnutorne prazdnym zaporakom, ktory je zly lebo....je zly. Ako zamienka na natocenie filmu o farebnych dracikoch to ale staci. ()

jasanka

Lepší než jednička, která pro mě byla nezapamovatelná a o ničem. Druhý díl už se vyšvihl alespoň na průměr. Na můj vkus trochu moc depresivní (na to, že jde o animák). ()

sebo9629

Spolu s Toy Story 3 a The Incredibles najlepší animovaný film aký som videl. Animácia je dokonalá, emocionálne zapojenie do deja až nečakane veľké a film vyzerá úžasne a tým myslím „kinematografiu“, akože niektoré scény sú fenomenálne. Hodnotenie: 9.4/10 ()

Erinien

Grafika je perfektní, pusťte si jedničku a pak jděte na dvojku, ten rozdíl je obrovský. Příběh : první půlka super, v druhé je na můj vkus už moc citového vydírání. Ovšem draka chcete po shlédnutí všichni. ()

grerar

Jo. To je ono, infantilní Ice age se může jít vycpat. A btw Nemo taky... 5* (p.s.: mimochodem součástí zajímavá průprava, kdy je dětem ukazováno, že je normální se s mrtvým rozloučit...) ()

Viper

Navzdory zdejšímu vysokému hodnocení je dvojka na hony vzdálená kvalitám jedničky. Dějová plochost a až trochu moc takové té sladkosti a béčkovosti, kterou se jenobčas podařilo rozptýlit vedlejší postavě blondýny s jejími puberlálními výlevy (to bylo pro mne jediným výrazným pozitivem). Celkově: po povedeném prvním díle velké zklamání. ()

Mona-Lisa

Ten pocit, když první myšlenka po finální scéně není- "Jdu si pustit na spravení první díl", ale- "Chci teď hned vidět znovu dvojku!". Chemie celé této vikingské ságy, které by slušel slogan - "Sníte o létaní a silně sympatizujete s tvory (ne) podobným psům?"- na mě zafungovala stoprocentně. Při skvostných hlasech Buttlera, Blanchet, Baruchela aj. nemám chuť ani hledat, koho předčili v českém dabingu - šlo jednoduše o pastvu pro uši, tak pro oči. ()

sirien

Sice jen 3*, ale poměrně silné a jisté 3*. Jako... dobrý, ale jednička byla značně lepší - oproti prvnímu dílu to postrádá tempo a napěí, trochu paradoxně mi to i přes dospělejší postavy přišlo tak nějak dětštější, akci a drama na můj vkus příliš nahradily dialogy, které jsou sice oduševnělé, ale místy trochu utahané a postrádající humor. Bylo tam pár hezkých momentů (třeba "zaříkávání" draků v jeskyni atp.), ale bylo jich příliš málo. Nebylo to úplně zklamání, ale nebylo to ani úplně ono. Mimochodem - neznám originál ale dabing mi rval uši a jsem ochotný se vsadit že nadabované postavy zněly naivnějc a dětinštějc než originální (běžný to zlozvyk dabingu), naopak 3D fakt mělo smysl, bylo velmi hezké a moc jsem si ho užil (malá satisfakce za to že jsem v kinech prošvihnul jedničku) ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze