Dokud jsme mladí

• USA While We're Young (více)

Mezigenerační komedie Noaha Baumbacha o stárnutí, ambicích a úspěchu, která je zároveň dojemným portrétem manželství zkoušeného přívalem mládí. (HBO Max)

jhrasko

Prekvapenie. Úplne iný príbeh než som čakal. ALE: Baumach taký, ako ho mám rád (Oliheň a veľryba najviac). Otázkou je, ktorá postava je projekciou jeho samého? Autora, chlapa, človeka? ()

kaylin

Ben Stiller si celkem dobře umí vybírat filmy. Tenhle se zaměřil nejprve na to, jak jeden pár po čtyřicítce zvládá svou menší krizi, aby nakonec došel až k tomu, že je to vlastně o umělci, který má jasnou představu o světě, ale ta už se rozchází s tím, jak svět vypadá a co vlastně chce. Dobré, ale neohromilo mě to. ()

Aljak

Ben Stiller, Naomi Watts, Amanda Seyfried,... Toľko áčkových hercov v takej hipsterskej pseudointelektuálnej blbosti? No nechápem! Prvé tri štvrtiny filmu totálne stále o tom istom - a Baumbach sa mohol snažiť ako chcel, ale ten funny hipster efekt bol absolútne zbytočný. Posledná štvrťka filmu konečne aspoň o niečom - a dokonca sme sa dočkali aj nejakej zápletky, ale v konečnom dôsledku tiež nič extra. Komédia bez dôvtipu, dráma bez spádu - tak to proste nefunguje. ()

Martin741

Takymito filmami si veru reziser Noah Baumbach meno neurobi vo svete, ne, ne. Podpriemerny film, kde vystupuje celkom slusny Ben Stiller /Fotr je Lotr, Noc v Muzeu/ a nadherna Naomi Watts. Rezisersky vsak o nicom, len lacny vyplach, nema to drajv, nema to cim zaujat .... dialogy o chvilu sa vytratia do prazdna ...... na druhy den uz divak ani nevie, o com to vlastne bolo : 30 % ()

M.i.k.e

s Baumbachem sem nikdy nebyl nejvíc nejlepší kámoš, nicméně tohle mi ve vší své obyčejnosti nečekaně sedlo a je to pro mě jeho druhý nejlepší film.  Velký podíl na tom má fakt, že jsem se dokázal celkem solidně vcítit do toho co prožívá dvojka Stiller, Watts. Bavilo mě pozorovat jak se snaží vzdorovat tlakům okolí a nebo se snaží popírat to, že už nejsou úplně nejmladší a v té jejich mnohdy trapné snaze sem jim docela fandil...70% ()

Juto

Josh a Cornelia sú šťastne zosobášený pár vo veku okolo 40 rokov, ktorý majú život do značnej miery vyriešený. Stretnú mladší pár Jamieho a Darby a zistia, že napriek vekovým rozdielom majú veľa spoločného. Ale diváka pri pozeraný filmu hneď nápadne otázka: môžu mať Jamie a Darby postranné úmysly? Film ma okamžite zaujal. Nastavenie a vývoj spočiatku veľmi pripomínali film Woodyho Allena: náladový, horko-sladký oblúk vzťahu s niekoľkými vtipnými momentmi na ceste spoznávania. Žiaľ film moje očakávania nespĺňa. Začiatok bol skvelý, s trochou dobrého humoru a postavy Josha a Cornelie, podporené solídnymi výkonmi Bena Stillera a Naomi Watts, boli pútavé. Ale už ku koncu sa objavuje veľmi zaujímavá téma objektivity v dokumentárnej tvorbe (keďže Josh a Jamie sú obaja dokumentaristi), ktorá je podnetná na zamyslenie, no scenárista a režisér Noah Baumbach ju zle spracoval. A to ma najviac sklamalo.Namiesto toho, aby bol záver hlboký, je spracovaný do hollywoodského konca. 6/10 ()

Wormboy

Wannabe allenovsky feeling zabity dramaturgickym bordelom, kde akoby jedna ruka nevedela, co robi ta druha. Nastolenim pomerne zasadnych otazok ohladom generacnych priepasti, absencie potomstva, ale aj autorskej kreativity/slobody/vykradania/manipulacie na seba autori zobrali bremeno, ktore jednoducho nedokazali uniest. Celkovy dojem zachranuju obstojni herci a umiernena stopaz 2,5/5* ()

Fancipal

Čím to je, že předchozí generace má vždycky velké problémy pochopit životní styl a motivaci té současné. Dnes je v kurzu troufalost, drzost a přímočarost. Bez ostrých loktů to není jednoduché. Svět se s každou uběhnuvší dekádou mění a lidé společně s ním. Společenský nihilismus se časem stává nepsaným pravidlem, později akceptovatelnou normou. Ben a Naomi procházejí svou osobní krizí středního věku, když poznají mladý pár, který kompletně změní jejich pohled na život. Následuje poznání, že člověk se může změnit, stačí jenom hodit předsudky a zažité zkušenosti za hlavu a skočit do neznáma. Koneckonců věk je jenom číslo. Inteligentní komedie o generačním střetu s Naomi Watts jako stálicí filmového nebe a Benem Stillerem, který definitivně hodil počet svíček za hlavu a v posledních letech herecky zraje jako víno (TIFF 2014). ()

Icefist

Snímek je kritikou některých aspektů dnešního světa. Občas pochopíte hned, jindy až s odstupem, leckdy možná vůbec. I já jsem si určité věci uvědomil až po přečtení pár zdejších komentářů. I díky rozumné stopáži se na konec dopracujete bez větších obtíží, ale že by film zanechal hlubší stopu, to ne. Alespoň u mě. 50 % Oblíbená část- rozhovor o 75W žárovce ()

Helmutek

Takovej nejdřív sice nenápadnej, ve výsledku ale skvělej film o příbězích a o stárnutí, o společneskym pozlátku, pokrytectví a častý křečovitý touze zůstat furt "mladej" (s tim, že každej pod tim vidí něco svýho) a stylizování se někam, kam nepatříme. Ze začátku jsem sice moc nevěděl, na co že se to vlastně koukáme a co od toho čekat, ke konci se to ale všechno tak krásně uhladilo, že u mě jednoznačně převládá víc než jen pozitivní dojem. Střet mladší, dravější a čerstvější generace s tou starší, usedlejší, už se všema těma svejma výmluvama a důvodama, proč nejde nebo proč kdy nešlo to nebo ono, takovejhle konflikt zní hrozně stereotypně - a možná je to právě ta první cca polovina filmu, kdy se ještě člověk může bát, že to tim stereotypem i skončí a nic moc víc tam nebude. V druhý polovině filmu ale (POZOR, TROLEJ), kdy se začne ukazovat, že s Jamiem to všechno neni tak růžový a jednoznačný, jak se na začátku zdá, jsem si to už jenom užíval. Ten konfikt nakonec neni jen generační, je vlastně v přístupu - ten sice s věkem souviset může, ne ale nutně. Připomíná mi to trochu Big Fish - stejně jako tam, tak nakonec i tady je to vlastně o příbězích a o přístupu k nim, kterej se nakonec asi překrejvá s přístupem k životu a všemu ostatnímu: Jeden ten přístup (Josh) jede podle snahy dělat všechno co nejvíc pečlivě, vědecky a objektivně (byť objektivita vlastně neexistuje, jak sám řiká Joshův/Stillerův tchán), a ten druhej přístup si nějakou objektivitou hlavu neláme, protože pro něj neni důležitá; důležitá je ta emoce, ta nálada, ten příběh sám o sobě (Jamie). A nakonec dokonce i nejstarší postavě filmu, Joshovu tchánovi, nedělá žádnej problém změnit svůj tvůrčí režisérskej pohled na tuhle celou věc "podle nový doby", což krásně boří přesně ten původně nabízející se stereoptyp "ty starý vs. ty mladý". Ta scéna, kdy Josh/Stiller "odhalí", kdo je vlastně Jamie/Driver vlastně zač, a kdy to jde s velkou pompou a očekáváním uznání a hrdinský glorifikace oznámit na tu jejich sešlost, ta je prostě úžasná - právě i v tom, že tohle odhalení nakonec nikoho nezajímá. Že to, co on chápe jako zlo, vlastně zlem bejt ani nemusí - rozhodně že to neni tak černobílý. A že vlastně nakonec (co se týče tvůrčího přístupu) všichni souhlasej spíš s Jamiem/Driverem než s nim, byť pro život může bejt vhodnější stabilnější a ukotvenější charakter (což se nakonec ukázalo i na vztahu Jamieho s Darby, resp. Joshe s Cornelií). Z kýčovitýho a přeslazenýho konce se tak najednou stalo jedno z nejkrásnějších a nejtrefnějších padnutí na prdel, jaký si ve filmech vybavuju. I to vyznění je nakonec skvělý - nic neni černobílý, ani ta "objektivita" ne, a každýmu sedne něco jinýho, každej je trochu jinej; a neznamená to dobrej vs. špatnej - jen že každej patří tam, kam patří, a stylizace nebo imitace někoho jinýho je pak prostě dycky jenom póza. A taky musim zmínit skvělý postavy toho druhýho páru jejich věku, toho s dětma - Fletchera a Mariny, a skvělou větu, kterou prones čerstvej táta Fletcher: "Než máte děti, všichni vám řikaj, jak je to to nejlepší, co se vám kdy povede. A jakmile je máte, tihle samí lidi vám řikaj - Vydržte, nebojte, ono to bude lepší. Co teda kurva mělo znamenat to předtim?!" A naposled ještě jedna krásná perlička k tomu stárnutí: "Já a Jamie jsme vždycky přemýšleli, jak jen zestárneme. A odpověď zní... Jako všichni ostatní." () (méně) (více)

Benedygtus

Zmizi ve vzduchoprazdnu, jen co to dokoukate, ale par zabavnych scen se naslo. Bohuzel, dokud v hlave mam nazev While We're Young tak je toto slovni spojeni synonymem pro americke klise. ()

DavidS.

Baumbach režisér pokračuje v pseudointelektuálských podivnostech a snaží se nás přesvědčit, že každý padesátník, co nemá děti, by byl raději hipster či jakákoliv jiná vyfintěná pozérská a ztracená generační lůza... ()

Wally

Nudné, ukecané, zbytečné... Příběh o jednom vyloženě nesympatickem vychcánkovi v podání A. Drivera a starších manželích, kteří se lehce zasekli a o jejich pokusu to změnit. Jednu hvězdu dávám za Naomi a její hiphop kreace... ()

Hanys_

Možná to ke konci Baumbach nemusel tak překombinovat, ale jinak fain podívaná. A rozhodně úplně jiná, než bych si troufal předem vůbec odhadnout. Stiller mi v těhle polohách hodně sedí. ()

SpaceOdyseus

Poustel jsem si to jen proto, ze tam hraje King Ad-Rock. Ale bylo by hloupe to tim odbyt, protoze ten film je vylozene dobry. Je to skvely generacni konflikt, co si klade zajimave a nejednoznacne moralni otazky a je vylozene fajn Stillera sledovat. A take je fajn pozorovat ty Beastie Boys odkazy. ()

Adramelech

Anotace na SkTonline: „Nervózní dokumentarista a jeho žena se snaží svůj život trochu ozvláštnit poté, co se spřátelí s volně myšlenkářským párem.“ Pisateli vzkazuji: Říká se  „volnomyšlenkářským“. Nauč se česky, ubohý produkte porevolučního školství. Tobě určitě maminka nečetla, když jsi ještě byl/byla v děloze, jako tomu dítěti ve filmu. A v českých titulcích jsou hrubé pravopisné chyby! – Film pojednává o mladé generaci a o krizi střední generace, takže mě příliš neoslovil, protože ani k jedné ze zmíněných generací nepatřím. Navíc mají Američané trochu jinak nastavenou mentalitu než my v Čechách. Vlastně mě to nudilo, k čemuž valnou měrou přispěl nepříliš konzistentní děj, který nedokázal upoutat moji pozornost. Začátek ještě jakžtakž ušel, ale pak se to začalo tříštit, jako kdyby režisér kameramanovi a hercům řekl: „Zbytek nějak dotočte sami. Mě už to nebaví.“ ()

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

02.12.2015