poster

Malá princezna

 • USA

  A Little Princess

 • Slovensko

  Malá princezná

Rodinný / Pohádka

USA, 1995, 97 min

 • mcb
  *****

  Alfonso Cuarón tyhle pohádkově laděné příběhy prostě umí (viz Harry Potter). Malá princezna však není jen obyčejná pohádka, jde o mnohem vrstevnatější dílo, které v podstatě vypráví klasický příběh, v němž však nechává nevinné dětské hrdiny a jejich fantazie (odtud zpracování na hraně magického realismu) konfrontovat s krutou realitou tam venku. To z ní činí sice stoprocentně předvídatelnou, ale za to upřímnou, dojemnou a především silně emocionální podívanou, jíž k dokonalosti dotahují naprosto přirozené dětské herecké výkony a krásná hudba Patricka Doylea. Už tady Cuarón ukázal, že je mistr svého řemesla.(21.8.2013)

 • mm13
  ****

  Stále vzácnejšie sú chvíle, kedy pri náhodnom prepínaní TV programov narazím na niečo, čo okamžite upúta. Akékoľvek plány bokom, tento film musím dopozerať! Presne tak sa stalo pri Malej princezne. V také víkendové ráno púta všetkú pozornosť svetielkujúca skrinka, ktorá v oných stále vzácnejších chvíľach slúži ako portál do iných, magických svetov. Nadobro stratený som sa prebral až pri záverečných titulkoch a do reality naplno vrátil pri zistení, že ten "nádejný super režisér ktorého ďalšie filmy musím vidieť tiež a hneď" sa volá Alfonso Cuarón. Magické ráno!(13.10.2011)

 • liberita
  ***

  Rozprávka na motívy rovnomenného románu podľa Frances Hodgson Burnett je milá a má výborného režiséra. Veľmi oceňujem jej prácu s farbami, ktoré jasne odlišujú sivú realitu od žiarivej fantázie a príbehov z Indie. Čo sa mi však nepáči na tomto spracovaní je jeho záver, ktorý je nielen zbytočne presladený a preromantizovaný, ale predovšetkým sa zásadne odlišuje od ukončenia svojej knižnej predlohy. Za hodnovernejšiu adaptáciu diel F.H. Burnettovej rozhodne považujem Tajomnú záhradu.(23.9.2011)

 • emma53
  *****

  V dnešní době pohádek plných různých oblud a příšer s hororovými náměty je přímo zázrak najít takovou perlu jako je Malá princezna. Jak dobro vítězí nad zlem lze předložit i touhle nádhernou, dojemnou a citlivou formou, není zapotřebí nikoho probodávat mečem, požírat zaživa nebo házet do ohně pekelného a podobně. Přitom to není pohádka, která by byla jen povrchní a pro pobavení, ale je v ní spoustu moudra, které na vás tryská z každého koutku téhle půvabné pohádky. A když k tomu přihodím úžasný vizuál, kostýmy, barvy, plno dětí s kouzelnými mašlemi ve vlasech, kde hrála prim malá kouzelná Sára, no tak to byla prostě pohádka od začátku až do konce :-)(17.8.2013)

 • gicous
  ****

  Je to zelené, krásně nasnímané, dokonale zahrané a čarokrásně ozvučené. Co je to? Ano, správně! Je to raný Cuarón v Hollywoodu. Pohádka pro odrostlejší, kteří ale pořád zůstali tak trochu dětmi a uchovali si umění snít. Pohádka, kde je zlo potrestáno a dobro si nakonec najde svoji cestu k zaslouženému vítězství. Malá princezna má všechny znaky kvalitního dílka, v němž se zračí upřímnost, talent a um jeho tvůrce. 7/10(16.10.2013)

 • - Některé komparzisty ze scény se ženou prodávající květiny můžete vidět i ve scéně, kdy jsou rodiče na návštěvě u děvčat ve škole. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Společnost Warner Bros dala snímek do distribuce podruhé, když napoprvé neuspěl. (Pavlínka9)

 • - Obchody na hlavní ulici jsou pojmenovány podle různých členů štábu. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace