Malá princezna

A Little Princess

Malá princezná

Rodinný / Pohádka

USA, 1995, 97 min

Perfektní film pro děti. Cuarón z těch lehce televizních kulis vyčaroval dokonalou magii. Normálně jsem u toho bulel. 9/10(4.11.2015)

Obsahuje lehké stopy SPOILERů Film, který se nese celou dobu na snové vlně, je inspirací snad pro všechny zoufalce, že jednou najdou to své vysněné štěstí. Malé holčičky, které vyrůstají pod diktátorskou taktovkou zlé ženštiny, která aniž by pomáhala druhým, tak usilovně šlape po dětských ideálech v domnění, že už ten její je dávno ztracen. Je milé se nechat občas takhle vyvést z míry a zamyslet se :-). Přes všechna ta slova chvály si nemohu odpustit poznámku, že i když je dívka najednou bohatá a poté chudá, je jako vzor ctnosti a čas od času se jí lepí smůla na paty. Jak je možné, že nikoho tak ctnostného jsem nikdy nepotkala a že vždycky podobné filmy končí na růžových obláčcích optimismu? Tím spíš mě snímek hodil na tvrdou a umolousanou podlahu reality a jakožto snílek mám stále hlavu v oblacích a nakukuji na podobné snové vize.(7.1.2014)

V tomto pripade popis na obale dvd neklame a naviac je asi tym najvystiznejsim moznym popisom: "Tento film sa bude pacit kazdemu kto sniva a ma zelania". Netusil som, ze Cuaron si svojho "maleho" Pottera natocil uz pred tym. S nadhladom mozem povedat, ze s minimalnimy prostriedkami natocil rozpravku o 100% krajsiu a posobivejsiu, ako drviva vacsina efektmi preplnenych hluposti (9/10).(29.8.2008)

Režisérův přínos tomuhle filmu je cítit na každém záběru. Krásný, milý, pohádkový příběh se skvělými hereckými výkony malých "princezen" :) Myslím, že se máme ve věci "Harry Potter" na co těšit.(25.4.2004)

Alfonso Cuarón se prostě nezapře. Jeho režijní umění je na filmu stále více poznat a i když patří Malá princezna k jeho prvním filmům, už zde je jeho poetika velmi příjemná. Malé herečky jsou ještě k tomu velmi dobře vybrané a doplňuje je tvrdá varianta paní domácí. Velmi moderní a přitom příjemná pohádka, která dokáže oslovit nejen malé.(31.12.2008)

• - Obchody na hlavní ulici jsou pojmenovány podle různých členů štábu. (Hejtmy)

• - Některé komparzisty ze scény se ženou prodávající květiny můžete vidět i ve scéně, kdy jsou rodiče na návštěvě u děvčat ve škole. (Hejtmy)

• - Jméno opice, kterou vlastní muž z Indie, je Hanuman, což je opice, která v Rámajáně pomohla Rámovi osvobodit Situ. (Hejtmy)