Vláčik do stanice víťazstvo (TV film)

Drama / Válečný

Československo, 1985, 72 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

Jozef Kroner. Nič viac som nepotreboval vedieť, pretože na každý film s touto legendou, ktorý som zatiaľ nevidel si dám pozor a ustriehnem vysielací čas. Ak to nevýjde, ešte to do dvoch týždňov zachráni môj tv archív. Super vec inak. Kroner podáva ako vždy skvelý výkon, občas preletí vtipná hláška a jeho bývanie na samote mu spestruje iba jeho pes a Ida Rapaičová, ktorá k nemu občas zájde a nenápadne mu ponúka ženskú ruku do domácnosti a spoločnú budúcnosť. Lenže Jožimu je tak dobre, tak načo by sa ženil? Alebo dostane rozum? S blížiacim sa záverom tu partizánska premávka hustne, občas k nemu na samotu zablúdi Nemec a Joži už vie, čo má robiť. Dlho som rozmýšľal, či som niekedy videl Kronera so zbraňou v ruke...Napadol ma iba Jánošík. Tragický záver mi prišiel trochu narýchlo a filmársky nezvládnutý, ale pri tv filme som ochotný prižmúriť oko. 70%.(5.10.2014)

Chýbal mi tu väčší ťah na bránku, celý film mohol byť o 20 minút kratší. Jozef Króner je ako vždy excelentný.(15.5.2011)