Phineas a Ferb v paralelním vesmíru (TV film)

• Česko

Phineas a Ferb v paralelním světě

Phineas and Ferb the Movie: Across the 2nd Dimension

Phineas and Ferb: Across the Second Dimension

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2011, 78 min

Seriál je jeden z nejpovedenějších, co se týče TV kanálu Disney Channel, hned vedle takových Kouzelníků z Waverly. Filmu se dostalo stejné, či dokonce větší kvality. Kvalita filmem nepatrně kolísá, ale věrný sledovatel seriálu to ani nepostřehne. Celkově hodinka a čtvrt uteče příjemně a film si užijí hlavně děti 7+. 75%(29.12.2011)

Nejlepší dílko Disney Channelu se dočkalo důstojné filmové podoby. Naprosto dokonalá lahůdka pro příznivce seriálu Phineas a Ferb. Ovšem v tom také tkví určitá "nevýhoda" tohoto snímku. Člověk neznalý původních epizod si tento skvost neužije ani na 50% procent. Fanoušci si ale nemohou na nic stěžovat. Možná jen na to, že 78 minut uteče jak voda.(5.11.2011)

Víceméně hodně natáhnutý díl seriálu. Všechno v něm funguje dost podobně a vlastně ničím nepředčí. Jelikož jsem i zde nejistě mezi 3 a 4, zaokrouhlím pro změnu nahoru. Faktem je, že hlášky které se z toho občas sypou za to stojí. Navíc jako akční "epická" jízda to kupodivu funguje dost dobře a vzhledem ke stanovené stopáži se zbytečně nezastavuje. Jako dobrou a hlavně "rozumnou" pokoukanou rozhodně doporučuji (mířeno samozřejmě mladším, ale funguje na všechny).(5.1.2012)

Před dvěma a půl lety jsem psal v komentáři k seriálu, že se těším, až začne dceru bavit, stejně jako mě. A už je to tady, teď už si na něm ujíždíme oba. Samozřejmě, že ne tolik, jak si ujíždí autoři někde za mořem, protože to musí být fakt kvalitní matroš. Když už jsou mantinely našeho světa příliš svírající, nevadí, pojďme do další dimenze. A to mě na tomhle seriálu baví. No a samozřejmě už nějakou dobu máme byt plný "ovátorů", třeba místo kartáčků už používáme pouze čisťozubátor!(6.2.2017)

Co všechno dokážou vycucnout z klasického animáku:). Na Madagaskar to rozhodně nemá, ale vzhledem k tomu, že jim nechybí vtip ani po tolika dílech seriálu si to pětku zaslouží. Muzikálovost mě trošku štve, jak už jsem na to narážel v případě pohádky Na vlásku, ale zde jsou mnohem chytlavější melodie a taky vtipný text písní. Určitě tomu neškodí ani kvalitní český dabing.(29.5.2013)