poster

Phineas a Ferb v paralelním vesmíru (TV film)

 • Česko

  Phineas a Ferb v paralelním světě

 • USA

  Phineas and Ferb the Movie: Across the 2nd Dimension

 • USA

  Phineas and Ferb: Across the Second Dimension

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2011, 78 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tred2
  ****

  Víceméně hodně natáhnutý díl seriálu. Všechno v něm funguje dost podobně a vlastně ničím nepředčí. Jelikož jsem i zde nejistě mezi 3 a 4, zaokrouhlím pro změnu nahoru. Faktem je, že hlášky které se z toho občas sypou za to stojí. Navíc jako akční "epická" jízda to kupodivu funguje dost dobře a vzhledem ke stanovené stopáži se zbytečně nezastavuje. Jako dobrou a hlavně "rozumnou" pokoukanou rozhodně doporučuji (mířeno samozřejmě mladším, ale funguje na všechny).(5.1.2012)

 • mm13
  ****

  Nespútané, svojské, bez zbytočných moralitiek, kúzelné. Úžasný, plne funkčný svet a z postáv by si každá jedna zaslúžila vlastný spin-off. Takto sa robia kvalitné animáky pre deti a mládež, jeden z najlepších výkonov v svojej kategórii. A funguje to aj ako samostatný film, môžem potvrdiť, zo seriálových som nevidel jedinú časť.(22.2.2012)

 • JFL
  ****

  Lituji diváků, kteří se stali obětí - již opraveného - zdejšího chybného údaje, který režii tohoto snímku připisuje Nicku Parkovi (viz smutný komentář uživatele Chrustyn). "Phineas a Ferb v paralelním vesmíru" nemají s tvorbou slavného autora Wallace a Gromita nic společného; režiséry jsou tvůrci podepsaní již pod seriálem Dan Povermine a Robert F. Hughes. "Phineas a Ferb" představují zaslouženě nejúspěšnější disneyovskou animovanou franšízu od dob "Kačeřích příběhů", a to navzdory tomu, že neparazitují na nějaké předchozí disneyovské značce jako např. "Timon & Pumbaa". Sice lze říct, že direct-to-video film vzniklý mezi druhou a třetí sérií jen natahuje tradiční eskapády seriálu na celovečerní stopáž, ale při bližším pohledu nelze přehlédnout, že scénář vykazuje jistou subtilní sofistikovanost. Motiv průchodu do paralelního vesmíru, kde hrdinové potkávají své trochu odlišné verze, je zde zužitkován nejen k zábavným dobrodružstvím, ale také k rozvoji postav, na který v televizních dílech o deseti až dvaceti minutách není prostor. Důmyslný je také závěrečný „zvrat“, který tvůrcům umožňuje ve filmu narušit zažité struktury seriálu, obohatit emocionální paletu vyprávění a přesto v další sérii znovu hladce vystartovat ze zaběhaných pozic předchozích sérií. PS: Stejně jako v seriálu i zde se nápaditost a hravost textů písní i dialogů krutě ztrácí v překladu.(28.5.2012)

 • Madsbender
  *****

  Jeden zo skutočne najlepších a najobľúbenejších disneyovských seriálov prevedený do podoby animovaného filmu? Tak to mám rád. V tomto filme nechýba snáď žiaden prvok seriálu, nepostráda humor, fantáziu, Perryho ani žiadnu z ďalších dôležitých postáv a svojím typickým humorom podfarbuje pestrú paletu akčných scén. A nemôžu samozrejme chýbať ani skvelé pesničky!(21.10.2012)

 • Martin_W
  ****

  Seriál je jeden z nejpovedenějších, co se týče TV kanálu Disney Channel, hned vedle takových Kouzelníků z Waverly. Filmu se dostalo stejné, či dokonce větší kvality. Kvalita filmem nepatrně kolísá, ale věrný sledovatel seriálu to ani nepostřehne. Celkově hodinka a čtvrt uteče příjemně a film si užijí hlavně děti 7+. 75%(29.12.2011)