Phineas a Ferb v paralelním vesmíru (TV film)

• Česko

Phineas a Ferb v paralelním světě

Phineas and Ferb the Movie: Across the 2nd Dimension

Phineas and Ferb: Across the Second Dimension

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2011, 78 min

Lituji diváků, kteří se stali obětí - již opraveného - zdejšího chybného údaje, který režii tohoto snímku připisuje Nicku Parkovi (viz smutný komentář uživatele Chrustyn). "Phineas a Ferb v paralelním vesmíru" nemají s tvorbou slavného autora Wallace a Gromita nic společného; režiséry jsou tvůrci podepsaní již pod seriálem Dan Povermine a Robert F. Hughes. "Phineas a Ferb" představují zaslouženě nejúspěšnější disneyovskou animovanou franšízu od dob "Kačeřích příběhů", a to navzdory tomu, že neparazitují na nějaké předchozí disneyovské značce jako např. "Timon & Pumbaa". Sice lze říct, že direct-to-video film vzniklý mezi druhou a třetí sérií jen natahuje tradiční eskapády seriálu na celovečerní stopáž, ale při bližším pohledu nelze přehlédnout, že scénář vykazuje jistou subtilní sofistikovanost. Motiv průchodu do paralelního vesmíru, kde hrdinové potkávají své trochu odlišné verze, je zde zužitkován nejen k zábavným dobrodružstvím, ale také k rozvoji postav, na který v televizních dílech o deseti až dvaceti minutách není prostor. Důmyslný je také závěrečný „zvrat“, který tvůrcům umožňuje ve filmu narušit zažité struktury seriálu, obohatit emocionální paletu vyprávění a přesto v další sérii znovu hladce vystartovat ze zaběhaných pozic předchozích sérií. PS: Stejně jako v seriálu i zde se nápaditost a hravost textů písní i dialogů krutě ztrácí v překladu.(28.5.2012)

To je docela dobrá šílenost, kterou jsem do té doby neznal. Seriál mi unikl, i když je určitě možné ho nakoukat, ale musím říct, že film mě zaujal. Má to takový příjemně specifický absurdní humor, staví to místy na banálních scénách, ale ta absurdita je schopná je dotáhnout k něčemu novému. Dobré, vtipné, hezky divné.(29.1.2018)

PURE JOY! Ano, příběh není nic převratného, to by asi ani nikdo nečekal, ale jinak to funguje na úplně všech levelech... To, co se normálně filmovým zpracováním seriálů nedaří (tedy vystoupit ze své klasické stopáže a šlapat celou dobu), se tady daří na 100%. Je to větší, nařachanější, vtipnější! Ano, aspoň pár dílů seriálu musíte znát, abyste si užili odkazy, ale když už seriál je vynikající... Navíc s vynikajícím hudebním cameem nakonec. Škoda, že takováhle není všechna produkce Disney Chanelu...(15.1.2012)

Toto je delikatesná chuťovka pre verných fanúšikov v podobe celovečerného filmu. Všetci, čo poznajú animovaný seriál o dvoch bratoch, malých génioch, "Phineas a Ferb", sa budú pri tomto snímku výborne baviť. Perfektný scenár o paralelných svetoch ma dostal. Mám rád filmy s touto tématikou. Potešilo ma aj mnoho prekvapení, odhalení a nesklamal ma ani konec. Myslím, že u mňa tento titul splnil svoju úlohu: dobre ma pobavil a po jeho zhliadnutí ešte viac vzrástol môj záujem o pôvodný seriál. ****(14.11.2011)

Seriál mě nikdy moc nechytl (ale zase mi nikdy nepřipadal špatný), ale jako malej jsem chtěl tenhle film vidět a jelikož si ten seznam filmů, co jsem chtěl jako malý vidět, pomalu plním, tenhle tam patří taky. No, upřímně, nakonec mě to nechytlo a to to mělo dost slušně našlápnuté. Ono to fakt začínalo zajímavě, bohužel se z toho pak stal nesmysl. Paralelní vesmír měl být jakýmsi opakem toho druhého, přičemž sám porušuje vlastní pravidla. Třeba ten opak Candace mi přišel úplně zcestný a není to jediný příklad. Ok, Phineas a Ferb je dost ujetý seriál, ale kurňa, když vymyslím paralelní svět, tak snad musí mít nějaká pravidla, ne? Spousta zvratů, co se tam stane, mi přijde hrozně nahodilá (snad jenom kromě toho závěrečného). A upřímně, je znát, že celovečerní délka tomu seriálu ubližuje, 20 minut na epizodu je fajn, ale skoro 80 minut je prostě moc, na konci jsem se už dost nudil. I přes to všechno to dokáže docela pobavit, a asi první polovinu mě to fakt bavilo. A Perry je super. Ale to je asi tak všechno, víc k tomu co říct nemám. 3*(10.2.2019)