Pätica kamarátov si prenajme luxusný "loft", do ktorého si podľa jasných pravidiel vodia milenky. Všetko ide podľa plánu, až do momentu, kedy v ňom nájdu mŕtvolu mladej ženy. Pevné priateľské puto sa razom mení v osočovanie a podozrievanie jeden druhého. Kto je vrahom dievčiny? Názorný príklad toho, ako sa mužom rozum zastaví, keď sa im "vták" postaví. Alebo ako dopadne každý dilino, ktorý v tejto nekalej "hre", ale i mnohých iných, preceňuje svoje schopnosti. Napriek tomu, že ma film celkom bavil, prišli mi dôvody konania osôb, pred samotným rozuzlením príbehu, rovnako primitívne a idiotské, ako krádež "čínskej prepisovačky" českým prezidentom, alias "Kikinou". Racionálny rozum dostal asi taký priestor, ako oravská slanina v müsli. Na môj vkus až príliš komplikovaný snímok, nato, že chce pôsobiť realisticky.(9.6.2014)

Smůla Loftu je, že už jsem viděl Loft a nejsem si tak moc jistý, jestli vůbec chci ještě vidět Loft. Film, děj i postupné rozplétání uzlíků na těch všech pravdách jsou zajímavé, ale už to tu ve skutečnosti mnohokrát bylo, do píky to stejné a furt má někdo nutkání to dokolečka přetáčet a adaptovat. Pak, ať už to udělá seebelíp, je ten moment překvapení prostě ztracen a vy už víte, kdy dojde k jakému zvratu a jak to bude končit. A zrovna tady je to dost podstatná část filmu :) Nic proti filmu, ale už to prostě znám.(18.10.2014)

Naprosto přesná, snad do posledního kamerového záběru identická kopie původní Belgické verze z roku 2008.Nemám potřebu se k tomuto nijak víc rozepisovat, snad jen že původní verze se mi více líbila vizuálně, tato zas co se týče vizuálního obsahu ženské nahoty, kdy koziček bylo na kameru vidět asi více (i když kdo ví, .. kdo si má všechny ty kozy pamatovat, že? ). Hodnotím výjimečně stejně, i když je to sprostá kopie, tak se to fakt povedlo. A to nás čeká ještě verze Americká!! :DD(6.3.2015)

Už chápem prečo američania idú robiť remake remaku, Loft je totiž vďačná látka:) Vtip je len v tom, že akonáhle viete pointu a všetko to čo treba, tak to akosi nemá význam. Každopádne na poli "zamotaných" kvázi paranoidných temných a poprepletaných trilerov je to parádna jednohubka, hoci ten záver sa už zamotáva snáď až príliš, takže vrahom mohol byť pokojne aj Aštar Šeran...:) Ale inak takmer maximálna spokojnosť!(13.11.2014)

Proč stálo za to Nizozemcům natočit svoji verzi dva roky starého belgického filmu? Proč k nám někdo koupil remake a ne originál? Samé otázky. Značně překombinovaný kriminální thriller má dobrou strukturu. Na začátku vidíme dopadnout z loftu tělo na zaparkované auto, takže i když už dávno pochopíme, že všech pět hlavních hrdinů jsou vlastně pěkní hajzlové, tak si stejně počkáme, který z nich zařve. A podle mne se k takovýmto filmům závěry ve stylu „o rok později“ vůbec nehodí.(16.6.2014)

• - Během doby, kdy se režisérka Antoinette Beumer zotavovala z nehody, se stal prozatimním režisérem Belgičan Erik Van Looy, který si Loft (2008) natočil již v roce 2008. (Terva)

• - V průběhu natáčení došlo k nehodě, kdy se zřítilo lešení na scéně a poranilo šest členů filmového štábu i s režisérkou Antoinette Beumer. (Terva)