Pět nejlepších přátel, z nichž všichni jsou ženatí, se rozhodne společně obývat podkrovní byt. Sem si každý z nich za určitých podmínek může přivést milenku a nerušeně s ní trávit čas. Všechno se zdá být perfektní, až do jednoho rána, když se v podkroví najde tělo zavražděné neznámé mladé ženy. Skupina přátel se začíná navzájem podezřívat a brzy je jasné, že navzdory jejich dlouholetému přátelství vědí o sobě mnohem méně, než si původně mysleli. (oficiální text distributora)

Flipnic

Naprosto přesná, snad do posledního kamerového záběru identická kopie původní Belgické verze z roku 2008.Nemám potřebu se k tomuto nijak víc rozepisovat, snad jen že původní verze se mi více líbila vizuálně, tato zas co se týče vizuálního obsahu ženské nahoty, kdy koziček bylo na kameru vidět asi více (i když kdo ví, .. kdo si má všechny ty kozy pamatovat, že? ). Hodnotím výjimečně stejně, i když je to sprostá kopie, tak se to fakt povedlo. A to nás čeká ještě verze Americká!! :DD ()

gudaulin

Lépe než označení kriminálka sluší Loftu termín erotický thriller. Víc než o vyšetřování vraždy v něm totiž jde o průchod minovým polem úchylek, vášní, intrik a manipulací mezi povedenou pěticí přátel, jejich manželek a milenek. Pánové ve středním věku se poněkud nudí a mají roupy. Zapomínají ovšem, že každá hra něco stojí a kdo prohrál, bude nejspíš muset platit. Je to solidně obsazené, sexuálně otevřené, aniž by to sklouzávalo k laciné vulgaritě nebo dokonce pornografické jednorozměrnosti. Snímek navíc disponuje dobrou kamerou. Scénář není bez chyby, škodí mu zbytečná doslovnost, hlavně dodatek po roce už je navíc a kazí dojem. Nakonec se ale přikláním ke slabé čtvrté hvězdičce. Vzhledem ke znalosti pointy si už mohu odpustit belgický originál i americkou předělávku. Bylo by to totéž v bledě modrém. Celkový dojem: 70 %. ()

Hitman_47

Další z doslovnych remaků (jako například Funny Games), které se občas (kdoví proč) natáčejí. Tentokrát to odnesl 2 roky starý belgický Loft ... a jelikož byl dobrej... tak to dopadlo prostě stejně :) ()

*CARNIFEX*

Pätica kamarátov si prenajme luxusný "loft", do ktorého si podľa jasných pravidiel vodia milenky. Všetko ide podľa plánu, až do momentu, kedy v ňom nájdu mŕtvolu mladej ženy. Pevné priateľské puto sa razom mení v osočovanie a podozrievanie jeden druhého. Kto je vrahom dievčiny? Názorný príklad toho, ako sa mužom rozum zastaví, keď sa im "vták" postaví. Alebo ako dopadne každý dilino, ktorý v tejto nekalej "hre", ale i mnohých iných, preceňuje svoje schopnosti. Napriek tomu, že ma film celkom bavil, prišli mi dôvody konania osôb, pred samotným rozuzlením príbehu, rovnako primitívne a idiotské, ako krádež "čínskej prepisovačky" českým prezidentom, alias "Kikinou". Racionálny rozum dostal asi taký priestor, ako oravská slanina v müsli. Na môj vkus až príliš komplikovaný snímok, nato, že chce pôsobiť realisticky. ()

troufalka

Strašně špatně se hodnotí film, který je kopií jiného filmu. Spravedlivé by bylo hodnotit až uvidím ten první. Zatím jen provizorně. ()

nunka

Výborné krimi. Prekombinovanosť deja na jedničku, pointa ťažšie predvídateľná a v zložitej mozaike príbehov sa vinník hľadá len ťažko. Či už sa Vám do rúk dostane pôvodná verzia alebo remaky, bude to pravdepodobne len jednorazové vzhliadnutie, kde sa veci rozbalia, celý film sa nakopia nové a nové súvislosti a nakoniec sa nájde to správne rozuzlenie. Ibaže to stačí na jedno pozretie. A musím zdôrazniť, že sa skutočne oplatí pozrieť. Američania sa nabalia hlavne na tých, ktorí to nestihli skôr od belgičanov či holanďanov a niečo mi vraví, že sa im to i napriek tomu najviac oplatí. ()

Anderton

Americkú verziu si už príliš nepamätám, respektíve jej pointu a tak som mohol byť pri záverečných minútach, alebo už nejakú chvíľu predtým, príjemne prekvapený tým, kto, prečo a ako to celé vymyslel. Teraz je ale otázne, či si pozrieť aj samotný originál, asi až po x rokoch, kedy znova na väčšinu príbehu zabudnem. Má to veľmi slušný spád, postavy sú nesympatické tým správnym želaným spôsobom a veľmi vhodne sú obsadené aj manželky antihrdinov. Podkrovný luxusný byt má pekný interiér, takže aj vizuálna stránka sa podarila. ()

Slarque

Proč stálo za to Nizozemcům natočit svoji verzi dva roky starého belgického filmu? Proč k nám někdo koupil remake a ne originál? Samé otázky. Značně překombinovaný kriminální thriller má dobrou strukturu. Na začátku vidíme dopadnout z loftu tělo na zaparkované auto, takže i když už dávno pochopíme, že všech pět hlavních hrdinů jsou vlastně pěkní hajzlové, tak si stejně počkáme, který z nich zařve. A podle mne se k takovýmto filmům závěry ve stylu „o rok později“ vůbec nehodí. ()

jojinecko

Už chápem prečo američania idú robiť remake remaku, Loft je totiž vďačná látka:) Vtip je len v tom, že akonáhle viete pointu a všetko to čo treba, tak to akosi nemá význam. Každopádne na poli "zamotaných" kvázi paranoidných temných a poprepletaných trilerov je to parádna jednohubka, hoci ten záver sa už zamotáva snáď až príliš, takže vrahom mohol byť pokojne aj Aštar Šeran...:) Ale inak takmer maximálna spokojnosť! ()

ARI50

Kolik ještě bude pokusu na tohle téma a je to pořád to samé, dvakrát to nezaujme a nepobaví. Sice film má svoje skvělé stránky a herci jsou v pohodě tak přesto zamotaný mírně napjatý thriller dvakrát radost neudělá. ()

JASON_X

Vůbec nechápu smysl tohohle remaku - leda že by flanderská vlámština byla v holandsku nesrozumitelná, což samozřejmě není, takže... fakt nevím. Scéna od scény, slovo od slova, vše je až na drobnosti totožné s belgickým originálem. Takže ho taky hodnotím stejně jako belgický originál. ()

maddy

Z raz vylúhovaných surovín jednoducho tú istú dobrotu nenavaríš. Rovnaký prípad ako španielsky REC a jeho zbytočný americký remake Quarantine, aj holandský Loft len pretáča scénu po scéne z belgického Loftu bez akéhokoľvek vlastného pričinenia. Od pôvodného snímku ho navyše delia len dva roky, čiže diváci ho majú dostatočne zakorenený v pamäti. Amerických tvorcov za podobný nedostatok originálnych nápadov kritizujeme, takže neviem prečo by z toho Holanďania mali vyjsť s čistejším štítom. Nehovoriac o tom, že originál pochádza z Belgicka a remake si natočili Holanďania, čo sú dostatočne príbuzné krajiny, resp. určite „príbuznejšie“ než keď Američania vo veľkom remakujú Japoncov alebo aspoň tých Španielov. Zmysel vzniku holandského Loft tak zaniká o to viac. Osobne považuje pôvodný Loft za priam vynikajúci thriller (4,5*) s prekvapivými zvratmi a napätou atmosférou po celý čas, hodnotiť doslovne to isté len s inými hercami mi preto príde zvláštne. Všetky scény sa dejú totožne, bez akéhokoľvek rozdielu, ich vyústenie som poznal vopred a tak holandský Loft už len z princípu nemôže nijako prekvapiť. Porovnať môžem akurát atmosféru a hercov, ale aj v tomto prípade mi belgický snímok vychádza omnoho lepšie. Má lepšie tempo, atmosféru stupňuje po celý film a vybudoval aj bližší vzťah k postavám. Holanďania natočili len takú neambicióznu kopírku, s ktorou sa chceli bez akejkoľvek námahy zviesť na úspechu pôvodného filmu. Ako thriller/krimi síce stále funguje, ale len na tých neoboznámených s prvým Loftom. A čochvíľa bude na plátne preLOFTované, keďže svoju verziu si neprekvapivo nezabudli tento rok natočiť aj v USA, tak snáď nebudú pretáčať zase len scénu po scéne ako Holanďania a pridajú aspoň jednu zmenu. To nechcem ani tak veľa. V tomto prípade ani neviem ako presne hodnotiť a preto volím neškodný priemer. ()

MartinezZ

Smůla Loftu je, že už jsem viděl Loft a nejsem si tak moc jistý, jestli vůbec chci ještě vidět Loft. Film, děj i postupné rozplétání uzlíků na těch všech pravdách jsou zajímavé, ale už to tu ve skutečnosti mnohokrát bylo, do píky to stejné a furt má někdo nutkání to dokolečka přetáčet a adaptovat. Pak, ať už to udělá seebelíp, je ten moment překvapení prostě ztracen a vy už víte, kdy dojde k jakému zvratu a jak to bude končit. A zrovna tady je to dost podstatná část filmu :) Nic proti filmu, ale už to prostě znám. ()

ibeh

Viděla jsem Loft poprvé a jinou verzi bych již vidět nechtěla, protože ve filmu je důležitá kriminální zápletka a momenty překvapení, o které bych přišla. Průběh kamarádských a jiných vztahů je zde také hodně důležitý. Dobrý film, který běží rychle. ()

TheDon

Nepolíbenej ani belgickým origošem, ani yankee remakem zjišťuju, že je Loft překvapivě dobrej film i v oranjes produkci. Zajímavá zápletka a musím říct, že jsem po celejch sto minut (nestihl jsem začátek) bojkotoval i výrobky od pana Phillipa Morrise z Kutné hory. Což se teda moc často nestává. Dáme i jeden malej DIFUZOR...ten největší úchyl je ten nejmíň sympatickej. 70% P.s.: jo a není to ani ten imigrant, ani jeho brácha....natož ten alkáč. P.p.s.: ta tlustá blonde byla fakt příšerná....fuj ()

Aljak

Takmer 5*! Vlastne som bol o tom viacmenej po celý film presvedčený, teda keď už zápletka bola na svete. Ale ten záver, no neviem - trošku mi pokazil celkový dojem, no a to "o rok neskôr" bolo maximálne zbytočné. Radšej to mali nechať tak ako to bolo. Každopádne to však bolo nadpriemerné, obzvlášť tá neustále meniaca sa zápletka a stále nové a nové fakty prichádzajúce na povrch. A keď už sa zdalo, že človek si je takmer istý pravdou, razom príde ďalšie priznanie - bez ohľadu na to, či to bolo manipulatívne klamstvo alebo účelová pravda, vždy to znovu zamiešalo kartami. Vynikajúca dramatizácia, okorenená dávkou alibizmu a neustáleho plánovania. O nerozlučných 5 kamarátoch napokon to slávne "jeden za všetkých, všetci pre jedného" určite neplatilo. ()

dzira

Já se nakonec kloním ke čtyřem hvězdám. Ale možná ještě kouknu na ostatní Lofty (vznikají pravidelně v intervalu dvou let...) a hodnocení případně upravím.... :-) ()

Lukoboss

Neznám původní film, ale jestli je tohle doslovný přetočení ála Funny Games, tak jsem ve výsledku zase tak o moc nepřišel. Každopádně je to fakt dobrej thriller, kdy vina padá na všechny kolem, jednu chvíli to vypadá tak, za chvilku zase jinak, úhly pohledu se mění až do samýho závěru, kdy přijde to filmový vyvrcholení. Scénář je povedenej, tvůrci se v tom nezamotali, a to je důležitý. ()