• fixaman

Těšil jsem se, že po úspěchu American Horror Story dostaneme další strašidelnou televizní chuťovku, leč musím říci, že seriál zklamal na plné čáře. První díl ještě vypadal slibně, jenže pak začaly být díly absolutně šablonovité (vydáme se z lodi na výlet do džungle, cosi udělá bububu, vrátíme se na loď, konec dílu) a děj se vlastně nikam neposouval, takže jsem River po několika dílech vzdal... Never more!(22.9.2012)

• Davies182

Šokující televizní fail, jemuž reputaci nenapraví ani občas mírně strašidelné scény, ani závan neokokaného (na seriálové poměry). The River se obrovsky nepovedl - může mi někdo vysvětlit, co dělá jméno Stevena Spielberga v titulcích? Raději na rok 2011 v souvislosti s tímto pánem rychle zapomeňme... Prkenní herci, otřesné postavy, úděsný scénář, a totálně nulová atmosféra. Povinně si to jdu znovu nejmíň pětkrát pustit celé od začátku s kamarády, aby jsme se tomu mohli po každém dalším stisknutí "replay" ještě více smát. Hodnoceno po pilotu, tak to berte s rezervou.(22.2.2012)

velka skoda nevyuziteho potencialu... napady na epizody jsou celkem super, ale jsou pohrbeny scenarem i hereckymi vykony... misty hustou atmosferu srazi priserna primocarost jednotlivych dilu... zaver serie je nejvetsi tragedie v nejhorsim slova smyslu, to by jeden blil... i presto vsechno, to jako nenarocny pokoukani muze bavit... 55% odpovida(2.3.2013)

Kdo by neměl rád prostředí amazonské džungle...Někteří o ní četli v knihách, ale většina o ní ví od opičího kámoše TARZANA. Šamanské rituály, záhadné pověsti, magičnost. Příběh ve skrze jednoduchý a přímočarý. Rodinka s žoldákem, mechanikem a jeho 16-ti letou dcerkou (všeznalkyní všech míst a pověr), hledá tatu a zároveň manžela po jeho stopách, spolu s natáčecím týmem jenž vidí vidinu peněz z natáčení. Dobrodružnější námět si nemůžeme přát. Dobrý je kameraman černoch co ve třetím díle leze pro jakési cibulky a vše co řekne je vypípano :) Roztřepané záběry určitě ubírají na kvalitě, ale zase navozují atmosféru autentičnosti. Některé díly jsou hororově laděny, jiné zase thrillerovsky až šamansky a hlavně to žůžo dobrodrůžo v zeleni, to je to, oč tu běží. Rating "...odpad" si tento serial samozřejmě nezaslouží.(11.3.2012)

• J*A*S*M

S01E01-02: A jéje, tak takovouhle slabotu jsem nečekal. Seriál od Orena Peliho (tvůrce Paranormal Activity) mě svou první epizodou (režíroval Jaume Collet-Serra, režisér perfektního Orphana) rozhodně nepřesvědčil. Bojím se, že je jen pramalá šance, že se to zlepší, protože když už v prvních dvou epizodách působí většina postav strašně otravně a jejich scénáře jsou naprosto lobotomizované, tak celý projekt dost smrdí. Found footage forma zbytečná a nepřesvědčivá - u mnoha záběrů mi nejde do hlavy, jak a proč je oni reální kameramani natočili. Sem tam to je mírně strašidelné - protože pobíhání s baterkou a kamerou po chodbách ztroskotané lodi / noční džunglí je strašidelné z podstaty věci a nedá se na něm nic zkazit - ale zbytek absolutně nestojí za řeč. Zatím tedy pořádný fail, na další epizody kouknu už asi jen tak ze srandy, pokud vůbec. 3/10(8.2.2012)

• - Producentem tohoto seriálu je i režisér Steven Spielberg. (MeanWhile)

• - Pojmenování lodi Magus odpovídá latinskému výrazu pro mága či kouzelníka. (Tasartir)