Epizody(8)

Slavný televizní herec, dobrodruh a cestovatel se jednoho dne ztratí v amazonských pralesech Jižní Ameriky. O šest měsíců později jeho matka a syn dostanou zprávu, ze které plyne, že by mohl být na živu. Zorganizují tedy ve spolupráci s dokumentaristickým štábem záchranou akci a vypraví se do míst, kde byl naposledy spatřen. Jenže tady je čeká hrůzostrašné překvapení. (lost815)

Davies182 odpad!

Šokující televizní fail, jemuž reputaci nenapraví ani občas mírně strašidelné scény, ani závan neokokaného (na seriálové poměry). The River se obrovsky nepovedl - může mi někdo vysvětlit, co dělá jméno Stevena Spielberga v titulcích? Raději na rok 2011 v souvislosti s tímto pánem rychle zapomeňme... Prkenní herci, otřesné postavy, úděsný scénář, a totálně nulová atmosféra. Povinně si to jdu znovu nejmíň pětkrát pustit celé od začátku s kamarády, aby jsme se tomu mohli po každém dalším stisknutí "replay" ještě více smát. Hodnoceno po pilotu, tak to berte s rezervou. ()

Phobia

Možná není fér zaříznout seriál po dvou dílech, ale na to se fuckt nedá koukat. Beze srandy, radši čumím do zdi nebo do polštáře, jen ne na obrazovku. Kameramani totiž imrvére třesou svým pracovním nástrojem, jako by byli na hajzlíku a otřásali jiný svůj nástroj... no co já vím, třeba si ty kamery pochcali a proto s nima furt mávají zleva doprava a vzhůru dolů - aby se zbavili kapek moči. Když k tomu připočtu nesympatické postavy a maglajzovitý děj, marně hledám důvody, proč "Řece" dávat další příležitost. První díl jedna hvězdička, druhý díl druhá a sbohem, čekala jsem víc. 45% ()

tron

U mňa prekvapivo dobré (trocha mi to pripomenulo Amazonku z r. 1999, ktorá tiež skončila po 1. sérii). Atmosféra, džungľa, rieka, fauna a flóra z môjho milovaného prostredia, nie úplne márne postavy, relatívne zmysluplné dialógy, super loď a plno tajomstiev. Niektoré epizódy sú slabšie, ale situáciu vylepšuje fakt, že všetko so všetkým súvisí. Naprieč celou sériou sa ťahá spoločná dejová línia o záchrane Brucea Greenwooda, ktorý "niekde tam" možno stále žije a potrebuje ich akútnu pomoc (a možno nie). Relatívne otvorený koniec sa tvorcom však pravdepodobne nikdy nepodarí úspešne dokončiť, nakoľko projekt bol po prvej sezóne stopnutý a pochybujem, že mu ešte niekedy v budúcnosti dajú zelenú. ()

J*A*S*M

S01E01-02: A jéje, tak takovouhle slabotu jsem nečekal. Seriál od Orena Peliho (tvůrce Paranormal Activity) mě svou první epizodou (režíroval Jaume Collet-Serra, režisér perfektního Orphana) rozhodně nepřesvědčil. Bojím se, že je jen pramalá šance, že se to zlepší, protože když už v prvních dvou epizodách působí většina postav strašně otravně a jejich scénáře jsou naprosto lobotomizované, tak celý projekt dost smrdí. Found footage forma zbytečná a nepřesvědčivá - u mnoha záběrů mi nejde do hlavy, jak a proč je oni reální kameramani natočili. Sem tam to je mírně strašidelné - protože pobíhání s baterkou a kamerou po chodbách ztroskotané lodi / noční džunglí je strašidelné z podstaty věci a nedá se na něm nic zkazit - ale zbytek absolutně nestojí za řeč. Zatím tedy pořádný fail, na další epizody kouknu už asi jen tak ze srandy, pokud vůbec. 3/10 ()

George Stobbart

Výborný a zbytočne prehliadaný hororový seriál, ktorý v sebe úspešne mieša mysteriózne, dobrodružné a hororové prvky, ktoré zaobaľuje do found footage podania, čo je v seriáloch zatiaľ neopozerané. Expedícia do amazonských pralesov, kde sa vydáva záchranný tím hľadať strateného TV reportéra je už od začiatku nápaditá, zaujímavá a napínavá, čo je možno aj tým, že za seriálom nenápadne stojí viacero známych a talentovaných tvorcov. Mrzí ma, že sa dočkal iba 8 dielov, keďže v dnešnej dobe pôsobil naozaj osviežujúco, chytľavo a ďalšiu sériu by si určite zaslúžil. ()

• Pojmenování lodi Magus odpovídá latinskému výrazu pro mága či kouzelníka. (Tasartir)