• evilmind
  **

  Found footage jako forma může být velice úspěšná i v seriálové podobě, o tom jsem hluboce přesvědčen. A to i přesto, že autoři The River ukazují bohužel opak. Prakticky všechno, co tuto formu dělá divácky atraktivní, je tu efektivně zabito, což u Orena Peliho opravdu šokuje. Samotný příběh je přitom poměrně atraktivní, jsem ochoten přistoupit i na značnou fantasmagoričnost zápletek některých epizod, ale i ty nejzajímavější (loď duchů, hvízdající démon, mutanti) jsou vyprávěny zoufale nudně a naprosto nestrašidelně. Otevřený konec série pak jen vzbudí trpký úsměv - tady se pokračování opravdu dočkáme jen těžko...(12.8.2012)

 • Jessicahamby
  ****

  Upřímně, to byl první seriál, který, když zrušili, tak jsem další půl hodiny přemýšlela, jestli se nezachovám jako Sheldon v BBT a nezačnu obvolávat stanici. Hezky zpracované, tajemné a skvělý námět. O ukončení nemluvě, protože žádné nebylo, tvůrci zřejmě počítali s tím, že budou ve svém díle pokračovat...(6.10.2013)

 • fixaman
  *

  Těšil jsem se, že po úspěchu American Horror Story dostaneme další strašidelnou televizní chuťovku, leč musím říci, že seriál zklamal na plné čáře. První díl ještě vypadal slibně, jenže pak začaly být díly absolutně šablonovité (vydáme se z lodi na výlet do džungle, cosi udělá bububu, vrátíme se na loď, konec dílu) a děj se vlastně nikam neposouval, takže jsem River po několika dílech vzdal... Never more!(22.9.2012)

 • tron
  ***

  U mňa prekvapivo dobré (trocha mi to pripomenulo Amazonku z r. 1999, ktorá tiež skončila po prvej sérii). Atmosféra, džungľa, rieka, fauna a flóra z môjho milovaného prostredia, nie úplne márne postavy, relatívne zmysluplné dialógy, super loď a plno tajomstiev. Niektoré epizódy sú slabšie, ale situáciu dosť vylepšuje fakt, že všetko so všetkým súvisí a naprieč celou sériou sa ťahá spoločná dejová línia o záchrane Brucea Greenwooda, ktorý "niekde tam" možno stále žije a potrebuje ich akútnu pomoc. Relatívne otvorený koniec sa tvorcom však pravdepodobne nikdy nepodarí úspešne dokončiť, nakoľko projekt bol po prvej sezóne stopnutý a pochybujem, že mu ešte niekedy v budúcnosti dajú zelenú.(25.1.2017)

 • Phobia
  **

  Možná není fér zaříznout seriál po dvou dílech, ale na to se fuckt nedá koukat. Beze srandy, radši čumím do zdi nebo do polštáře, jen ne na obrazovku. Kameramani totiž imrvére třesou svým pracovním nástrojem, jako by byli na hajzlíku a otřásali jiný svůj nástroj... no co já vím, třeba si ty kamery pochcali a proto s nima furt mávají zleva doprava a vzhůru dolů - aby se zbavili kapek moči. Když k tomu připočtu nesympatické postavy a maglajzovitý děj, marně hledám důvody, proč "Řece" dávat další příležitost. První díl jedna hvězdička, druhý díl druhá a sbohem, čekala jsem víc. 45%(22.1.2013)

 • - Pojmenování lodi Magus odpovídá latinskému výrazu pro mága či kouzelníka. (Tasartir)

 • - Producentem tohoto seriálu je i režisér Steven Spielberg. (MeanWhile)