poster

Putování dinosaurů (TV film)

 • Česko

  Dinosauří putování

 • Velká Británie

  March of the Dinosaurs

Dokumentární

Velká Británie, 2011, 2x44 min (Director's cut: 88 min)

Scénář:

Matthew Thompson

Hudba:

Mark Russell

Hrají:

Stephen Fry

Producenti:

Michael Davis
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (17)

 • Pod
  *****

  Nové úchvatné pravěké dobrodružství od tvůrců Prehistorický Park a Putování s dinosaury. Samozřejmě že nemůže dopadnout jinak než na plný počet bodů. Skvělé animace, hudba, příběh i vyprávění. Sice krajina je dělaná také digitálně, ale i tak si do posledního detailu ve vysokém rozlišení vychutnáte příběh o první cestě mláděte Edmontosaura na Jih za sluncem. Zatímco mladý Edmontosaurus putuje se stádem, sledujeme i dinosaury, kteří nemigrují a zůstali na Severním Pólu. Takže rozhodně doporučuji shlédnout všem milovníkům přírody a pravěku.(5.9.2011)

 • Zeck
  ***

  Po technické stránce velmi kvalitní dokument, ale ten scénář! Naše "mláďátka" připomínají osudy dětských herců z amerických blockbusterů. Dokážou přežít i kdyby na ně spadla planeta, pokadil je T-Rex a ještě se je pokusila přejet tanková pěchota. Tak se zamýšlím o co vlastně BBC jde, jestli o kvalitní dokument, který se snaží mapovat život dinosaurů a nebo pohádku pro děti, kde tvor s mozkem o hlavičce špendlíku dokáže ->vymýšlet<- takové únikové manévry, že by se za to nemusel stydět ani Homo habilis. 60%(20.8.2011)

 • Carol Pifková
  ****

  Človek by ani neveril, že dokument o dinosauroch môže byť tak napínavý. Veľmi pekné, i keď koniec sa dal čakať ako v dákej disneyovke ale na tom mi vôbec nezáleží.(14.5.2012)

 • topr harley
  *****

  Výborný dokument o dinosaurech. Po vizuální stránce je naprosto úchvatný a dokonalý. Co se týká obsahové stránky nebo pravdivosti tak tím si tak jistý nejsem, jenže na tom mi právě záleží nejmíň.(27.11.2011)

 • PetrPan
  ***

  Pěkná a chvílemi i poutavá 3D "dokumentární" pohádka.(7.11.2011)

 • Verka13
  **

  Telenovela s dinosaury a příšernou grafikou. Nebo byl v té době sníh tak tvrdý, že v něm ani dinosauři nezanechali stopy.(3.2.2014)

 • Samuel7
  *****

  Konečně po dlouhé době vidím realisticky vypadající dinosaury! Animace dinosaurů je výborná, prostředí je o něco slabší, ale žádný průšvih to není. Sice se zde často objevuje deus ex machina, ale to tvůrcům rád odpustím, protože díky tomu se film více zavděčí dětem a je to vlastně taková pohádka a vizuálně působivý dokument v jednom. Sledujeme osudy několika druhů dinosaurů, nejen malého edmontosaura, takže snímek není jednotvárný a vůbec nenudí. Ale nejvíc nadšený jsem z toho, že dinosauři vypadali jako živí, čehož se mi u dokumentů z poslední doby bohužel nedostávalo.(23.7.2013)

 • Paity
  ***

  Přestože nejsem nějaký extra milovník dinosaurů a té doby, ale tohle bylo udělané docela hezky. Hlavně pro děti to asi bude pěkné pokoukáníčko.(18.12.2012)

 • see_sawandrew
  odpad!

  Good job, BBC. Za pouhých deset let dokázal rozvoj počítačové animace dokonale zblbnout britskou televizi. March of the Dinosaurs - naprosto bez přehánění - není dokument, ale KOREKTNÍ animák. Už dlouho jsem na žádný film o zvířatech nehleděl tak znechuceně. Deus ex machina na denním pořádku, mláďata býložravců zázračně přežívají a zlý predátor vždy prohrává (konečná potyčka Gorgosaura a Ankylosaura byla opravdu vrchol). Tvůrci předvedli totální destrukci dokumentárního žánru za účelem se zavděčit dětem. Informační hodnota je téměř nulová, a ještě k tomu plná nesmyslů. Abych nekecal do větru, připíšu pár poznámek o faktické nevěrohodnosti tohoto paskvilu: 1. Na konci křídy v žádném případě na severním pólu nemrzlo dlouho, jinak by se na severu Kanady a v Grónsku nikdy nenašly žádné dinosauří fosilie. Protože film se ani slůvkem nezmiňuje o termoregulaci dinosaurů, musím předpokládat, že je stále bere jako primárně studenokrevné, a jako takoví by nikdy aktivně nepřežili takovouto zimu, a opravdu by jim nepomohlo peří nebo to dojemné spinkání s těly přitisknutými k sobě. Jediní obojživelníci a plazi, kteří dokážou přežít dlouhodobý mráz, jsou některé druhy ještěrek a žab, a to jen díky zimnímu spánku a hibernaci (viz 5. část Walking with Dinosaurs, kde je o heterotermii některých dinosaurů přímo zmíněno). 2. Je absolutní nesmysl, aby velcí masožravci zůstávali na pólu, zatímco jejich primární kořist odtáhla na jih. Dravci vždy putovali společně s kořistí, a zejména u Gorgosaura nikdy nebylo dokázáno, že žil v oblasti severního pólu. 3. Albertosaurus jakožto příbuzný Tyrannosaura se nedokázal rychle pohybovat příliš dlouho, proto lovil buď ze zálohy, nebo ve smečce. To nekonečné sprintování za edmontosauřím mládětem je zase jen trapný pokus o dramatizaci. 4. Druhová ohleduplnost je omezená i u mnohem inteligentnějších savců - to vzájemné pomáhání dinosaurů nejen stejných druhů nemá se symbiózou nic společného a opět se až přízračně podobá obsahu animovaných bajek, kde se různé druhy zvířat spojují proti masožravému "zlu". 5. Už jsem se zmínil, že na pólu nikdy nemrzlo dlouho. Úpravu universa ale BBC dotáhlo ještě dál, takže nechalo Troodony hnízdit v zimě. Chci vidět embryo, co neumrzne hned ve skořápce, a následně vylíhlé mládě, co hledá první potravu ve sněhu. Jak je známo, mláďata teropodů se živila hmyzem a potřebovala se tedy vylíhnout v prostředí, kde nějaký hmyz je. 10% PS: prosím BBC, aby se vzpamatovalo a začalo zase točit dokumenty, ne dojemné pohádky o hodných a zlých zvířátkách. Chápu, že jdete s dobou, ale co je moc, to je moc.(3.2.2013)

 • Autogram
  **

  Pekelne nudné aj keď na efektoch si chceli dať záležať. Je to nejaký mix prírodopisného seriálu a animovaného filmu pre deti. Ani jedno ani druhé nevyšlo.(16.2.2013)

 • filmmovier
  *****

  BBC u mě zase má za dokumenty velkou jedničku s hvězdičkou. Tento dokument už sice není takový jako Putování s dinosaury, ale zanechal ve mně hluboké dojmy a úžasné pocity. Animace mi sice připomínala nějaký animák, ale nehorázně se mi líbila a já si na ní rychle zvykl a zamiloval si ji. Co se týče komentáře, mohl sice obsahovat více informací o dinosaurech, ale byl vlmi záživný, kvalitní a senzační. Občas to přípomínalo telenovelu se spoustou zajímavých životních peripetií a nelehkých osudů, ale já si ten dokument zamiloval. Občas to sice dopadlo špatně, ale závěr byl úžasný a nesmrtelný záporák byl taky celkem fajn. BBC opět zabodovala. + komentář, animace, příběh, dinosauři (spoustu jmen jsem slyšel poprvé, nejvíce líto mi bylo té samice na zádech a Jizvova společníka) konec. Ten nejepičtější a nejvýpravnější čistě dobrodružný film, co jsem kdy viděl... Za 100%. My Love.(23.2.2013)

 • agassi68
  ***

  Keby to nebolo určené deťom tak možno hviezdičku pridám. V skutočnosti sa nič také stať nemohlo. Príroda býva krutá a nemilosrdná..(2.6.2012)

 • gazogazo
  odpad!

  Videl sem to samy co vy?(23.2.2013)

 • maoc
  odpad!

  Pěkné, ale fakticky velmi sporné až vědomě zmanipulované pro zavděčení se (dětským) divákům. Tohle není dokument viz velmi dobrý a věcný koment od see_sawandrew.(26.2.2013)

 • e-pilot
  **

  Vyumělkovaně působící děj (chtěně dobrodružný) nezachrání ani o drobet lepší animace, než u dokumentárně pojatého cyklu "Putování s dinosaury". Obrazově sice místy zajímavé, avšak děj sám je nic moc.(15.2.2013)

 • michalkop
  ****

  Zde jsem na vážkách. Po technické stránce skvostné dílo. Zřejmě kompletně vyrenderované ve 3D a již žádné předtáčení ve skutečném prostředí jako u Putování s dinosaury. Ovšem pohyb dinosaurů je někdy dost prkenný. Samotný příběh je dost kýčovitý a podobně jako u Dinosauří revoluce je příliš personalizovaný. Zajímal by mě film o filmu - jak přišli na jednotlivé osudy ještěru, třeba jak zabloudili na ledy, nebo proč tamten měl nádor na mozku.(16.2.2013)

 • Marčus
  ***

  Technicky solidní, obrazově výborné, dějově až k uzoufání nudné. 60 %(29.8.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace