V Pennsylvanii dojde ke střelbě do lidí z nedalekého parkovacího domu. Výsledkem je pět nevinných obětí, které nemají nic společného. Případ vyšetřuje detektiv Emerson, který podle otisku prstu na minci, vhozené do parkovacího automatu, odhalí střelce. Je jím bývalý vojenský sniper James Barr, který byl již v minulosti vyšetřován pro vraždu lidí na misi v Iráku. Emerson si pro Barra okamžitě dojede, ale Barr tvrdí, že je nevinný. Emerson mu dává na výběr. Buď podepíše přiznání a dostane doživotí, nebo bude popraven. Státní zástupce Alex Rodin své případy neprohrává. Barr vezme tužku a na papír napíše, aby zavolali Jacka Reachera. Jedná se o bývalého vojenského vyšetřovatele, který po opuštění armády mění místa svého pobytu a nikdo neví, kde ho hledat. Jack se o případu dozví z médií a přijíždí sám. Rodin a Emerson mu však nedovolí nahlédnout do spisů. Reacher se dozvídá, že Barr byl ve vězení brutálně napaden a leží v nemocnici v komatu. Jeho obhájkyní je Helen Rodinová, dcera státního zástupce. Všichni, včetně jejího otce, to vidí jako ztracený případ, který její kariéře neprospěje. Reacher od ní dostane nabídku. Pokud  pro ni bude pracovat jako vyšetřovatel, zařídí, aby se mohl seznámit s důkazy. Informuje ji také o tom, že Barr byl vyšetřován pro vraždy v Iráku, ale protože se jednalo o lidi, kteří hromadně znásilnili několik žen, armáda případ nechtěla vyšetřovat. Barr ví, že kdyby Reacher zjistil, že je v tomto novém případě vinný, dostal by ho před soud a proto si je již teď jistý, že těchto pět vražd nespáchal. Reacher ví, jak by Barr uvažoval a jak by postupoval, kdyby to chtěl udělat. A způsob, jakým byly vraždy spáchány, rozhodně neodpovídá tomu, jak byl Barr vycvičen... (TV Prima)

Jaro_slav

Tohle bylo tak moc nezajímavý a přitom neblbý, že si to ten průměr zaslouží. Ale co to WTF komediální intermezzo z koupelny??? ()

Yardie

Takových slabších 80%, těch 75% tak odpovídá, ale velmi povedené. Má to své kouzlo, takovou zajímavou atmosféru, která vás vtáhne - má to styl. Povedená kombinace akce a krimi, je to takové střídmé, decentní, nic přehnaného. Cruise hraje tak sympaticky a á značné charisma. Na stará kolena jsem si ho celkem oblíbil. Celkově se to povedlo. Není to nějaké terno, nějaká bomba, ale slušně odvedená filmařina, která baví. Howgh! ()

Ollie235

,,There's this guy. He's a kind of cop, at least he used to be. He doesn't care about proof, he doesn't care about the law, he only cares about what's right." Na dobré krimi málo propracované, na pořádný akčňák tomu chybí šťava. Jack Reacher je přitom zajímavá a v podání Toma Cruise opravdu cool postava, která má potenciál. Kvůli nepříliš zajímavému a zbytečně roztahanému příběhu jej ale nemůže naplnit. ()

bobstock

Další z nezničitelných hrdinů trošičku zaspal dobu a do 80tkových namakanců už se mi skutečně nevejde, Arnold je Arnold. Námětem to mohl být slušný akčňák avšak problémem pro mne je samotná postava v podání malého Tomíka. Vysoustružený specialista na cokoliv nemá emoce a vše geniálně řeší a já se o něho jako divák ani moment nebojím. Ve finále si teda nechal dát par ran do ksichtu od hlavního záporáka jen tak napohled, stejně víte jak to všechno dopadne. Nejsem až tak prozíravý abych zjistil, že placení mincí parkování, když jdu vystřelit 5kulek ze sniperky je kravina na kvadrát, ale že té super sexy advokátce s déčkama na hrudi nedá ani hubana to sem fakt netrefil, stačilo Jacku Reachere...50% ()

Emo-haunter

Slušná jednohubka, která možná ze sebe dělá více než je, ale čert to vem. Čekal jsem ovšem skrze toto hodnocení více, místo toho jsem jen dostal průměrnou kriminálku s nikterak zajímavou zápletkou ani rozuzlením. Logiky ten film také moc nepobral. Slabší tři hvězdičky. Poznámka: Závěrečná akce mi trochu připomíná Špinavou dohodu se Schwarzeneggerem. ()

fummyk

Pan neznámý, kterého nikdo nenajde, pokud nepříjde sám a on přišel. Vynikajicí film, udělal dojem. Musím říct, že toto je nejlepší krimi film, který jsem viděl. Trošku mě zaráží ty peníze, které se do filmu daly, abych řekl pravdu, vůbec jsem to nečekal. Největší překvápko byl pan Cruise, který svou roli zahrál na jedničku a na svůj věk vypadá velmi dobře. ()

RomeroIsGod

Bohužel vyměklá a místama úplně zbytečně komediální "akce". A to jsme naštěstí přišli do kina s 10 min. zpožděním. Vědět o vrahovi od začátku tak ty 3 * asi ani nedám. Herzog vtipnej. KINO. 55% ()

Illy

Pecka. Chechtal jsem se jak hyena skvrnitá, bavil se jako když k sousedům dorazil exekutor - tedy královsky. Přesně dávkovaná a nepřehoněná akce, hlášky, pár opravdu zapamatovatelných scén. Cruise umí, ví co produkovat aby mohl scientologům přispět štědrým darem. Ten si to místo na kometě zaslouží (nebo v co věří). ()

jerenymo

Pěkné odreágování, s vtipnými pasážemi. Jediné co mi kazilo atmosféru akčního filmu, byl neherecký výkon a tupé výrazy hlavní herečky. Jinak Tomáš stále potvrzuje to, že patří mezi top agenty s nulovou šancí. ()

masiko

S Cruisem nemam nejmensi problem, tento film neni o dulezite postave, ale o par bombastickych scenach, ktere se v tomto jinak prumernem (nicmene velmi prijemne oldschool) akcnaku nachazeji na tech spravnych mistech. ()

M1k9

Klasika od začátku do konce. Jako vždy se dá vytknout spousta věcí, ale celkově JR neurazí. Když totiž vsadíme do prázdného filmu Toma Cruise a Rosamund Pike, tak to už prázdný film není a v tom spočívá pointa. Takže i přesto, že tvůrci líčili příběhovou prázdnotu s maximální pečlivostí a podařilo se jim to, hlavními kvalitativními prvky byli tito dva herci. 5/10 ()

majo_svk

Vidieť v dnešnej dobe tak premyslený, vycibrený a dejovo nepredvídateľný thriller so skvelou atmosférou a stúpajúcim napätím, je niečo nezvyčajné. Poctivé dramatické scény sú v niektorých momentoch bravúrne odľahčené. Akčné sekvencie a naháňačky áut sú parádne natočené a kamera je naozaj skvelá. Tom Cruise, ako hlavný hrdina, je neskutočne charizmatický (už asi 15 rokov vyzerá stále rovnako) a dokazuje, že dokáže vynikajúco zahrať aj vo filme, ktorý nestavia na nadupanej akcii, skákaní z budov, či rozpočte. Za všetko hovorí záverečná akčná scéna v daždi, ktorá je úchvatná. Celý film je precízne natočený s mrazivo-drsnými, ale aj vtipnými momentmi a koncepciou starých dobrých filmových časov. Jack Reacher je ako automobilový veterán, ktorého hodnota v porovnaní s bežnými modernými autami je neskutočne vysoká. Staré časy mám jednoducho rád. ()

waits

Často si po filmu v duchu dosazuju jiné než obsazené herce a přemýšlím, jestli by byl výsledek lepsí nebo horší. U Jacka Reachera jsem totéž zkusil ze zoufalství už po první scéně Toma Cruise, na kterého komicky pomrkává i postarší bankovní úřednice a pak hned po první scéně Rosamundy Pike, která zavírá divadelně oči. Nesmyslné prozrazení zápletky už v první, pravda, působivé, scéně filmu, neustále rušivé okamžiky (Proč probůh stojí Rosamunda pořád tak blízko Cruise? Proč je bitka v koupelně téměř parodií? atd). Jiného Jacka Reachera bych si holt představoval, no.. ()

andio

SPOILER ALERT! Docela zábavnej akčňák, skrz na skrz prošpikovanej snad každym filmovym klišé, které by vás napadlo. Mam rád Toma Cruise a ani záporáci mi nevadili. I když.. ten hlavní byl vesměs tupej jak poleno a vlastně vůbec nic (až na ukousání si prstů) neudělal. Nehledě na to, že když si je on ukousával v zimě, tak je měl asi natolik promrzlý, že je ani nemohl cítit, kdežto ten frajer, kterýmu to tak nutil, tuhle výhodu ani náhodou neměl. Závěrečnej 360 quickscope mě sice pobavil, ale na 4 hvězdičky to nestačí. 7/10 ()

Flopik

Tak na Jacka som sa celkom tešil.Toma mám rád a podla obsahu som čakal že to bude dobré.No celkom sa to dalo.Akcie na môj kus príliš málo.Zbytočne veľa nudných pasáží a fakt veľká časť filmu sa nesie skôr vo vyšetrovaní ako v akcii.Finále to ale ako tak napraví a preto dávam 4* a 80%. ()

toi-toi

Jack Reacher nie je štandardný film. Má síce úvod, jadro a záver a všetky tie serepetičky okolo ako zvrat a postavy. Má teda všetko ako štandardný film. Navyše má však produkčne-hereckého úžasniaka Tom Cruisea, ktorý si na seba natočil reklamu ako má byť. Všetko videl, všetko vie a navyše je správny chlap so zmyslom pre spravodlivosť. Strieľa ako nikto, vyšetruje ako nikto. Nič to, že staré telo má tvarované ako slaninu na háku, Rosamund i tak z neho vlhnú nohavičky... Jack Reacher mohol byť zaujímavý film, miesto toho je zaujímavý tým ako je debilný.. Tomovi sa jeho práca však podarila - môže si doma pustiť DVD a onanovať nad svojou dokonalosťou. ()

Jack Reacher míří do televize

Jack Reacher míří do televize

16.11.2018

6 let od uvedení prvního snímku Jack Reacher: Poslední výstřel přišel autor knižních předloh Lee Child s poněkud překvapivým obratem. Tom Cruise (Mission: Impossible – Fallout) je prý moc malý na to,… (více)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (více)

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

20.11.2014

Highlander se v roce 2007 dočkal pátého dílu s podnázvem The Source, který se ale nedostal ani do amerických kin. Bylo to jasné znamení, že by se klasika z roku 1986 měla nechat spát, v Hollywoodu to… (více)

Jack Reacher přijde o režiséra

Jack Reacher přijde o režiséra

18.09.2014

Tomu Cruiseovi je 52 let, stále se ale vrhá z jednoho akčňáku do druhého. Loni to bylo Nevědomí, letos Na hraně zítřka a příští rok nás čeká Mission Impossible 5. Na horizontu je pak i dvojka Top… (více)