V Pennsylvanii dojde ke střelbě do lidí z nedalekého parkovacího domu. Výsledkem je pět nevinných obětí, které nemají nic společného. Případ vyšetřuje detektiv Emerson, který podle otisku prstu na minci, vhozené do parkovacího automatu, odhalí střelce. Je jím bývalý vojenský sniper James Barr, který byl již v minulosti vyšetřován pro vraždu lidí na misi v Iráku. Emerson si pro Barra okamžitě dojede, ale Barr tvrdí, že je nevinný. Emerson mu dává na výběr. Buď podepíše přiznání a dostane doživotí, nebo bude popraven. Státní zástupce Alex Rodin své případy neprohrává. Barr vezme tužku a na papír napíše, aby zavolali Jacka Reachera. Jedná se o bývalého vojenského vyšetřovatele, který po opuštění armády mění místa svého pobytu a nikdo neví, kde ho hledat. Jack se o případu dozví z médií a přijíždí sám. Rodin a Emerson mu však nedovolí nahlédnout do spisů. Reacher se dozvídá, že Barr byl ve vězení brutálně napaden a leží v nemocnici v komatu. Jeho obhájkyní je Helen Rodinová, dcera státního zástupce. Všichni, včetně jejího otce, to vidí jako ztracený případ, který její kariéře neprospěje. Reacher od ní dostane nabídku. Pokud  pro ni bude pracovat jako vyšetřovatel, zařídí, aby se mohl seznámit s důkazy. Informuje ji také o tom, že Barr byl vyšetřován pro vraždy v Iráku, ale protože se jednalo o lidi, kteří hromadně znásilnili několik žen, armáda případ nechtěla vyšetřovat. Barr ví, že kdyby Reacher zjistil, že je v tomto novém případě vinný, dostal by ho před soud a proto si je již teď jistý, že těchto pět vražd nespáchal. Reacher ví, jak by Barr uvažoval a jak by postupoval, kdyby to chtěl udělat. A způsob, jakým byly vraždy spáchány, rozhodně neodpovídá tomu, jak byl Barr vycvičen... (TV Prima)

pepa3rd

Povedené akční krimi a doufejme i počátek nové série. Cruise se do podobných rolí prostě hodi. Je jen škoda, že scénář příliš brzy odhalil karty a závěr se tak nese v čistě akčním duchu bez překvapení. 70 % ()

Hpatrik

Začátek slibuje zajímavou podívanou, s temnou podmanivou atmosférou, kterou hutně podporuje povedené hudební téma. Záhy ale zjistíte, že je film hloupější než vypadá, že se příliš nepáře z logikou, má plno bizarních/WTF scén, a pro mě nepřekousnutelně, balancuje na hraně vážného thrilleru a parodie, takže jsem často nevěděl, jestli to mám brát vážně nebo se tomu smát! Úmysl přivést na plátno nového akčního hrdinu se silnými morálními zásadami chápu, a ani Tom Cruise mi nevadil, ale tenhle film se prostě nepovedl. ()

Harry_

Téměř běžná kriminálka, co se tváří jako něco lepšího. Drží to Cruise, ale je to zbytečně dlouhé a pár zbytečně groteskních/klišé situací (fist fight in the rain, really?) by se také našlo, ale koukat se na to dalo. 70 % ()

ludva10

Tom Cruise se ukázal zase jako pan herec. Role zahrána s přehledem, akční scény také poutavé. Děj filmu sice není v ničem nějak překvapivý, ale atmosféra filmu je skvělá a celý film bych řekl je pořád na co se dívat. Rád se na něj podívám znovu. Váhal jsem mezi 4 a 5, ale Tom Cruise to převážil na horších 5*. ()

Whitebeard

Jo, tohle je celkem zajímavej kousek. Příjemná akce, stejně tak hercí. Bez nějakých zbytečných hluchých míst, fakt koukatelný. Pár zajímavých zvratů, do posledních pár minut vlastně nevíte, co bude další krok. Tématika sniperů je navíc nekoukaná a filmů na tohle téma moc nemáme. No a Tomáš stále umí, byl tak nějak zárukou, že to kravina nebude, přesto mě film mile překvapil. 4* ()

Darckol

Možno hodnoteniu dopomohol fakt, že Cruisa veľmi nemusím - o to viac som bol príjemne prekvapený tým, ako som mu držal palce počas naháňačky mestom :) A možno bol film skutočne zaujímavý zápletkou a (konečne!) stabilnou kamerou pri akčných scénach. 8,0/10 troška ma zamrzelo patetických posledných 5 minút na záver :P ()

tranquill

"Ale nejdřív zaplať.. Zaplatím potom.. To už nebudeš moct..." Cruise chladnokrevnější než kdykoli jindy. Solidní příběh, napínavý, akční thriller. Pro mne naprosto splňuje všechny atributy žánru, takže nemohu hodnotit jinak. "Kdo jste pane? Opravdu.. Chlap který má rád klid..." ()

Gixian

Příjemná, svěží podívaná, hezky obsazená, zahraná, natočená. Jako temná akční krimi mi to hodně vyhovovalo, bohužel periodicky se opakující podivné vložky až sebeparodické povahy mě dost iritovaly. Víc by se mi líbilo, kdyby se film vydržel brát vážně celou dobu. ()

Plechpetr

"Jsem jako duch." No kdo by nechtěl že? Proplouvat životem jako Jack by chtěl každý. Ovšem přijít s ním do styku je jako píchnout do vodního hnízda. Možná proto to byla taková supr jízda. I Když to je spíš jen akční trhačka, Tom to opět zvládnul. ()

dalziel

Špica .Bavilo ma to moc. Hviezdu dole len za tých rusákov. Boli takí nemastní - neslaní.Dali sa vybrať aj lepší herci. ()

Porp

Zo začiatku to vyzeralo ako výborná akčná detektívka, no keď sa začalo hovoriť o Jackovi Reacherovi a vyratúvani jeho superschopností, o tom aké je ťažké ho vystopovať, lebo nepoužíva kreditné karty a podobné vychytávky ... no, zosmutnel som. Vraj nejaký dlhodobo hľadaný kriminálnik v USA, sa sám prišiel prihlásiť na políciu po desiatkách rokov skrývania sa, pretože to bolo údajne veľmi vyčerpávajúce žiť mimo systému. Keď chcem vidieť nejakú marvelovku, pustím si marvelovku so superhrdinami. No vlastne nepustím, lebo nechcem. ()

Razzor_82

"Umlátím tě k smrti a pak vypiju tu tvou zkurvenou krev!" McQuarrie servíruje povedený akčňák s nádechem kriminálky. Cruise se výborně stylizuje do role drsňáka. Husté rvačky, občasný humor a svižné akční scény. Závěrečná přestřelka je lahůdka. Já se teda dobře bavil. 8/10 ()

ViktorS

Film Jack Reacher je pomerne dobrý akčný film. Tom Cruise tu hrá svoju „klasickú“ postavu, ktorá sa nebojí akcie a nebezpečia. Z počiatku som si myslel, že to bude niečo ako Mission: Impossible, ale nie je to úplne tak. Je tu mierny nádych detektívky a dej nie je tak zložitý, no stále celkom dobre spracovaný, čo sa zápletky a akčných scén týka. Postavy, s ktorými sa hlavný hrdina postupne spoznáva sú zaujímavé aj sympatické, len hlavná záporná postava možno nie moc originálna alebo niečím neobyčajná. ()

papaguy

Slaboučké tři hvězdy. Chronický neherec Tom Cruise hraje Toma Cruise. Béčko jako řemen vytahuje z podprůměru zručné řemeslné provedení a několik ikonických scén. ()

JimiH

Béčkový trhiller se značně přepáleným hlavním hrdinou v podání Toma Cruise a tradičně výbornou Rosamund Pike. ()

ISAJ

Výborný thriller. Napínavý, a hlavne precízne a pútavo natočený film, ktorý vdaka kvalitnému scenáru nielenže nenudí ani na minutu, ale ešte aj obsahuje pár prekvapujúcich zvratov. Treba si samozrejme uvedomiť že sa nejedná o akčný thriller. Ako som už napísal jedná sa o kvalitný thriller, ktorý ale obsahuje dve vačšie akčné scény, no a ked´ si to tak porovnám s finálom Mendesovho bonda, tak to Reacherové pre mna rozhodne víťazí. Občas decentne a príjemne vtipné, takže žiadny násilný alebo prihlúply humor sa naštastie nekoná. Celý Jack Reacher sa nesie v menšom oldschoolovom štýle, ktorý je dnes tak trochu nevídaný, takže som rozhodne spokojný ako s filmom, tak aj s Cruiseom ktorý mi v poslednej dobe sedí čím dalej tým viac. Velká spokojnosť, zhliadnuté v kine. 8/10 ()

Jack Reacher míří do televize

Jack Reacher míří do televize

16.11.2018

6 let od uvedení prvního snímku Jack Reacher: Poslední výstřel přišel autor knižních předloh Lee Child s poněkud překvapivým obratem. Tom Cruise (Mission: Impossible – Fallout) je prý moc malý na to,… (více)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (více)

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

20.11.2014

Highlander se v roce 2007 dočkal pátého dílu s podnázvem The Source, který se ale nedostal ani do amerických kin. Bylo to jasné znamení, že by se klasika z roku 1986 měla nechat spát, v Hollywoodu to… (více)

Jack Reacher přijde o režiséra

Jack Reacher přijde o režiséra

18.09.2014

Tomu Cruiseovi je 52 let, stále se ale vrhá z jednoho akčňáku do druhého. Loni to bylo Nevědomí, letos Na hraně zítřka a příští rok nás čeká Mission Impossible 5. Na horizontu je pak i dvojka Top… (více)