V Pennsylvanii dojde ke střelbě do lidí z nedalekého parkovacího domu. Výsledkem je pět nevinných obětí, které nemají nic společného. Případ vyšetřuje detektiv Emerson, který podle otisku prstu na minci, vhozené do parkovacího automatu, odhalí střelce. Je jím bývalý vojenský sniper James Barr, který byl již v minulosti vyšetřován pro vraždu lidí na misi v Iráku. Emerson si pro Barra okamžitě dojede, ale Barr tvrdí, že je nevinný. Emerson mu dává na výběr. Buď podepíše přiznání a dostane doživotí, nebo bude popraven. Státní zástupce Alex Rodin své případy neprohrává. Barr vezme tužku a na papír napíše, aby zavolali Jacka Reachera. Jedná se o bývalého vojenského vyšetřovatele, který po opuštění armády mění místa svého pobytu a nikdo neví, kde ho hledat. Jack se o případu dozví z médií a přijíždí sám. Rodin a Emerson mu však nedovolí nahlédnout do spisů. Reacher se dozvídá, že Barr byl ve vězení brutálně napaden a leží v nemocnici v komatu. Jeho obhájkyní je Helen Rodinová, dcera státního zástupce. Všichni, včetně jejího otce, to vidí jako ztracený případ, který její kariéře neprospěje. Reacher od ní dostane nabídku. Pokud  pro ni bude pracovat jako vyšetřovatel, zařídí, aby se mohl seznámit s důkazy. Informuje ji také o tom, že Barr byl vyšetřován pro vraždy v Iráku, ale protože se jednalo o lidi, kteří hromadně znásilnili několik žen, armáda případ nechtěla vyšetřovat. Barr ví, že kdyby Reacher zjistil, že je v tomto novém případě vinný, dostal by ho před soud a proto si je již teď jistý, že těchto pět vražd nespáchal. Reacher ví, jak by Barr uvažoval a jak by postupoval, kdyby to chtěl udělat. A způsob, jakým byly vraždy spáchány, rozhodně neodpovídá tomu, jak byl Barr vycvičen... (TV Prima)

benda02

Kvalitní komedie na konec tohoto roku. Kdybych to bral jako kriminálku, tak je to průměr, ale když to budu brát jako celek, i co se týče těch zábavných scén tak to byl opravdu skvělý film. ()

gezper

Je to docela líbivě, příjemně - v rámci žánru - natočeno. Ale na druhou stranu se film bere až moc vážně, čímž dostává ve spoustě scén nechtěný komediální až parodický nádech. Nebyl jsem (a ještě nejsem ani teď) úplně jist, zda to byl čistý záměr tvůrců či se jim to sem tam jen trochu vymknulo. Spíše jsem ale nakloněn na stranu nechtěného vtipu. Celkově je Cruisova postava dost neuvěřitelně napsaná (ok, je to předloha), a ono tak paradoxně úplně nevadí, že Mr. Scientologist zde moc herecky neexceluje, pokud to tedy někoho ovšem překvapí. Scénář je bohužel trochu naivnější, okatěji konstruovaný a relativně čitelný (podle stupně pozornosti diváka) dopředu, čímž to ztrácí na faktoru napínavosti a zvratovosti. Ale uznávám, že jsem se na spoustě míst dobře pobavil, ať to bylo myšleno jakkoli. Když už nic, tak kvůli automobilové honičce (jejímu zakončení!), bitce ve feťáckém doupěti a závěrečném zúčtování na to mrknout není vysloveně špatná volba. [60%] ()

veverysiak

Veľmi slušná akčná žánrovka, ktorá si zaslúžila viac sa pohrať so záverom, ten chlapi odbúchali príliš rýchlo, najcelebritnejší scientológ nevyšiel zo svojho tieňa a jeho Jacka si mohol driemajúci divák kľudne zmýliť s Ethanom, ale driemať sa ani veľmi nedalo, parádnych akcií bolo dosť, zápletka síce nie celkom originálna, ale rozhodne pútavá, takže 75%. ()

Nominant

Je to zmena vidieť Toma Cruisa aj v inak spracovanom akčnom filme než je Mission Impossible. Zmena v dobrom samozrejme. Rád pozerám na akčné film s veľkým A - akcia, naháňačka ( audi vs. mustang = brutálna akustika), streľba a ten vtipný dedko tomu dal grády :D Preto hodnotím pozitívne na 5*! ()

da_silva

Od sledování tohoto snímku mě neodradil ani Tom Cruise, protože jsem chtěl vědět, co čekat od Jai Courtneyho (kvůli Die Hard, kde hraje McClaneova syna). Courtney naštěstí shodil superblonďatou amorkovskou hřívu ze Spartaka a celej film se naprosto pohodlně tváří jako tvrďák, aniž by si uříz ostudu. Tu si ale uřízli všichni ostatní, zejména Christopher McQuarrie, který selhal jako scénárista i režisér. Film má nesnesitelně dlouhou stopáž, během které sem několikrát musel kontrolovat, zda už bude konec, protože mě to vůbec nebavilo. Příběh je nejen že nudný, ale i plný nesmyslů a klišé. SPOILER: Opravdu nechápu, proč na konci úplně všichni bad guys mají potřebu se schovat do jedný malý dělnický buňky na opuštený construction site a čekat, až si pro ně Jack Reacher dojde. Zejména pak hlavní boss, který až doposud tahal za nitky v pozadí, si tam nevzrušeně sedí a čeká na smrt. konec spoileru . Co se týče Toma, fakt se snažil, ale jakmile víte, jak je vysokej, tak už mu toho neporazitelnýho bouchače věřit prostě nemůžete. ()

laurence

Poměrně slibná inspirace Dvanácti rozhněvanými muži, jenže pointa je vyzrazena příliš brzy, načež následuje hluché místo a tuctový závěr. Cruise hraje svůj vyšší standard, Rosamunda je k sežrání a půlhodina keců je tam navíc. ()

krt7236826

scénar mi prišiel stupídny no herecký výkon toma to zachránil. čierny nnigga záporák ukázal že pred kameru nepatrí hned na začiatku filmu ako tie zábery s ním len mohly prejsť až ku mne ??? kde sa stala chyba? nič nové ale film nepriniesol staré triky len obliekli do nového kabátu ktorý bol síce svižný no okopírovaný. film sa hrá predvídateľný ale drobnosťami ojebuje a človek sa aspon nenudí. film do kina nie na dvd pretože druhý krát to pozerať určo nebudem ()

Ondrew

Nie, skutocne som z toho nepadol na prdel. Nic proti Cruisovi, svoju rolu zahral rozhodne dostatocne presvedcivo. Kazdopadne, totalne ma dorazila dlzka filmu a tym i celkova prekombinovanost pribehu. Obcas som mal pocit, ze i autor knihy, dla ktorej je film natoceny, ma z toho celeho totalny gulas v hlave. Kym sa snimka poooooomaly dotiahla k zaveru, uz som si pomaly ani riadne nepamatal, co sa dialo na zaciatku. To je pre mna dostatocna vystraha. 60%. ()

bezprezdivky

Ačkoliv mi Tom Cruise do rolí nepřemožitelných agentů moc nesedne a ačkoliv nemám rád neprůstřelné bezchybné kladné hrdiny s nezměřitelným IQ (asi to bude závist), tak přesto se mi tento kousek líbil, protože má švih, protože má atmošku a protože jde proti současné klipvé kultuře akčních filmů a detektivek. ()

hony23

Jde o celkem svižný akční thriller, který neurazí, ani nenadchne. Jen se mi příliš nezdálo obsazení jlavní role. Podle knížky je totiž Jack Reacher 190 centimetrová hora svalů a zahrát ho byla bohužel pro 170 cm Toma Cruise mission impossible. ()

VideoTuti

Tom Cruise hraje svůj standard, naopak Rosamunde Pike svou roli nezvládla. Film bych nazval špatně udělaným Mission impossible, nejhorší ze všeho je vlastní závěr filmu, který působí dojmem, že filmaři už to chtěli mít za sebou. Chcete se podívat na kvalitní film o samozvaném vykonavateli spravedlnosti? Podívejte se na seriál Dexter! ()

paradoxman

Něco tomu chybělo. Nebo tam něco přebývalo. Jak se to vezme... Prostě mi v některých momentech přišly humorné scény, které takové být neměly. Nebo měly? Nevím. Bavil jsem se celkem dobře, ale tento rušivý prvek mi nedovolil úplně se do děje položit a film si náležitě vychutnat. Jinak velmi slušná práce od všech zúčastněných, kromě neustále vykulené Rosamundy. ()

Jack Reacher míří do televize

Jack Reacher míří do televize

16.11.2018

6 let od uvedení prvního snímku Jack Reacher: Poslední výstřel přišel autor knižních předloh Lee Child s poněkud překvapivým obratem. Tom Cruise (Mission: Impossible – Fallout) je prý moc malý na to,… (více)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (více)

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

20.11.2014

Highlander se v roce 2007 dočkal pátého dílu s podnázvem The Source, který se ale nedostal ani do amerických kin. Bylo to jasné znamení, že by se klasika z roku 1986 měla nechat spát, v Hollywoodu to… (více)

Jack Reacher přijde o režiséra

Jack Reacher přijde o režiséra

18.09.2014

Tomu Cruiseovi je 52 let, stále se ale vrhá z jednoho akčňáku do druhého. Loni to bylo Nevědomí, letos Na hraně zítřka a příští rok nás čeká Mission Impossible 5. Na horizontu je pak i dvojka Top… (více)