Tvůrčí tým televizního fenoménu, úspěšného seriálu The Inbetweeners, se vrací s celovečerním snímkem Přizdis*áči, aby ukázal, co se stane, když se čtveřice mladíků vypraví na dovolenou bez svých rodičů, bez učitelů, bez peněz a s velmi malou šancí na to, že by dovolenou mohli strávit v dámské společnosti. Život dospívajícího člověka definuje celá řada významných událostí, od první návštěvy restauračního zařízení až po první nesmělé a neohrabané doteky, a vysoko na žebříčku těchto životních zážitků je pochopitelně první dovolená v zahraničí bez doprovodu rodičů. A protože se jejich dny působení v Rudge Park Comprehensive chýlí ke konci, rozhodnou se Will, Simon, Jay a Neil, známí též jako „přizdis*áči“, že se na takovou potenciálně přelomovou cestu vypraví. Cílem jejich cesty je populární krétské město Malia, pověstné svými nočními kluby. (oficiální text distributora)

MáŠa

Průměrné až podprůměrné. Má to být komedie, ale těch vtipných scén tu zas tolik není. Trošku to hraje i na vážnou tématiku, ale abych tomu nějak uvěřil, tak by to nesmělo být tak jednoduché. Čtyři looser-kluci, čtyři holky (z toho 2 hodně dobré). A vzájemně si k sobě hledají cestičku. A jde jim to docela lehce, i když by si každý kluk dokázal za své chování vytrestat nezájmem ze strany holek. A nakonec všichni tak nějak zčista jasna procitnou. Ale aby to působilo reálnějc, nesmělo by to být všechno tak rychlé. Do toho občas sprosťárny, které se tam často ani moc nehodí - takže takové nekonzistentní. ()

dobytek

Seriál The inbetweeners vůbec neznám, takže jsem nevěděl, co mam od filmu očekávat. Docela jsem i váhal, jestli se mam na to vůbec dívat, protože filmy natočený na motivy seriálů obvykle stojej dost za hovno a pokud člověk navíc seriál nezná, tak to moc nechápe. Ale tohle se mi hned od první scény dost zalíbilo a já se bavil po celejch 93 minut. Je to naprostá hovadina, která vypadá asi jako mix Klubu sráčů a American pie. Pokud tyhle dva filmy nesnášíte, tak tohle můžete rovnou hodit do odpadu. Pro mě je to za 5 hvězd, protože už hodně dlouho mě žádnej film tak nepobavil. ()

Vančura

Hodně zběsilá záležitost. Sice jsme to stokrát viděli jinde ("Rafťáci" a spol.), ale zrovna tato variace profláklého motivu středoškoláků prahnoucích zbavit se na prázdninách panictví mi poměrně sedla. A to jsem seriálem nedotčen. Snad je to přičiněním jistého puncu civilnosti, která jsem z tohoto filmu cítil - "Přizdis*áči" jsou prosti jakýchkoli stop americké debility všech těch slátanin posledních let typu "Prci, prci, prcičky", místo ní sází na obsazení neokoukaných a zajímavých tváří a jistou shovívavost ve vykreslení všech postav. Hrdinové "Přizdis*áčů" nejsou zlí, jsou jen extrémně žinantní, jak už to tak v tomto věku bývá, a nestydí se za to. Humor snímku, postavený především na brutálně otevřených a vulgárních konverzačních situacích, je daleko za hranicí čehokoli, kde končí dobrý vkus - některé záběry, fórky či repliky jsou zde skutečně PŘÍLIŠ, ale taková už je doba, a je jasné, že tento typ komedií musí zákonitě gradovat po stránce vulgárnosti, otevřené sexuality či nechutnosti, aby ještě někoho zaujal. Kdo si kupříkladu ještě dnes vzpomene na filmy, jako byl "Klub sráčů" z r. 2000, který zobrazoval prázdninové dobrodružství podobně žinantních a nadržených antihrdinů? A to jsem si tehdy třeba myslel, že větší úlet snad již nejde natočit. Zakončil bych to asi tak, že "Přizdis*áči" nejsou žádný artový film pro náročného diváka, ale komedie zacílená na puberťáky, a tak by se k tomu mělo přistupovat. Být v tom věku, je to moje srdeční záležitost. Takto, s věkovým odstupem od oněch relativně sympatických (anti)hrdinů, mám pro tento film úsměvné pochopení, a velmi dobře jsem se pobavil. Co víc chtít ke štěstí? Jděte do toho, takovouhle nálož odzbrojujícího humoru v kinech jen tak neuvidíte. ()

JohnCZ

Obávám se, že nefanoušky a neznalce seriálu to moc brát nebude. Ale já jsem těsně po zhlédnutí všech třech sérií prakticky vkuse nadšen. První polovina je sice po vzoru seriálu přehnaně šílená, ale druhá zahraje i na vážnější strunu, zachová humor a v této poloze jsem měl vždycky Inbetweeners nejradši. Film je skvělou tečkou za celým seriálem a symbolickým zakončením, jaké si tahle nevšední parta kluků rozhodně zaslouží. ()

Okara

Naprosto šílená komedie z Velké Británie zachycující osudy čtyřech "normálních" kluků z mnoha, kteří letí do Řecka aby si vrzli, trošku mi to připomnělo To byl zítra flám, možná, že toto bylo dokonce vtipnější, především přiblblý Simon. Co se týče scénáře a hereckých výkonů nic moc, ale v dobrém rozpoložení dokáže tato šílenost spolehlivě rozesmát. 70% ()

• Anthony Head, ktorý hrá Willovho otca, je v skutočnom živote otec herečky Emily Head, ktorá hrá postavu Carli D'Amato. (dwdb)
  • Ačkoliv chlapci tráví dovolenou v řeckém letovisku Malia, většina externích scén se natáčela v Magalufu na Mallorce. (Dr Lizal)
  • Názov filmu sa objaví v 6. minúte. (Johnny.ARN)

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna