Možná se pokouší osvobodit nevinného. A možná pouští z řetězu bestii… Známý reportér Ward Jansen spolu s kolegou černé pleti Yardleym Achemanem přijedou do Wardova rodného městečka na Floridě. Pátrají po okolnostech vraždy zdejšího šerifa, za kterou byl odsouzen surový zloděj a lovec aligátorů Hillary van Wetter. Pomáhá jim Wardův mladší bratr Jack a lehkovážná čtyřicetiletá blondýnka Charlotte, která si s uvězněným Hillarym dopisuje a je do něj na dálku zamilovaná. Ukáže se, že soudce poslal Hillaryho do vězení na základě pochybných důkazů. Jenže to, zda je primitivní surovec opravdu vinen nebo ne, se postupně ukáže jako ta méně důležitá skutečnost. Někteří hrdinové totiž pod svým upoceným zevnějškem ukrývají vlastnosti, vedle kterých je jejich rasismus tím nejméně škodlivým… (Česká televize)

Qitek

Jak už zmínil the Saint... ŠKODA, ŠKODA, ŠKODA! Efrona nikam nepouštět. A ještě jednou jak už řekl the Saint, film rozhodně není k zahození a není na škodu jej vidět, už jen díky třem scénám, které mě opravdu "malinko zastavili". Tak pěkná atmoška, tak příjemně slizký a odporný magor John Cusack, Matthew Mc jako milovník černých ptáků, Nicole Kidman jako slizká kurva, která chčije na nudného Efrona... Jenom to rekapituluji a pláču nad tím, co z tohoto mohlo být za šílenou a hutnou injekci do divákova zaběhlého standartu. Bohužel... ()

plechulka

Filmů "z Jihu" USA, využívají exteriéry hnijících rozpařených močálů, rozevlátých mechů na stromech, nebezpečných aligátorů a ještě nebezpečnějších lidských obyvatelů těchto mokřin, jsou často trochu "ujeté", jakoby ve vzduchu bylo něco, co ostatní nemůžou dost dobře pochopit a tudíž ani přijmout (namátkou mne napadá "Půlnoc v zahradě dobra a zla", "Angel Heart"...). Tady toho "ujetého" bylo na můj vkus až moc - i když oceňuji netypickou roli Johna Cusaka, který tentokrát tedy opravdu nebyl za fešáka! ()

Pavlínka9

Hmmm.. Bohužel jsem se na film těšila, což už u mě nebylo dobrý znamení. A nenazvala bych to přímo "zklamáním", ale rozpačitá jsem z filmu jistě byla. :D Nejlepší byl ale závěr, kdy jsem si pořád říkala, že tu černošku od někud znám :D Fajn - Macy Gray - výborný ;) Zac Efron si myslím, že už se naštěstí vyškatulkoval ze "střední", Nicole Kidman se pomalu na svou roli ani nemusela nijak fyzicky připravovat :D Od chvíle poněkud lehce eroticky nabité návštěvy ve vězení, kdy jsem si jen představovala, kolik lidí u té scény asi tak bylo, tak musím ale říct, že to bylo fakt zajímavý :) A hláška - "Jestli ho má někdo pochcat, tak to budu já. Nemá rád, když na něj močej cizí lidi." :D :D Tak to jsem se upřímně zasmála :D Ale jinak - pro mě dost nejasný, prostřihy do minulosti nepříjemný a závěr dost urychlený... ()

hroubek

Osobně mám rád detektivky, nebo jiné příběhy, kdy se vyšetřují vraždy, únosy, nebo nějaké jiné nešťastné příhody. Stejně jako u Larssonových příběhu, kde švédské prostředí dodává tu správnou atmosféru, tak i v tom to případě to skvěle funguje. Špinavé a upocené prostředí Floridy plné močálů, mokřin a krokodýlů a další různé havěti je podáno, tak nepříjemným způsobem, že je Vám z toho skoro špatně. Navíc se nacházíme na konci 60. let 20 stol. na americkým jihu, kde slovo demokracie nemá zrovna největší váhu a rasismem se, taky zrovna nešetří. Geniální prostředí pro detektivku, kterou stačí obsadit správnými charaktery. A tady přichází kámen úrazu. Všechny postavy jsou vykresleny, takovým divným způsobem a často si uvědomíte, že v jejich jednání není žádná logika a nejen to. Svým způsobem si zaslouží co se jim stane, tedy až na Matthew McConaughey, který dokazuje že dokáže utáhnout i slabší postavu. Zac Efron konečně překročil svůj stín a nevypadá jako malý kluk. John Cusack i na malém prostoru působí jako šílenec. Přesto ze všech postav na plátně si Vaši pozornost nejvíce zaslouží Nicole Kidman a její kreace na živou barbie, jenž se zamilovala do šílence. Její výkon předvádí nádhernou sinusoidu, kde jednu chvíli hraje skvěle a v další předvádí věci, které chcete co nejrychleji zapomenout. A tohle všechno by se dalo opomenout, kdyby se z mého pohledu povedl závěr. Ne, že by byl úplně špatný, ale čekal jsem mnohem lepší vygradování, než jen nahánění v močálech, kde se neobjeví žádný krokodýl. Film jako takový není vůbec špatný jen má jisté chyby, které mu chybí k lepšímu hodnocení. ()

VanTom

Dějově poměrně zajímavé krimi/drama ze špinavého amerického jihu konce šedesátých let, dvěma novináři rozplétaný případ možná nevinného, přesto na elektrické křeslo odsouzeného burana snímek táhne. Jenomže jde o pomalu vedlejší linii, hlavní zájem se soustředí na postavy a nestandardní "romanci" kolem výborné (i když po většinu filmu příšerně zmalované :-)) Nicole Kidman, což už se neobejde bez hluchých míst. Hyperkinetický styl s neklidnou kamerou tvůrci občas přehánějí, zvláště když jej bezmyšlenkovitě používají i v jinak klidných scénách. ()

manonfire

Zvláštní. Film o klasickém boji za osvobození odsouzence k smrti formou investigativního vyšetřování původního vyšetřování.......a světe div se, není ve skutečnosti vůbec o tomto nosném tématu. Naopak je to spíš takový pokus o fresku sexuálních pudů, jejich ukájení a raněných citů následně z nich vzniklých. To když člověk pochopí, a nebude čekat justiční drama, notabene kvalitní, určitě bude díky některým explicitním scénám, zvláště pak některým, minimálně překvapen co zvláštního a svým způsobem i funkčního a výmluvného z toho vylezlo. Matthew je mimochodem frajer, že jde do takovýchto rolí, ne každý slavný představitel mužných hrdinů má na to koule. 70% ()

KR4T4S

Posledních pět minut je poměrně uspěchaných vzhledem k pomalejšímu tempu snímku, ale to je asi jediná vada. Dost dobré. Těžce tu vládnou (letos už po nesčetněkrát) Matthew McConaughey a barbie Nicole Kidman. Doporučuju zhlédnout všem, kdo chtějí vidět Kidmanovou čůrat na Efrona, spoutanýho piráta McConaugheyho, Macy Gray jak myje nádobí, bezdotykovej sex Cusacka s Kidmanovou a všem, kdo nevěří, že Efron umí poměrně dobře hrát. 80% ()

Babous

WTF? Mělo to nějakou zápletku? Jestli ano, tak jsem ji vůbec nepochopil. Hlavně že Nicole Kidman pořád komentovala svoje vlasy. Jedna hvězda za soundtrack. ()

netahlo

Boze, to zase jednou byla picovina! Uz dlouho jsem nevidel film, kde by mi bylo vsichni, ale opravdu VSICHNI tak nesympatcti. Jo a Nicole uz je na podobne role fakt stara. Chtelo by to trochu soudnosti. ()

sedm.1

Působivá a výrazná nezávislárna, která nabízí hvězdné obsazení, působivou atmosféru, nevšední zpracování a zajímavou zápletku, která se může zároveň pochlubit i mnoha nečekanými momenty, včetně samotného závěru, který skutečně nekončí, jako klasický popcorňák. Každopádně, hlavním tahounem celého filmu je ale již zmiňované obsazení, kde všichni hlavní představitelé předvedli vážně netradiční a pozoruhodné výkony, především pak Nicole Kidman předvedla fakt neobvyklý part, ve kterém by jí asi málo kdo čekal. Též zmiňovaná atmosféra pak přinesla filmu obrovskou porci přitažlivosti, nevím proč, možná tedy že se sám pořád potím jako prase, ale mě tyhle jižanský, upocený prostředí prostě baví a většině filmů i dodávají opravdu výrazný význam a prostředek. Samotná zápletka jinak určitě nevyniká nějakým drtivým spádem, tvůrci zde kladli spíš důraz na vývoj postav a působivost jednotlivých scén, které jsou ale i díky tomu pak většinou vážně působivé a i emočně silné. Něco vyloženě vytknout Reportérovi je ovšem dost těžké, vzhledem k tomu, že celý ten příběh není zrovna dvakrát obsáhlý a dokonalý, tak se s tím tvůrci nakonec popasovali skutečně velmi dobře a ve výsledku ve mě zanechali poměrně výrazný a netradiční dojem, já se u toho vůbec nenudil, nicméně pro každého to stravitelný film tedy určitě není. ()

DavidS.

Floridský rodokaps pro dospělé...Z každého políčka sálá žár, špína, upocenost, rasismus, erotično, dobový feeling, ale také žánrová nevyhraněnost...Postavy dosahují chvílemi až sebeparodujícího rozměru...A Efron? Neumí zahrát ani nadržence... ()

Michelle75

Pomalejší rozjezdy mi nijak zvlášť nevadí,navíc,když v nich hrají herci,kteří mají charisma a osobnost. Některé scény a dialogy vyznívají značně stupidně,i když jsou vlastně humorné. Každý v nich může vidět to co mu je blízké.:) Nicole Kidman po delší době v roli,která ji sedne a jestli má tvář vyhlazenou botoxem,tak ať,ona tu mimiku ani moc nepotřebuje,hraje hodně s hlasem a to mě možná baví mnohem více. Matthew Mc... mě taky potěšil,byl hodně přesvědčivý a se svým tajemstvím...no překvapil,ale neříkám,že nepříjemně. Efrona vidím snad v druhém filmu a na to,že má na první pohled dost divnou vizáž,hraje přirozeně a do téhle role se podle mě hodí. Cusack je tady jako bonus, celý příběh se točí hlavně kolem něho,ikdyž je na plátně nejméně ze všech,ale když už tam je,tak to stojí za to. Konec filmu přihodí nějakou tu hvězdu.A pletu se snad,že celý film vypráví Macy Gray,která si tady i střihne docela fajn roličku? ()

kikakrystof

Nechápu jak takhle dobří herci mohli hrát v takové srač*e. Celých 87 minut se tam nic nedělo, nechápu označení thriller. Až v závěrečných 20ti minutách to dostalo šťávu a něco se tam dělo. Kdyby se film nesl v duchu posledních 20ti minut bylo by to klidně na 5*. Dávám 1* za hotelovou scénu, herce a těch posledních dvacet minut. Jo a celkem mě překvapilo jak dobře hrál Zac Efron (v muzikálu ze střední úplná katastrofa). //20%. ()

klukluka

Tenhle pocit jsem ještě nikdy ze žádného filmu neměl, u žádného mě to ještě nikdy nenapadlo- až teď: "tohle by mělo bejt přístupný od 30ti let". Líbilo se mi to moc, i když ta černá posluhovačka, která to jako že celý odvyprávěla, nechyběla fakt u ničeho - U NIČEHO - včetně všech šukaček atp. - takže nesmysl. Ale jinak to bylo dobrý, vostrý jak břitva, zajímavej námět, propracovanej scénář, famózní herci - neskutečná, neskutečná Nicole... Film za 5 pecek, za 4, když by mi měla moc vadit ta nesmyslná konstrukce se vševědoucí černoškou. Neodpustím si ale ještě jeden pocit: Amíci jsou fakt blázni. Není nic, co by ještě neměli v nějakým filmu. Všechny ty zvrhlosti, obscénnosti, úchylky, nechutnosti...to všechno zalitý hektolitrama chlastu a pocukrovaný tunama drog...svět jejich očima, nebo jejich svět, kterej importují po celé planetě, to je zmar a prázdnota. Je to zajímavý - ve filmu - ale ta hrůza pomyslet, že čerpají z reálu... Tohle že chceme..? ()

Hanys_

Slizský Cusack, nadržená Nicole a polonahý Efron. Každý si u Paperboye přijde na své. Hlavně milovníci pomalých dramat, skvělé atmosféry (to vedro, které tam měli, jsem cítil až na gauč) a nečekaných konců. McConaughey perfektní (začíná se mi líbit ten jeho čich na menší nenápadné projekty). 7/10 ()

kolemjdouc

snímek autenticky odpovídal době do které byl zasazen.Klasicky dobrý výkon Kidman.Cusack v roli hajzla byl famózní.Efron zahrál tak jak se od něj čekalo..Meťjú měl obzvlášť těžkou roli ale zahrál ji levou zadní.Je pravda že některé scény už byly za čárou (vyvrhnutí krokodýla).Film není pro slabší povahy ()