7500

• USA Flight 7500

Dvojice na svatební cestě, dívka cestující do Tokia, mladý pár chystající se na dobrodružní cestu po Asii, dvojice těsně před rozchodem, přehnaně sebevědomá letuška zamilovaná do pilota – ti všichni nastoupí do letadla do Japonska. Během letu se však na palubě letadla začnou dít podivné věci. Přistane nakonec let 7500 v Japonsku? (oficiální text distributora)

marek86

Béčkový horor s nevyváženými hereckými výkony, ale pro mě opravdu dobré téma horroru z letadla a navíc se mi líbila i závěrečná pointa. Určitě to nehodnotím ztrátou času, ale víckrát už si film asi nepustím. Moje hodnocení 5/10. ()

nwx odpad!

Ruka z kufru ruka na konci filmu ? Vazne ? Toho se snad lidi bali naposledy pred 50 lety, ne? Hrozna sraaagora. ()

DavidWebb

Počas sledovania tohto fliku som začal rozmýšľať nad jednou vecou. A síce, že "film" sa stal takým biznisom, tak vyhľadávanou komoditou (a horor je v tomto veľmi špecifický), že aby sa "dopyt" uspokojil, musí výroba zákonite bežať ako na páse. A v podobnej záplave "výrobkov" sa len ťažko hľadajú perly pre zhýčkané a na kvalitu zvyknuté publikum, ktoré už skoro nič neprekvapí. Takže aj moje hodnotenie do značnej miery súvisí aspoň so snahou priniesť niečo menej okúkané. Je zaujímavé, že vzhľadom k dopytu musí byť aj scénaristov logicky stále viac a viac, a aj napriek tomu sa začínam desiť možnosti, že už nikdy nikto nevymyslí napr. takých nových Lost alebo Aliens. OK, k filmu. Slušné herecké výkony, nízky rozpočet a príbeh, v ktorom sa miešajú jablká s hruškami. Koniec síce neprekvapivý ale z dôvodu vyššie uvedeného to beriem, až na tú bábiku - to je mimo kofeľ. Takže celkovo dosť slabé ale vďaka krátkej stopáži nemám pocit ukradnutého času. A mal som to pozerať večer. Slabšie 3. ()

Renci

Shimitzove filmy majú istý druh zvláštnej atmosféry. Je to druh režiséra, ktorý dokáže udržať mrazivú atmosféru veľmi dlho. 7500 bol teda v mojom hľadáčiku už nejakú dobu. V prvom rade je nutné si uvedomiť, že ide o budget (samozrejme že si to odniesli ,,efekty,, lietadla). Veď Shimitzu nikdy nepracoval s obrovskými rozpočtami. Čo ma ale nepotešilo je to, že naozajstných horrorových momentov bolo veľmi málo. Z vyľakaných tvári hlavných protagonistov sa teda nejaká démonická atmosféra ťažko buduje. Krátka stopáž je meč, ktorým sa dá rúbať obojsmerne. Tu sa nudíte už pri minutáži 79min!!! Už keď má divák pocit, že sa film naplno rozbehol, príde na nudné dialógy, debilné scénky... A pritom musím podotknúť, ten scenár je veľmi decentný a naozaj šikovne napísaný. Kamera, strih, main theme boli v poriadku. Celý dej sa odohráva v lietadle, tam sa toho z tohto hľadiska až tak domrviť nedá. Páčila sa mi myšlienka viacerých veľmi odlišných osudov v lietadle, strašidelná bábika a hlavne záver, ten prekvapil a zdvihol hodnotenie vyššie. Neviem, čo sa Shimitzovi stalo v hlave, ale ja chcem naspäť toho režiséra, ktorého ,,duchariny,, má zmysel vidieť znova a znova. Áno, je cítiť, že to ešte stále vie. Faktom je však ,že servíruje milionkrát jedené jedlo, ktoré vám bude chutiť, ale počas konzumácie škrípete zubami a viete, že už nabudúce sa pôjdete najesť niekam inam. Po pekných traileroch a viac ako dvoch rokoch čakania to zabolelo. ()

Zombiepod

Shimizu ušiel od svojej kultovej Ju-On veľmi dlhú cestu, žiaľ však zlým smerom. Takashiho horory som vždy očakával s nadšením, no posledné roky to ide dolu vodou. 7500 nie je ničím iným ako ďalším leteckým filmom, ktoré ja fakt veľmi neobľubujem, plným bezvýznamných, nezaujímavých postáv a príbehom, ktorý v podstate nemá ani hlavu ani pätu. Na celovečerák veľmi krátka stopáž je beztak príliš dlhá na to, aby ponúkla čo sa od filmu očakáva. Pomalý rozbeh, gigantické logické diery a neúčinné lakačky sa strácajú v pomerne slušne budovanej klaustrofobickej atmosfére. Záverečné rozuzlenie (aj keď nie je v podstate ničím výnimočné či nevidené) ma v tomto prípade celkom prekvapilo. Nedokázalo však napraviť fakt, že to bola vlastne hlúposť. ()

jos_sep

Ne až tak úplně hrozný. Chvilkama trochu napínavý. Blbý je, že jsem asi po dvou vteřinách filmu odhadl pointu. ()

Miagy

Veľmi ma sklamal horor, ktorý natočil práve Takaši Šimizu. Film tak dlho odkladali, tešil som sa naň rok, no to čo režisér naservíroval, by natočili za pár hodín decká z všmú. Nudné, naivné, hlúpe, nestrašidelné. Jediným plusom je celkom dobrá myšlienka a sympatickí - dobre vykreslení herci, ale to je pramálo. ()

Lkn

Dva roky cekani na zverejneni filmu a takove zklamani jsem necekal. Ale ted chapu proc se tak dlouho cekalo. ()

lusa

Chvíľu to aj vyzeralo nádejne, no chvíľa nestačí. Tisíc krát okopírovaný nápad nemá čím zaujať. No aj tak by som si to v lietadle pozrieť nechcela :) 2* ()

Romeroo

Atmosféra celkem slušná, závěrečná pointa viděna x-krát, ale ta ruka co vylezla po ní bere zbytečné body směrem dolů. Nevím jestli je pro horor dobře nebo špatně, že jsem se vícekrát zasmál, než měl sevřené půlky. Slaboučké 3*. ()

Facerr

Ze začátku nic moc, pak nic moc a ve finále ...aspoň něco. Dlouhej rozjezd střídá docela napínavá atmosféra, ale nějak se nedostavuje její vyvrcholení, nepočítám li docela zajímavou, ale ne zrovna originální pointu. Úplně jsem se u toho nenudil, ale i tak člověk pak nemá ani trochu chuť si na 7500 vzpomenout. ()

Lula.cz

7500 mělo slušný náběh na to, aby to byl trhák. A taky blízko k tomu, aby to byl odpad. Tvůrci si měli rozmyslet, jakou cestou se chtějí vydat více, zda tou hororovou či mysteriózní nebo akční. Mám dojem, že se snažili smíchat všechno dohromady a to se opravdu nepovedlo. Po záhadné smrti jednoho divného pasažéra (divných je tam teda víc), čekáte, že se začnete bát...ale bohužel se vlastně nic neděje. Mrtvola zmizí, spolu s ní další cestující a to je asi tak všechno. Vlastně pokud jste viděli trailer, tak si stačí pustit asi 10 posledních minut filmu. Celkem mě mrzí, že potenciálně dobrému filmu můžu dát jen dvě hvězdičky. ()

Crybaby

Divne spracovaný, nestrašidelný horor, na ktorom ma nezaujalo snáď nič. Jediné, čo by som snáď mohol trocha vyzdvihnúť, boli niektorí herci, ktorí nevyzerali až tak amatérsky. Bez atmosféry, bez ľakačiek, rozuzlenie sme už videli viackrát, a celý čas sa to vlečie. ()

J.Mayen

Nerekl bych ze uplne nejhorsi,ale to becko se ve filmu nezapre. Ale jako jednohubka ducharina solidni pocin. Bylo zde par mist, ktere byly zajimave, naopak nektere bych nejradsi z filmu vybrousil. Sceny kdy se letadlo propada do turbulenci pusobily jak z detskeho animaku. Ale na jedno podivani urcite doporucuju. Spoilerovat tu nechci a jestli to tu uz nekdo udelal, tak je to debil  :-)- ()

Ace.A.T.L.

Takaši Šimizu tentokrát moc nepotěšil. Je to od něj myslím dost podprůměr. Nápad a pointa dobrá, jen ta bubákovská atmosféra neni nikde moc vidět ani cítit. Rozhodně natočil luxusnější počiny. Tady člověk celou dobu čeká, že je to katastroficky točenej film, pak najednou přejde ve slabý horor a až na konci zjistí, že by to mohlo bejt i misteriozní. Ale v celku moc ne ani od jednoho. Za mě 2* a nemůžu doporučit ani nedoporučit. Tentokrát je to na vás :) ()