Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (Cinemart)

Darth Maul

Po technickej i obsahovej stránke bezchybne zvládnutá rozprávka, ktorá vďaka nesmrteľnej hudbe, Freddieho individualite a dokonalému záveru spĺňa očakávania nezvyčajne širokého publika. Zaslúžený potlesk vypredanej kinosály. ()

angloumene

Nezbývá mi, než se přidat ke spoustě zdejších komentářů a konstatovat, že Bohemian Rhapsody je takovým milým pohlazením po duši. Ne jenom těch co milují Queeny nebo Freddieho, ale prostě všech kteří mají rádi film a umění obecně. Jedná se o naprosto precizně vypiplaný snímek, který bravurně pracuje se vším, co ve filmu funguje. No a tady to funguje taky a funguje to dobře. ()

Luff

Na to jak to kazdej vychvaluje jsem cekala vic...nechapu proc na to nekdo chodí do kina furt dokola. Stacilo jednou. ()

Schuldiner

Od Bohemian Rhapsody jsem čekal asi něco jinýho.. Takhle uhlazený to bejt všechno nemohlo. Za mě určitě zklamání.. je to sterilní a nejde to moc na krev, zkrátka...čekal jsem, že se tvůrci pokusí život F.M. zachytit trochu syrověji. Myšleno reálněji. A konec filmu už při Live Aid v roce 85??? Proč? Proč ten příběh neni do konce??? I přesto se nejedná o špatnou podívanou, jen by to asi chtělo o Mercurym natočit spíš seriál než dvouhodinovej film :-) ()

Lefty86

Jako jo, je to určitě pěkný, člověk má pak chuť pouštět si starý hity nejen Queenů. Ale abych z toho dělal nejlepší film všech dob? To určitě ne! ()

romain vagnae

Kalkul. Vypočítavost. Hudba Queenů se líbí každému - stejně jako tento film.. proto je založen jen a jen na ní.. nic víc, nic míň.. emoce? Všichni o nich mluví - ale ty jsou již v hudbě Queenů, film nenabízí žádnou nadstavbu.. pusťte si na youtube záznam vystoupení na Live Aid - a máte film Bohemian Rhapsody.. zobrazení Freddieho života? - chybí zde.. děj je fikcí (např. budí dojem, že před Live Aid byla dlouhá pauza - blbost).. výsledek? --> skořápka z malovaného vejce (krásně zdobené nic, uvnitř vyfouknutá prázdnota) ()

Shimargh odpad!

Jéminkote a je to tady! Tak jsem to konečně po všech těch nadšených emocích a bouřlivých ovacích viděl, to úchvatné veledílo! Ten hyperkýč! Tu trapnou frašku! Ten prázdný a bezduchý nefilm! Je to absolutně nudné, prázdné, sterilní naprosto o ničem a v hlavní roli pokroucený indický trpaslík s vykulenýma očima! Viděli jsme vůbec stejný film? Queen a Freddie si zaslouží mnohem víc,tohle je naprosté fiasko. Dokonce se přiznám, že jsem to v půlce znechuceně vypnul. ()

Zik2

Je to přesně film, na který se jen v Česku prodá milión a půl lístků. Nic míň. Ale taky nic víc. ()

Hanes88

Tady prostě není o čem. Naprostá bomba! Do kina jsem šel až později a už to mělo pořádné hodnocení. Takže musím přiznat, že jsem tam šel se zvědavostí, co je na tomto filmu opravdu tak úžasného, protože jsem velký fanda Queen i Freddieho a věděl jsem jak zhruba jejich životní kariéra šla. A že děj byl celkem dost jiný než skutečnost? Vůbec nevadí...není to dokument, spíše je to vzpomínka a jako taková naprosto parádní. Celý film krásný a závěr ve Wembley (i když jsem ho viděl mnohokrát předtím) byl nádherný a povedený. 90%. ()

Hyb_rid

Přetrpět cringe úvodní hodiny stálo opravdu nebývalé vypětí fyzických i psychických sil ale naštěstí se fanboyism později alespoň trochu umírní. Hypetrain za podpory klasických songů jede jako namazaný stroj ale pokud se zaměřím na film jako takový je to prostě průměr ... sterilní bez kontroverze a atmosféry, prostě něco na může jít dítě i důchodce a oba odejdou spokojení. ()

derryl

Film o kapele Queen je velmi dobrý ve chvíli, kdy zní jejich skvělá hudba, v životopisných scénách je v mnoha případech šablonovitý a v několika ohledech i plný klišé a náznaků, mnoho věcí z života Freddieho Mercuryho je upraveno dle hollywoodského vzoru jen proto, aby situace byly logičtější a moc diváka neunavovaly pravdivostí... 90% dávám proto, že miluji hudbu kapely Queen, znám všechna alba a texty písní a obdivuji Freddie Mercuryho. Výkon Ramiho Maleka je fascinující a zaznamenání koncertů v snímku bravurní, mínus 10% v hodnocení je za zachycení důležitých okamžiků života frontmana kapely ne úplně dobrou formou, jak uvádím výše. [Cinema City Slovanský dům 18.3.2019] ()

Asmodin

Krásný film o hudebním géniovi, který vytvořil s kapelou skladby, které stále lidé milují, písně které se líbí lidem napříč generacemi. Sláva a úspěch vykoupený životem, který skončil ve 45 letech. Co musí člověk obětovat pro to, aby mělo jeho dílo takový úspěch? Každý člově by si přál najít takovou partu lidí, se kterými by mohl fungovat. Ta kapela byla jedna velká rodina. Snad jim to tak fungovalo po té dobré stránce i v reálu. Herecké obsazení bylo vcelku věrohodné. Soundtrack velmi uspokojivý. ()

Rozjimatel

"Well, then you'll need someone new." "Any ideas?" "What about me?" "Uh, no with those teeth, mate."     Ja ako veľký priaznivec Queen a Freddieho Mercuryho obzvlášť nie som príliš nestranný v posudzovaní kvality tohto filmového diela, ktoré je evidentne poctou skupine a jeho lídrovi. Napriek tomu si trúfam tvrdiť, že sa v rámci životopisných hudobných filmov jedná o výnimočný počin. Začnem s hlavným hereckým predstaviteľom, oscarovým Ramim Malekom. Musím pripustiť, že mi, hlavne spočiatku, do role Freddieho príliš nesedel (na rozdiel od predstaviteľov Briana a Rogera, ktorí sú perfektní). V porovnaní s Freddiem mi totiž pripadá krpatý (hoci je len o pár cm nižší), má veľmi rozdielne, akési vypleštené oči (aspoň tie výrazné vaky pod očami mu mohli trochu zamaskovať) a má tu ešte k tomu viditeľne umelú sánku. Herec je to ale nepochybne výborný, do role sa parádne vložil, takže miestami sa tam ten Freddie naozaj zjavuje, čo je taký malý zázrak. Z ďalších hercov ma potom veľmi príjemne prekvapili Lucy Boynton ako Mary Austin (herectvom, pôvabom i perfektnou chémiou medzi ňou a postavou Freddieho) a Tom Hollander ako Jim "Miami" Beach, čo je inak úplne skvelá postava. Voči scenáru nemám žiadne výhrady, hoci ide tak trochu z rýchlika, ale to je pri danej dĺžke filmu úplne pochopiteľné. Dôležité je, že sú v ňom skvelo vystihnuté všetky podstatné momenty a že je pomerne otvorený aj ohľadom tých chúlostivejších záležitostí. Každý zarytý fanúšik (a nielen ten) si tak dokonale vychutná zimomriavkové scény zrodu skupiny na parkovisku a jej prvého vystúpenia, rodenie sa legendárnej titulnej skladby, emotívne odhalenie Freddieho sexuálnej orientácie   ("I think I'm bisexual." "Freddie, you're gay."),   pričom na pozadí spieva publikum unisono pieseň "Love of my love", krízu kapely s Freddieho sólovým obdobím, či užasne atmosférický koncert "Live Aid" s veľavravnými pohľadmi Mary, Davida a Freddieho rodiny. Výborne je podaná aj psychológia postav (napr. napätie medzi Freddiem a jeho otcom) a nadmieru spokojný som i s obrazovou stránkou filmu (výborne nakrútená scéna nervydrásajúcej tlačovky).     "You just killed Queen." "Oh, give it a kiss one day. She might wake up." ()

WayDott

Bomba, nic jiného se napsat nedá. Legendární písničky, které zná snad každý a nikdy se neohrají. Pro mě extra zážitek. Byla jsem na tom dnes podruhé a naskakovala mi husina ()

Marys

Queen je jedna z mála kapiel, ktorú aj keď vyslovene nepočúvate, musíte k niektorým jej hitom inklinovať. Aspoň ja to tak vnímam. Rami Malek zahral svoju rolu skvele, no škoda, že výzorom málo pripomínal Freddieho, čo sa dalo porovnať pri záverečných titulkoch. Pri skutočnom príbehu niekoho neznámeho to až tak nevadí, no pokiaľ ide o takúto legendu, hodilo by sa ho prezentovať vizuálne hodnovernejšie. Niektoré úseky boli zbytočne predramatizované. Napríklad ten, pri ktorom Live Aid nemala odozvu od prispievateľov až kým nevystúpili Queeni. Každopádne veľmi dobrý film, ktorý si táto kapela jednoznačne zaslúžila a v záverečnej desiatke minút bude behať mráz po chrbte aj tým, čo tejto hudbe neholdujú. ()

dehlie

Splinilo to moje očakávania. Herec Malek výborný (A to nie je ľahká úloha!), príbeh očakávaný, finále fantastické! Queen ist the Champion! ()

Kdo si zahraje Beatles?

Kdo si zahraje Beatles?

06.06.2024

Jakmile Sam Mendes (Americká krása, 1917) oznámil, že plánuje v příštích letech natočit filmy o skupině Beatles, šlo rázem o jeden z nejambicióznějších projektů Hollywoodu. Oscarový režisér totiž… (více)

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě