Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (Cinemart)

ZnalecH

Nejsilnější byla úvodní a poslední scéna, kde stříkají emoce a člověku naskakuje elektrizující husí kůže. Film byl plný Queenovských songů, rozhodnutí, šílících fanoušků, milostných i kamarádských příběhů a Freddieho Mercuryho. Každý člověk je jiný. Má jiné zájmy, profesi, vyznání, pohlaví,... Ale Freddie Mercury ty všechny lidi uměl spojit. Všichni se postavili na ten obrovský stadion a pustili se do dupání i tleskání v rytmu písně We Will Rock you. Bohužel nedokážu v tuhle chvíli film ohodnotit, tak dávám zatím 4 hvězdy než se na film kouknu znova. ()

boni

Okázalý film, jenž je v kině neskutečným zážitkem, ale jedním dechem musím dodat, že jen z 99% těží z geniálních písniček kapely Queen, čili nic moc ostatního vám nepřinese. Celé je to jak podle příručky pro tvoření blockbusteru, i když tedy při tomto rozpočtu se to snad ani blockbusterem nazývat nedá, a hlavně jak podle příručky Kterak přilákat do kina co nejvíc lidí. Jinými slovy těm „nepopulárním“ věcem, které ke Queenům neodmyslitelně patří, se tam snaží dát jen minimální prostor, aby to nekazilo celkový až moc pozitivně vyznívající dojem z tohoto filmu. Ano, když přišel koncert Live Aid, a ještě k tomu sedíte v sále se zvukem Dolby Atmos, tak jsem měl co dělat, abych udržel moč a stolici, jak mě to uchvátilo, ale jen kvůli tomu dát pět hvězd? To teda ne, neb ten potenciál byl mnohem větší. Ať už co se týče samotného Mercuryho, tak i kapely. Chyběl mi větší prostor tomu, než se stali světovými hvězdami, chyběl mi pořádný závěr, protože dát tam jednu scénu o tom, jak jde Freddie k doktorovi, a jinak reálně končit koncertem Live Aid je prostě faux pas, neb to nenavodí tu správnou hořkosladkou (pa)chuť, kterou by člověk z brilantního filmu o Queenech měl mít, a kterou jsem právem očekával. O těch více či méně významných odlišnostech oproti skutečnosti radši ani nemluvím. Chybělo mi veřejné oznámení nemoci a rozhodně mi nestačí, že The Show Must Go On dali až na konec titulků. Ale přesto to je opravdu skvělý film, jenž si bezezbytku užije každý, kdo někdy pořádně osolil rádio, ve kterém zrovna teplomet se svým typickým entuziasmes vyzpívával jeden ze svých hitů. __ Pro všechno to, co jsem zmínil výše, mohu s klidným svědomím prohlásit, že film Zrodila se hvězda mne letos zaujal více. Sice se mi ty písničky tam ani moc nelíbily, ale po řemeslné stránce to je naprosto bezchybný film, kde všichni odevzdali 200%. Jo, a Bradley Cooper strčil Romana Málka do kapsy, a to i přesto, že ten zahrál svůj part taktéž na výbornou. ()

hospoda96

Objektivně by se tomu filmu dalo vytknout několik věcí, ale subjektivně prostě NECHCI! Freddie byl a do dneška je král! ()

Psycho.R

Tohle je přesně ten typ filmu, který vidím na čistých 70 %. Singer umí natočit komerční film, aby se líbil a to i z vážnějších témat, ale vždycky v mantinelech, které tvoří blockbuster. Od začátků Queenů po LIVE AID můžeme sledovat osudy této kapely, hlavně jejího frontmana. Rád bych, ale viděl film, který by nějak dokumentoval i období, které muselo být pro Freddieho nejtěžší a to od zjištění své nemoci po jeho smrt. Hlavně protože si myslím, že se snažil do posledních chvil, aby fungoval naplno a to k jeho skvělému pěveckému umu přidává to, co ho dotváří. ()

Likan7

Musím uznat, že první hodinu jsem byl celkem na rozpacích. Ne, že bych se vyloženě nudil, ale nějak jsem ten film nemohl uchytit. Nejsem fanouškem Queen, takže takový ty rozbroje, že je film trochu upravený a takový načinčaný, bez těch reálných problémů a důsledků, mi nevadil. Beru to prostě jako film. A jako film to je obrovská pocta Mercurymu. Pro mě sice ty nejzajímavější pasáže (alespoň podle toho, co jsem četl) chyběly. Freddieho nemoc je tu v náznaku ukázána dvakrát, není nijak uchycena a film to bere prostě jako jeden z prostředků, ne jako středobod. Pro mě naštěstí po hodině vynikající, na Oscara nominovaný (a favorizovaný) Malek odhodí dlouhé vlasy a film potemní. Malek musí víc hrát (a zvládá to bravurně), problémy v kapele sice nejsou natočeny tak zásadně, jaké údajně byly, ale jsou. Ale až v poslední půl hodině pak dostanete ten pravý bonbónek, který si zaslouží co největší plátno s co nejlepším zvukem (Atmos je pro fanoušky nutností). Koncert Live Aid je naprosto oslňující, epický. Malek si díky závěru Oscara zaslouží všemi deseti a i když ostatní jsou jen přicmrndávači, každý tu dostal nějaký prostor. Finále opravdu strhlo i mne, a to Queen neposlouchám ani omylem. Díky tomu pak je ta poněkud slabší první polovina odpuštěna. ()

zapalik

Jojo, když rozbijete střechu i oblohu, nemůže to dopadnout špatně… Nesnáším jít s davem, ale nemůžu jinak. Je tenhle film dokonalý? Rozhodně ne. Jsou v něm blbosti? Stoprocentně. Podařilo se vizuálně to udělat tak, aby ve finále přebili vědomí koncertování před zeleným plátnem? Vůbec. Bylo to dělaný jen kvůli tržbám a zjednodušeně jako takový filmový koncert? No samozřejmě. Proč je teda na pět hvězdiček? Má neuvěřitelný feeling a přes to nejede pes. O čem jiném taky umění je? Být přehnaně samoúčelně umělecký? Houby, má se zarýt pod kůži. A to se povedlo dokonale. V posledních letech mám ze sebe pomalu deprese, i vyzdvihované a vychvalované filmy mě jen otráví, máloco mě zaujme, nedejbůh, aby to ve mně vyvolalo silné emoce. Tady jich tryskalo, jako kdybych je doteď schválně zadržoval, což je blbost. Malek možná není dokonalá kopie, ale pro mě jo. Zapomněl jsem díky němu, že je to film a visel na plátně každou vteřinu. Vůbec se nedivím, že byly týdny vyprodané kinosály. Až se vyspím, musím na to znova. Bomba! ()

bull!nka

No, tak jsem taky zhlédla BR, ale musím konstatovat, že asi budu jediná, komu se film vůbec nelíbil (tedy krom hudby, samozřejmě)...Jsem skalní fanoušek od počátků kapely a nelíbí se mi plytkost filmu, slabý sujet, chybí spousty důležitých mezníků a v neposlední řadě byly faktografické chyby...Opravdu nechápu, jak může někdo na tento film jít dvakrát, třikrát... (nemohu přehlédnout vynikající herecký výkon "Briana Maye" - Gwilym Lee) V tom filmu je jeden kopanec za druhým...a ten největší je určitě ten, že FM odešel na sólovou dráhu, takový nesmysl, přitom Roger Taylor jako první ze všech členů započal v roce 1977 svou sólovou kariéru, které se věnoval souběžně s Queen... Já již nikdy více...Nikdy!!! ()

nathaniel 29

A pritom sa to rozbiehalo tak pekne... Pevne som veril, že minuloročných komerčných AAAvengerov, predsa len prekoná nejaký iný umeleckejší film, žiaľ. Pritom kvalita sa snímku uprieť nedá, príbeh o teplom Freddiem, časovo parádne zapadá do dnešného moderného "umenia". Ale pustiť si po tomto filme skladbu Show must go on, snáď každý pochopí, že filmu chýbajú väčšie emócie, ktoré táto kapela dokázala svojej tvorbe vpečatiť. ()

fallanga

Asi z toho nejsem tak nadšený, jak zbytek světa. Film to byl rozhodně pěkný, precisně natočený, velmi vtipný, místy emotivní. Bezesporu velmi kvalitní. Ale na druhou stranu pro mě ničím nevynikal. Queeny mám rád, ale nejsem zase tak veliký fanoušek abych si jenom kvůli tomu, že to je o nich stříkl do trenek. A třináctkový rating tomu taky nepomohl, ten bohémský život mohl opravdu být znázorněn drsněji. Ale jo, užil jsem si to. ()

gemi

Nehodnotím Queen, to by bylo mimo škálu. Hodnotím film. Ten je za čtyři. Ale emoce, které dokázal vyvolat, jsou za pět. Slzy se při silnějších momentech draly do očí... Malek hraje dobře, ale je zjevně subtilnější než byl Freddie. A ne, nezpívá to on. Prakticky všechny vokální stopy jsou sklaním fanouškům dobře známé z koncertů a dalších záznamů Freddieho. ()

Luxocculta

Hudba Queen mě bere. Neposlouchám ji, ale vnímám ji jako potěšující, netuctovej, vybroušenej pop, co má koule. A to říkám se vší střízlivostí jako jazz milující metalista se závislostí na vážný hudbě. Film, oproti tomu, mě nebere skoro vůbec. Je to o hudbu skupiny silně se opírající, v rovině umělecké pokulhávající povrchní popová tuctovka, která si ve své tvůrčí lenosti a jednoduchosti ještě ke konci vypomáhá přílepkem nápodoby koncertu, místo které tam mohli rovnou vrazit záznam – vyšlo by to na stejno blbě a ještě by ušetřili škváru. Pro mě naprostý průměr. ()

Trixinka

Tento film o skupině Queen jsem víceméně viděla náhodou, nepatřím k jejich skalních fandům. Líbil se mi, ale tak nějak se mi to zdálo celé sluníčkové, členové kapely vyobrazeni jak Rychlé šípy - slušní, žádné neřesti nic....Tak to asi ve skutečnosti úplně nebylo, že :) Postava Mercuryho byla ztvárněna slušně, jestli však i věrohodně, to nechám na posouzení fandům FM. Jako 12. nejlepší film tento film rozhodně nevidím, a troufám si říct, že časem klesne ještě níže. Dávám sice 4*, ale je to spíše 3,5*. ()

TetaJane

Hodnotím raději s odstupem času. Z kina člověk pravděpodobně vyjde vždy nadšený. Ale když se pořádně zamyslí, tak reálné hodnocení by mělo být zhruba 3,5 hvězdy. Na mě to působí až moc pohádkově. Chápu, že to měla být oslava Queen, ale přece jenom upřednostnila tvrdší realističtější podobu životopisného snímku o jedné z nejlepších kapel, co kdy existovala. Více se líbilo asi The Doors. ()

Shaleman

Jo no... Pro cloveka co o nem nic nevi to muze byt zrucne natoceny epos s dokonalym soundtrackem. Pro nas, co o nem alespon trochu vime, takovy... sice dobre natoceny a zahrany... standartni biograficky film s dokonalym soundtrackem. Tim, ze se vyhybaji jit v palcivych (pro nekoho mozna kontroverznich) tematech vic do hloubky (sexualita, rozpad kapely, drogy...) se nemuzu zbavit dojmu, ze mi neco chybi a ja cekal po tech vsech recenzich vic. Takze maestrem biografickych hudebnich filmu stale zustava The Doors Olivera Stonea. ()

Boris.

Kapelu Queen poslocham rád a ústřední skladba patří mezi moje nejoblíbenější skladby všech dob, ale abych se přiznal tak o kapele a jejích členech toho moc nevim. Po shlédnutí filmu, přečtění nějakých článků a recenzí a zhlédnutí videí na youtube (konkrétně originál koncertu Live at LIVE AID z Wembley) sem dostal až husinu, z toho, jak se s režíí Bryan Singer vypořádal. Naprosto úžasnej fimovej zážitek. Schválně sem čekal s hodnocenim až po Oscarech. Byl sem přesvědčenej, že ho Rami Malek dostane. Byl skvělej. ()

Ceberus

Většina filmu se pohybovala kolem 3, 3.5 hvězd z 5 - standardní životopis kapely, kterých se natočilo desítky, přičemž se film i docela drží zavedených klišé - založení kapely, vymyšlení jména, nějaký ten konflikt uvnitř kapely, aby bylo co řešit a závěrečné udobření a rozuzlení. Mercury měl naštěstí pro film docela zajímavý život, takže těch pohádkových doplňků do původní reality nemuselo být tolik. Mno a pak je tu závěrečný LiveAid koncert snad i za 6 z 5. :-) Výborně se na jeho vnímání podepisuje vše, čím si do té doby kapela prošla, což umocňuje zážitek. A samozřejmě samotná výpomoc velkého plátna a kvalitní zvukotechniky v kině bych klidně označil snad i za nutnost. V opačném případě totiž divákovi téměř zcela unikne jedinečná atmosféra ve Wembley. Takže se přidávám ke svým přátelům, kteří mi doporučovali kino - ano, pokud můžete, koukejte na to na velkém plátně a s pořádným zvukem - alespoň na ten závěr. ()

Kdo si zahraje Beatles?

Kdo si zahraje Beatles?

06.06.2024

Jakmile Sam Mendes (Americká krása, 1917) oznámil, že plánuje v příštích letech natočit filmy o skupině Beatles, šlo rázem o jeden z nejambicióznějších projektů Hollywoodu. Oscarový režisér totiž… (více)

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě