Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (Cinemart)

robbez

Kvalitně natočený mainstreamový film s dobrými hereckými výkony. Zdá se mi ovšem trochu přehnané, že by koncert Live Aid byl vrcholem Mercuryho života a kariéry Queen, jak je to prezentováno. Tato závěrečná část je taky zbytečně dlouhá a příliš patetická. Mercury zjevně v určité fázi své kariéry neunesl slávu a bohatství, obklopil se podivnými lidmi a díky svému životnímu stylu předčasně zemřel. Ukázat nějakým citlivým způsobem jeho odcházení by asi bylo zajímavější, ale zase ne tak divácky atraktivní jako velkolepý koncert. ()

Troniq

Super téma, ze kterého se dalo vytěžit vážně hodně - mít koule a nechtít za každou cenu oslovit co největší masu, od školáčků po pamětníky - a právě to je ten největší problém který s filmem mám. Mohl to být špičkový a bez obalu silný rozbor jedné z největších hudebních ikon, ale ve výsledku se ožehavých témat Bohemian Rhapsody dotýká jen zlehka, aby je ve finále nechal doslova vyšumět v davech lidí na závěrečném koncertu. Ono to celé funguje vlastně dost dobře a herci s Ramim to skvěle táhnou, takže nemůžu dát méně než 3 hvězdy, ale protože kvůli celkové nekonfliktnosti snímek z hlavy po čase kompletně vyšumí...nemůžu dát právě víc, než ty 3... ()

Chlo0opek

Až do zhlédnutí tohoto filmu jsem si ani neuvědomoval, že ten Freddie je vlastně takový vizionář, puntičkář, zkrátka člověk, který šel tvrdě a cílevědomě za svým snem. Vždyť jen to logo Queenu vypovídá leccos o důslednosti a propracovanosti. A stejně tak to bylo i s hudbou Queen - rozmanitá, zajímavá, spolupracující s diváky, kostýmově pestré, ale nesmíme zapomenout ani na stinné stránky, jako alkohol, drogy, homosexualita; no zkrátka tohle všechno byl Queen. A pokud si to vychutnáte přímo v kině, kde hudba krásně vynikne, máte o ten správný zážitek postaráno. I Rami Malek se do své role parádně hodil. Líbilo se. 5*. ()

Dwohakin

Jednoduše řečeno je to prostě pecka. Já osobně Queeny ani moc nemusel, ale tenhle film byl prostě zážitek. A doporučuji všem, i těm, kteří jako já Queeny ani moc nemuseli. Byl jsem z toho tak nadšený, že musím těch 5 hvězd dát. :-) ()

karlvonarbei

Reklama na skupinu, která v historii patří k tomu nejlepšímu, ač později spousta hudebních kritiků zcela oprávněně nenechávala na hrdinech 70. let nitku suchou.Otázka zní, mají Queen vůbec zapotřebí sami sebe velebit tak nepodařeným počinem a vzápětí se vkrádá jednoznačně kladná odpověď z kanceláře společnosti EMI.Kdo sleduje, kolik jen různých kompilací i dalších pokusů vydělat na této značce po smrti Mercuryho již bylo, ten se vůbec nemůže divit, jak špatně film dopadl a naopak, jak skvělé reakce má ze strany publika.Dle psychologů je dokázáno, že ve společnosti jsou vždy dvě celé třetiny lidí se stádním chováním a přesně na ty, bez urážky, Pan May s panem Taylorem míří.Pro mne tedy obrovské zklamání! ()

kodwin

Za mě dobře zpracovaný životopisný film bez většího překvapení. Kdo nemá rád písně Queenů, může být zklamán stejně jako ten, kdo zná osud kapely potažmo Fredieho Mercuryho. Mně tam zkrátka chyběl moment překvapení a nesdílím všeobecné nadšení jakkoliv se jedná o kvalitní podívanou. Slabší čtyři. ()

revere

Co mne tu opravdu zaujalo, je Mercuryho vyznání otci: "Konáme svou povinnost pro hladovějící děti v Africe. A všichní úúúplně zadarmo!" Nedlouho poté, co se před kapelou a manažerem emotivně přiznával k frustraci z představy, že by při hvězdné, prestižní a sledované akci chyběl. ()

asdfasdf

Dobrá scéna určitě byla, když si uvědomil jak na koncertě s ním tu jeho písničku zpívalo tolik lidí. Jinak, když jsem viděl trailer, tak jsem myslel co to nebude za výborný film, ale nakonec mě to zase nenadchlo tolik jak jsem očekával. Trošku mě přišlo, že kdyby někdo Quenny moc neznal nebo neznal jejich písničky, tak to ani moc nepochopí nebo to pro něj nebude zas takový velký zážitek. ()

GCorsini

Dvě hvězdy jen za herecký výkon. I sebelepší film, který ovšem divákovi předkládá naprosto lživé informace je pro mě špatný. Ještě když si vezme do huby pojem jako je Queen. Prostě se dle mého měli autoři více držet pravdy a ne si příběh takovýmto brutálním způsobem ne upravit, ale úplně překopat a udělat z určitých reálných postav idioty a lhát příběhově divákům, kteří to v drtivé většině sežerou i s navijákem. I kdyby dobrý film, který mě hrozně nasral... ()

Sashmen13

Hele přiznám se, miluji RHCP, mám rád rock,funk, metal, občas pop , určitej rap, jazz a ve slabé chvíli nightcore a trance. Co se týče Queen, znám hity, ale ne dost, což hodlám změnit, já vím. Co se týče filmu samotného, určitě si vzal dost kreativní svobody a nevím jestli se věci skutečně odehráli takto, je to ale film, ne dokument a tak to beru. Dost dobrý! Jen škoda littlefingera, chudák se měl poučit z předchozích podrazů: ). ()

Zaba

Konečně jsem měla možnost shlédnout tento biák a moc mě mrzí, že mi nevyšlo ho vidět v kině. Koncertové scény musely být v kině fantastické. Ale pokud mám hodnotit film jako celek, tak jedním slovem pecka. Co se týká hereckého obsazení, tak jsem si chvíli musela zvyknout na Ramiho v roli Frediho, ale tak to mám asi u všech biografií. Každopádně on i všichni ostatní odvedli parádní výkon. Muzika této legendární kapely byla samozřejmostí a fungovala perfektně. Nahlédnutí do zákulisí celebrit tohoto formátu bylo výstižné a velice dobře zpracované. Film plynul naprosto přirozeně bez jakýchkoli prostojů či táhlých pasáží. Několikrát jsem měla husí kůži nebo slzy v očích a to jsem na to koukala doma. Opravdu emocemi nabitá biografie, která rozhodně stojí za shlédnutí. ()

oldshark

Queen pro mě byla, je a bude jedna z největších kapel historie a já se těšil na uvedení filmu do kina. Očekávaní bylo veliké a možná proto trochu zklamání. Malek výborně napodoboval Freddieho, skvěle zvládl jeho pohyby a gesta, ale podoba tam nebyla a taky styl vyjadřování měl Freddie trochu odlišný. Ostatní členové kapely mně spíš než rockery připomínali Rychlé šípy a je vidět, že na tvorbu filmu pečlivě dohlíželi. Ale podoba byla trefena bezvadně. Ostatní malé nepřesnosti bych asi tvůrcům odpustil a kochal se úžasným provedením filmu a nezapomenutelnými skladbamy. Film se prostě musí vidět, ale znovu bych na něj aspoň zatím nešel a raději si pustil koncert Queen v originále. Kdyby to nebylo o Queen, tak bych určitě dal 5*, ale tak hodnotím 80%. ()

medveed

Zajímavé životopisné drama. Nicméně představitel hlavní role, ač zahrál výborně, tak skutečnému FM charizmatem nesahá po kolena. 80% ()

kotrlak

Kdo by neměl rád Queen se slavným homo předkusákem, že jo? Na každýho Silvestra zpívám jejich songy s karaoke! Ale BR vidím jako průměrnej flick, kterej nepřináší nic novýho. Ovšem houlyvůdsky vykalkulovaně obalenej emocena a patosem tak aby byly slzičky a stříkání do trenek. ()

jauahaoas

Nebuďme naivní, každá hudební legenda nebo skupina chce, aby jejich příjem byl minimálně do konce života, nejlépe však po dobu několika dalších generací. Queen super, ale nechytejme se na lep filmovému dokumentu, kde se dá vše načančat tak, aby to chytalo za srdíčko. Malek byl snad lepší v Motýlkovi, ale tady se jen zubil a další komparzista a Freddie udělali tu větší práci. V žebříčku tak logicky padá a eufórie opadává. Trumfy mají stále dědicové autorských práv, tak se můžeme těšit na další a další verze z kuchyně Queen. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě