Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (Cinemart)

AfroCmx

Dvě hvězdy snad jen za výkon Ramiho, zoubky mu slušely a taneční kreace dobře okoukané a naučené. Ale celé se to tak nějak drželo mantinelů, aby nezkazily obraz o "legendě" všednímu zpěvákovy. Nejsem vůbec fanoušek Queen, ale čekal bych více teplouštví včetně líbaní a nějaké postelové scény, k tomu všemu víc drog a alkoholu. Film roku? Ani omylem. ()

Arnost Kaspar

No dlouho jsem otálel s tím zdali na to kouknout či nikoliv, po kladných reakcích jsem čekal, že to bude nářez od začátku až do konce, bohužel přišlo zklamàni ...po hudební stránce top, ale jako celovečerní film to bylo takové no....lepší průměr...neurazí, ale ani nenadchne ... ()

raru

Pôjdem proti prúdu,ale nič mi ten film nedal,ani ma ničím neoslovil. Akurát zábery z koncertov boli dosť blízko realite,ale to na dobrý film naozaj nestačí. ()

Flashheart

No, dobře spíchnuté. Už jsem si myslel, že natočit opravdu silný a přitom ne zrovna puritánský snímek dnes už bez kanálnického slovníku nepůjde. Hodně lidí do toho očividně dalo úplně všechno, včetně herců. Takový Malek, kterého jsem dosud rozhodně neznal, se tam odevzdal ve velkém stylu. Sice jsem mu některé věci hodně nevěřil, ale po následném pátrání jsem došel k závěru, že jde jen o mou nezalost opravdového Freddieho. To mě ale taky dovedlo k závěru, že plné hodnocení nebude na pořadu dne. Dle autorů jde o film a ne dokument, tak nemáme čekat historickou korelaci =1. Jde i o umělecký zážitek. Tak proč spoustu událostí zaměnili za méně záživné události? Vždyť ten opravdový příběh nabízí ještě lepší drama, než film. Měnit si příběh jen proto, abych se odlišil, tak tím si kredit u mě nikdo nezíská. Stejně tak mi vadí dokola opakované klišé, vytváření kultu osobnosti, obvykle u kapel hlavního zpěváka. Sice často trochu vyčnívaj, ale ne zas tolik, kolik prostoru jim dávaj filmaři. Toto je jedna velká hvězda dolů, bez okolků. A propo, když už mám potřebu měnit reálný příběh, tak to sakra uvedu v titulcích. Nakonec mě ještě pobavilo, že na propagaci takového filmu je potřeba 120M$? :-) To jakože kapela Queen není dostatečná reklama? Ani halíř bych nezaplatil! ()

draxxi

Sila te muziky i neuveritelne verne obsazeni me vazne dostalo. Pribeh vlastne nijak prekvapivy, navic rozhodne ne uplne verny pravde. O to tu ale nejde. Celkove krasnej film, ale Rocketman o Eltnovi me chytnul vic... 31/7/2020 83% ()

Nataniel73

Mám rád životopisné filmy a rovnako tak mám rád aj rockovú hudbu. Mediálne šialenstvo okolo filmu Bohemian Rhapsody ma obišlo asi aj preto, že sa rozhodne neradím k fanúšikom tejto kapely. Do kina som sa teda nehrnul, ale rozhodol som sa, že akonáhle film pobeží v televízii tak si ho určite pozriem. Videl som ho dva krát a musím v prvom rade vyzdvihnúť kvalitu celkového spracovania. Casting dopadol na jednotku s hviezdičkou, divák sa dozvie čo to so zákulisia natáčania albumov a aj informácie, ktoré neboli verejne zas tak známe. Osobne považujem veľkú väčšinu známej tvorby tejto kapely za odrhovačky, ktoré náročnejšiemu poslucháčovi už musia liezť hore krkom hlavne vďaka nekonečnému omieľaniu rádiovými stanicami. Odrhovačky, ktoré sú vykalkulované a gýčovité zároveň. Nájde sa tu však aj niekoľko piesní, ktoré sú pozoruhodné, majú ten potrebný rockový feeling a tak ľahko sa neopočúvajú (I Want It All, Who Wants To Live Forever, Love Of My Life, Innuendo, We Are The Champions a moja najobľúbenejšia The Show Must Go On). Niektoré vo filme zazneli, iné zasa nie a tu smeruje v podstate jediná väčšia výčitka filmu, ktorý končí veľkolepým koncertom v roku 1985. Ako vieme, Freddie Mercury zomrel v roku 1991 a tak je na mieste otázka prečo film nepokračoval ďalej? Celkovo mi prišiel ako taký zrýchlený príbeh kapely Queen, do ktorého sa tvorcovia snažili nacpať čo najviac. Ono sa im to v podstate aj podarilo (divák sa ani na chvíľu nenudí), ale predsa len to mohli spraviť ucelenejšou formou. O vtipné situácie a dobré hlášky tiež nie je núdza, takže za mňa spokojnosť. Rami Malek skvele stvárnil frontmana Queen, jeho životná láska to taktiež vierohodne podala, kamera a strih len podčiarkli výborne odvedenú prácu. Tak ma napadá, že by bolo vhodné natočiť film o popovej ikone Michael Jackson. Trúfne si niekto? ()

intheend

Asi jsem jeden z mála, ale pustil jsem si tenhle film až po Rocketmanovi. Z mýho pohledu je Rocketman mnohem lepší. Mnohem víc mi vyhovovalo intimnější a víc umělecký zpracování. Je to výbornej film, kterej obzvlášť pro fandy Freddieho je must see. Skvělý herecký i pěvecký výkony, ale Rocketman je prostě lepší. ()

Bogrant

Hudbu Queenov si samovoľne nepúšťam, no nevadí mi a uznávam, že je vskutku bohémska, rovnako ako tento jej portrét. Tento film je predovšetkým jedna veľká oslava tých najväčších hitov. Mercuryho život a súkromie ale načrtne naozaj hlboko, no z tohto hľadiska tomu predsa len chýba ostrejšia a ešte viac rozpitvaná sonda do jeho duše, ktorá by sa nebála ukázať aj tú temnejšiu stránku. Mimo to, a niektorých málinko skratkovitých (založenie kapely), časovo nepresných (spoveď o chorobe), či okázalých (odchod z vyšetrenia) momentov, je to však stále neskutočne vzrušujúci, emóciami a poriadnými grádmi nablýskaný a zostrihaný hudobný film, ktorý má taký šmrnc a je tak cool, ako máločo za posledné roky. A keď už sa zdá, že ku koncu akosi stráca dych, tak to iba naschvál spomaľuje, aby všetkú svoju energiu preniesol na záverečný koncert, ktorý ho vyniesol presne tam, kam ukázal Freddie... ()

PanWolf55

V podstatě to je video k playlistu Queen na youtube. Výpovědní hodnotu o skupině to moc velkou nemá, ale to je tak vždy, když se točí něco o někom, kdo je ještě naživu a tedy je nutný najít řešení, aby se nikdo nenasral. / zbytek členů Queen / Víc to působí jako filmový guláš, do kterého se použilo co se zrovna hodilo. Malek přehrává, ale to je spíš věc názoru. Můj názor je, že je Malek totál držka. Za mě zklamání. Spíš se to mělo jmenovat "Takový byl asi Freddy". ()

Kivis

Poctivý životopisný film. Perfektně napsaný scénář ožívá v podání charismatického hereckého ansámblu a sebejisté režie. Občas je ten tlak na efekt na hraně, ale do kýče, co se technického pojetí (kamera, střih, scénografie,...) týká, film nikdy nespadne. To už se ovšem bohužel nedá říct o dialozích. Ty jsou občas jak vystřižené z průměrného seriálu. Člověk si chvilkami není jistý, jestli se náhodou nedívá na Dawsonův svět. Ačkoliv nejsem žádný fanatický fanoušek Queenů, myslím, že by si zasloužili film, který by stejně jako jejich hudba nespadl do tuctovosti ani na okamžik, byl trochu odvážnější a trendy by se snažil spíš tvořit než jen následovat. Naopak oceňuji, že samotná kostra příběhu se vyhnula kýčovitému konci na smrtelné posteli. Na filmové poměry neobvykle dlouhá pasáž z koncertu Live Aid je masakr a člověk by během ní tvůrcům málem všechno, nad čím se v předchozích minutách se zdviženým obočím pousmíval, odpustil. Málem. Galileo, Galileo... ať hledám, jak hledám, pátou hvězdu nevidím. I tak ale příjemný zážitek. ()

Honza__St.

Rozhodně to není špatný film, ale samozřejmě při vší snaze ani tohle nemůže mít na originál Mercuryho. A osobně bych dal přednost čínské verzi, ve které nejsou ty homosexuální scény (že je to ještě lehčí verze toho, co Mercury prováděl, si domyslí každý, kdo ví, jak to s ním dopadlo, to ale neznamená, že to má co dělat ve filmu). P.S: Moc by mě zajímalo, co by ta ten film říkal sám Freddie - škoda, že se to už nedozvíme. ()

Sa.sa

Úžasné  co jiné napsat... Queen byla, je a bude navždy legendou ...!!! Je milé, že Freddieho Mercuryho ukazali tak jaký byl ()

gizi

Film klasicky líčí životopis Mercuryho, jde hodně po povrchu, takže je to spíš hraný dokument než poutavé umělecké dílo. Kdo si chce udělat představu, film je pro něj vhodný, ale neočekávejte žádný extra zážitek. Snímek se hodně vyhýbá kontroverzním tématům, jen je krátce naznačuje. 75%. Komentář DaViD´82 vystihuje téměř přesně mé dojmy a pocity. ()

Tomas.Abi

Ohodnotit a napsat recenzi k Bohemian Rhapsody je velmi těžké a nevděčné. Jak správně ohodnotit film, který je nabušený úžasnou muzikou, příjemnými herci a Rami Malekem, který do detailu napodobil každé gesto a pohyb Freddie Mercuryho ? Pokud bych měl hodnotit pouze toto, nemůžu říci ani Ň, ovšem to se nedá tak lehce, že ano.   Film o skupině, která utvářela pop kulturu a o jejím frontmanovi, který se nesmazatelně zapsal do historie je zvládnut dobře. Ovšem aby to byl nějaký totální úlet se říci nedá. Toto životopisné drama, jak je tento film označen, by měl mít správně nálepku funky muzikálu. Ano, o Freddiem Mercurym bylo napsáno a natočeno hodně, takže se jedná opravdu o nevděčné téma, ale tento film pro mě rozhodně není poctou člověku, který žil svůj život na plné pecky, nevyhnul se nějaké té kontroverzi a je nepochybně příkladem toho, že v showbusinessu se dostanete na vrchol jen proto, aby Vás pak následně sežvýkal, zničil a vyplivl jako žvýkačku na chodník. Tento film je spíše poctou písničkám skupiny Queen, než poctou jedné z nejikoničtějších postav světové hudby. Scénář byl napsán takovým způsobem, aby moc nezabrušoval do Freddieho osobního života, nepobuřoval různé spolky a také, aby nemusel být cenzurován v Číně, kde vydělal další balík peněz. Nemohu říci, že jsem si film neužil, ale s jistotou vím ,že už ho nepotřebuji vidět znovu, protože si raději pustím originální záznam LiveAid, originální hudební klipy a dokumenty o životě božského, ale skutečného Freddie Mercuryho. Pro mě je tento filmový kousek hezkým muzikálním počinem o mé nejoblíbenější rockové skupině a jejím frontmanovi, který ovšem v reálném světě nikdy neexistoval. Aneb takto vypadá perfektní reklama na Queen !! Nezapomeňte si koupit tričko a soundtrack k filmu !!! ()

sh4ris

Mám hrozně ráda hudbu Queen, ale tento film mě o žádné jejich historii nepřesvědčil. Přesvědčil mě pouze o tom, že tvůrci neuměli pořádně udělat protézu Rami Malkovi. Jeho neustálé nasávání slin z příšerného předkusu bylo jak Barty Skrk v HP. Takže tak otravné, že mi původně pro mě sympatická postava začala lézt šíleně na nervy asi po 10 minutách . A to jak pomalu ejakuluje nad každou svou melodií je fakt, nebo to bylo tak přehrané? Ač nezpochybňuji to, jaký Freddie byl nebo ne, a že by se mi opravdu nemusel líbit, film na mě působil hrozně otravně tím, jak právě tlačil na to, aby z Freddieho měl každý divák úplně stejný pocit. V rámci doplnění si nějakých historkých reálií jsem se dodívala, ale asi tak na tři pokusy. ()

Hombre8

První půle docela nuda. Druhá půle vyloženě o emocích. V pořádku. O ničem jiném hudba není, ale proč tedy nezněla hudba od Queen, když to má být pocta? Proč tihle imitátoři? Pro člověka, který jejich dráhu hltal téměř od samého začátku a navíc je "obdařen" absolutním sluchem je tohle docela utrpení. O propagaci čtyřprocentnosti a jakési zranitelnosti hlavního protagonisty, která se filmem vine, ani nemluvě. Mercury svou orientaci tajil co to šlo, tehdy to jaxik ještě nebylo tak in. Tehdy by to uškodilo byznysu. O nemoci pak nemluvil až skoro do poslední chvíle, kdy už to utajit nešlo. Ale budiž, komerce je komerce. Mazlíčci to mají rádi. Doba autoritativních, sebevědomých, hrdých a silných mužů, jakým Mercury většinu života bezesporu byl, je v háji. Hlavní představitel občas dobrý, občas na houby. Faktem ale je, že řeč těla zvládl velmi dobře. Mimiku už méně, ale objektivně vzato, asi by to nezvládl nikdo jiný, bo Freddie byl superoriginál. Vážně si nikdo nevšiml, že má modré oči? To tedy Mercury určitě neměl. Kdyby zněla origoš hudba, bylo by o hvězdu víc. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě