Klasický horror, tentokrát v režijním podání Daria Argenta. Příběh se odehrává v Paříži roku 1877 a točí se kolem tajemného muže, kterého jako malé dítě zachránily krysy. Z dítěte se stane Fantom opery (Julian Sands), napůl člověk, napůl zvíře. Fantom žije v kanálech pod Pařížskou operou a společnost mu dělají pouze jeho krysy. Jednoho dne se zamiluje do operní pěvkyně Christiny Daaé (Asia Argento), jejíž hudební kariéru sleduje od začátku. O svoji lásku svádí souboj s aristokratickým baronem Raoulem De Chagny. (videofil)

hans500 odpad!

Velmi špatné zpracování Fantoma opery. Děj se výrazně odlišuje od předlohy; herci jsou hrozní: Julian Sands byl nepřesvědčivý a snad to ani nebyl Fantom (neznetvořená tvář), Asia Argento se také absolutně nehodila do role Christine; režie špatná, hudba nevýrazná (to snad ani nemohl být Morricone); scénář špatný; některé scény snad ani nemůžou být myšleny vážně (shození lustru Fantomem - to snad byla parodie) a film stihne i přes krátkou stopáž nudit. Film v podstatě nemá žádný klad. Bohužel odpad!. Komentář napsán 7.12. ve 22:48 (2008). ()

TO

V této verzi nesmrtelné novely G. Lerouxe je Fantom osiřelým plaváčkem, vychovaným pod Operou krysama a není nikterak znetvořen, zato ovládá telepatii a dokonce sexuje. Několik povedených brutálních scén, docela působivá celková vizuální forma a všudypřítomné podivínství 50% ()

FIBO

Další Fantom opery... film z roku 1989 (s Robertem Englundem v hlavní roli) měl tu vlastnost, že se nedržel předlohy a vznikl z něho zajímavý a originální kousek. Tento film z roku 1998 se předlohy drží a vzniká z něho místy nekoukatelná podívaná, kdy nad některými nelogičnostmi zůstává rozum stát. Když už se tvůrci chtěli držet předlohy, měli se jí držet pořádně, něboť výchylky od ní film dělají nevěrohodným pro ty, co předlohu četli (já). Sled některých událostí je dosti podivný a ztvárnění některých věcí je jaksi nestandartní. Pod hudbou se sice podepsal Ennio Morricone, ale hudba i tak pod významým jménem zůstává ve filmu jen nezajímavou kulisou, která vyjimečně neupoutá (napr. u Mishy Segala je tomu pravý opak). Ale nechme hudbu hudbou... Gaston Leroux by nejspíš sám ohodnotil, která verze je předloze nejvěrnější, pro mě osobně, tato verze zklamání. Dvě hvězdy - jedna pro "Fantoma" a druhá pro předlohu z principu. ()

Elessar.

Fantóm Opery už mnohokrát bol. No nejako mi to moc nevadlo, spomínam si, že mnoho tam využíval mnoho zvierat ako má on v obľube. Myslím si, že asi moje prvé "normálne" videnie Fantóma, pred tým som videla asi len tú De Palmovu verziu, asi zo 70tych rokov. Filmík si ide svojou cestou... ()

karnifex

Mé první setkání s Argentem - a zklamaný určitě nejsem. Film jsem ovšem vnímal spíše jako komedii, než jako horor. Asia mi přišla v hlavní roli operní hvězdičky skvělá a vtipná (ostatně, i zde často zmiňovaný fakt, že je až příliš vidět, že své party nezpívá ona, považuju za úmysl, ne neumětelství), spousta krásných záběrů, "triky" tak naivní, že to působí roztomile (snímek je z roku 1998, triky jsou na úrovni 50. let) - prostě zábavná hříčka, rád vyzkouším nějaký další Argentův film. ()

morbido

Možno sem to nepochopil ale z mojeho pohledu je toto strašná pič..ina.Atmosféra nula bodú a navzdory temu že sem nečekal nic film spadel hluboko pod úroven kterú sem si byl schopný pripustit.Fantoma v klide mohel hrát aj legendárný model Fabio to by to bylo aspon vtipné.Neco tak otrasné sem už dlúho nezažil pro istotu sem film po 45 minutách začal preskakovat lebo predstava že s nim mam strávit další hodinu byla horší než výkon Asie Argento.Mam sice slabost pro túto ženštinu ale toto byl neopísatelný shit.Nevim či byl ve scenári kladený dúraz na prehrávaní alebo byla celú dobu sfetovaná a mimo tejto dimenzie ale výkon to byl hodný zepar facek.Nebyt par momentú pri kterych sem sa z chuti zasmíl(dúfam že to bylo myslené jak vtip lebo vážne to brat nejde) by to byl pád hluboko do smrdutych odpadovych vod. ()

terezkys

Hvězdička víceméně za to, že hudbu k tomu skládal Ennio Morricone. Jinak tento film shledávám absolutně odporným... ()