Marie odmítne sňatek s hrabětem a ten se jí pomstí. Nechá ji obvinit ze smilstva. Marie je odsouzena k bičování na pranýři a vypovězena z města. Je ale rozhodnuta svou čest vybojovat zpátky... Připravili ji úplně o všechno, proto s nimi nebude mít slitování. Nástrojem její pomsty se stane ... její krásné tělo! Kostnice, píše se rok 1414: Bezstarostný a šťastný život krásné Marie Schärerové se změní v peklo ve chvíli, kdy se ji až příliš ambiciózní otec Mathis, zaslepený vidinou možného společenského vzestupu, rozhodne provdat proti její vůli za neduživého Rupperta, nemanželského syna hraběte Heinricha von Keilburg! Marie totiž miluje svého přítele z dětských dob ... (TV Prima)

007hanka

Ani mne moc nepřekvapuje že tahle pohádka o hodné princezně jak se temným středověkem přes všechna protivenství doplácala k hepyendu má svou knižní předlohu. A film úspěšně opisuje model všech knih plnících stránky katalogů knižního klubu: nemůže se rozhodnout jestli být dramatem, romancí, historickým románem nebo pohádkou. A úroveň má úplně stejnou: na jeden pokus to možná zvládnete, ale nakonec jste rádi když ho můžete vrátit do knihovny a víckrát se k němu nevracet. A ještě si neodpustím jedno rýpnutí: možná že v rodném reichu to takhle baštěj, ale z pohledu Čechů je představa Zikmunda Lucemburského jako šiřitele práva v městě Kostnici opravdu srandovní. Kdyby jí na závěr ještě sešili panenskou blánu, hodnotila bych to jako komedii mnohem výš, takhle s odřenýma ušima 30%. ()

inhotep

neskutečně dementní závěr a nesympatická hlavní hrdinka (Alexandra Neldel), navíc ničím zajímavý příběh (respektive děj), ale kostými i "lokace" se povedly vcelku dobře. Dalo se na to dívat a nebýt toho konce, kde spravedlivý král vše krásně a spravedlivě rozhřešil, tak by dal o hvězdu navíc. ()

Tom10000

Historický film z let 1413 - 1415 vyprávějící o osudu dívky žijící v Kostnici jménem Marie, která byla krátce před donucenou svatbou se šlechticem obviněna ze smilstva a církví prohlášená za děvku. Dříve optimismem sršící holku, jež milovala obyčejného muže z města, nyní bijí na prynýři a vykazují z města. Marie však touží po pomstě. Rozhodne se s pomocí svého milovaného "utéct", to jest skočit do řeky a vyplavat o mnoho kilometrů dál. Zde ji zachrání nevěstky putující po celé říši. S jednou z nich se brzy skamarádí, a poté, co získá šanci přidat se i ke královně (jako samotná děvka krále Zikmunda), ji její kamarádka následuje. V paláci ale zuří spor. Šlechtický rod, jehož členem je i bývalý Mariinin ženich, touží získat právo na jejich domov. Jedině Hanna (jak se nyní pojmenovala) může válku slov, ale i činů ukončit. Aby však nebylo příliš pozdě (...). Příběh měl celkem sílu, ani se netáhl, narozdíl od většiny zdejších komentářů proto musím film chválit. Jistě, pár mezer děj měl, třeba trhavé vzpomínky na minulost nebyly příliš potřeba, divák si domyslel, na co daná osoba myslí. A Zikmund zase nemusel býti vyobrazován jako chudák potřebující si ukájet své chtíče. Rovněž jeho bratr mnich zdál se mi velmi nesympatický. Alespoň že zemřel. 80 procent, doporučuji. Podívám se i na druhý díl, snad bude mít podobnou úroveň. ()