Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jednoho dne se hezké a sexy advokátce Claire Kubik naráz zhroutí celý svět. FBI spojí jejího muže Toma s vraždami nevinných civilistů během utajované vojenské operace před patnácti lety. S pomocí skvělého právníka, který pracoval u armády, bojuje Claire za očištění Tomova jména, ale dostává se čím dál blíž k vládnímu tajemství. Nyní riskuje kariéru - a dokonce i vlastní život - aby odhalila pravdu. (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (121)

cab 

všechny recenze uživatele

Pravnicka (Ashley Judd) se pousti do obhajoby sveho manzela (James Caviazel), obvineneho z vojenskeho masakru ve stredni Americe, s pomoci odbornika na vojenske pravo a byvaleho alkoholika (Morgan Freeman). Klasicky soudni thriller se zamotanym zaverem, ktery prevrati vse vzhuru nohama. Sledovatelne herecke vykony. 65% ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Claire Kubiková (Ashley Judd) prožívá nejšťastnější dny svého života. Je velice úspěšná právnička, a se svým manželem Tomem (Jim Caviezel) právě plánují potomka. O to víc ji zarazí, když je její manžel zatčen FBI. Zjišťuje, že její manžel je vlastně nekdo úplně jiný, a je armádou obviněn za vraždu několika vesničanů kdesi v Kolumbii. Navíc tu něco nehraje .. jako obhájce její muž dostane nezkušeného mladíčka (Adam Scott). Takže se sama vrhá do obhajoby svého manžela, za pomoci zkušeného právníka Charlie Grimese (Morgan Freeman)... Obyčejné vojenské drama, na které se ovšem velice dobře kouká (Ashley to moc sluší), navíc Morgan Freeman je alkoholik (tedy asi ne přímo Morgan, ale jeho postava), kterou také stvářil perfektně... Až na spackaný konec je to docela dobrý film.. ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Příběh sám je předvídatelný až běda, což korunuje závěrečný "zvrat", který divák tuší téměř od začátku, protože takhle jednoduché to být ani nemohlo. Absentuje též napětí, či vypjaté scény ze soudní síně. Přesto filmu nemohu upřít určité tempo a míru zábavnosti, za což patří díky především castingu. Nebýt tu taková herecká sestava, jakou měl režisérk dispozici, nejspíš bych film zařadil do bahna podprůměru, ale Freeman a spol. tu byli a to se počítá. 60% ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Dvojice scénáristů Yuri Zeltser a Cary Bickley vzala to „nejlepší“ co nabízí seriál J.A.G. a dali dohromady tento produkt. Ne, tak hrozné to možná nebude, ale syndrom „podělaného konce“ se bohužel musel projevit i tady. Snad jako by si tvůrci neuvědomovali, že není nutné diváka „rozdrtit“ závěrečnou pětiminutovkou. A těch (dohromady) deset minut, díky kterým by na konci vznikl jeden velmi nelogický fakt, by šlo lehce vystřihnout. Režisér Carl Franklin se s filmem moc „páře“. S naprosto zbytečnou frázovitostí vypráví děj pomalu – i když je pravda, že ne rozvlekle – a zapomíná na to hlavní na diváka. Na tomto filmu se nedá najít nic, čím by dokázal zaujmout a zapůsobit. Stokrát provařený námět zahraničního průseru americké armády, právnické zápolení, divná tajemství, prochlastaný veterán, který se dokáže vzchopit Ne, děkuji. I když jsem zapomněl na herce. Hlavní trio Ashley Judd, Morgan Freeman a Jim Caviezel se snaží co jim síly stačí, ale co je jim to platné, když hrají v tak špatném filmu. Ano, High Crimes je ten typ špatného filmu, díky kterým si vždycky uvědomím, jak dobrý film je Rules of Engagement , Williama Friedkina. ()

cross 

všechny recenze uživatele

Většinu času film působí jako další slušná krimi z prostředí vojenského soudu. Děj se nese na vlnách klidného vyprávění bez výraznější akce, což sice nemůsí vyhovovat každému, ale buduje si tak celkem slušnou atmosféru. Bohužel ke konci, po překvapivém odhalení (které však alesponˇ částečně musí každý filmový znalec očekávat), přichází nepochopitelně stupidní závěr ve zcela opačném stylu. Rozhodně ne špatný film, ale mám pocit, že to mohlo dopadnout mnohem lépe! ()

Galerie (43)

Zajímavosti (5)

  • Postavu Claire mala stvárniť Anne Heche, tá však ponuku odmietla, pretože sa jej zdalo, že by mala vo filme priveľa priestoru, čo jej nevyhovovalo kvôli tehotenstvu. (pancoyote)
  • V dřívějších verzích scénáře měla postava Ashley Judd vyučovat zákon na Univerzitě Harvard. (Jocker94)

Reklama

Reklama