Psychologické drama sleduje několik propletených příběhů, které spojují následky nesprávného použití moderních technologií. Jde o hořkosladké podobenství toho, jak mohou selhání v komunikaci ničit naše vztahy. Tvrdě pracující právník, který neustále visí na telefonu, si nedokáže najít čas na komunikaci s vlastní rodinou. Odcizený pár používá internet jako prostředek k úniku z jejich dávno mrtvého manželství. Ovdovělý bývalý policista se usilovně snaží vychovat nezdárného syna, který trápí svého spolužáka kyberšikanou. Ambiciózní novinářka vidí svou životní příležitost v sepsání příběhu o dospívajícím chlapci, který vystupuje na internetových stránkách pro dospělé. Jsou to cizí lidé, sousedé i kolegové, jejichž příběhy se protínají v tomto strhujícím dramatickém thrilleru o obyčejných jedincích, kteří zoufale touží po lidském kontaktu. Film zkoumá následky používání moderních technologií i to, jak tyto technologie ovlivňují a určují naše každodenní vztahy. (HBO Europe)

Renfield

I když je většina mé internetové aktivity spojena s ČSFD, i pro mě je to film k zamyšlení. Nejedná se totiž o žádné na dvě hodiny natažené video o bezpečném chování na internetu, Disconnect je chytře vystavěný mozaikový thriller, který se krom internetu věnuje i vztahům, odcizení a naději. Henry Alex Rubin si na svůj debut nevybral zrovna jednoduché téma, ale s pomocí velice dobře napsaného scénáře ho s přehledem zvládl. I když film přibližně v polovině jakoby otáčí, stále si udržuje tempo, napětí a atmosféru. U finále jsem očekával, že se stane něco, co by můj zážitek trošku pokazilo... naštěstí se tak nestalo a závěr filmu mě naopak ještě více dostal. Ale něco málo bych k němu přeci jen měl... bez zpomalených záběrů by se to z mého pohledu celé obešlo, i když věřím, že pro někoho můžou mít své opodstatnění. Herecky filmu není co vytknout, naopak mě velice potěšil výběr herců. Ve většině případů to totiž nejsou žádná velká jména, ale o to více jejich výkon potěšil. Další co utkví v hlavě je hudba Maxe Richtera! V některých scénách temná, jinde zase smutná, depresivní, prostě atmosféru dotvářející. Disconnect je i přes náročnost tématu výborným filmem, navíc je jeho téma velice aktuální. 85% ()

qxkamo

Pre mna jeden z TOP filmov poslednych 10 rokov. Gradovanie deja, ktore sa nevidi tak casto, skvela nepredvidavost, co dalsie sa moze stat, udrzuje v napati do poslednej chvile. Autenticke herecke vykony menej znamych hercov predcili ich znamejsich kolegov. Mal som pocit, ze sledujem bezny zivot so vsetkym dramatickym, co len moze priniest. Toto je pre mna druhy film, ktory v komentari smelo ohodnotim aj 6*. ()

krypton22

Solidní. Po pitomé a povrchní první hodině to konečně začne fungovat a výborný konec dává smysl a narozdíl od většiny podobných filmů se nesnaží za každou cenu šokovat. ()

Illy

Velmi povedená moralitka, která však na konci až tak nevyzní... což je dobře.Nesnaží se za každou cenu hrozit prstíkem, který byste pak měli chuť zlomit. Výborní herci, režie a scénář za který se není třeba stydět. Povedené. ()

poet

Zlaté časy ked net bol miesto, kde sa dali najsť len informácie o autobusoch :)... Príbeh z dnešnej doby o tom že net je dobrý sluha ale zlý pán. Na druhej strane je len prostriedok, ktorý z ludí urobil ešte osamelejších než sa sami cítia. O tom ako vieme naložiť z výdobytkami dnešnej doby je len na nás. ()

Florfila

Od začátku až do konce jsem byla přikovaná k obrazovce. Po závěrečných titulcích jsem měla chuť vyhodit i mobil. Žijeme v době facebooku, skypu, watsupu, viberu. Děti už bez těchto technologií nedokáží udělat ani krok. Není potřeba se uchylovat k fyzické šikaně, stačí klávesnice a připojení. Film věděl co chce, zaměřil se na rizikovou skupinu lidí. Slabé, osamělé, protože jsou snadnou kořistí. Ale všechny tyhle problémy prakticky směřují do jednoho bodu. Lidé spolu neumí komunikovat, je pro ně snadnější vylévat si srdce do chladného stroje, než si popovídat s živou bytostí, je snadnější ublížit člověku, když se mu nedívám do očí. Jsme odcizení, osamocení, uzavření. Snímek nám přináší podobu dnešní společnosti hned v několika rovinách. Varuje před hroutícím se lidským kontaktem, varuje před zneužitím naší identity a nakonec ukazuje, že pomoc rozhodně na cestě není... Velice deprimující a strhující. ()

Silviaxx

3 vážne problémy dnešnej doby spôsobené technológiou, ktoré mávajú fatálne následky v reálnom živote. Veľmi efektne spracovaný film na súčasnú tému problematiky internetu. Jednotlivé príbehy sa medzi sebou ladne a prehľadne prelínajú a spočiatku úplne nevinne načrtávajú, neskôr až priškrtia dôsledkami. Film, ktorému by mala byť venovaná pozornosť a za seba musím povedať, že mi bude rezonovať v hlave ešte nejaký ten čas. ()

newmant

Je tu Excelentní zpracování a ztvárnění současné online doby.Jak může internet měnit osudy a ničit životy lidí... ()

IvcaSammet

Nádherný, opravdu nádherný film! Myslím, že opravdu popisuje dnešní dobu a dokonale vyjadřuje to, co by si měl každý člověk uvědomit ještě před tím, než internet vůbec zapne. Opravdu je to výborné drama se spoustou psychologických rozborů, s výbornými herci a skvělým scénářem. Příběhy byly rozdělené naprosto geniálně, všechny byly hodně zajímavé a 'napínavé', takže jakmile skončila jedna scéna, okamžitě mě chytla druhá. Prostě nebyl čas se zaobírat, co přijde dál. Na film jsem narazila náhodou, ale jsem moc ráda, že jsem se k němu dostala, protože si myslím, že tohle by měl být povinný film na všech školách ve všech státech! ()

M1k9

Aktuálně nudný námět telekomunikace, aneb pamatujete kdy nebyly ty internety?!? V zásadě poučné sdělení, ač v plouživých nezáživných příbězích. Light verze Crash (2004). 3/10 ()

zdenur

Filmy, které mají víc dějových linek do mého repertoáru moc nezapadají. Ztrácím se. Tady to ale funguje na jedničku. Všechny osoby jsou nitkami provázané a vše vrcholí dost emotivní slow mo scénou. Skvěle vykreslená problematika dnešní doby. ()

Hepy13

Disconnect to je takový Crash v internetových vlnách. Silné, emotivní, aktuální, ke konci trochu na ''crying'' efekt. Jako doplňek krásna hudba dokreslující emoce. ()

fummyk

Životní příběhy tří lidí na internetu (btw. jeden z nich mi dost připomínal Jamesy Boy). Působí to dobře, bavil jsem se, ale ne dostatečně. Nic, nad čím bych se měl pozastavovat. Lidi, kteří takhle žijí internetem znám. Tohle nic nezmění, oni byli, jsou a budou. Já to nazývám lidská stupidita. Příběh, ve kterém působí Alexander Skarsgard mě nudil ze všech nejvíc. ()

JK-Stinger

Když se zamyslím, že všechno co v tomto snímků probíhá vůbec není žádná fikce, ale dost pravděpodobně může být inspirováno skutečností, mám z budoucnosti trochu strach. Doufám že já už to tu doklepu bez nějakého úniku osobních informací a kyberšikaně se nejspíš taky vyhnu, ale jaké nástrahy čekají na dnešní mládež mě asi při výchově dětí v klidu nenechá. Hodně slušná filmařina, skoro až dokumentární. ()

Heero

Velmi, velmi silný film. Žánrovka, která mi sedla jako prdel na hrnec, jenž přesně popisuje nešvary dnešní doby, nebezpečí internetu a v neposlední řadě to, jak jsou lidi dneska na sebe zbytečně zlý. Analogie s Crash a Muži, ženy a děti. Herecké výkony absolutně fantastický. Film, který vás při správné konstelaci a mysli zasáhne. ()

petikacka

To je přesně o tom, co říkám pořád...Lidi vyserte se na facebooky, tiktoky a jiné gramy a scházejte se se skutečnými lidmi...Musím říct, že jsem fuckt ráda, že za mého mládí nic takového nebylo, protože kdoví jak bych přežila pubertu...Za mě 85% ()

nonick1

"Já bych všechny ty internety a počítače zakázala!" Dívaje se na to prizmatem stále větší závislosti člověka na virtuální realitě, možná na této legendární větě důchodkyně Pohlové něco bude - ostatně takoví Mayové také nepoužívali kolo, přestože ho znali. ()

dawe787

Internet může být dobrý sluha, ale taky zlý pán. Tento dramatický thriller je založen na novodobé internetové komunikaci a negativech, které tato vymoženost způsobuje. Příběh vás vtáhne do děje s velmi silným závěrem. ()

triberpaddy

Solidní dávka nepříjemné nezkreslené reality. Zneužití osobních údajů, kyberšikana, digitální demence, zkrátka moderní doba v celé své kráse. Je to určitě typ filmu, který stačí vidět jednou, na druhou stranu si myslím, že by se měl promítat na školách povinně spolu s Klass. ()

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka