Psychologické drama sleduje několik propletených příběhů, které spojují následky nesprávného použití moderních technologií. Jde o hořkosladké podobenství toho, jak mohou selhání v komunikaci ničit naše vztahy. Tvrdě pracující právník, který neustále visí na telefonu, si nedokáže najít čas na komunikaci s vlastní rodinou. Odcizený pár používá internet jako prostředek k úniku z jejich dávno mrtvého manželství. Ovdovělý bývalý policista se usilovně snaží vychovat nezdárného syna, který trápí svého spolužáka kyberšikanou. Ambiciózní novinářka vidí svou životní příležitost v sepsání příběhu o dospívajícím chlapci, který vystupuje na internetových stránkách pro dospělé. Jsou to cizí lidé, sousedé i kolegové, jejichž příběhy se protínají v tomto strhujícím dramatickém thrilleru o obyčejných jedincích, kteří zoufale touží po lidském kontaktu. Film zkoumá následky používání moderních technologií i to, jak tyto technologie ovlivňují a určují naše každodenní vztahy. (HBO Europe)

montel

Ambiciózní novinářka chce udělat exkluzivní rozhovor s nezletilým chlapcem, který nabízí sexuální služby přes videochat. Dvojice teenagerů si vystřelí ze svého spolužáka prostřednictvím facebooku a donutí jej poslat jim své nahé foto, které následně rozšíří po celé škole. Manželská dvojice, která ztratila před lety syna. Nyní jim někdo vybílil bankovní účet a protože je policie neschopná pachatele zatknout, rozhodnou se jednat po svém. I takovéto osudy má na svědomí nástraha současnosti - internet...Výborný snímek, který svou mozaikou lidských osudů nápadně připomíná oscarový Crash. Sice trošičku chybí postava, které bych pořádně fandil a taky by to chtělo do některých rolí lepší herce, ale jinak je pro mě Disconnent velkým překvapením s dobrým námětem a perfektní hudbou. 75% ()

Ruslan

Parádní a hlavně silné drama , které nám ukazuje , jaké škody dokáže internet napáchat. Co příběh to perla , žádný nijak nezaostává svou kvalitou což je veliké plus. Film nikde neztrácí tempo , délka je naprosto adekvátní. Takto má vypadat povedené drama , když se to podaří je to bomba. Neváhám napálit pět hvězd. 100% ()

famfuli

Dostalo mě to. Letos zatím nejsilnější filmový zážitek, prostě můj šálek kávy. Amores perros a 21 gramů atd. jsou moje srdcovky, už asi nepřekonatelné, ale tento film k nim nemá zas tak daleko. Internetová současnost s těmi nejhoršími následky, ale naštěstí jsou tu lidé s jejich city. Velký zážitek umocněný skvělou hudbou a výbornými hereckými výkony. ()

Snakefinger

Na oko pár nezávislých příběhů, které mají jedno společné - nešvar dnešní doby, a to sociální sítě. Pak se vše začne nenápadně propojovat a vyvrcholí fatálně. Nádherný a varující film. ()

Sidenius

Silne tema aktualni doby cyber sikany a jinych zverstev v podprostoru lidskeho byti. Jeden z mala filmu kde se nestrilelo. Kdyz den ci dva po filmu o tom premyslim tak je to pecka. Tohle premitam hlavou uz treti den ()

Danixxx

Myslel jsem si, že téma sociálních sítí se nedá zachytit nijak originálně. A měl jsem pravdu. Neexistující archeryp - mladý virtuóz s mastnými vlasy, který poslouchá islandský art rock, je ve škole neoblíbený a tak skočí na pekáč první kachně, která mu napíše na facebook. Po pěti PíEmkách s mladou blbkou, za níž se skrývají dva vykřenění smradi, si vyfotí penis a když jeho zaostalý úd uvidí celá škola (což nemohl tušit neasi), si rozhodne hodit mašli. Vedle toho máme ubrečenou blbku vylívající si srdíčko na anonymní internetové poradně, mariňáka úchylného na poker face, a Draca "AfterHogwards" Malfoye honícího si před webkamerou za prachy. Internet je špatný místo. Díky tomuhle filmu už to "konečně" vím. Více než nějaké morální ponaučení a zamyšlení se nad západní internetovou coolturou jsem si ale odnesl poznatek, že postavy jsou prostě a jednoduše přesně těmi lidmi, kteří si svůj osud zaslouží. Fotím si penis a lidi se mi pak smějí *fňuk* *fňuk*. Někdo mi vybere bankovní konto, protože hraju internetpoker přes afgánské severy s nezajištěnou platební bránou *fňuk* *fňuk*. Sexy webcamzzz mi zničily život *fňuk* *fňuk*. Proboha. Nejradši bych každé druhé postavě vlepil facku s takovým nápřahem, při němž bych nechtěně fláknul i Cukrbergovi za velkou louží. Nejpříjemnější scéna filmu byla ta, ve které onen (onan?) mladý masturbant visel na smyšce a snažil se "ani trochu" demonstrativně zdechnout. Ve filmu to sice nebylo, ale doufám, že už se ze svého kóma nikdy neprobere. Třeba se mu pořád dokola zdá o tom, jak si podtrhává židli? ()

Mark1983

Tak tady to je jen další důkaz toho, že dobrá věc pro dobré věci je až nebezpečně používána pro ty zlé věci. Po pravdě řečeno bych zpřísnil trest za zničení života jen tak pro pobavení, což je jen další lidský atribut. Jenomže o takových věcech se stále jen polemizuje a polemizuje a polemizuje. A přitom v drtivé většině případů se nic neřeší. Každopádně je tento snímek opravdu silným dramatem o lidské krutosti zacházející až do krajností. Člověku a nebo některým lidem, kterých je víc než hodně, asi baví sledovat lidské martyrium. A přitom docela často slýchávám ty už otřepané humanistické fráze, které se melou pořád dokola a dokola. Tak moc až to ztrácí význam, protože se jen o všem mluví a málo se dělá. Takže - všichni jsme si rovni? A od kdy? Už ve středověku se pánové povyšovali nad obyčejnými lidmi. No a dnes se obyčejní lidé povyšují na ty ve svých řadách. No není to k popukání? Pardon, to byla ironie. ()

rengers

Silně emočně založený film. Začátek příběhu může někoho odradit, ale vydržte první půlhodinu a budete odměněni! Jinými slovy, film ze současného života dnešní moderní doby, který se může týkat každého z vás. ()

kodwin

Docela působivé. Scénář poslepovaný z různých příběhů funguje a finále celkem taky, ačkoliv zpomalené scény jsou příliš na efekt. Jo, jo, internet, jak to u velkých vynálezů bývá - nejdříve velké nadšení, poté obavy z vedlejších účinků. ()

feho312

Brutal dobry filmik na tuto temu. Nehodnotim kvalitu kamery a podobne, ale pre mna top vystavany multi-pribeh presne tak, ake moze mat connect dopady na ludi. Od 14rocneho decka po 45rocnych dospelych rodicov. Za mna 90%. ()

Awer

Ten film je celkem vzato dost dobrej, tak sorry za rejpalství, leč - Jak být opravdicky moc anonymní: blur your face + take your favourite hat on ;) ()

RavenSpector

Jeden a půl hodiny povedeného Black Mirror a nakonec to takhle dojebat? Věčná škoda. Vypadalo to na parádní progress jenže někdo prostě chtěl sladkobolné finále. Což. Čekal jsem reálnější závěr. ()

Accuphose

Na tomhle snímku je super, že tam kde většina končí, tady to spíš začíná. Trošku mi to připomíná Crash, ale tohle je zkrátka o dekádu jinde. Škoda, že některý věci technicky jsou nesmyslem (ve skutečnosti), ale chápu, že to asi jinak nešlo a je to tedy kvůli ději. Silné 4 hvězdičky. ()

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka