Mladou a ambiciózní Sarah Moss (Brit Marling) najímá elitní soukromá tajná služba a ihned jí zadává nebezpečný úkol. Musí v utajení proniknout do anarchistické aktivistické skupiny s názvem "The East" a zúčastnit se útoků na šéfy korporací, kterým bez trestu procházejí zločiny proti lidskosti. Čím více ale aktivity skupiny rostou, tím více se život Sarah ocitá v ohrožení. (oficiální text distributora)

david666

A tak mírně na zamyšlení film určitě je. Akorát mám pocit, že se pomalu všichnimůžou po... z ekologie a přitom používají blueberry apod. ()

Bauch

3 a půl je asi adekvátní. Zajímavej nápad, horší provedení. Lepší režisér by z takové látky dostal lepší výsledek, ale tady jde asi zejména o sdělení, že jdeme do kundy no.. stejně jsem dopoledne vyhodil nesnědené jablko a pořád netřídím odpad. ()

blekekeke

Co se musí tak napětí, a v důsledku i nečekaný průběh a závěr. V pravdě lze uvěřit, že pomatení jedinci v partě dokáží převrátit naruby myšlení bílé čisté agentky. Na víru, že svět s ropou a nakousanými jablky je ten špatný. Na víru, že žít ve skvotu na pokraji společnosti je ta správná a jediná cesta. Na víru, že všichni se můžou líbat a objímat. Je to snímek, kterým dojdete k zamyšlení, ale to je asi tak vše. Život jede dál s ropou a nakousanými jablky ... ()

TOPmoovie

prvych pat minut, je taky vykrik do tmy. ktory by raz zacal chcel kazdy z nas..poriadne to nandat tym ktori sa v luxuse smeju na sposobene pohromy. a to je vsetko ()

Allein4

Až přehnaně nepovedený pokus o trochu jiný konec kazí jinak průměrně zpracovaný příběh. The East není ničím jiným, než dalším z mnoha a mnoha pokusů o přivedení bojovníků za čistší svět před zraky diváků, a je tak dalším filmem, který částečně legalizuje násilnictví a překročení mezí zákonů. Není to ztráta času, ale že by něco extra? To asi ne... ()

klaranapoli

Zvláštní duchaplný film, který jsem až tak moc nepochopila :D a tak néé že bych byla blbá, ale co on o ní teda věděl? Dyt byl překvapenej že je tajná agentka. A co tamti co se schovali do sklepa? Ti tam jsou dodnes? A co to bylo za konec? Že je v nějakým letadle a co jako. Trošičku nedořešený, ale jinak docela ušel. ()

HMTD

Jedna hvězda za neokoukaný námět, druhá za pohled očima "sekty" a třetí za částečný obraz toho jak se obcházejí některé postupy jen kvůli zisku, i když za to nemohou zcela jen ty společnosti, ono se špatně konkuruje když dodržujete všechny pravidla a za mořem někdo děla stejný produkt s desetkrát levnější pracovní silou, a nedodržuje téměř nic. ()

anaad

The East jsem viděla hned po filmu Zrádce, takže jsem měla pocit, že mají svým způsobem stejný námět jen podaný z jiného úhlu pohledu a prakticky stejný vývoj děje. Zatím co Zrádce je vnímaný z venku a přece jen se tu víc hledí na akčnost čemuž odpovídají i dvě hlavní dobře prokreslené postavy a zbytek postav má schématicky žánrově danou podobu, v The East se na vše díváme zevnitř přes postavu agentky, na akčnost se do jisté míry rezignuje a vedlejší postavy jsou alespoň trochu víc prokreslené. Myslím, že toto téma je navíc i mnohem víc rozporuplné, (kdo z nás nemá stejný názor na velké korporace?) tudíž více vnímáme vtahování hlavní hrdinky do společenství lidí z "teroristické" skupiny, více chápeme její stále těžší návraty z jednoho prostředí do druhého. The East je tedy do jisté míry pocitový film, buď se s hlavní hrdinkou dokážete ztotožnit nebo ne. (Právě touto pocitovostí a vtahováním do skupiny mi do jisté míry připomíná dojem z knihy Podoba.) ()

dinzbir

Jééé, to bylo něco pro mě. Přesně si dokáži představit, jak píchají Covid vakcíny těm, co je pro nás vytvořili. Jinak to je film ok, na nedělní odpočinek fajn. ()

JARDAHONDA

Producent Ridley Scott a režisér Zal Batmanglij uvádí napínavý psychologický thriller plný vzrušujících scén s hvězdným hereckým obsazením v čele s Alexanderem Skarsgardem a na Oscara nominovanou Ellen Page. Kvalitně zpracované dílo s inteligentními dialogy už jen doplní 5 hvězdu mého hodnocení. ()

Googooplexer

Je systém skazený ak sa dá zjesť nahryznuté jablko z koša? Alebo je skazené to jablko? Nad podobnými čovinami sa zamýšľa tento film. Dokopy 5, film výborný, sledovať presviedčacie praktiky (kto nerozumie tak "brainwashing") súkromných spoločností - peniaze; a praktiky ekosmradľavej skupiny - ideológia, je nadmieru zaujímavé. A to by som nakopal ekoteroristov do prdele. Teda keby som nejakých stretol, nebolo by ich moc a chcelo by sa mi. Pozor ale na propagandu vo filme: veci z koša nejedzte, dostali by ste raka skôr, než by ste povedali "obuvník". A ak nie práve raka, tak nejakú prítulnú baktériu či vírus, ktoré môžete vídať u svojich lokálnych bezdomovcov. ()

Stephora

nečekala jsem mnoho a dostala hodně - Téma je neotřelé a přesto aktuální, hlavní postavy hluboce psychologicky propracované, zbytečně se tam nekecá a proměna postoje hlavní hrdinky (Brit Marling) se rodí postupně a na základě opravdových zkušeností - sama jsem X krát přemýšlela, jak bych se zrovna já zachovala v dané situaci a nebylo to lehké rozhodování... Ti hipísáci jsou sice trochu ulítlí, ale takoví lidé prostě bývají divní a tihleti aspoň nejsou lidské svině - vlastně každému z nich nakonec schvalujete, že je tím, čím je, i když s nimi třeba nesouhlasíte...život je totiž zformoval ne zrovna přívětivě... za mě 75%. ()

Montmorency

Ani jsem nečekala, že se mi to bude tak líbit - možná tím nenápadným dějem a amatérsky vyhlížející ekoskupinkou, která si hraje na teroristy.....příjemná změna oproti megalomanským velkofilmům s poselstvím :-) ()

lahvi

Další klasika od Brit...mam podobnej pocit, jako u předešlejch filmů, kde hrála a napsala scénář. Žádná bomba, takovej nízkorozpočťák, ale nese si něco s sebou. Její filmy jsou každopádně zajímavý. Dobře rozjetá kariéra.. ()

Aresko123

Trosku zdlhave ale na jedno pozretie je to OK. 2 hviezdicky za to ze suhlasim s tym ze treba nieco urobit s tym hnusom co sa tu vo svete deje. ()