poster

Kráska a netvor 1950 (TV film)

Drama

Česko, 2010, 89 min

 • Deimos
  ****

  TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Atmosféra 8/10 Výprava 7/10/// +herecké výkony, především Klára Issová, ponurá atmosféra, napětí -snad jen slabší rozjezd a prostředí padesátých let mi není moc příjemný/// Z počátku jsem tomu moc šancí nedával, protože české dobové a historické snímky mě mnohdy nebaví. Tentokrát jsem do děje pronikl a to co mě v něm čekalo, z toho mi běhal mráz po zádech. Ke konci jsem začal tušit něco hodně zlého co ještě zvýšilo moji pozornost. Škoda jen že závěr je trochu nevyjasněný a urychlený dovětkem v podobě textu./// Celkem 72%///(1.12.2011)

 • BoredSeal
  ***

  Slušně napsané a natočené drama vystavěné na profláklém případu převaděčského manželského páru, který klientům vybíral trochu jinou destinaci (faktů se tato adaptace opět nedrží). Bohužel bych radši viděl akčního Töpfera v lesích než vyfantazírované sbližování se obou žen. V tomhle směru stále kraluje epizoda Bestie z majora Zemana. Absolutně přiblblý název radši nekomentuju.(21.10.2012)

 • lucascus
  *

  Silná látka, ale dle mého názoru zpracována velice špatně. Herci byli velice fádní, televize se pro takový scénář vůbec nehodila, lépe by se to vyjímalo na plátně kina a pod taktovkou lepšího režiséra. Co se týče herecké stránky filmu, bylo zde šlápnuto vedle. Issová se tu prostě nehodila, s tím svým jedním výrazem si prostě nevystačila, ani Töpfer si tuto roli nemůže hodit za výlohu a zbytek herců se ani herci nazývat nemůže, spíše je to hrající komparz. Škoda, tematika filmu vypadala tak slibně...(23.10.2011)

 • PetrPan2
  ***

  Snímek, volně inspirovaný příběhem českého sériového vraha Huberta Pilčíka, by si zasloužil pořádné filmové zpracování. Tohle sice nebylo špatné, ale snaha o budování atmosféry se občas trochu zvrhla v nudnou a rozvleklou ukecanost. V lehce nadprůměrném snímku mě nejvíc zaujal Tomáš Töpfer a Matěj Hádek co by agent STB.(23.10.2011)

 • MaMitti
  **

  Taková "noir" televizní inscenace. No jenže nic moc.... možná se mi to machruje takhle z téhle doby a místa, ale tuším, že bych TT nevěřila nos mezi očima už na tom nádraží (natož si k němu sedla do auta a odjela s ním)..... ty herecké výkony byly rozporuplné a celková atmosféra postrádala trošku víc napětí.(24.10.2011)

 • - Příběh podle pravdivé události byl zfilmován již dvakrát před tímto dílem a totiž ve filmu Měsíc s dýmkou (1966) a jako 6. epizoda v seriálu 30 případu majora Zemana (od r. 1974) s názvem "Bestie". V policejním muzeu v Praze byl případ zdokumentován a je tak veřejnosti umožněno jeho zhédnutí. (sator)

 • - Film vyšel na DVD jako příloha knihy Schůzky se stíny Jiřího Svobody v rámci Edice Finále. (NinadeL)

 • - Najdrastickejšou skutočnosťou, ktorú si netrúfli zobraziť tvorcovia ani jedného z televíznych spracovaní vrahovho vyčíňania, bolo väznenie dvanásťročnej netere zavraždenej Renáty Balleyovej. Tú Pilčík niekoľko mesiacov v tajnom úkryte mučil a zneužíval. Zachovala sa aj polstrovaná debna, ktorú jej nasadzovali na hlavu. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace