Mrtvý muž

Mŕtvy muž

12 miliónov dolárov

Akční / Komedie / Thriller

USA, 1999, 91 min

Také béčková tarantinovka, v ktorej Belushi hláškuje ako o život. Netreba od toho očakávať žiadne zázraky, ale keď si hneď z úvodu uvedomíte, čo sledujete, tak sa potom slušne zabavíte. A treba uznať, že tie hlášky fakt stoja za to a asi aj preto som mierne nadhodnotil celý tento kúsok.(14.1.2013)

James Belushi je vostrej až na druhou stranu země koule. To ale nestačí k tomu, abychom mohli mluvit o výborném filmu. Obsahuje totiž naprosto standardní podmínky ve všech ohledech, každopádně nebýt hláškujícího Jamese, byli bychom na tom daleko hůř, takže v tomto případě můžeme mluvit o solidní pohodovce, která je akční, komediální a hlavně béčková. Tedy neurazí.(13.1.2013)

Slušná nizkorozpočtová (ale není to vůbec znát) zábavička.(5.6.2002)

Pár zastřelených, ulhaný Belushi snažící se trousit vtipné hlášky, rozzlobený personál vidlácké drogové laboratoře a penzionovaný agent jejího veličenstva jakožto strážce zákona (kyje a tesáku). Obstojný akčňák na jedno podívání a až všechno, co může vybouchnout, vybouchne, zapadá jeho DVD nosič navždy prach..(15.8.2011)

Slušné B-čko produkované Richardom Donnerom a Joelom Silverom. Belushi občas lezie na nervy a strašne vidieť, že na to neboli prachy ale je to fajn prekombinované, svižné a hlavne krátke. 6/10(8.8.2015)

Inteligentní zábava... - 3. 12. 2010 - 50%(1.6.2011)

Nieže by išlo vyslovene o áčkový projekt, ale film má presne to, čo od výrazu "v produkcii Richarda Donnera a Joela Silvera" očakávate. Nezameniteľná deväťdesiatková atmosféra, kedy hlavný hrdina musel záporáka najprv slovne zotrieť a až potom po ňom skočiť (prípadne utiecť). Belushiho postava je ukecaná možno až príliš, ale v jeho podaní som to zhltol bez problémov. Vtipné, takmer non-stop akčné, presne ako to mám rád. Ako spomienka na časy SMRTONOSNÝCH ZBRANÍ a POSLEDNEHO SKAUTA bravúrne...(29.7.2014)

Slušný drsný akčňák s dobrými herci a povedenými akčními scénami.(12.6.2007)

Ďalší nenápadný, ale nadmieru zábavný až crazyhumorný filmík s plejádou "hviezd nižšej svietivosti". James Belushi tu stvárňuje skrývajúceho sa mafiánskeho účtovníka, ktorý si pre seba "ulial" zopár melónikov a (ako sa názorne presvedčíme) nehodlá sa ich za žiadnu cenu vzdať. Kopa výborne zvládnutých prestreliek, vtipné dialógy a pár nezabudnuteľných scén (napr. šerif a jeho zúčtovanie s milenkou). LOW BUDGET ako má byť. (20.6.2005)(20.6.2005)

CITÁT - Moje máma vždycky říkávala : Synku z tebe jednou vyroste upřímnej chlap. Situace okolo výrobny piva a následné explozivní rozuzlení bylo parádní. Vše pěkně podbarvovala psycho hudba. Brečel jsem smíchy při scéně, kde se na ulici míjejí ta dvě policejní auta - zajímavá a úsměvná zápletka. CITÁT - Kolik může mít jedno takovýhle město poldů !!?? a opět tu figuroval parádní hudební doprovod a vtipné komentáře aktérů. Velká krajina, výbuchy, střelba, drsné záběry, pasti na medvědy, honičky a hledání jednoho chlápka, co okradl magnáta Skipra o několik milionů. To vše v jednom. O zábavu je postaráno a já se opravdu bavil. CITÁT - Tady v Harmony ( pop 808 ) se nic neděje. Billy ( James Belushi ) je lhář, srandista, zloděj, milovník a možná bude mít štěstí. CITÁT - Zasraní vesničani z mobilama !!!(19.2.2011)

Niečo na spôsob polo-čierneho a polo-akčno satirického humoru s Jamesom Belushim ako kvalitným, charizmatickým vtipálkom. Od polovice filmu ale začína nepochopiteľná, ale ako to obvykle v podobných komédiach chodí menšia fraštička plná nečakaných zvratov a samých nelogických vsuviek. Samozrejme, nedá sa to brať príliš vážne, akurát sa zamýšľam nad toľkými klamstvami...(8.2.2013)

• bourec

Obtloustlý Belushi,protivnej Dalton,několik ne zrovna skvělejch akčních scén,a děj,kterej vymyslel pětiletej kluk,což by nevadilo,kdyby film měl alespoň koule.40%.(13.11.2010)

Film by som rozdelil na dve polovice. Prvá ma dosť bavila, ťahala na 4*. Pri druhej polovici som už taký nadšený nebol, dokonca pri závere som sa už trošku nudil. Timothy Dalton vynikajúci, miestami ma dosť pobavil. Belushimu takéto role sedia, čiže tiež dobrý výkon. Keď mám film hodnotiť ako celok, dávam 3*.(2.9.2012)

Skvěle natočený akční film, jehož režisér má na víc, než jen točit pokračování úspěšných filmů, které jdou rovnou na video.(10.1.2010)

Svižné, vtipné, nepřetahované...parádní odreagovačka. 7/10(3.9.2012)

Konečně film, který opravdu zabaví a nemá hluchá místa. Pořád se něco děje a má to vtip. Škoda, že se takové filmy netočí častěji. Je vidět, že v devadesátých letech měli ještě čistou hlavu, smysl pro zábavu a pochopení pro diváka. James Belushi zde hraje fakt hezky, je to sympaťák, a je opravdu k "ne/uvěření". Hlavním plusem filmu je to, že je dost nepředvídatelný, překvapivý - proto ta zábava. "Etalon" dobrých thrillerů.(28.10.2010)

• tranquill

Proboha, o čem ten film vlastně byl? A dabing Belushiho mi opravdu neseděl.(28.7.2013)

Vynikající scenář s výborně zvládnutými dějovými zvraty - vyšší hodnocení hlavně za něj. Všichni se vybarvili jinak, než se původně jevili, ale nepůsobilo to nepřirozeně uměle - to je ta zmiňovaná zdařilost. Nenudil jsem se, rychle ubíhající thriller využívající osvědčené prostředky. Trochu upovídaný, však myslím záměrně a vcelku inteligentně ;-) Perfektní Timothy Dalton jako drsný šerif. Nečekejte velká sdělení, ale každopádně svižná zajímavá záležitost.(2.5.2015)

Tohle já můžu. Po vizuální stránce v podstatě nic, ale svěží dialogy, slovní humor a hlavně, překvápko za překvápkem. Neříkám, že bych na to šel do kina podruhé, ale pokud bude v TV, jistě se podívám znovu. *** a půl 20130728 nest(30.7.2013)

• Honsik

Ze začátku velice koukatelný film aspirující na 4 hvězdy, posléze se hvězdná obloha rozplynula v naprosté nelogičnosti a dlouhých, utahaných a často nesmrtelných akčních scénách. Věčná škoda!(25.7.2011)

Průměrná akční podívaná s komediálními prvky.Hlášky J.Belushiho občas pobaví a občas nejsou moc vtipný,nechá se to.(23.7.2013)

<< předchozí 1 2