Romantická pohádka vypráví o princezně (P. Tenorová), která vyrůstala bez matky. Její otec (S. Rašilov), vlídný a spravedlivý král, dceru nadevše miluje, ale chce ji za každou cenu provdat. V den jejích dvacátých narozenin uspořádá na zámku velký ples. Na něm se o princeznu uchází řada princů, ale ten, pro kterého se princezna sama rozhodne, se jejímu otci z nepochopitelných důvodů nezamlouvá. A nikdo vlastně neví proč. Pak vyjde najevo, že za vším stojí dávná kletba vládkyně Říše čarodějnic a Sněžný drak. Princezna Laura se tak musí se svým vyvoleným princem Janem (P. Lněnička) vydat na nebezpečnou cestu a překonat řadu překážek, aby nakonec zjistili, že nad zlem může zvítězit jen skutečná a pravá láska. (Česká televize)

gizi

Na rozdíl od pohádky Strach nad zlato, uvedené o den dřív na štědrý večer, zde musím být kritičtější. Dost slabý scénář, kamera, která občas nevěděla, na co se má koukat, herecké výkony, místy hodně neherecké, herecké obsazení dost nešťastné (princ Jan vypadal jak hloupý truhlík, princezna něco mezi koketou a štětkou, a otrapném komořím nemluvě...), souboje v šermu mizérie. Po tom všem, co jsem vyjmennoval, z toho ale nakonec zůstala ještě jakž takž ucházející pohádka, které ovšem chyběla šťáva, humor (ten trapný nepočítám) a větší spád (takže divák jako já už se nemohl dočkat konce). 60% tak vypadá až dost optimisticky, 27.12.2013. ()

TuristikaJi

Pohádka se mi absoulutně nelíbila. Efekty sice byly dobré, ale řekl bych, že Saša Rašilov vypadal stejně staře jako princi. Jednu hvězdu dávám za Petra Lněničku. 10% ()

Kinderr

Nová čeká pohádka, která je poměrně povedená. Líbilo se mi i slušné zpracování draků, bohužel tam byli jen chvíli. Trochu mě překvapilo jak furt zmiňovali říše čarodejnic a pak tam byla jen matka s dcerou..trochu trapné. Úkoly, které měli plnit byly trochu slabé, ale svůj účel splnily a jejich výsledek překvapivý (nechci prozrazovat pro ty co pohádku neviděli). ()

Alisce

České pohádky mám ráda, ale každým rokem mě ty nové pohádky baví čím dál méně. Neplatí to sice u všech pohádek z posledních let, ale toto prostě nebyla pohádka, kterou můžu sledovat každé Vánoce. Alespoň v pohádce čekám hrdinu-prince, ale ten byl v této nesympatický a ještě k tomu srab. Herecké obsazení jinak, ale celkem dobré. Stačilo vidět jednou. ()

camomilla

Kdyz srovnam co se dnes nataci za pohadky, musim uznat, ze to bylo cekem koukatelne. Samozrejme je nutne brat v uvahu nizky vek cilove skupiny. Bohuzel pohadek pro deti i dospele (napr. Andel Pane) je stale jako safranu. ()

ssarka

otřesná Tenorová,ještě horší Lněnička,Saša Rašilov už taky neumí hrát a o Jitce Čvančarové se ani nebavím..díky za Zuzanu Slavíkovou,která jedina aspon hrála přirozeně...to že role dalších princů byla nabídnuta Myšičkovi a Matonohovi,kteří by mohli hrát spíše otce princezny,to už je opravdu vrchol trapasů..no vypadá to,že tradice posledních 15-ti let-točit horší a horší pohádky-se dodržuje opravdu poctivě...ani se mi nechce věřit,že přirozený a sympatický kominík z Kouzelného měšce a toporný a odrecitovaný král z této pohádky je jeden herec..a samotný příběh? tři zkoušky ještě dobrý,ale co to mělo znamenat setkání princezny s čarodějnicí matkou a babičkou?král má na zámku portrét manželky na který neustále čučí,ale princezna za 20 let neviděla,jak vypadá její matka?ach jo,to zase bylo za trest.. ()

Mistr119

Celkem dobře zfilmováno, navíc někde ve třetí rovině je skryta myšlenka, že každé "zlo" je polepšitelné a měla by se mu dát další a další šance. ()

Zofinka2

Nechápu to nízké hodnocení. Pohádka se mi moc líbila. Nenudila jsem se. Měla sympatické obsazení a i děj byl dobrý. Navíc byla poučná. Je to jedna z nejlepších novodobých pohádek. ()

hooofi

Celkově je to nepodařená pohádka. Je opravdu důkazem, že za jedno odpoledne sesmolit scénář prostě nelze a dělat to s přesvědčením, že herci a kostými tomu dodají tu pravou šťávu je prostě omyl. Bohužel toho není moc co by stálo za chválu a nějak se mi jeví, že poslední filmy (a obzvlášť pohádky) kde hraje Arnošt Golflam stojí prostě za vyliž kapsu. Dramaturgie se snažila vycákat a bohužel to místy způsobuje dialogy ze seriálu Ulice. Obecně ty dialogy jsou napsané tak, že bych to snad zvlád lépe sám a působí až nesnesitelně účelově a nepřirozeně. Jak už jsem zmínil, herci s tak podprůměrným materiálem se už prostě nemohli zmoci na nějaké umění a proto je mi docela líto, že se i dobří herci nechali naverbovat na tuhle fušařinu. Nestojí za shlédnutí, to si radši pusťte Korunního prince anebo jiné koukatelné pohádky z novodobé éry české kinematografie. ()

soukyd33

Dokáže láska porazit sobectví? Až na ten poslední souboj, to nebylo špatné. Průměrná pohádka s průměrným hereckým výkonem. Hvězdiček 3 ()

eaglestar odpad!

Který dobytek toto zrobil! ......... co to je za prasárnu?! Ty vole, doufám, že to nebylo placeno z mejch daní. Hovada, ještě mi svátky budou mrvit. Okamžitě přepnuto na S čerty nejsou žerty. ()

dada.zak odpad!

Pravděpodobně nejpřesvědčivější herecký výkon předvedla ta malá holčička v postýlce. Dělali to ti herci z donucení? Zadarmo? Ztráta času, měl jsem se radši koukat na Atletiku: Moskevskou fontánu pro Zuzanu. ()

roabe odpad!

Co to jako mělo být? Neuvěřitelná zhovadilost! Ta trojka Sokolovský + Gardner + Ziegelbauer = vrátit honoráře! Česká televize, kdy už konečně za veřejný prachy přestaneš točit takový sr**ky!!! ()

Acner

Tři hvězdičky - nemohu jinak... Dobře, kletba stála za starou bačkoru a takového prince by si asi žádná dnešní dívka nevzala, ALE konečně byl v pohádce trochu "prokreslenější" záporák, nechyběla kouzla, šerm ani draci. A v porovnání s ostatními pro Vánoce 2013 to byla lepší podívaná. ()

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Juniorfest 2013 se blíží

Juniorfest 2013 se blíží

28.10.2013

Termín VI. ročníku mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež JUNIORFEST 2013 se neúprosně blíží. Horšovský Týn, Plzeň a Dobřany se stanou od 9. do 13. listopadu 2013 dějištěm tohoto stále… (více)