Romantická pohádka vypráví o princezně (P. Tenorová), která vyrůstala bez matky. Její otec (S. Rašilov), vlídný a spravedlivý král, dceru nadevše miluje, ale chce ji za každou cenu provdat. V den jejích dvacátých narozenin uspořádá na zámku velký ples. Na něm se o princeznu uchází řada princů, ale ten, pro kterého se princezna sama rozhodne, se jejímu otci z nepochopitelných důvodů nezamlouvá. A nikdo vlastně neví proč. Pak vyjde najevo, že za vším stojí dávná kletba vládkyně Říše čarodějnic a Sněžný drak. Princezna Laura se tak musí se svým vyvoleným princem Janem (P. Lněnička) vydat na nebezpečnou cestu a překonat řadu překážek, aby nakonec zjistili, že nad zlem může zvítězit jen skutečná a pravá láska. (Česká televize)

EddieIron

No jo, tak nám tady zase lítá odpad za odpadem od těch moudrých. Naštěstí si nepotřebuju hrát na Spáčilovou a můžu prohlásit, že se mi to líbilo. Bavily mě civilně pojaté čarodějnice, které se obejdou bez stupidních zaklínadel a bavil mě přitroublý Servil. Nebavil mě Rašilov, na roli krále se nehodil /nehodí/. Povedená kamera a velkolepý /na české poměry/ dračí souboj tomu přidávají jednu hvězdičku navíc. ()

macek166

Pravděpodobně nejprvoplánovitější pohádka, kterou jsem kdy viděl. Všechno byla cliché, náhoda, pravé pohádkové city na nule. A neukázali nejkrásnější princeznu, která jim dělala komparz. Pro mě zklamání. ()

Puppy

Tak urcite lepsi nez vcerejsi http://www.csfd.cz/film/344932-duch-nad-zlato/ to ano. Vcelku prijmena atmosfera a predevsim nepitvorici se herci. Scenar hrozny. Cely dej by se vesel do patnacti minut, mozna jako divadelni hra nejakeho amaterskeho souboru na vanocni besidku. Dva vcelku neschopni princove noumove vypadaji jak panaci z HR oddeleni, v momente nejvetsi scenaristicke zoufalosti se objevi "hlavni carodejnice" a spravna cesta je jak jinak ta "doprava". Bohuzel je to cele velka nuda, zadna postava neni presvedciva a je tam plno nelogicnosti (proc kdyz se meni v draka toho nevyuzije a plahoci se pres den lesem ? atd.) V nekterych scenach to vypadalo jak na nechtenou parodii sama sebe. Na tohle je treba kreativni producent ? ()

Stormerians

Ve vánoční náladě a v porovnání se včerejším debaklem Ducha nad zlato dávám 4 hvězdy. Mělo to sice své slabé stránky, ale konečně to byla aspoň pohádka která měla hlavu a patu a postavy se nechovaly jako když právě utekly z jedličkova ústavu. ()

Muf911

Nová, docela originální pohádka. Potěšující je, že asi do dvou třetin jsem netušil, jak to vlastně celé dopadne. Bohužel nesedl mi princ a ani princezna nebyla úplně ideální. 3D draci celkem ušli, i když mohli být víc vidět. ()

Merenre

To musel být řádně špatný materiál, na kterém si ujížděl autor tohoto díla. Ale je to jeden z těch filmů, které jsou tak strašně špatné, že se u nich člověk aj nasměje, za což si zaslouží dvě hvězdy, i když jinak je to čistý odpad a mě zůstává rozum stát. Totální průser je zejména příběh a obsazení, ačkoli Rašilovi plnovous neskutečně sekne. 9/10 příběhu se díváme na neskutečné hovado v podobě prince (draka), který neumí ani číst, bojí se vody, lže jako když tiskne a je tak hnusný, že by se neuvěřím, že by se do něj kdy někdo mohl zamilovat, natož pak nějaká princezna (ačkoli ta taky stojí celkem za prd, ale i tak má na víc) v posledních pěti minutách pak máme uvěřit, že se mávnutím proutku změnil v zamilovaného gentlemana . Hlavní záporák, o němž nás přesvědčují, že je ztělesněné zlo, je nakonec nejsympatičtější a zatímco král doma nasává a mater s babkou se dívají na video z průmyslových kamer, on jediný dělá něco pro to, aby si princezna nevzala největšího tragéda a dacana pod sluncem. A ta scéna na lodce!!!! wtf??? to už je trošku hardcore ne? ()

honeysuckle

Na této – i po letech koukatelné fantasy pohádce – mi nejvíc vadí haprující logika, např. princ se cestou k čarodějnicím ani jednou nemění v draka (přestože cestují ,,dnem i nocí"), nejasné jsou i přesné podmínky kletby, měnící se roční období nebo obsah ,,knihy osudu". Škoda té řádky zajímavých motivů, které si zasloužily více prostoru (např. Dracienova motivace – ty princezny žral, čerpal z nich svou moc nebo je někde skladoval?). Polepšení prince Jana mělo být zpracováno jinak a lépe (provinil se, ať trpí! né, že dojde sebepoznání po procházce lesem...). A ty pokusy o humor si scénárista mohl odpustit (služebná Tomicová, dvojice princů, popletený rádce...). Mile mě překvapily herecké výkony Petry Tenorové a Petra Lněničky a jejich chemie fungovala na jedničku (což je v pohádkách posledních let veliká vzácnost). Docela pěkní digitální draci (no jo, já vim, taky mi chybí ti loutkoví). Nádherné kostýmy Evženie Rážové. Potěšilo mě, že se zde vyskytuje více než jedna ženská postava a čarodějnice jsou zobrazeny jako kladné nadpřirozené bytosti (vtipné je, že řadě zdejších komentátorů to evidentně pije krev, přitom i v tomto filmu mužské postavy převládají a závěrečný boj se odehraje mezi nimi). ()

Ilus

Tohle kupodivu nebylo tak moc zlé. Byly tam sice slabší momenty, ale až na princovy neotřelé balící techniky (Co takhle zajít na večeři, jen ty a já?) nebo ten incident v loďce, byla pohádka celkem milá a originální. Hodnotím tedy jako průměr, což je pro současnou pohádku vlastně výrazný nadprůměr. ()

BalbiJirka

Upřímně jsem byl celkem zklamaný. Název i ukázka, kterou jsem viděl v televizi mi dávala pocit, že to bude jedna z mála dobrých pohádek dnešní doby, ale opět to nebyla pravda. Nechce se mi tu vytýkat kupa věcí, která mi na tom vadila, ale musím říct, že jsem od toho čekal daleko víc. ()

Logout

Znám desítky blbějších porevolučních pohádek než je tato. V kontextu soudobé tvorby je to asi tak na tři hvězdy. ()

Lomprdik

Nikdy nezapomenu na legendární souboj draků, troufnu si říct, že kdyby použili maňásky tak by to vypadalo o mnohem líp, jinak dokoukat se to dalo, ale žádný klenot to není. ()

The_God

No, kdyby v téhle pohádce hráli skuteční herci místo plastikových figurín, kdyby těm figurínám tvůrci vdechli alespoň trochu upřímných emocí a kdyby draci byli lepší než ve Skyrimu (pc hra), tak by to mohla být skutečně hezká pohádka. ()

rigby

Oproti štědrovečerní novince mi tato pohádka přišla o velký kus sympatičtější. Je moderní, svižná, má děj, nehraje si na nějakou pseudoklasiku. Zůstalo i nejdůležitější poselství, že pravda a láska nakonec zvítězí. Závěrečný dračí souboj je výborný, takový konec jsem rozhodně nečekal. Možná mohl být jen o trošku profesionálnější. ()

P76B

Nebylo to zas tak špatné, jak tady mnozí líčí. Příští rok se na tento kousek podívám rád znovu. ()

moriero

Česká televizní tvorba často hraničí s naprostým amatérismem a diletantstvím a vánoční pohádky posledních let toho bývají smutným důkazem. Ale tenhle počin pana Sokolovského byl pro mě příjemným svěžím vánkem, no možná trošku vichrem. Supr neotřelý námět, nerušivá hudba, civilní herecké výkony (v tom nejlepším slova smyslu), ale hlavně erotické jiskření mezi Laurou a Janem a Zlo v podání pana Myšičky v naprosto uvěřitelném hávu. Samozřejmě je tam mnoho věcí k vytknutí, ale lidi, bavíme se tady o ČESKÉ TELEVIZNÍ TVORBĚ, PANEBOŽE! Na ni se jedná o vrchol koncesionářského Olympu. ()

Kozlowski8

Sotva jsem dopsal kritiku na letošní novou štědrovečerní pohádku, přišel Boží hod a další nová pohádka. Tentokrát však budu trošku výce chválit. Sněžný drak je pohádka, která v mých očích snese přece jenom přísnější měřítko. Jedná se o klasický příběh se vším, co do pohádky patří, není hloupá, nadpozemské a nadpřirozené výjevy jsou v rovnováze s reálnem, herci taky vcelku v pohodě, hezká hudba. Není příliš co kritizovat, avšak na druhou stranu na filmu není ani nic, co by stálo za výraznější obdiv. Celkově tedy solidní průměr. 60%. ()

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Juniorfest 2013 se blíží

Juniorfest 2013 se blíží

28.10.2013

Termín VI. ročníku mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež JUNIORFEST 2013 se neúprosně blíží. Horšovský Týn, Plzeň a Dobřany se stanou od 9. do 13. listopadu 2013 dějištěm tohoto stále… (více)