Romantická pohádka vypráví o princezně (P. Tenorová), která vyrůstala bez matky. Její otec (S. Rašilov), vlídný a spravedlivý král, dceru nadevše miluje, ale chce ji za každou cenu provdat. V den jejích dvacátých narozenin uspořádá na zámku velký ples. Na něm se o princeznu uchází řada princů, ale ten, pro kterého se princezna sama rozhodne, se jejímu otci z nepochopitelných důvodů nezamlouvá. A nikdo vlastně neví proč. Pak vyjde najevo, že za vším stojí dávná kletba vládkyně Říše čarodějnic a Sněžný drak. Princezna Laura se tak musí se svým vyvoleným princem Janem (P. Lněnička) vydat na nebezpečnou cestu a překonat řadu překážek, aby nakonec zjistili, že nad zlem může zvítězit jen skutečná a pravá láska. (Česká televize)

Oskeruše

V anotacích tolik avizovaný digitální souboj mezi dobrem a zlem se, nutno uznat, povedl. I přesto je však Sněžný drak pohádka tak nějak kolozubá. Mistr scénárista jí těch děr v úsměvu zanechal víc, než by bylo zdrávo. Nelogickou kletbu pronášela královna krátce po porodu - takže budiž, v takové chvíli to zřejmě příliš nemyslí ani čarodějnicím. Ale na vypilování tří zkoušek měla její matinka dvacet let. Netvrdím, že bych princezničku s jejím nastávajícím zrovna nutila vyklízet Augiášovy chlévy nebo je hnala pro jablka Heperidek, ale… Sice nemám křišťálovou kouli značky Big brother a do obýváků televizních diváků nevidím, ale i tak si myslím, že každé průměrně zvídavé dítě muselo mít u této pohádky celou řadu otázek. Smysluplně na ně rodiče ani při nejlepší vůli odpovědět nemohli, a proto nejspíš nezbývalo, než nenápadně převést pozornost na vanilkové rohlíčky… ()

PaRi

Vidím-li na konci v titulcích to množství lidí, bere mi smutek nad jejich zbytečnou prací zas na jedné zbytečné pohádce, která se jistě nestane klasikou. Jeden komentář (flanker.27) se zde zamýšlí, co se mělo udělat, aby byl výsledek lepší. To je taky zbytečná úvaha. E. Sokolovský nemůže překročit svůj průměrný stín. Je zvláštní, že tihle průměrní režiséři stále točí. ()

dkas

Slabší tři, ale po delší době něco z CZ pohádkové produkce, na co se dalo trochu koukat. A ty exteriéry byly fajn. ()

JeanMarthan

Nepřišlo mi to vyloženě špatné - naopak, celkem dobře se na to dívá, herci sympatičtí, krásné lokace a celkově dobrá pointa. Rozhodně lepší než ty "Troškoviny" nebo podobné skopičivé, hloupé pohádky, kde král je retardovaný, princem se stane největší chudák a princezna je ponaučena. Konec byl ale odfláklý, až hanba. ()

ondey

Tak princ je 100x hezčí v podobě draka, než v podobě lidské, svět čarodějnic je nejspíš nějaká místní diskotéka a příběh vymýšlelo opilé dítě. Nezvykle dobré efekty, povedená kamera a nehorázně nudný, vleklý a zpomalený Arnošt Goldflam. Tak asi tak... ()

Samarol

Další z vánočních pohádkových premiér na České televizi. V pohádce se vyskytuje hodně exteriérů, což u mě vždy vyvolává pozitivní dojem. Co se týče postav, nejsem si jistý, jakou úlohu měl ve snímku druhý rádce Maxmilián. Pokud měl vyvolávat smích, byl spíše k pláči a rozhodně pro mě byl postavou přebytečnou. Dále bych vytknul, snad až modelkovsky, upravenou tvář princezny, která mi připomněla jeden díl z přátel, kdy si Joe nechá vytrhat obočí. A už rozhodně nejsem fanouškem princezen bojovnic, i když emancipace se musí holt skousnout. V závěru, jak už to v pohádkách bývá, je klasická bitva dobra se zlem a tomu nelze rozhodně nic vytknout. Tuhle pohádku bych asi zařadil mezi lepší průměr a rád se na ni někdy znovu podívám. ()

sechmet5

Bylo to blbost obrovská, ale milá - celkem. Princ by ode mě sice dostal kopačky, ale dávám + za královského rádce číslo dvě. ()

lolaloka

Vlastně už ted vím, že to vidět podruhé nechci. Scénář je bídný, a jakmile je scénář zpackaný takovým způsobem, nenapraví to ani herci ani efekty. Princezna příliš odvážná ( nebo hloupá a naivní?), princ příliš zbabělý ( nebo vyčuraný a prospěchářšký?) , všechny důležité momenty ovlivnuje podivná čarodějnice od kouzelné koule. Nakonec se zbabělec promění v draka a dostane princeznu. Kde je poučení? Kde je napravení zbabělce? Sakra kdo schvaluje takové pitomé scénáře? Nevím proč jsem si při této pohádce vzpomněla na Prince a Večernici a uvědomila si, jak je tato pohádka bídná. Nerada to píšu, ale tak to zkrátka vnímám. Pohádka ve mně nezanechala nic, ani zážitek, ani pobavení... Snad jen tu písničku... Jedna hvězda za hudbu, jedna za draky. ()

maoc odpad!

Jak jsem loni nadával na Barbaru Johansson, kterou jsem si zosobnil jako škodnou české televizní pohádky, tak letos předvedla v Duchovi nad zlato určitě lepší výkon než dramaturg tohoto skvostu. Dobrý scénář, uvěřitelné postavy a funkční příběh považuji za mnohem důležitější než kostýmy, výpravu, triky, zvuk a další věci. Ty byly u této pohádky jakž v pořádku, zato prvně jmenované prvky nikoliv. Celé to bylo plácání jedné věci přitažené za vlasy (čarodějnice a jejich působení) na druhou (motivace Draciána ke sňatku, nepochopitelná postava Pechy). Herci hráli jako mátohy nebo raději ani nehráli vůbec a jen odříkávali repliky. Jakoby i oni chtěli mít natáčení takové blbosti raději za sebou. Celé by to snad ještě na nějakou tu hvězdu bylo, ale bohužel se sešly 3 prvky, které mne natolik vytočily, že dám odpad. První 2 jsou moje osobní antipatie, které berte sportovně. Liška v roli debila. Goldflam v roli retardovaného vypravěče. To, co fungovalo v Lotrandovi a Zubejdě, tady opravdu nefunguje. Jako zásadní prohřešek proti psaným i nepsaným filmovým zásadám ale považuji vysvětlování kecáním tam, kde se může a má použít obraz. A toho bohužel byla tahle pohádka plná. Takže tentokrát bez pardonu odpad. ()

nmarca

Jediným kladem téhle vánoční pohádky byl mladistvý půvab princezny Laury, jinak to ani za nic nemohlo stát, když scénář neměl hlavu ani patu. ()

Něrpa

Tu pohádku zabilo herecké obsazení. Martin Myšička je světlým okamžikem a kupodivu ušla i Jituška, ale zbytek ansámblu byl tragický. Hlavní hrdina je dřevo k pohledání, princezna mdlá, Rašilov přehrávající a nehrající, ten debilní sluha mi úplně unikal, Liška s Matonohou pro jména v titulcích a zbytek bez komentáře. Přitom to úplně pitomé nebylo a navíc znám o folkaře víc. ()

pekas

Skrz naskrz průměr, herci, scénář, triky. Takové nějaké nedotažené, nemám z toho dobrý pocit. Těch momentálních 47% zde mi přijde naprosto přesných. Čvančarová se mi líbí čím dál víc, jenže tady toho moc nenahrála. ()

iz67 odpad!

tak po všech stránkách odflaknuta pohádka už dlouho nebyla k vidění. Scénář, herecké výkony, výprava. Hrůza! ()

Tominni

Tak nevím, tak trochu netradiční pohádka, kde je sympatická a akční princezna, která má můj plný obdiv,ale kde je nějaká kladná mužská hlavní postava? Tady opravdu není komu fandit a u pohádky s tím mám trochu problem a když pak chybí i vtip, tak vlastně není moc na co koukat. ()

janahorova

Napadnici moc staří. Hlavne hlavni hrdina. Krasna princezna i jeji matka, pekne kostymy. Ale neco tam pokulhávalo. Asi scénář. Nejdriv se topí jeden a pak druhy, oba neplavci. Take mi prislo ze draci nejak nesedi do prostredi jako by je tam vlepili z jineho filmu. ()

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Juniorfest 2013 se blíží

Juniorfest 2013 se blíží

28.10.2013

Termín VI. ročníku mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež JUNIORFEST 2013 se neúprosně blíží. Horšovský Týn, Plzeň a Dobřany se stanou od 9. do 13. listopadu 2013 dějištěm tohoto stále… (více)