Romantická pohádka vypráví o princezně (P. Tenorová), která vyrůstala bez matky. Její otec (S. Rašilov), vlídný a spravedlivý král, dceru nadevše miluje, ale chce ji za každou cenu provdat. V den jejích dvacátých narozenin uspořádá na zámku velký ples. Na něm se o princeznu uchází řada princů, ale ten, pro kterého se princezna sama rozhodne, se jejímu otci z nepochopitelných důvodů nezamlouvá. A nikdo vlastně neví proč. Pak vyjde najevo, že za vším stojí dávná kletba vládkyně Říše čarodějnic a Sněžný drak. Princezna Laura se tak musí se svým vyvoleným princem Janem (P. Lněnička) vydat na nebezpečnou cestu a překonat řadu překážek, aby nakonec zjistili, že nad zlem může zvítězit jen skutečná a pravá láska. (Česká televize)

hryzy

Už dlouho sem neviděl tak hloupou pohádku jako je Sněžný drak. Scénárista si nezaslouží ani kousek cukroví... ()

KASUGI

Dá se na to o svátcích koukat. Draky v českých pohádkách spočítáme na prstech jedné ruky (Bajaja, Za humny je drak, Z pekla štěstí... zapoměl jsem na něco?), tak buďme rádi za další želízko v ohni. Děj to má, výběr herců taky ok. Nenadchne, neurazí. ()

Lottr odpad!

Asi nejhorší pohádka a hlavně herecké výkony, co jsem v poslední době viděl. Ani ta docela slušná animace s draky na závěr to nezachránila. Proč se poslední roky točí tak strašné pohádky? Vždyť je to každý rok hrůza za hrůzou. ()

giovanni3

Mé hodnocení je lehce nadhodnocené to musím napsat hned úvodem. Důvod je ten, že mne KONEČNĚ nějaká nová česká pohádka bavila od začátku do konce. Sice zde člověk najde nějaké chyby ve scénáři (Př.: princ se co večer mění v draka a jak si tak cválají na koni tak prý jeli i přez noc... proč?) či postavy co mají dělat srandu, ale naopak pohádku sráží (2. rádce či kolikátý no prostě ten vysoký) a příběh by šel určitě i o něco vyšperkovat, ale klady převažují. A jaké bych uvedl? Volba herců se povedla herecké výkony jsou uvěřitelné (odmysleme toho 2. rádce), kouzelné efekty působí pohledně a věrohodně (Dým, či písek krásně udělaný se povedl. Ten souboj draků působil profesionálně, ač člověk čekal jasnou lacinost, atd..). Zkrátka a jednoduše jsem spokojen a z váhání mezi 3 a 4 se přikloním k 4* ať tomuto dílku pomohu v procentech, aby dostalo šanci u potencionálních diváků. 4z5 ()

jenik71

Průměrná pohádka s průměrnými herci. Na české poměry jsou tu k vidění docela pěkné efekty a právě ty mě donutily dát tři hvězdičky. Existují totiž i horší pohádky s horším příběhem. Samozřejmě jsou i lepší. ()

Fox85

Petr Lněnička promine, ale jako princ my nebyl dvakrát sympatický. Pohádku jsem si moc neužil, celkové pojetí se mi prostě nějak nelíbilo. ()

jefff

Mít lepší scénář a trochu pečlivější režii, mohl být Sněžný drak povedený. Herci jsou dobří a televizní pohádka stojí právě na nich. Ani nápad není špatný, ale zpracování ve stylu Jezerní královny, tedy spíše ponuré, depresivní, vázne. Škoda, ani ty draci nebyli zpracovaní úplně zle. ()

marrjaana

příběh ušel, princ nic moc princezna taky nezaujala( v kouzlech králů byla sympatičtější) ale ti draci se jim povedli, hlavně ten ohnivej.... ()

KOffi

Nevěděl jsem, že se točí speciální pohádky pro feministické publikum. Teď už to vím a je mi líto dnešních dětí. ()

klúčik

Tradičná rozprávka na vianoce. Každý rok sa v televízii natočí nová rozprávka. Túto som videl až teraz , zaujala ma celkom dobrými trikmi ale aj krásnou prírodou a prekrásnym zámkom , na ktorom ju natočili. Naozaj tradičná rozprávka, bola príjemná a bohužiaľ videl som omnoho horšie , ako je Snežný drak. Hodnotím 55%. ()

Perry- odpad!

Nekoukatelný shit... "Princi, máte padáka..." Scénář děravý jako cedník, herci ala ochotnické divadlo a plno WTF momentů. ()

patrikus

Mě to teda mile překvapilo, lepší, než ty Zelenkovi primitivnosti. Natočit dobrou pohádku je velmi těžké a tady bylo vidět maximální snahu. Oceňuji výbornou kameru, i výkon Tenorové a Lněničky. Scénář by potřeboval hodně pomoci, ale tak nějak režií i hudbou to někam dotáhli. Hudba byla nápaditá, i když myslím, že Štědroň by jí složil lépe. Nebo tedy, rozhodně by vynalezl nějakou opravdu poutavou a křehkou melodii. Myšička skvělý!! V celku zajímavé obsazení vůbec. Dosud Sokolovského ml. nejlepší práce. Nechápu, proč to nešlo do kin, není to vůbec špatné. A měli to dát přímo na Štědrý večer !!! Akorát ten rádce, ten byl teda hodně slabý, chudák... ()

Přemek

O hvězdičku nadhodnocuji, ale schválně - oceňuji ochotu zkusit nějakou jinou pohádku, nejít tradiční zelenkovskou cestou. Princ je pěkná bačkora a teprve zkušenost a pokora z něj učiní odvážného reka. Sympatický Myšička v bravurně zvládnuté negativní postavě s výtečnými willisovskými průpovídkami ("Měl jsem přece být biskupem..!" - "Tak se pomodli.") a k tomu návdavkem solidní kamera, lokace, herci i animovaní draci. (Že si Liška s Matonohou herecky skoro nevrzli bylo jistě také velké plus.) - K mínusům ovšem patřil dvorní rádce Servil - páni scénáristé, takovéhle postavy opravdu nejsou potřeba. ()

Fary

Letošní pohádky se moc nevyznamenaly. Nudná, místy nelogická slátanina, na které jsou pěkné akorát počítačové efekty. ()

dopita

Vánoční pohádka České televize, která aspoň vypadá jako film a né jako inscenace vytažená do exteriérů. Jinak zcela průměrná pohádka, která se rozhodně klasikou nestane. Jestli stojí něco za zmínku, tak kamera a příjemně bezprostřední Petra Tenorová ()

Asmodin

Tohle je asi nejlepší pohádka Vánoc 2012 a 13 o zbabělém a sobeckém princi. Pohádka má dobrý námět a je obsazena skvělými herci. Petr Lněnička byl jako princ skvělý, ovšem Martin Myšička se mi jako záporák nelíbil čekala jsem někoho drsnějšího ;o) Trošku nelogický děj, například princ se měl každou půlnoc měnit v draka a nakonec jel na koni celou noc... trochu divný ne? Draci by mohli být lepší, ale na český poměry... Bohužel s touto pohádkou si člověk uvědomuje jak jsou lidé víc a víc depresivnější, chyběla mi tady opravdu vtipná postava, což měl být nejspíš rádce č. 2, nad kterým se divák může pouze pousmát (zkrátka nemůžeme očekávat bůhví jak vtipné hlášky). ()

Matematicka

Pěkná "sváteční" pohádka, která je "klasicky pohádková" a (našim) dětem se líbila. To pro mě asi stačí, abych se klidně podívala i znova. Líbily se mi "zkoušky lásky" a to, že především princ musel ve své lásce dozrát, byť poněkud zrychleně, ale jinak to v pohádce ani nejde. Zvláštní byl ples ve dne a další nelogičnosti, které tu už byly zmíněny. Pohádka také neobsahuje žádný větší přesah pro dospělé (ať už vtip nebo hlubší myšlenky), jak by se dalo od pohádky této stopáže očekávat. Takže výrazně asi nepřekvapí, ale potěšit diváka naladěného na pohádkovou notu může. Zajímavé komentáře: Tosim, quixote, Jezinka.Jezinka. ()

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Juniorfest 2013 se blíží

Juniorfest 2013 se blíží

28.10.2013

Termín VI. ročníku mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež JUNIORFEST 2013 se neúprosně blíží. Horšovský Týn, Plzeň a Dobřany se stanou od 9. do 13. listopadu 2013 dějištěm tohoto stále… (více)