Romantická pohádka vypráví o princezně (P. Tenorová), která vyrůstala bez matky. Její otec (S. Rašilov), vlídný a spravedlivý král, dceru nadevše miluje, ale chce ji za každou cenu provdat. V den jejích dvacátých narozenin uspořádá na zámku velký ples. Na něm se o princeznu uchází řada princů, ale ten, pro kterého se princezna sama rozhodne, se jejímu otci z nepochopitelných důvodů nezamlouvá. A nikdo vlastně neví proč. Pak vyjde najevo, že za vším stojí dávná kletba vládkyně Říše čarodějnic a Sněžný drak. Princezna Laura se tak musí se svým vyvoleným princem Janem (P. Lněnička) vydat na nebezpečnou cestu a překonat řadu překážek, aby nakonec zjistili, že nad zlem může zvítězit jen skutečná a pravá láska. (Česká televize)

bratr_jezek

Divím se přísnému hodnocení, mě pohádka přišla celkem originální. Je to vlastně příběh v příběhu (takže občas může děj posunout "vypravěč"), královna (Čvančarová) je ochotná riskovat své štěstí s manželem (Rašilov) a porušit zákaz kouzlení jen proto, aby její dcera byla šťastná a netrápila se v budoucím sňatku se sobcem, princezna (sympatická Tenorová) není jen prázdnou slupkou v hezkých šatech s líbivou tvářičkou, vyrůstá a někdy se i chová trochu jako kluk, což jí přidá na statečnosti a schopnosti jednat ve jménu lásky, kladný hrdina (též zajímavý Lněnička) není žádný neohrožený "superman" ani ukázkově kladný "Mirek Dušín", ale trochu strašpytel a egoista, kterého teprve kletba a hlavně láska k princezně přivede k prozření, navíc je napůl drak, takže mění pohled na chápání draků jako těch zlých pohádkových postav (že by nějaká inspirace Eragonem?). Svět přece nemusí být jen černobílý, i když je to pohádka. Někteří herci jsou bohužel průměrní či v pohádce zapomenutelní (Matonoha, Liška, Slavíková), takže záleží na přísnosti, pohybujeme se tak mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Osobně za ty počítačové (ale hezky udělané) draky přidávám a dávám celkem za čtyři. ()

HanLiuKun

Nuda, ošklivá princezna, ještě ošklivější princ, šerm jako když se perou děti a zase nuda a nuda. Měla jsem co dělat, abych se dokoukala. Člověk se celý rok těší na nějakou novou hezkou pohádku, ale naše tvorba už opravdu stojí za prd. Poslední, která se opravdu povedla, byla Tajemství staré bambitky. No a ta dnešní opravdu propadák. ()

Randall

Aby bylo jasno: tahle pohádka se nestane jedním z tradičních Vánočních pokladů ČT, ale i tak se řadí k nejlepším televizním pohádkám posledních několika let. Místy sice ztrácí tempo, jindy naopak přistupuje k nepatřičně zkratkovitým zvratům a některé postavy scénárista mohl rovnou vyškrtnout, přesto jsem se na ni vydržel bez problémů dívat od začátku do konce. Velký kus práce odvedl David Ployhar s kamerou - tak dobré kompozice aby člověk v moderních českých filmech pohledal. Konečně i režie se projevuje poměrně dobře a herci nepřehrávají ani se nijak nepitvoří. Pohádka má u mě plné tři hvězdičky a tyto povyšuji o jednu hvězdičku coby motivační odměnu pro tvůrce; celkové skóre však zaokrouhluji na pět hvězdiček, aby existovala protiváha všem "odpadistům", jež zřejmě neviděli včerejší skutečný odpad. V absolutních hodnotách se totiž tato pohádka k včerejšímu veledílu s Bohdalkou a polenem v hlavní roli rozhodně blížit nemůže. ()

Kresloun

Na každé nové české pohádce za posledních pár let, se dá najít spousta nedostatků, ostatně každé Vánoce se tu na ně jen hrnou slova kritiky a mnohdy oprávněně. Předpokládám však, že tu mezi námi není mnoho dětí v tom krásném věku, kdy se dívají na pohádky s pocitem, že dobro vždy zvítězí nad zlem. A takových těch maličkostí, detailů a zbytečností, kterých si my dospělí všimneme, si děti nevšímají. Prostě, jak bych to "řekl", nemají na ně rozum a hlavně je to nezajímá. Koukají na příběh, kde je krásná a odvážná princezna, pohledný a docela milý princ. Všechno dopadne tak jak má. A hlavně se u toho člověk nenudí. Ovšem i já jsem našel MÍNUSY: 2. rádce a jeho komentáře byli úplně zbytečné až překážející trochu starší princové - je to škoda, nemyslím si, že by se nenašli mladší a k svému věku zajímavější herci a nakonec hlavní hrdinové opět museli splnit TŘI úkoly - nechápu proč pořád TŘI úkoly, asi je to nějaké pohádkové magické číslo nebo co NA ZÁVĚR bychom si měli uvědomit, že pohádky se točí hlavně kvůli dětem. Takže pokud se dětem líbí, jedině dobře. A těm mým, se to líbilo moc. Hodnotím za děti a dávám 4*. ()

jerzy1976

Po delší době pohádka z TV produkce, které se mě opravdu líbila. Herecké obsazení, draci, vcelku nešizené exteriéry, zkrátka nepůsobila vůbec "za levno" :-) Škoda, že nebyla "nasazena" jako pohádka na Štědrý den místo včerejšího Ducha nad zlato... Kdo hodnotí tuto pohádku záporně, musí mít hodně smutný život! ()

UnCool

Nechápu jak někdo může hodnotit film po pár minutách, asi jsou zde jasnovidci. Jinak pohádka byla na můj vkus celkem mělká ve smyslu, že mě nedokázala vtáhnout do děje, herecké výkony nevýrazné, efekty docela ušly a kamera nebyla špatná. Celkem poctivých 45%. ()

JUK_JANA

Příjemné překvapení - zvlášť po včerejším Duchu nad zlato. http://www.csfd.cz/film/344932-duch-nad-zlato/ kdy jsem už v dobrou novou pohádku nevěřila. Za celou hodinu a půl jsem neměla chuť prchnout od televize a velmi překvapivě i pohledný princ. Při pohledu na datum hercova narození si říkám, kde se celé ty roky skrýval :-) Jen ta závěrečná písnička mi přišla textově docela odbytá, přišlo mi, že se tam opakovaly snad jen dva verše... P.S. Pobavil mě manžel, když přecházel kolem televize zrovna v době souboje draků a ptal se, zda jde o českou pohádku. A to jsme před pár dny byli na druhém Hobittovi ;-) ()

trollfjord

Jednoznačně jedna z nejhorších pohádek posledních let. Tři hvěhdy dávám kvůli panu Goldflamovi, který v tomto pokusu jako jediný skutečně hrál a kvůli zajimavému záběru na Jitku Čvančarovou, když pronášela svou kletbu. Také závěrečný dračí souboj nebyl špatný. Celkově se však jednalo o velice nudnou a otravnou pohádku, kde dialogy byly na úrovni novely pro telata a král, v podání Saši Rašilova byl příšerný. A to že se neustále naléval vínem taky nebylo moc pohádkové. ()

pleva

Kameramanovi asi koupili nový kamerový jeřáb. Takže jsou tam pořád nájezdy bez efektu a smyslu. Proč je dnes v každé pohádce Kroměřížský zámek? A postavy jsou bez chemie (dle jedné soutěže X-Factoru) Princezna je velmi hezká a její matka taky. Ale král poněkud mlád a nápadníci nezajímaví. Jen M.Myšička je povede nej padouch a zloun(jen podoba s nejhorším nehercem Čenským je veliká a kazí mi radost) A pohádce chyběl spád, zbytečně moc záběrů krajiny, ale tohle není BBC Life. Takže slušný děj, herecké výkony i hudba, hezké lokace , málo charismatu a "divoká" kamera s malým spádem děje. ()

PinkButterfl

Príjemná rozprávka, páčilo sa mi herecké obsadenie i triky s drakmi, príbeh bol tiež zaujímavý. Lepší priemer, preto moje hodnotenie 3 * . ()

kajmik01

Oproti pohádce "Duch nad zlato" podstatně lepší, chvílemi to mělo spád (hlavně v druhé polovině příběhu), pěkná kamera a výběr exteriérů. Překvapily dobře zvládnuté kostýmy a uvěřitelný záporák v roli Martina Myšičky. Pohádka je docela originální a nebyla tak pitvořící se jako některé jiné moderny (tedy až na rádce, který jako by vypadl z jiné pohádky). Výhrady bych měl pouze k závěrečné změně povahy u prince ze Sněžného království a možná až moc velké berličce v podobě čarodějek. Za mě 3,5*, při srovnání s včerejší pohádkou dávám 4. ()

wooloong

Když se chystám na novou českou pohádku, už spoustu let neočekávám žádný zázrak, a ten se skutečně ani tentokrát nekonal! Scénář děravý jako řešeto, plný nelogičností, jednání postav v rozporu s jejich charaktery, podivná hudba. Jednu hvězdičku dávám za (na TV pohádku) slušnou výpravu a jednu za to, že až na výjimky se v pohádce nikdo nepitvořil a nepištěl a nepronášel otravné hlášky ve stylu: "Jsem malej ale šikovnej íííííííííííííííííí." A ještě bych podotkla, že malá princezna na začátku a na konci příběhu byla skutečně roztomilá a příjemná, což u dětských filmových postav nebývá vždycky pravidlem. ()

atulur

Dal bych 4 hvězdy za volbu exteriérů a výpravu, zbytek kategorií hoří nad hranicí odpadu. Námět by nebyl špatný, kdyby byl opravdu scénáristicky a zejména režisérsky dobře uchopen. Takhle je to eintopf, guláš, chcete-li, pohádkových elementů, které se vrství bez ladu skladu. Herecké výkony i od zavedených herců jsem nějak nevěřil, přišly mi jak z nějakých studentských přehrávek. Zvlášť ten rádce Maxmilián. Ale i samotný princ- sněžný drak, jinde hraje slušně, tady v této pohádce naprosto nepřesvědčivě. I Rašilov byl velmi chladný a "mimo". Zuzana Slavíková nezapře moderátorku Máte padáka, nemohl jsem si ji z toho odpárat. Sorry :-) Hudba průměrná, nešvarem této doby jsou kompletní aranže za pomoci syntezátorů, takže například trubači troubili a výsledný zvuk byl umělý ažaž! Pohádka se líbila mému 5letému synovi, OK, proč ne, ale dřív pohádkové filmy zaujaly celou rodinu. A znovu opakuji, v námětu bylo hodně temných zápletek, se kterými by schopný režisér vykřesal opravdovou podívanou a zážitek nejen pro oči, ale i pro mysl. ()

+sfinx+

Zodpovědně hodnotím po shlédnutí celého veledíla a s čistým svědomím dávám toto nízké hodnocení. Jak bych tomu mohl dát byť jen dvě hvězdy, když bych vzal v úvahu třeba v tu stejnou dobu vysílané "S čerty nejsou žerty"? Sympatické mi byly jen čarodějky a to ještě podle hesla: 'mezi slepými..' u paní Slavíkové, s Vilmou to bylo lepší, za zmínku by snad stál ještě Goldflam. Ale co ti ostatní? Nanejvýš nesympatický princ, který snad měl být i kladnou postavou, což vzhledem k tomu, že jsem doufal, že ho už některá s ostatních postav odpraví, asi nevyšlo. Co je na tom poučného nebo alespoň zajímavého, když naprosto hloupý, zbabělý a sobecký princ v poslední chvíli akorát plácne nějakou patetickou blbost a rázem je z něj klaďas a je zpátky ve hře. Král? - Cucák, který by se hodil na prince, který by se hodil na postavu dítěte. Ani Liška už nevtipkoval, ani Matonoha ne. Pecha byl zase něco mezi kanibalem z Perníkové chaloupky a dobrým dědečkem Hříbečkem. Mile překvapen jsem byl animací draků, ale to mne zase rychle přešlo během jejich souboje a jeho zakončení. ()

santa331

Mám takový pocit, že pomalu a jistě přibližujeme k filmařské práci našich německých sousedů. Pohádka byla totiž, co se výpravy, triků a obrazu týče na docela slušné úrovni, ale herecké výkony stály za prd. ()

JerryPilsen

Celé takové nedodělané,nutno říct bohužel.Protože námět i celková pointa byla dobrá.Trochu mi vadily nedotažené postavy. ()

Alenuch

Pro mě o fous vyvedenější pohádka, než štědrovečerní Duch nad zlato, ačkoliv k ideálu má taky daleko. Hlavní výtku směřuji k princi, který byl sobecný zbabělec a jako divák jsem tedy nechápala, proč je kvůli němu princezna ochotná riskovat život. Princezna je dost akční, raději běhá s kordem než tančí na plesech, což už jsme sice taky viděli, ale proč ne - Petra Tenorová je krásná a na princeznu jako dělaná. Saša Rašilov mi na krále připadá ještě dost mladý, ale budiž, člověk musí občas přimhouřit oko. Příběh jako takový se mi líbil, včetně souboje draků, jen to zlomení kletby, o kterou tam celou dobu jde, se mohlo odehrát nějak zásadněji - princ z toho vyšel dost levně na to, jak blbě se choval celou dobu. Celkově proč ne, je to lehký nadprůměr. ()

matryagy

Mám ráda pohádky o Vánocích.Těším se vždycky na českou novinku a povětšinou se mi líbí.Tahle pohádka se mi nelíbila.A je to škoda-příběh není špatný,ač je maličko divně podaný.Všechno by se ale dalo nějak spolknout - Ale jediné,přes co se nepřenesu:obsazení-král by neměl vypadat lépe než princ, princ by neměl být ve věkové skupině 35+ a princezna by měla být opravdu krásná...no a navíc se chovala fakt jako slepička.Takže v závěru jsem vlastně asi trošku fandila Martinu Myšičkovi.Tak snad příští rok se to vyvede líp.. ()

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Juniorfest 2013 se blíží

Juniorfest 2013 se blíží

28.10.2013

Termín VI. ročníku mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež JUNIORFEST 2013 se neúprosně blíží. Horšovský Týn, Plzeň a Dobřany se stanou od 9. do 13. listopadu 2013 dějištěm tohoto stále… (více)