Šmoulokoleda

• Česko Šmoulí Vánoce (více)
Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný
USA, 2011, 22 min

Šmoulové vám nesou koledu! Ve šmoulí vesničce nastal čas Vánoc! A to je období, které všichni šmoulové nadevše milují. Všichni až na Mrzouta, který před duchem Vánoc prohlásí, že je to všechno podvod. Na pomoc musí přijít zázračný lektvar taťky Šmouly a trojice začarovaných šmoulů, která se pokusí dát věci do pořádku. Podaří se jim společně přesvědčit Mrzouta o skutečném významu Vánoc dřív, než šmoulí vesnička padne do rukou zlého Gargamela? Nechte se okouzlit zbrusu novou zábavnou a dojemnou “Šmoulokoledou”, jakou jste ještě neviděli! (oficiální text distributora)

blondboss

Klasický krátkometrážny vianočný príspevok k novodobému snímku o šmolkoch. Je to síce milé a poučné, ale v zásade sa to nijako nelíši od ostatných animákov typu Shrek, Madagascar a pod. Každopádne ale prelínanie 3D a 2D animácie potešilo a časy dávno minulé s dávnejšími animáciami dodali trošku nostalgie. 55 % ()

LencaN

Aneb jak by to dopadlo, kdyby Mrzout neslavil Vánoce. Tohle bylo roztomilé zpracování Vánoční koledy. Jen drobná poznámka - jsou tam tři duchové: minulých, budoucích a současných Vánoc, ne duch vánočních dárků! ... to jen pro případ, že to budete sledovat s českým povedeným dabingem :D ze Šmoulokoledy se vyklubal silný extrakt Vánoc, pečlivě nazdobené šmoulí chaloupky jsou krásné, všude sníh a slavnostní nálada energických modrých mrňousků. Akorát zase může (stejně jako u Strašidelného speciálu) dojít k omylu ohledně animace. Současnost je sice animací ala nové filmy o šmoulích, ale většinu zabere sen Mrzouta, kdy se setkává s již zmíněnými duchy Vánoc a tento sen je ale ve 'staré animaci', takže ať není někdo zklamaný. Ale bylo to každopádně moc hezké. ()

kishi_SO

smolkovske prevedenie Vianocnej koledy od Dickensa. Pocas Vianoc by som siel aj vyssie z hodnotenim, ale takto mimo Vianoc to straca svoje caro. ()

Radek273

Opět se přesvědčujeme, že vytáhnou z lidí peníze je důležitější než nový nápad, který by se líbil. Hlavně že tam jsou ti modří šmoulové, co teď tolik táhnou. ()

Slavi

Šmolkov mám síce rada, no na mňa to až tak nezapôsobilo. Aj keď Vianočná koleda je moja najobľúbenejšia rozprávka, v tejto verzii mi tam viac vecí chýbalo a podaktoré aj vadili . Nemyslím, že bolo dobré spojiť tieto dve rozprávky. Skôr mi to prišlo len ako marketingový ťah. Teraz sa už zo všetkého robí Vianočná koleda... ()