Reklama

Reklama

Automata

Trailer

Je rok 2044 a sluneční erupce snížily počty lidí na planetě na minimum. Jacq Vaucan pracuje jako pojišťovací agent pro firmu, která vyrábí primitivní roboty. Ti se řídí dvěma pravidly, nesmí ublížit člověku a také jakkoliv ovlivňovat svůj vlastní stav. Policista na obchůzce ale tvrdí, že viděl robota se samotného opravovat. To je nepřípustné, a tak začne Jacq pátrat po tom, jak je to možné. Je svědkem toho, jak se robot sám upálí, někdo je tedy musel přeprogramovat. Pátrání se ale týká bezpečnosti firmy, pro kterou Jacq pracuje. Té by se nelíbilo, kdyby následkem šetření Jacq ohrozil byznys. Chce mu tedy nakonec pátrání rozmluvit, a to všemi možnými prostředky. Jacq je napaden najatými vrahy a musí prchnout z místa, kde přišel na to, že roboti v sobě mají novou součástku, která ovlivňuje jejich chování. Naskočí do auta, které řídí robot a ujíždí s ním do pouště. Tam pochopí, že ho roboti chtějí dovést pryč od města, někam, kde Jacq předpokládá, že sídlí mechanik, který roboty upravuje. Na místě je ale pouze další robot, ten, který se při vývoji nenechal upravit lidmi a dokázal se inteligenčně rozvinout. Zdokonaluje další roboty a chce, aby fungovali lépe a mohli se sami opravit. Jacqovi jsou v patách firemní vrazi, kteří mají v zajetí i jeho manželku a čerstvě narozenou dceru... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (279)

Radek99 

všechny recenze uživatele

Už jenom kvůli Antonio Banderasovi obsazenému a hrajícímu oproti své zaběhlé škatulce je tahle vizuálně inspirující variace na evoluční teorii s trochou náboženské alegorie originální a zajímavá. Postapo-robotická sci-fi, něco mezi Já, Robot a Blade Runner, ovšem s pouze průměrnou myšlenkou a hloubkou, v níž plusem jsou celkem zajímavé nápady a mínusem ryze béčkový konec s předvídatelnou přestřelkou a přemírou akce. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Ambiciózní dílo pojednávající o pomalém úpadku lidské rasy a asi organických bytostí vůbec a vzestupu robotů. Film statečně bojuje s malým rozpočtem a vizuálně je rozhodně zajímavý. Bohužel je to rozvleklé a fakt mě to chvílemi vůbec nebavilo. Antonio Banderas v poušti prostě nemá co dělat a je tam spousta prázdných scén, nebo nefungujících zvratů. Přišlo mi, že se zástupci robotí korporace chovali opravdu velmi nelogicky, jen aby mohli být za záporáky. Na druhou stranu to až westernové finále se velmi povedlo a mělo opravdu sílu. Perfektně vybraná lokace. Stejně tak scény s živými roboty měly správnou atmosféru. Hudba se mi nelíbila a vůbec se tam nehodila. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

„Yo, autómata. Calcador“ aneb s tímhle jdi do prdele, Toníčku. Vím teď sice, kam jej strčit roboděvce, ale jinak jsem si celou dobu znuděně pohrával se zplihlou mršinou a doufal, že se odněkud vynoří Vilda Kovář a trochu to plagiátorské trápení oživí. Marně. Na něj už Antonínovi nezbyla Eura a já velmi doufám, že nemá v šuplíku ještě nějaký „originální“ scénář k další autonomní autodecepci s názvem „Yo, leyenda“ o psychologii polidšťování virem zmutovaných Hispánců. Au, au automat! ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $7miliónovTržby Celosvetovo $5,074,000▐ také komorné robo-sci-fi, ktoré nechá zaspomínať na akčnejšie blockbastre tipu Ja, robot, prípadne pripomenie aj ponurú atmosféru Blade Runnera, Antonio Banderas sa opäť herecky pekne uchytil a podáva sympatický výkon, triková stránka na úrovni a dejovo možno jednoduchšie ale za to civilnejšie podané, dej má čo povedať, ponúknuť, v poslednej dobe sa darí na žánrovom poli sci-fi, aj keď občas príde na nízkorozpočtovku ako tomu bolo aj u The Signal sa vedia tvorcovia celkom slušne vyhrať s príbehom a s ponúknutými podmienkami, takže spokojnosť /80%/ ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Původně jsem si říkal, co na tomhle filmu může být bulharského. Nakonec jsem ale po shlédnutí filmu zhodnotil, že takové kulisy postkomunistického betonového světa vhodné do postapokalyptického sci-fi, byste hledali v jiných zemích hodně marně. Natočeno zajímavě, odvážně a nápaditě. Onen svět roku 2044 je ztvárněn hodně věrohodně. Horší je to ale s příběhem, u kterého chvilkami nevíte, co se vlastně děje. Víte akorát to, že to má něco společného s roboty a vlastně se utápíte ve scénách, které místy nemají jasných souvislostí. Postupem času se ale nápad ustálí a i když je druhá půlka trošku nudnější, v závěru to vyrovná solidní přestřelkou. Sci-fi je obecně obtížný žánr na natočení a každý zajímavější a dobře natočený kousek by měl stát za respekt. Tento je jeden z nich. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (4)

  • Snímek se natáčel v Bulharsku, především ve filmových studiích New Boyana Film Studios v Sofii. (Yardak)

Související novinky

Festival sci-fi film Future Gate se blíží

Festival sci-fi film Future Gate se blíží

05.03.2015

Druhý ročník festivalu sci-fi filmů Future Gate expanduje po loňském úspěchu v Praze i do Brna. Festival přinese příznivcům science fiction a nových technologií čtyřdenní přehlídku nabitou novými…

Antonio Banderas prozkoumává jeskyně

Antonio Banderas prozkoumává jeskyně

12.10.2014

Herecký elegán patří již přes 20 let mezi největší španělské hvězdy a nedá se říci, že by se chystal zpomalovat. Propaguje svůj sci-fi film Automata, který má v těchto dnech premiéru v mnoha zemích a…

Reklama

Reklama