Reklama

Reklama

Automata

Trailer 1

Země, rok 2044. Sluneční erupce vyhubily téměř celé lidstvo a povrch zamořily radiací. Svět prodělává politickou a ekonomickou krizi a roboti jsou součástí našeho každodenního života. Jsou jištěni dvěma základními zákony. Jacq Vaucan je obyčejným pojišťovacím agentem robotické společnosti, kterému je svěřen na první pohled rutinní případ robota, který se stal obětí manipulace. Během vyšetřování však začíná docházet k závěru, že se někteří roboti dokážou vyvíjet mimo svoje naprogramování. Tento objev může mít vážné důsledky pro budoucnost celého lidstva, jenomže Jacqův zaměstnavatel to nenechá jen tak. Před Jacqem tak stojí volba - postavit se na stranu vlastního druhu, nebo dát přednost robotickým bytostem. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (280)

castor 

všechny recenze uživatele

Rok 2044. Zase jsme jednou pořádně v prdeli, ze Země se stává radioaktivní poušť, civilizační vývoj je tentam, populace se scvrkla na nějakých jedenadvacet milionů lidí. Robotická sci-fi s velmi slušným Antoniem bez vlasů nevypadá vůbec zle, sráží jí kostrbatý děj i pár scén, které se měly sestříhat. Má to však slušný vizuál i dobré triky, předpokládám totiž, že co se rozpočtu týče, tvůrci se museli s otřepaným „hodně muziky“ docela poprat. Myšlenku moc neřeším, prostě jsem se podíval, atmosféra mi sedla, i když nepopírám, že za pár dní nebudu tušit, že jsem něco podobného zhlédnul. Před patnácti lety by to byla pecka. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Konec lidstva po španělsku. 1) Nápadný u tohoto retro-futuristického snímku je rozpor mezi ambiciózním námětem a jeho laciným (zejména scénář) provedením. Výsledkem je rozpačitý dojem. 2) Zajímavý pohled na použité filmařské triky poskytuje tento shot. 3) Takže máme tu španělské tvůrce, bulharská studia, pár mezinárodních herců. Proč ČSFD film uvádí pod francouzskou vlajkou jako především francouzský nechápu. ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Jelikož z obsahu Formelina toho moc divák nevyčte (nic proti!) rozhodl jsem se jej zvídavým potenciálním divákům lehce nastínit. -- Svět je po jaderné katastrofě, většina zemského povrchu je spálená sluncem a vysoce radioaktivní. Počet lidí se výrazně zredukoval a žije jen v izolovaných městech s umělými kyselými dešti za jejichž okrajovými zdmi se skládkami a pouštěmi vám již nikdo negarantuje bezpečnost. Aby lidstvo přežilo, vyrobila spol. ROC inteligentní roboty určené pro široký rozsah prací v nebezpečných a zamořených oblastech pro lidi nedostupných. Každý robot je vysoce inteligentní a do čipu má zakódovány dva hlavní zákony. Neublížíš člověku a nebudeš se sám modifikovat či měnit. Lidé mají roboty pro domácí práce, roboty chůvy, těžaře, svářeče, nosiče, popeláře atd... Antonio coby pojišťovací agent spol. ROC je zván k mnoha případům, kdy lidé žádají odškodnění za činy robota co mají v domácnosti. Antonio je spolehlivě zamítá jako podvody. Roboty ROC zná dokonale a ví, že by žádný robot nikomu z lidí či zvířat neublížil. Náhle je však povolán do policejní márnice, kde leží pozůstatky robota, kterého odstřelil policista na hlídce. Ten tvrdí, že robota viděl když si vyměňoval svojí elektroniku za jinou... U policisty však byly zjištěny psychotropní látky v krvi a tak je jeho tvrzení značně nevěrohodné. jenže pitva robota prokázala, že se v sobě obsahuje součástky z jiných robotů o čemž ROC jediná pověřená opravami nemá žádný záznam... Dál nebudu spoilerovat. ------ Antonio potěšil. I když už je to starej kořen a točí reklamy na orbitky, tady mu to seklo i s tím účesem na Willise :-). Film má velmi zajímavou myšlenku a řada věcí v něm opravdu k zamyšlení. Po první skvělé polovině ale dojde k ,,akční'¨části děje, která byla jednak nudnější a kde se roboti začali chovat jak hodní a přátelští Transformeři... To film výrazně srazilo. Konec už tomu dal na prdel a já se jen bál, že banderas bude mít sex s tou bílou vzdychající plechovkou :-) (nebudu spoilerovat! :-) Z naháněčky na poušti mne nejvíc zaujaly jen ty třínápravové Land Rovery Defendery což asi nebyl záměr tvůrců. Takže verdikt? Zajímavé, lehce originální, bohužel s velmi předvídatelným dějem a řadou nelogičností (např. závěrečné setkání všech na silně radioaktivní poušti!). Dávám tedy 3 biočipy. * * * ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Ambiciózní dílo pojednávající o pomalém úpadku lidské rasy a asi organických bytostí vůbec a vzestupu robotů. Film statečně bojuje s malým rozpočtem a vizuálně je rozhodně zajímavý. Bohužel je to rozvleklé a fakt mě to chvílemi vůbec nebavilo. Antonio Banderas v poušti prostě nemá co dělat a je tam spousta prázdných scén, nebo nefungujících zvratů. Přišlo mi, že se zástupci robotí korporace chovali opravdu velmi nelogicky, jen aby mohli být za záporáky. Na druhou stranu to až westernové finále se velmi povedlo a mělo opravdu sílu. Perfektně vybraná lokace. Stejně tak scény s živými roboty měly správnou atmosféru. Hudba se mi nelíbila a vůbec se tam nehodila. ()

Vědma 

všechny recenze uživatele

Já nevím, proč ta budoucnost je vždycky tak divná. Prožila jsem už hodně budoucnosti, věci se mění, ale ne tak podivným směrem asi jim vlezla radiace na mozek. Originální byla ta robotí márnice a Melanie byla umělejší než ti roboti, ulevilo se mi, když ji odbouchla ta děcka asi se na ni taky nemohla dívat. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (4)

  • Snímek se natáčel v Bulharsku, především ve filmových studiích New Boyana Film Studios v Sofii. (Yardak)

Související novinky

Festival sci-fi film Future Gate se blíží

Festival sci-fi film Future Gate se blíží

06.03.2015

Druhý ročník festivalu sci-fi filmů Future Gate expanduje po loňském úspěchu v Praze i do Brna. Festival přinese příznivcům science fiction a nových technologií čtyřdenní přehlídku nabitou novými… (více)

Antonio Banderas prozkoumává jeskyně

Antonio Banderas prozkoumává jeskyně

13.10.2014

Herecký elegán patří již přes 20 let mezi největší španělské hvězdy a nedá se říci, že by se chystal zpomalovat. Propaguje svůj sci-fi film Automata, který má v těchto dnech premiéru v mnoha zemích a… (více)

Reklama

Reklama