Automata

Autómata

• španělský

Autómata

Sci-Fi / Thriller

Francie / Španělsko, 2014, 109 min (Alternativní: 106 min)

70% nemůžu říct, že neuvažuju i nad 4. hvězdou. Španělskou produkci mám moc rád a roboti se v tomhle film opravdu moc povedli. Banderas má skvělé charisma, musím říct, že jsem čekal béčkové sci-fi a byl jsem velmi příjemně překvapen. Pravděpodobně se na tento snímek podívám znovu.(10.2.2015)

Silnější atmosféra by snad zachránila i ublitý konec, v němž zjevně nevěděli, jak z té šlamastyky pryč. Banderas je prakticky nepoznatelný a nikoho dalšího neznám. Pochválit je nutné brněnský dabing, po letech konečně kvalitní práce.(30.8.2015)

• Chrustyn

Absolutně nevýrazná sci-fi snažící se variovat robotickou vizi Isaaca Asimova v kulisách podobných těm od Blomkampa. To co mohl být zajímavý sci-fi thriller je pouze nudná a lacině vyhlížející báchorka plná myšlenek ale ve výsledku prázdná.(23.2.2015)

Moc povedené, ma to co říci..(13.10.2015)

Nevyrovnaná směska dvou- a čtyřhvězdičkových momentů. "Automata" rozhodně zaujme atmosférou a nebanálními nápady, celkově chválím zajímavou koláž sci-fi a retro prvků (technika a média a lá 80s, zbraně a kabáty a lá filmy noir). V tomto ohledu trochu připomíná Gattacu. Hudba i kamera je taky na jedničku, ke dnu to ale táhnou vesměs průměrné herecké výkony a hlavně scénář, který jakž takž obstojí jako celek, ale selhává v detailech. Není to skvělý film, ale možná se k němu vrátím. Nechápete? Já taky ne.(11.6.2015)