Automata

• Španělsko

Autómata

Sci-Fi / Thriller

Bulharsko / USA / Španělsko / Kanada, 2014, 109 min (Alternativní: 106 min)

Nevyrovnaná směska dvou- a čtyřhvězdičkových momentů. "Automata" rozhodně zaujme atmosférou a nebanálními nápady, celkově chválím zajímavou koláž sci-fi a retro prvků (technika a média a lá 80s, zbraně a kabáty a lá filmy noir). V tomto ohledu trochu připomíná Gattacu. Hudba i kamera je taky na jedničku, ke dnu to ale táhnou vesměs průměrné herecké výkony a hlavně scénář, který jakž takž obstojí jako celek, ale selhává v detailech. Není to skvělý film, ale možná se k němu vrátím. Nechápete? Já taky ne.(11.6.2015)

Mne sa tento film skutočne páčil, pretože veľmi pripomínal film Ja robot s Willom Smithom. Atmosféra filmu je taktiež čarovná, chybičkou filmu sú len trocha zdĺhavé scény s "uneseným" Banderasom, ale i tak je film kratučký a to je myslím škoda. Inak Antonio Banderas podal vynikajúci výkon a po skončení filmu som si nevedel predstaviť, že by sa niekto zhostil role lepšie, alebo že by sa niekto do role hodil viac. Zápletka bola viac než zaujímavá, niekoľkokrát sa hlavný hrdina dostal do situácií, o ktorých si myslíte, že sú neriešiteľné. Tento film ma veľmi pozitívne prekvapil a možno to bolo aj tým, že nieje veľmi známy a človek si myslí, že sa jedná o slabučký odvar sci-fi. Opak je pravdou.(22.2.2015)

Asimov(ie), jehož výprava se sice statečně pere s rozpočtem a nabízí zajímavé exteriéry, ale otázky stvoření života, svědomí a svobodné vůle pokládá v poněkud vlažném a sterilním obalu. Holohlavý pojišťovák Antonio podává spolehlivý výkon, co na tom, že jeho umělá ex-manželka Melanie působila dojmem, že už jí odchází akumulátor. Na druhou stranu takový zadek robotice Cleo…kvůli němu by Kryton snad i aktivoval tříselnou zásuvku..(1.2.2016)

Atmosférické a nápadité, s příjemným špinavě béčkovým zpracováním. Na druhé straně ale také mizerně zahrané s nepříliš dobrými postavami a místy ještě horšími dialogy. Ve výsledku obstojné sci-fi béčko, které úplně nevyužilo svůj potenciál ale na tu hodinu a třičtvrtě zabaví a přidá pár příjemných momentů, trochu hutně depresivní atmosféry a pár momentů, bez kterých by se film mohl obejít.(20.8.2015)

Já nevím, proč ta budoucnost je vždycky tak divná. Prožila jsem už hodně budoucnosti, věci se mění, ale ne tak podivným směrem asi jim vlezla radiace na mozek. Originální byla ta robotí márnice a Melanie byla umělejší než ti roboti, ulevilo se mi, když ji odbouchla ta děcka asi se na ni taky nemohla dívat.(8.1.2018)