poster

Automata

 • španělský

  Autómata

Sci-Fi / Thriller

Bulharsko / USA / Španělsko / Kanada, 2014, 109 min (Alternativní: 106 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Wacoslav1
  ***

  Solidní sci-fi z docela zajímavou myšlenkou, slušným příběhem a charizmatickým Banderasem. Je pravda, že o akci tu moc nejde, ale nakonec mě to celkem i vtáhlo do děje a ani jsem se nenudil. I když je pravda, že podobný filozofický scífka nejsou až tak moje hobby, tak tohle bylo docela ucházející.55%(19.10.2014)

 • schizmo
  ***

  Depresivní post-apo sci-fi o tom, že člověk je taková kunda, že i na sklonku vlastní existence nenesne pomyšlení na to, že odkaz lidstva možná dál ponese umělá inteligence, která se vyvinula jako vyšší forma otročících robotů. Asi si řeknete, že něco podobného tu bylo v Terminátorech, Já robot nebo AI - umělá inteligence a do jisté míry by jste měli pravdu. Jenže každý z těchto filmů podává umělou inteligenci v trochu jiném světle a zatímco všechny nabízejí strhující podívánou prakticky od začátku, Automata je velice pozvolná a vyvrcholení přichází prakticky až v samotné závěru. Při dojemném finálním songu jen nevěřícně kroutím hlavou, že jsme ten samý druh, který dokáže tvořit něco tak fantastického, a zároveň ten druh, který vše ničí a žene se do záhuby...(27.11.2014)

 • EvilPhoEniX
  **

  Spíše Sci-fi drama než thriller, žádné napětí ani atmosféra se ke mně nedostavila. Banderas je zde nevýrazný, tématika robotů je nezajímavě a zdlouhavě ztvárněná, že by jste raději hráli piškvorky. Film tedy ani nedoporučuji, je to pomalé a nezáživné jak ďas, což si od tak atraktivní produkce Francie/Španělsko nedokážu vysvětlit.(26.10.2014)

 • slunicko2
  ***

  Konec lidstva po španělsku. 1) Nápadný u tohoto retro-futuristického snímku je rozpor mezi ambiciózním námětem a jeho laciným (zejména scénář) provedením. Výsledkem je rozpačitý dojem. 2) Zajímavý pohled na použité filmařské triky poskytuje tento shot. 3) Takže máme tu španělské tvůrce, bulharská studia, pár mezinárodních herců. Proč ČSFD film uvádí pod francouzskou vlajkou jako především francouzský nechápu.(6.9.2016)

 • italka63
  ****

  Docela nechápu tak nízké hodnocení.Ale co hlava, to názor. Vykrádání Asimova- ale jděte, to je takový robotický základ, který ke sci -fi prostě použijete, jinak se nehnete, zákony robotiky jsou zde mírně změněny, jeden chybí, tolik pro šťouraly.Co se týče filmu, Antonio s oholenou hlavou byl pro mne moc příjemným pŕekvapením, jeho roli jsem mu zkrátka věřila, dominovaly jí krásné hnědé oči, v nichž se zračilo vše. Melanie už skoro plasticko- roboticky vypadá, ale to bych přešla. Atmosféra skutečně v první polovině pŕipomínala Blade Runner. Celkové pojetí filmu, vizualizace, mně se to líbilo. Tvůrci předložili svoji fantazii a já s ním souhlasila, neboť nemusí být daleko roky, kdy potkáte robotickou Cleo s vědoucíma očima. Možná si nyní položíte otázku,co to je lidství, co nás odděluje od umělé inteligence? A hudba, ta byla nádherná...(31.1.2015)