Reklama

Reklama

Země, rok 2044. Sluneční erupce vyhubily téměř celé lidstvo a povrch zamořily radiací. Svět prodělává politickou a ekonomickou krizi a roboti jsou součástí našeho každodenního života. Jsou jištěni dvěma základními zákony. Jacq Vaucan je obyčejným pojišťovacím agentem robotické společnosti, kterému je svěřen na první pohled rutinní případ robota, který se stal obětí manipulace. Během vyšetřování však začíná docházet k závěru, že se někteří roboti dokážou vyvíjet mimo svoje naprogramování. Tento objev může mít vážné důsledky pro budoucnost celého lidstva, jenomže Jacqův zaměstnavatel to nenechá jen tak. Před Jacqem tak stojí volba - postavit se na stranu vlastního druhu, nebo dát přednost robotickým bytostem. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (279)

Superpero 

všechny recenze uživatele

Ambiciózní dílo pojednávající o pomalém úpadku lidské rasy a asi organických bytostí vůbec a vzestupu robotů. Film statečně bojuje s malým rozpočtem a vizuálně je rozhodně zajímavý. Bohužel je to rozvleklé a fakt mě to chvílemi vůbec nebavilo. Antonio Banderas v poušti prostě nemá co dělat a je tam spousta prázdných scén, nebo nefungujících zvratů. Přišlo mi, že se zástupci robotí korporace chovali opravdu velmi nelogicky, jen aby mohli být za záporáky. Na druhou stranu to až westernové finále se velmi povedlo a mělo opravdu sílu. Perfektně vybraná lokace. Stejně tak scény s živými roboty měly správnou atmosféru. Hudba se mi nelíbila a vůbec se tam nehodila. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $7miliónovTržby Celosvetovo $5,074,000▐ také komorné robo-sci-fi, ktoré nechá zaspomínať na akčnejšie blockbastre tipu Ja, robot, prípadne pripomenie aj ponurú atmosféru Blade Runnera, Antonio Banderas sa opäť herecky pekne uchytil a podáva sympatický výkon, triková stránka na úrovni a dejovo možno jednoduchšie ale za to civilnejšie podané, dej má čo povedať, ponúknuť, v poslednej dobe sa darí na žánrovom poli sci-fi, aj keď občas príde na nízkorozpočtovku ako tomu bolo aj u The Signal sa vedia tvorcovia celkom slušne vyhrať s príbehom a s ponúknutými podmienkami, takže spokojnosť /80%/ ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Původně jsem si říkal, co na tomhle filmu může být bulharského. Nakonec jsem ale po shlédnutí filmu zhodnotil, že takové kulisy postkomunistického betonového světa vhodné do postapokalyptického sci-fi, byste hledali v jiných zemích hodně marně. Natočeno zajímavě, odvážně a nápaditě. Onen svět roku 2044 je ztvárněn hodně věrohodně. Horší je to ale s příběhem, u kterého chvilkami nevíte, co se vlastně děje. Víte akorát to, že to má něco společného s roboty a vlastně se utápíte ve scénách, které místy nemají jasných souvislostí. Postupem času se ale nápad ustálí a i když je druhá půlka trošku nudnější, v závěru to vyrovná solidní přestřelkou. Sci-fi je obecně obtížný žánr na natočení a každý zajímavější a dobře natočený kousek by měl stát za respekt. Tento je jeden z nich. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

„Yo, autómata. Calcador“ aneb s tímhle jdi do prdele, Toníčku. Vím teď sice, kam jej strčit roboděvce, ale jinak jsem si celou dobu znuděně pohrával se zplihlou mršinou a doufal, že se odněkud vynoří Vilda Kovář a trochu to plagiátorské trápení oživí. Marně. Na něj už Antonínovi nezbyla Eura a já velmi doufám, že nemá v šuplíku ještě nějaký „originální“ scénář k další autonomní autodecepci s názvem „Yo, leyenda“ o psychologii polidšťování virem zmutovaných Hispánců. Au, au automat! ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Už jenom kvůli Antonio Banderasovi obsazenému a hrajícímu oproti své zaběhlé škatulce je tahle vizuálně inspirující variace na evoluční teorii s trochou náboženské alegorie originální a zajímavá. Postapo-robotická sci-fi, něco mezi Já, Robot a Blade Runner, ovšem s pouze průměrnou myšlenkou a hloubkou, v níž plusem jsou celkem zajímavé nápady a mínusem ryze béčkový konec s předvídatelnou přestřelkou a přemírou akce. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (4)

  • Snímek se natáčel v Bulharsku, především ve filmových studiích New Boyana Film Studios v Sofii. (Yardak)

Související novinky

Festival sci-fi film Future Gate se blíží

Festival sci-fi film Future Gate se blíží

06.03.2015

Druhý ročník festivalu sci-fi filmů Future Gate expanduje po loňském úspěchu v Praze i do Brna. Festival přinese příznivcům science fiction a nových technologií čtyřdenní přehlídku nabitou novými… (více)

Antonio Banderas prozkoumává jeskyně

Antonio Banderas prozkoumává jeskyně

13.10.2014

Herecký elegán patří již přes 20 let mezi největší španělské hvězdy a nedá se říci, že by se chystal zpomalovat. Propaguje svůj sci-fi film Automata, který má v těchto dnech premiéru v mnoha zemích a… (více)

Reklama

Reklama