Automata

Trailer 1

Země, rok 2044. Sluneční erupce vyhubily téměř celé lidstvo a povrch zamořily radiací. Svět prodělává politickou a ekonomickou krizi a roboti jsou součástí našeho každodenního života. Jsou jištěni dvěma základními zákony. Jacq Vaucan je obyčejným pojišťovacím agentem robotické společnosti, kterému je svěřen na první pohled rutinní případ robota, který se stal obětí manipulace. Během vyšetřování však začíná docházet k závěru, že se někteří roboti dokážou vyvíjet mimo svoje naprogramování. Tento objev může mít vážné důsledky pro budoucnost celého lidstva, jenomže Jacqův zaměstnavatel to nenechá jen tak. Před Jacqem tak stojí volba - postavit se na stranu vlastního druhu, nebo dát přednost robotickým bytostem. (TV Nova)

Trailer 1

darkrobyk

,,Vy jste opice. Zlá opice." Špinavé existenciální drama. Příjemně líně plynoucí za doprovodu vetřelčí hudby (autorem je ovšem Zacarías M. de la Riva). Něco z Blade Runner, něco z Já, robot, špetka z písků StarWars a Duny. Tisíckrát kladené otázky o smyslu bytí, o životě, o budoucnosti. Budoucnost už není to, co bývala...a Banderas je slušivá troska. ()

T2

Rozpočet $7miliónovTržby Celosvetovo $5,074,000▐ také komorné robo-sci-fi, ktoré nechá zaspomínať na akčnejšie blockbastre tipu Ja, robot, prípadne pripomenie aj ponurú atmosféru Blade Runnera, Antonio Banderas sa opäť herecky pekne uchytil a podáva sympatický výkon, triková stránka na úrovni a dejovo možno jednoduchšie ale za to civilnejšie podané, dej má čo povedať, ponúknuť, v poslednej dobe sa darí na žánrovom poli sci-fi, aj keď občas príde na nízkorozpočtovku ako tomu bolo aj u The Signal sa vedia tvorcovia celkom slušne vyhrať s príbehom a s ponúknutými podmienkami, takže spokojnosť /80%/ ()

kaylin

Docela jsem byl na tohle zvědavý, ale nakonec se ukázalo, že k tomu nebyl moc velký důvod. Tohle je špatný recyklát snímku "Já, robot", kterému chybí akce a vlastně i něco nového, co by film přinesl. Pořád se zde řeší téma, které nejlépe rozpracoval Asimov, a Španělé v tomhle směru neřekli naprosto nic nového. ()

Alqarin

Tři hvězdy z milosti, na logiku se tu dost kašle, stejně jako na budování děje, postav. Přesto má (mají?) Automata fajn atmosféru a troufám si říct i jistý konkrétní záměr, který bohužel ztroskotal s chatrným scénářem a vlastně i podivně unylým herectvím. Vrchol filmu a překvapivý úkaz v té šedobéžové slabotě je proslov "hlavního robota bez tlamy", který rozbil stereotyp bezcitnosti robotů a konečně ospravedlnil děravou zápletku. 5/10 ()

slunicko2

Konec lidstva po španělsku. 1) Nápadný u tohoto retro-futuristického snímku je rozpor mezi ambiciózním námětem a jeho laciným (zejména scénář) provedením. Výsledkem je rozpačitý dojem. 2) Zajímavý pohled na použité filmařské triky poskytuje tento shot. 3) Takže máme tu španělské tvůrce, bulharská studia, pár mezinárodních herců. Proč ČSFD film uvádí pod francouzskou vlajkou jako především francouzský nechápu. ()

• Snímek se natáčel v Bulharsku, především ve filmových studiích New Boyana Film Studios v Sofii. (Yardak)

Související novinky

Festival sci-fi film Future Gate se blíží

Festival sci-fi film Future Gate se blíží

06.03.2015

Druhý ročník festivalu sci-fi filmů Future Gate expanduje po loňském úspěchu v Praze i do Brna. Festival přinese příznivcům science fiction a nových technologií čtyřdenní přehlídku nabitou novými… (více)

Antonio Banderas prozkoumává jeskyně

Antonio Banderas prozkoumává jeskyně

13.10.2014

Herecký elegán patří již přes 20 let mezi největší španělské hvězdy a nedá se říci, že by se chystal zpomalovat. Propaguje svůj sci-fi film Automata, který má v těchto dnech premiéru v mnoha zemích a… (více)