Automata

• španělský

Autómata

Sci-Fi / Thriller

Bulharsko / USA / Španělsko / Kanada, 2014, 109 min (Alternativní: 106 min)

Konec lidstva po španělsku. 1) Nápadný u tohoto retro-futuristického snímku je rozpor mezi ambiciózním námětem a jeho laciným (zejména scénář) provedením. Výsledkem je rozpačitý dojem. 2) Zajímavý pohled na použité filmařské triky poskytuje tento shot. 3) Takže máme tu španělské tvůrce, bulharská studia, pár mezinárodních herců. Proč ČSFD film uvádí pod francouzskou vlajkou jako především francouzský nechápu.(6.9.2016)

Depresivní post-apo sci-fi o tom, že člověk je taková kunda, že i na sklonku vlastní existence nenesne pomyšlení na to, že odkaz lidstva možná dál ponese umělá inteligence, která se vyvinula jako vyšší forma otročících robotů. Asi si řeknete, že něco podobného tu bylo v Terminátorech, Já robot nebo AI - umělá inteligence a do jisté míry by jste měli pravdu. Jenže každý z těchto filmů podává umělou inteligenci v trochu jiném světle a zatímco všechny nabízejí strhující podívánou prakticky od začátku, Automata je velice pozvolná a vyvrcholení přichází prakticky až v samotné závěru. Při dojemném finálním songu jen nevěřícně kroutím hlavou, že jsme ten samý druh, který dokáže tvořit něco tak fantastického, a zároveň ten druh, který vše ničí a žene se do záhuby...(27.11.2014)

• EvilPhoEniX

Spíše Sci-fi drama než thriller, žádné napětí ani atmosféra se ke mně nedostavila. Banderas je zde nevýrazný, tématika robotů je nezajímavě a zdlouhavě ztvárněná, že by jste raději hráli piškvorky. Film tedy ani nedoporučuji, je to pomalé a nezáživné jak ďas, což si od tak atraktivní produkce Francie/Španělsko nedokážu vysvětlit.(26.10.2014)

Když se podívám na komentáře a hodnocení ostatních uživatelů, vypadá to, že jsem viděl jiný film. Antonio Banderas hraje kvalitně jako vždy, jeho filmová dánska manželka(Birgitte Hjort Sørensen) i jeho v té době skutečná manželka a další herci také. Sluncem poničený postapokalypticky svět je dobře vyobrazen. Nabízí se jistá podobnost mezi Blade Runnerem a Já, robotem. Strach je jednou z lidských vlastností a zde strach že zániku lidstva je na místě. Ale i lidskost, empatie a soucit jsou vlastnosti lidí. V tomto filmu nejen lidí.(28.2.2018)

,,KDO TĚ ZMĚNIL? KDO TI ZMĚNIL ZÁKONY?"... /// Po válečný (španělský) kriminálce, tu máme (španělský) kriminální sci-fíčko. Co vám budu povídat – moc krásní robotci, jen promluvit! (ty vole, dyť mluvěj…) A ta futurologie! Navíc parádní Banderas – takovej jinej, vošuntělej… Příběh vo tom, jak kvantovej mozek překonal snahu lidí udržet ho v rozměrech lidský mysli, je postavenej na solidní trikový stránce, takže to rozhodně není levná sračka. A jediný co mu chybí k vyšší metě, je zajímavější, hlubší, extrémnější či snad honosnější myšlenka. To, že lidi jsou násilný opice vím. Nejvíc to vodsere závěr, kterej je stejně jako celej film dobře koukatelnej, ale takovej jednoduchej. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Byl jsem vytvořen. 2.) Dlouho jsem nepotkal inteligentního robota. 3.) Thx za titule ,,urotundy@cbox.cz“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(12.10.2014)