Klasická Shakespearova komedie v současném duchu. Za použití původního textu sledujeme příběh milenců Beatrice a Benedicka, který nabízí temný, sexy a místy absurdní pohled na hru plnou intrik, kterou představuje láska. Moderně převyprávěná klasická Shakespearova komedie o dvou párech, jejichž pohled na romantiku je naprosto odlišný. Don Pedro navštíví na cestě z vítězného tažení proti rebelujícímu bratrovi Donu Johnovi guvernéra Messiny Leonata. Doprovází ho dva důstojníci – Benedick a Claudio. Zatímco se v Messině Benedick neustále dohaduje s guvernérovou neteří Beatrice, Claudio se zamiluje do Leonatovi dcery Hero. Don Pedro dohodne s Leonatem pro čerstvě zamilovaný pár svatbu. Ještě před ní se všichni čtyři – Don Pedro, Leonato, Claudia i Hero - snaží dát dohromady Benedicka s Beatrice. Mezitím se ale darebný Don John snaží za použití různých fíglů překazit šťastnému páru manželství ještě před tím, než začne. Zdá se, že série jak komických, tak i tragických událostí zabrání oběma párům najít pravé štěstí. Láska snad nakonec ale opět zvítězí. (oficiální text distributora)

megan017

Konečně jsem měla tu čest to vidět a celkově to hodnotím vše velmi pozitivně. Původní hru jsem neviděla, ani nečetla, ale tohle zpracování bylo kouzelné. Hlavně jsem kdysi byla velký fanoušek páru Fred&Wesley, takže tohle jsem vzala jako jejich krásné pokračování. Alexis a Amy jsou jako dvojice naprosto kouzelní, tak chemie je mezi nima a vždy byla. Film měl pro mě překrásné herecké obsazení, fanouška Whedonverze jen potěší a samozřejmě to, co já nejvíc miluju Whedonovský humor. Scénář nádherně napsán a postavy nádherně ladili. Řekla bych, že je to nejlepší romantický příběh roku. Normální fanoušek, co není takový fanda whedonverze si tu rozhodně taky přijde na své. Je to těžké popsat slovy, to jednoduše musíte vidět. Doporučuji 100% ()

IZFNP

Whedon ešte pred Avengers natočil niektoré z mojich najmilovanejších seriálov, a práve nimi sa stal jedeným z mojich najobľúbenejších režisérov. Hercovia, ktorí sa v týchto kúskoch vyskytovali po jeho boku, sú potom partiou, u ktorej sledovania budem mať vždy pocit, akoby som bola medzi starými známymi priateľmi. A presne v tomto duchu sa nesie i tento snímok, kde sa so skvelým obsadením miesi nápaditá réžia, príjemný soundtrack a verše z jednej z najlepších shakespearovských komédií (ktoré mu, napriek všeobecnej obľube jeho dramatickej tvorby, svedčia najviac). Mohla by som menovať, čo všetko som si na filme užila, a mohla by som tiež zmieniť, že by som skrátila stopáž. Ale kašlem na to, proste 4 hviezdy za to, že podobne usmiaty a spokojný výraz na mojej tvári dokáže vyvolať len málokto, a Joss Whedon je jedným z vyvolených. ()

RoyBatty444

Veľmi nezvyklé spracovanie Shakespearovej klasiky s pôvodnými textami zasadenej do amerického predmestia vyššej vrstvy. Musím priznať, že klasiké spracovanie je mi aj po tejto skúsenosti milšie a viem si ho určite viac užiť. Pre ľudí čo hľadajú viac súčastnosti a kľudnejší prístup je Whedonovo spracovanie ale lepšia voľba. Obsadenie a herecké výkony nie sú nijak očarujúce a Fillion vôbec nepresvedčil. Denisof mal nechať porast na tváry bolo to o moc lepšie. ()

AdamRaphael

Naprosto elementární pro celý film je znát Whedonovu tvorbu. Jen jeho zarytí fanoušci totiž pochopí tu úžasnost, která se skrývá pod pokličkou. Fred (Amy Acker) a Wesley (Alexis Denisof) po letech zase spolu, Tom Lenk, který je zase tak neschopný, jak to jen jde, scéna s kytarou, Fillion. Obrovská filmová rodina Josse Whedona se sešla u něj doma a natočili tenhle, právě díky tomu, božský snímek. Sehraná dvojice Denisof a Acker byla brilantní a ostré výměny úžasných veršů prostě skvostné. Co se zápletky, obsahu dialogů aj. týče, není co řešit - je to Shakespear (samozřejmě některé repliky byly upraveny). Zasazení děje do dnešní doby jsem se bál, když jsem viděl, že texty zůstaly z velké části opravdu stejné; logicky se to pere, a pokud byste nevěděli, o co jde, byl by pro vás film katastrofa. Whedon a herci však znamenitě zvládají odvrátit pozornost diváka od té třenice a zaměřit ho na elegantně zvládnuté dění. Je to ona kombinace černobílého filmu, úžasné elegance herců i prostředí a ladných textu, která vytváří cosi ... magického, do čeho se nejde nezamilovat už v prvních minutách. 99% ()