Muž taiči

• USA Man of Tai Chi (více)

Svou režijní prvotinu, Muž taiči, umístil režisér Keanu Reeves do kulis moderního Pekingu. Film, ve kterém Reeves vytvořil i jednu z hlavních rolí, vypráví o duchovní cestě mladého zápasníka (Tiger Chen), jehož jedinečné schopnosti ho zavádí do prostředí velmi lukrativních nelegálních zápasů. V soubojích, které jsou stále ostřejší, půjde o holý život. (Bontonfilm)

AppleCore odpad!

Keanu Reeves asi cítil potřebu zužitkovat svoje zkušenosti nabytý v Matrixu a tak si odskočil z placu 47 Ronin aby spáchal nejdebilnější film roku, kterej nejenže není zábavnej, ale je i vyloženě špatně natočenej. V podstatě kterejkoli asijskej film od komedie po horor je lepší mlátičkou, než tohle! ()

Yoshitsune

No já zírám, že ten Tygří kluk dal všechny ty namakaný hovada, ale přeci jenom když bušil těmi svými malými pěstičkami, do toho třímetrového černocha, jehož svaly zaplňovaly celou místnost, tak to už i mně přišlo trochu moc. Ale zase chápu, že do hlavní role nemohli obsadit Iko Uwaise, ten by se s tím nesral a vymlátil by to za dvacet minut a tak se Tygří kluk nechává hodinu mlátit, ale vždycky to nějak zvládne. Ale je to zase jeden z těch filmu, kde bitky sou hezký a až na pár vyjímek (bráchové v klubu a muž z ocele), ale nejsou nijak naturalistické. Ale tohle všechno by ještě šlo nebýt toho rozverného a nezvykle čiperného dědy, který sežral veškerou Či a tak Tygřímu klukovi kecá do jeho záležitostí a to už sem opravdu měl chuť mu vrazit svoji ČI do nosu. A korunu tomu nasadí závěrečná bitka mezi Tygříkem a nestárnoucím Keanu Reevsem, kde se nešetří vzdušnými souboji a ani leteckými manévry. Spoiler ! No film končí dobře jak jinak, Tygrovi kdo klína spadne velké bohatství, krásna ženská, uznání všech bojovníku na světě že je nejlepší a přátelské třísknutí od dědy do zad, že našel to správné Či a že se snad i poučil a že už nebude vyvádět kraviny. ()

Chrustyn

Reevesevi se asi v "Matrixu", tak zalíbilo bojové umění, (ačkoliv tam se jednalo o kung-fu) že se ve svém režijním debutu rozhodl vydat na pole krvavých soubojů. Vypráví standardně stavěnou báchorku o nadaném mladíkovi, který se zaplete do nelegálních zápasů vedené drsným psychopatem (sám pan režisér) a kde přežije jen díky svým schopnostem bojových umění. Prakticky ničím výrazný, nebo zajímavý snímek, který nemá ani v rámci akční zábavy co nabídnout a už vůbec nefunguje jako vážně míněný nebo dokonce napínavý film. Keanu je zde špatný jako režisér i jako herec (jeho závěrečný souboj je absurdně směšný) a akční scény jsou naprosto obyčejné a nezajímavé. V rámci žánru bych z fleku vyjmenoval tak 10 výrazně lepších snímků než je tento a porazily by ho i staré Van-Dammeovky. ()

SeBig

Kladeš-li si otázku, jestli to stojí za to, odpovím ti; ne nestojí. Levný béčko, co nepřinese doslova nic. ()

korbitch22

Scénář je sice jednoduchý jako Verbežal, hlavní představitel je ještě jednoduší, zápletka banální herecké výkony velice mdlé a Reevesova režie roztěkaná a velice nérvózní, přesto ale chápu, o co Neovi šlo.Reeves si chtěl splnit dětský sen, musel ale do Číny, kde za misku rejže vydoloval z pár cvičených vopic tu nejultimátnější přehlídku bojového umění.Jako by mě bylo zase 6 a slintal jsem nad Questem od Van Damma.Reeves si mile hraje s myšlenkou změnit hodného vopičáčka na zabíjecí mašinku, něco jako Darth Sidius mladého Skywalkera a vůbec Reeves roztomile krade snad všechny filmová klišé a cpe si je k sobě do filmu, no a vám buď zbývá, jestli z toho budete zhnuseni, nebo se tím budete prostě bavit.Na jednu stránku mě spousta věcí ve filmu neskutečně srala, na druhou sem dlouho neviděl Keanua tak roztomile přehrávat a vidět ho v ultimátní roli absolutního sociopata, co bojuje skoro stejně dobře jako Neo.Film je to neuvěřitelně rozporuplný, ale jako milovník bojových béček mu jednu přidám k dobru, jako filmový fanoušek a odpůrce scénáristických debilit bych místy musel klesnout k bodu mrazu.Budiž to mému oblíbenci odpuštěno, hlavně za finální souboj, Reeves je prostě monstrum.Jen škoda, že ten Tajgr má charisma jako vykastrovanej kocour Segrestorovi babičky.57%. ()

Marze

Dobrá choreografie, bojové scény jsou hodně fyzické. Schéma je dost obehrané, ale proč nevidět pořád to samé a jezdit na dovolenou k moři stále do stejného hotelu a plakat, když se změní personál. Ten souboj v halucinogenním diskoprostoru s hrou světel je působivý. ()

mcb

Série jednotvárných a od sebe nerozlišitelných soubojů, které drží pospolu nezáživný příběh. Keanu Reeves zřejmě chtěl natočit jakousi esenci asijských bojových filmů, na to má však jako režisér ještě hodně co dohánět. Ve výsledku je pak Man of Tai Chi nudná arénovka ve stylu Tekkena, navíc s příšerně zvoleným castingem hlavních rolí (sympatický Iko Uwais z Raidu se mihne jen v jedné bezvýznamné roličce) a typicky hloupým scénářem. Keanu navíc nějak za ty roky zapomněl hrát... ()

VášaVF

Podprůměrný snímek, který nepřinesl nic originálního, svěžího a překvapujícího. Podle mého názoru se režijní debut panu Keanu Reevesovi moc nevydařil. ()

BMW12

Na to, že je to první film Keanu Reevese jako režiséra, tak je do velice dobré. Příběh je jednodušší, ale fajn, jde tu hlavně o zápasení. A ty zápasy, souboje jsou fakt parádní. Tiger nám předvede své úmění taiči proti ostatním stylům. A je to snad poprvé, kdy vidím Keanu jako záporáka. ()

oLí

Hrozně tomu chybí byť sebemenší epičnost. Není to strhující, souboje jsou choreografií pouze dobré. Možná to není to správné srovnání, ale mnohokrát mi na mysl přišel Obávaný bojovník - příběh muže a jeho cti, spousta akce... zkrátka a dobře mě tohle nechalo hodně chladným a daleko víc se mi líbil i letošní, i když do béčkových vod osmdestátek odkazující, Adkinsův Ninja II. Keanu zbytečnej. 4/10 ()

Morholt

No jo, i Reeves žral za mlada Enter The Dragon či pohádky ze Shaolinu a i když to nepřizná, slintal i u Lionheart. A jak už to tak u hollywoodských hvězd bývá, rozhodl se svůj milovaný žánr zfilmovat. Jenže zapomněl, že jaksi není Tarantino. Ze začátku to šlo. Byl tu tradiční dědula, spousta řečí o tom, že umění rvát se vlastně není o bitkách a pár vyvedených soubojů, nad kterými by ze záhrobí uznale pokýval i velký mistr Bruce Lee. A taky se tu občas objevila docela roztomilá Číňanka. Jenže pak těch keců začalo být moc, rozervanost hlavního hrdiny byla důvěryhodná asi jako křišťálově čistý Standa a vše vyvrcholilo závěrečným soubojem, ve kterém se hlavní hrdina utkal - SPOILER - se samotným režisérem. A to byl průšvih, protože zatímco Tiger Chen se umí hýbat a bojové umění má v krvi, tak Reeves působí jak slon v konvalinkách a nezmohl s tím nic ani střihač, který se snažil seč mu síly stačily. Vzhledem k tomu, jak a koho Chen v předchozím ději tloukl, vzbuzovalo konečné účtování přinejmenším rozpaky. No ale koukat se na to dalo a vzhledem k tomu, že šlo o debut, je na místě shovívavost. 55% ()

ScarPoul

Na režisérsky debut vôbec nie zlé. Dokonca to má aj peknú myšlienku a pekne si to pohráva z mytológiou cesty hrdinu. Ale v konečnom dôsledku je to veľmi odťažité a chladné aby to vzbudilo nejaké emócie. Postava učiteľa až nepríjemne v úzadí a aj keď je hlavný hrdina sympaťák a rozdá pár skvelých rán, tak akosi ma jeho osud nechal ľahostajným. Keanu Reeves sa síce ako obvykle provtriedne mračí a vrčí, ale hlavne vo finálnom súboji pôsobi nechcene smiešne. Celkovo je to ale pekne réžijne zvládnuté. Niektoré veci ako digitálne auto si to mohlo odpustiť, ale prúser to rozhodne nie je. Ale na druhú stranu filmy s touto tématikou sú natoľko na vysokej úrovni, že Reeves musel spraviť niečo mimoriadne aby film posunul na novú a zaujímavejšiu úroveň. To sa nestalo. S podobnou témou a s omnoho výraznejšou epikou dáva tento film do vrecka aj nový Karate Kid s Chanom. ()

Lacike

Tak ani na druhý pokus ma to nenadchlo. Presne takto si arénovku nepredstavujem. Zbytočne sa snažia o nejakú hlbsšiu myšlienku, čo vôbec nefunguje. Hlavný hrdina je nudná plochá figúrka, ktorej ani štipku charizmy nedokázal pridať nevýrazný neherec Tiger Chen. Reevesov záporák je tiež nevýrazný a ani na chvíľu som sa netešil na to ako mu Tiger nakope riť. Bolo mi jedno jak kto dopadne. A tá detektívna línia tam je snáď vložená dodatočne jak je mimo. Vo veľkej miere sa film zbytočne sústredí aj na striedanie exotických lokácii, ktoré sú pre žáner nepodstatné. No a bitky? Tie sú tiež sklamaním. Zo začiatku sú pojaté čo najviac realisticky jak štandardné zápasy bez zložitejších chvatov. To je síce natočené ešte dobre, ale tento štýl ma nikdy príliš nenadchol. Postupne ale začnú pribúdať rôzne zložitejšie akrobatické chvaty a odvtedy sa k slovu výrazne dostanú hnusné dráty, čo úplne devalvuje schopnosti všetkých tých nadaných bitkárov. Smutné. Iko sa tu mihne len v jednej bitke v ktorej väčšinou naháňa po ringu Tigera. A finále s Keanom bola úplná tragédia plná trikov. Toto nie je Matrix, kde to malo aspoň opodstatnenie. Takže celkovo to je totálne sklamanie v ktorom nefunguje behom bitiek gradácia ani kvôli dramatickej stránke a ani vďaka slabým bitkám. Boyka by sa nad tými bitkami urehotal k smrti. 4/10. ()

Terva

CITÁT - Na ulících tohoto města každý den umírají lidé........... Těšil jsem se, ale to jsem přestřelil. Nakonec jsem zjistil, že mě to nějak moc nebaví. CITÁT - Můžeme přece bojovat......... Milovníci kontaktních sportů ať si připíšou hvězdu. Já jen za dvě. ()

joehot

K soubojovým scénám: nechápu, proč název filmu obsahuje Tai Chi, když v něm Tai Chi používá tak maximálně Tigerův mistr (a to ještě celkem prapodivně). Jinak jsou souboje celkem dovedně natočené. Kromě toho posledního. Finální boss Keanu by se měl vrátit ke smutnění na lavičce. K filmu samotnému: neučesané, naivní, hloupé a dost často i směšné. Je mi líto, Keanu, ale tvůj režijní debut mi moc nezachutnal. ()

corpsy

Snímok pripomenie doby ( aj dnešné ), keď sa bojové mlátičky stávali vrcholom dňa. Nenáročný scenár púšťa uzdu fantázii tvorcom bojových umení a dokazuje, že dobré béčko je občas lepšie, ako zlé áčko. Povedal som to správne? ()

ConanVJ

Tento filmek bych zaradil k Martial Art filmům. Souboje jsou zde pěkně propracované, až na ten poslední, ten mi k celkovému pojetí filmu moc nesednul (chtělo to stejnou svižnost, jako předešlé fighty). Taky mi přišel Keanu takovej nemotornej oproti hlavnímu hrdinovi, jinak to byl parádní záporák s jeho kamenou tváří. Celkově jsem ale podle traileru čekal mnohem víc. Něco mi zde prostě chybí a tak dávám lehne nadprůměrných 60% :) ()

Lama.Lama

V podstatě typicky klišé příběh, který je ale podaný neuvěřitelně osobitým způsobem. Já jsem s Kíjánečkem spokojená! ()

DEXTER099

Nooo,ze začátku vás film vtáhne do příběhu který už byl viděn několikrát a to jsou nelegální zápasy,ale pak se příběh soustředí na Tigera Chana ,který bojuje pomocí cvičební metody Taiči a pak je to už jasné jak se slušný chlapec dostane do spáru svědomí a zároveň touhou být nejlepší.No bojová techniky a celkově bojové scény tu nejsou špatné a mihne se tu i Iko Uwais známý z filmu zátah,ale něco je zase jak z nějaké béčkové playstation hry v kombinaci z technikou za matrixu.Takže kdo si libuje v bojové technice tak bude většinu filmu spokojen,ale mě to tedy dvakrát nechytlo a proto dávám 60 % a tři hvězdy. ()

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

30.07.2012

Keanu Reeves jako zlý kungfista

Keanu Reeves jako zlý kungfista

17.12.2011

O projektu Man Of Tai Chi jste už u nás četli. Keanu Reeves si pro svůj režijní debut vybral klasické téma: příběh o mladíkovi, kterého jeho bojové schopnosti přivedou do světa „úžasných možností a… (více)