Desetiletá Charlie se od narození s rodiči (Zac Efron a Sydney Lemmon) neustále stěhuje z místa na místo. Nomádský způsob života ji neskutečně rozčiluje, ale rodiče netuší, jak jinak ji ochránit. Charlie je totiž „jiná“. K zapalování věcí nepotřebuje sirky ani zapalovač, stačí, když se rozhodne, že mají hořet. Horší je, že svou schopnost nedokáže úplně ovládat, a když je rozhozená, může být sobě a svému okolí pořádně nebezpečná. Tajná vládní agentura, která se specializuje na vyhledávání a ovládání podobně mimořádných lidí, po Charlie samozřejmě jde, a to je důvod, proč rodina permanentně utíká. Stačí jeden malý incident a Charlie se objeví na jejich radaru a zmizet z něj není snadné. Tihle lidé se navíc neštítí používat násilí, ani vražda pro ně není nijak zásadní problém. Proti sobě však mají zoufalé rodiče, kteří jsou pro ochranu svého dítěte ochotní obětovat cokoliv, a holku, kterou opravdu rozčílit nechcete, pokud na sobě nemáte protipožární oblek. (CinemArt)

XXXXXXXX

Tvůrci mají talent. Natočit podle jedné z mých oblíbených kingovek naprosto průměrný film, který vlastně ve výsledku nedává smysl, totiž nedokáže jen tak někdo. ()

Binne

Jé, co jsem to právě viděla. Kdyby to byl muzikál, aspoň by to bylo vtipné a Zac Efron by měl úspěch (aspoň u mě). Tohle ale bylo tak nešikovně zpracované, bez jakékoli ucelenosti příběhu, emočně plytké a plné nesympatických postav, že se mi po 20 minutách začalo spontánně zavírat jedno oko (a odkapávat slyna od pusy). Hlavní hrdinka mi nepřišla tak dramaticky špatná, jak je v některých externích recenzích uváděno - spíše si přečetla scénář a věděla, že nemá cenu se příliš snažit. ()

Arkagas1989

Bože, tohle bylo tak strašně špatný. Nebudu lhát, zprznit takhle film, který má tak skvostnou a dokonalou předlohu je fakt jen k na*rání. Nejsem úplně Kingofil, rozhodně neznám všechna jeho díla, ale velkou část mám přečtenou a King je pro mě srdcovou záležitostí. Žhářka je příběh o osmileté Charlie, jejíž rodiče se zúčastnili experimentu na testování nové drogy, jelikož za to byla odměna 200 dolarů. Rychlé a nevinné peníze. Jenže zrovna rodiče Charlie měli tu smůlu, že si vytáhli drogu opravdovou a ne placebo. Získali tak schopnost ovládat lidskou mysl, zatímco Charlie se narodila s darem pyrokineze.  Nezbývá jim nic jiného, než celý život utíkat, aby ji ochránili před vládní organizací zvanou Dílna.  Je to boj o přežití a hon na kočku a na myš, kdy se Charlie postupně učí ovládat svoje schopnosti, protože jednou bude schopná odpalovat i jaderné bomby na dálku a mohla by se z ní tak stát vojenská zbraň.  Žhářka je neskutečně svižný příběh, ve kterém se pořád něco děje. Na Kinga je to až netypicky rychlá a akční kniha plná zvratů.  Navíc se Žhářkou inspirovali i tvůrci Stranger Things - rysy dějové osy ve výzkumném ústavu tu jsou více než podobné, schopnosti Eleven taky a čeho se dočkáme ve filmu? Ničeho. Uvidíme jak Charlie omylem spálila kočku, protože ji sekla, celý děj se neskutečně vleče a když konečně dojde k nějaké akci, tak film skončí???!!! Co to jako bylo???  Koukám na film, akce a najednou tma.. přemýšlím, jestli se mi sekl počítač, nebo vypadla wifi a ono ne - ono to fakt skončilo a najednou titulky.  Bože dlouho jsem se tak nevytočila. A nezachrání to tady ani Zac, kterej sice hraje dobře, ale když vlastně nemá ani moc co, tak je Vám to tak nějak jedno.  Takže pokud chcete vidět Žhářku - pusťte si tu původní s Drew Barrymore.  Moje hodnocení: 3/10 ()

Tominni

Holčička, která má po rodičích zvláštní schopnosti, jen je neumí kontrolovat a plně ovládat, proto se rodina stěhuje z místa na místo. Až dojde k jejich odhalení.......postava Charlie je celkem fajn, děj podle Kinga vlastně taky. Co film sráží je samotný závěr a několik nelogických kroků, nicméně za mě to bylo solidní pokoukání. ()

xxmurphyxx

Taká neskutočná kokotina, že túto mikro recku zmáknem ešte počas titulkou, len nech to hneď môže letieť z disku. Kolotoč random scénok, bez logiky pozliepaných do hodiny a pol dlhej lobotómie a prehliadka tých najotrepanejších a najplochejších dialógov, aké sa do teraz niekomu podarili. K tomu sto krát vyluhovaný príbeh s impotentnou réžiou, kde najdrsnejšia scéna je upálenie mačičky :( Nejdem sa ani rozpisovať nad kokotinami typu, mám nebezpečnú pyromanku, ktorá keď sa nakrkne rozmetá budovu na sračky a preto na jej dolapenie pošlem............indiána, ktorého špeciálny skill je..........neviem. Uhrančivý pohľad? To ozaj nikto v dnešnej dobe nerieši scenár? Jedna hviezda za újeby pri pohľade na krvácajúce oči Zaca Efrona, čiernych záporákov a nula percent politických kecov na adresu bielych, ktoré sú pomaly v každom druhom filme. ()

wowylgu313

Co na to říct... V devadesátých letech by to byla zřejmě pecka, dneska už zase tolik ne ... Nezachránil to ani Zac Efron, který zde zrovna zlatý metal nedostane. Schopnosti, který zde postavy měli byli občas až možná legrační, vizuální stránka vážně špatně ztvárněná. Příběh, nezáživný a nudný. Film mě bavilo pozorovat asi tak 20 minut někde těsně před koncem. Podle recenze jsem měl úplně jiné představy. Takže za Zac Efrona a za těch již zmiňovaných 20 minut dávám 40% ... ()

blondboss

Jeden z najzbytočnejších hororových remakov vôbec. Nerozumiem, na čo sa Keith Thomas unúval oživiť túto už tak jednu z tých nudnejších originálnych predlôh. Toto je totiž čistý béčkový horor, ktorý okrem zaujímavého "osemdesiatkového" hudobného hororového podmazu neprinesie úplne nič nové a ešte aj tú staršiu verziu to viac-menej dokafre. Takže za mňa ozaj iba podpriemerný snímok. 35 % ()

Modular

Abych byl zcela upřímný, měl jsem dost nízká očekávání. Nečekal jsem nic víc, než jen bezduchý pokus o remake kultovní hororové klasiky, jehož uvedení na trh skončí propadákem, protože všichni vlastně zapomněli na fakt, že staré filmy byly klišé, protože ty klišé vytvořili, ne protože je tam chtěli mít vědomě. Anebo z toho udělali až moc politicky korektní blbost (dívám se na tebe, Texaský masakre). Ale tenhle snímek takový opravdu není! Soundtrack je slyšet a je zdařilý, což je už tak dost neobvyklé (Že, Vyber nebo zemřeš?). Herecké obsazení velmi pěkné a hlavní postava Charlie je velmi pěkně záhraná, herečka se mi do role strašně hodí. Efekty jsou dobré, žádná sláva ale ani nezklamou. Stejně to platí i pro scénář, který je lehce nadprůměrný. Jednoduše řečeno, film jsem si užil, myšlenka byla dobrá, svět impozantní (jak už to u Stephana Kinga bývá) a doporučil bych určitě všem fanouškům Kinga a novodobého (i starodobého) thrilleru. ()

Tomko87

Veľmi zlé. Veľmi. Netvrdím aby bol originál vs adaptácia 1:1, ale tieto dejové rozhodnutia a oblúky sú proste zlé ako sviňa . Nejdem spoilerovať ale vďaka tymto rozhodnutiam som bol ochudobnený perfektné knižné finále. Ale to je len špička ľadovca. Z Charlie tu urobili regulé marvelacku Xmenku boha jeho. Chémia medzi Charlie a jej otcom je úplne nulová. Celé je to proste zlé. Sám seba sa pýtam, za čo dve hviezdy ? Huba Johna Carpentera. Tá je skratka skvostná a niektoré momenty si budem púšťať samostatne. Je tu pár svetlých momentov. Inak odporúčam staršiu verziu s mladučkou Drew Barymmore. ()

veverysiak

Nebudem sa zapájať do akademickej polemiky, ktorá Podpaľačka je lepšia či horšia, ja si myslím, že každá má niečo do seba, tak ako pri ostatných ani tu nezaznamenávam výnimočnosť, odpozeral som to bez dákych povšimnutiahodných emócií a nezaznamenal pri tom dáku nadpriemernú vec či osobu, ktorá by stála za dlhšie uloženie v pamäti, jedným slovom rutina, takže 35%. ()

Emperor1

Tahle verze se příliš nepovedla, nějak mě to celé nechávalo chladným, ani ten závěr mě nijak zvlášť nevzrušil. A ani se mi nechce nějak moc přemýšlet nad tím, co je tomhle filmu špatně. Což samo o sobě je vizitkou snímku. Ohnivé oči z roku 1984 byl o něco zábavnější film. ()

bonovox

Jedna zo slabších adaptácii Kinga, príbeh je podaný až príliš sterilne, bez potrebnej gradácie a aj záver pôsobí nedoťažene. 40% ()

Insomniac

Ach kurva… Hromy blesky. Zbytočnééé, nudnééé, zlééé. Adaptácia ešte aj vypustila podľa mňa dosť dôležité dejové linky v knihe (PREČO?) a snaží sa byť iná, ale... Nie. Toto absolútne nefungovalo. Nasratý som kvôli strate času a aj zhumpľovania skvelej knižky. ()