Záblesky chladné neděle

• angličtina Cold Sunday

V lidech se ukrývají mnohá tajemství. A jedno děsivější než druhé... Na jedné cestě v mlžných a sychravých severních Čechách se během všední jízdy pohádá Tereza (A. Petřeková) se svým přítelem Richardem (K. Rímský) a vystoupí na silnici, kde stávají prostitutky. Zde v rychlosti nastoupí do auta neznámého Adama (R. Jašków), co zde hledal společnici pro svého bratra Martina (J. Plouhar). Chtěl totiž nalézt, dívku, jež by na dnešní rodinné oslavě dokázala udělat dobrý dojem. Tereza jej zaujme a nabídne jí několik tisíc, za předstírání, že je bratrovou přítelkyní. Dívka, jež je ráda, že uprchla před umanutým Richardem, přijímá. Zaveze ji tedy za svým bratrem do odlehlé vilky na vesnici a již během příjezdu se jí něco nezdá a začíná být nervózní – není to ani tak ponurým domem či odříznutím od světa jako spíše samotným Martinem, o kterém má mnoho pochybností. Adam však vzápětí odjíždí a nechá Terezu a Martina o samotě… (Česká televize)

LadyPupu

Všeobecně mám problém s českými thrillery, horory apod. Většinou mi přijdou až nejapně trapné a jalové. Co napsat k tomuto filmu... Vzhledem ke své orientaci těžko ocením "prdelku Adély Petřekové" jako někteří kolegové zde, o mužském obsazení nevím, co bych napsala pozitivního, scénář se mi nelíbil, konec byl jako z telenovely a celý mě to stálo hodinu a půl mého života. Takže na tomhle filmu je asi nejlepší ten jeho název. ()

majxik

Šel jsem bez předsudků (ani trailer jsem neviděl). A dle 4 hvězdiček můžete vidět že jsem si film užil. Určitě to bylo tou kombinací pomalého vyprávění, toho že film neotravoval hodně populárníma osobnostma (vás neotravuje když vidíte jednoho herce v 30ti filmech, protože zrovna letí?). Ale to co se mi na filmu OPRAVDU líbilo, byla spletitost příběhu, komplikované postavy se skrytýma motivama, které se museli rozplétat nejen na plátně ale i v hlavě. No prostě to nebyl mainstreém z kterého kapala romance a nebyla na něm vysačka "pojďte všichni a dejte mi 2-3 hvězdičky", už teď je vidět na straně že nekterým se to bude líbit (dosti 4*) a některým ani za mák ... :) ()

venison

Mno, čekala jsem to kupodivu horší.. Jediné prvky, které připomínaly thriller byly depkoidní hudba (která mi na konci lezla už pěkně krkem) a pošmurné pozdněpodzimní počasí plné mlžného oparu.. Doplnit to o humor, tak je z toho dobrá situační komedie plná podezřelých a záměn.. Na české vody to celkem šlo, ale bylo to jako vždy dost o ničem.. ()

jujec

Ne že by to byl nějaký zázrak, ale film mile překvapil - celou dobu vlastně nevíte, kdo je "zlý", kdo "hodný", kdo je "normální" a kdo "úchyl". Takže se nenudíte. Žádné složité scénáře a triky, po delší době film, který staví na (kvalitním) scénáři. Ale ten trailer je fakt hrozný. ()

Master19

Na co jiného se podívat v podvečer chladné neděle. Začátek vypadal celkem nadějně, ale pak se začalo moc mluvit a tempo šlo dolů. Také soustředění, protože některá místa vyžadují minimálně povytažení obočí, jiná spíš lehké zvolání WTF? Konec je každopádně docela dobrý, pokud to spojím s netradičními exteriéry horního Labe, hezkou prdelkou Adély Petřekové a těmi pár chtěně/nechtěnými vtipnými momenty, pár hvězdiček tu být musí. ()

Lukyn007

Myslel jsem si, že to bude ztráta času....trailer byl děsnej, ALE!!!!!!!!! Nakonec vážně nadprůměrnej film. Takovej odlhčenej thriller. U nás neobvyklá látka, ale povedlo se to. Supr kamera, zvuk a hudba. I na tu Adélu Petřekovou se hezky koukalo....A to prej byli všichni celovečerní debutanti :) Film prej stál okolo 3,5 milionu!!!!!! To je vážně pecka!!!!! 71% ()

ghatos

Poměrně vzácný žánr (psychologický, thriller) v ČR má dalšího zástupce. Po Poutech či Vendetě se podařilo slušně zpracovat psychologickou hru, v níž je třeba odhalit lháře. Scénář není špatný, až na zbytečně useknutý a nevygradovaný konec. Celkově sympatické, ale mohlo to být ještě lepší. 60%. ()

MI-380

Záblesky hororu v první polovině. Střih, kamera a hlavně hudba - to vše navozuje dokonalý pocit nejistoty a napětí. To se sice nepodařilo udržet až do konce, po hodině se příběh mění tak trochu v parodii, konec s několika příjemnými scénáristickými kotrmelci vše mírně vylepší. 60% (438 hodnotících přede mnou vygenerovalo 52%). ()

netahlo

Jen vic takovych ceskych filmu! Paradni podzimni depka, jen ta Adela Petrekova byla opravdu slaba, tam to chtelo jine obsazeni. Zrejme ale nebyly prachy, ale i tak poctivy snimek. ()

vitekpe

Dve hvezdy za to, ze jsem to dokoukal... Cekal jsem totiz na nejake to slibovane "thrillerovstvi" nebo nejaky sokujici zaver, ale nic z toho se nedostavilo. Presne jak tady okolo nekdo zminuje, hlavne se tam mluvi a mluvi a mluvi... hlavni herecka mi nevadila, i kdyz ji vubec neznam... Nametem zajimave, scenar a rezie katastrofalni (rozumej - bezny, soucasny cesky...) Sobota vecer v televizi. ()

insurgentes

Tento film se od začátku tváří důležitě a tajemně, aby na závěr vyšlo najevo, že šlo celou dobu o úplné hovno. Možná se paní Procházkové zdá, že takováhle manipulace na diváka je originální a dobrý nápad. No, mám pro ní špatnou zprávu, je to o hovně jako její film. ()

marrjaana

Překvapivě dobrý- kdysi sem to viděla od půlky tak sem chtěla dokoukat, škoda jen, že sem od začátku věděla jak to dopadne, protože jinak rozuzlení je nakonec překvapivý... ()

Rousse

Tady bych strašně moc chtěla ocenit snahu českých tvůrců, na české poměry dost netradiční a odvážný scénář (přeci jen to nejsou Babovřesky apod., který bohužel v ČR slaví megaúspěch už před premiérou v kině).... a to bych teda fakt moc chtěla, ale bohužel to zase sráží na kolena některé herecké výkony a hlavně ten konec, ten srazil do kolen i mé úvodní nadšení. Tak je to opravdu jen čistý průměr. ()

Billie777

Mám ráda, když objevím nový český film, který nepatří k té kopě sraček, které se u nás rok co rok vyrobí. Ale kupodivu se u náš také natočí pár filmů, které stojí za shlédnutí. Tenhle komorní thriller patří mezi ně. Vůbec nic jsem od něj nečekala. Je to takový nenápadný filmeček, značně podhodnocený. Je to velmi zvláštní film, ani nevím, kam ho zařadit. Je to sice thriller ale občas i docela humorný. Je krásně vidět to, jak si záměrně dělá srandu z těch typických thrillerovských klišé. Jen to možná někteří diváci nepochopí. A nakonec musím pochválit Adélu Petřekovou, možná se nám tu klube nová talentovaná herečka. ()

Testament

Ano, tenhle thriller, točený na severu Čech měl své mouchy. Má jich hodně. Ale na naše poměry je celkem slušně a herecky přesvědčivě natočený, obsahuje dějové zvraty (některé již předem předvídatelné), ale rozhodně nepůsobí trapným dojmem. Napětí, budované i dostatečně tísnivou hudbou mě dostalo a vydržel jsem až do konce filmu. Za mě palec nahoru a rozhodně jen tak dál a "větší ryby", v našem thriller/hororovém rybníce... ()

Luciášek

Musím říct, že jsem čekala další českou slátaninu aneb další marný pokus o thriller, ale nakonec to na tu naší bídu nebylo tak zlé. Dávám dva a půl hvězdy. ()

Kamiiik

Původně jsem dala 4*, film jsem brala spíše jako komediální thriller. Sám režisér však řekl, že to nebylo jeho záměrem rozesmát publikum. Pokud však při natáčení neviděl, jak svojí roli podala Adéla Petřeková, tak bude asi něco špatně. Jinak líbilo se mi, že až k závěru nebylo jasné, kdo je vlastně tím záporákem a celkově mě Záblesky chladné neděle pobavily. ()

patrikus

Je to syrové a chladné. Místy jsem se však i skoro pousmál. Dobrý scénář, nebo spíše dobré dialogy. Ten příběh vás možná na konci trochu oklame, thrillerová atmosféra houstne a potom se jen rozplyne, místo toho, aby nějak vygradovala. Cítím tam z toho hodně seriál Expozitura.. Podobné hudební motivy, podobné tempo i postavy a námět. Ale filmařsky určitě nadprůměr... ()

Dixiee

V průběhu sledování jsem to poměrně rychle odsoudila jako kravinu. Na konci jsem ale zjistila, jak mystrně byla natočena iluze toho, že nikdo vlastně nebyl takový jaký se ze začátku zdál. ()